ÜCRETSİZ KARGO

Jolly ULİSSE AE00 İtaly Zeytin Hasat Makinası
(1)
7.490,00 TL
6.741,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Alüminyum İç İçe Geçebilen Teleskopik Boru Sırık 4Mt Boya Sapı N11.5
(11)
135,70 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Elia - Olive - Taral Zeytin Hasat Makinası Karbon Fiber Çubuk -
(2)
353,00 TL
317,70 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Felipe Borras 1Esp Dip Zeytin Toplama Zeytin Hasat Makinası 35Cm
(1)
3.092,78 TL
2.930,97 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Stella Plus Sp-555 Taraklı Akülü Zeytin Silkme Hasat Makinesi
(0)
5.225,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Zeytin Hasat Makinası Karbon Fiber Düz Çubuk - 5 Mm 10 Adet
(1)
356,00 TL
320,40 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Zanon-Benza Zeytin Hasat Motor Dişli Takımı
(4)
850,00 TL
696,61 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Cifarelli Sc 605 Hasat Makinası Kanca Lastiği - 3 Adet
(6)
227,00 TL
204,30 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Zanon-Benza Zeytin Hasat Biyel Kol Rulmanlı N11.375
(9)
149,00 TL
134,10 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Ars Lpa-30 L Meyve Toplama Makası
(0)
1.839,17 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Simes Bitki Bağlama Bandı 10 Adet
(1)
102,60 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Meyve Toplama Aparatı Sepeti Çap Ø16 CM 4 Metre Teloskopik Saplı
(31)
248,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Meyve Toplama Aparatı/Yüksek Dal.Teleskopik Meyve Toplayıcı Set 3 Metre
(43)
209,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Campagnola Holly Teleskopik Zeytin ve Meyve Hasat Makinası
(1)
10.761,03 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Zeytin Hasat Makinası Devir Ayarlı Kontrol Ünitesi - Konvertor 3
(0)
1.249,00 TL
1.124,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Zanon-Benza Zeytin Hasat Makinası Çubuk Gergi Takımı
(2)
77,00 TL
69,30 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yüksek Dal Meyve Toplama Aleti Yerli Üretim
(3)
349,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kadıoğlu Emr-400 Uyumlu Zeytin Hasat Kancası - 4 CM N11.147
(0)
278,10 TL

Meyve Toplama

Bağ, bahçe ve çiçek işleriyle uğraşanların veya sadece hobi olarak bahçecilik yapanların en büyük sıkıntısı, hasat dönem geldiğinde ağaçlarda bulunan meyvelerin olgunlaşma zamanını geçirmeden, tam vaktinde toplayabilmektir. Yumuşak ve çabuk çürüyebilen incir, vişne, kayısı, şeftali gibi meyvelerde bu işlem çok daha kısa sürede ve pratik bir şekilde yapılması öngörülür. Özellikle sizleri en çok zorlayan, yüksek dallarda bulunan zeytin, elma, armut, erik, ayva, portakal, limon, greyfurt, mandalina, turunç gibi meyvelerin hasatıdır. Yüksekten meyve toplama aparatı olmadığı zamanlarda; eskilerden beri kullanılan elle toplama ve ağaç çırpma yöntemleri çok meşakkatli olup meyve toplayan kişiyi çok yorar ve zamanının çoğunu bu işe harcardı. Merdiven kullanma veya sırıkla çırpma yönteminde de aynı durum geçerliydi. Aynı zamanda sırıkla çırpma ve silkeleme yöntemi ağaca çok zarar verdiğinden dolayı bir sonraki senenin mahsulünü de etkiler, ağaçlar verimli bir şekilde ürün veremezdi. Meyve toplama aletleri, sizleri bu zorlu işlemlerden ve zaman kaybından kurtarmak için tasarlanmış makineler ve aparatlardır. Yüksek ağaçtan meyve toplama aparatı veya makinesi sayesinde hem zamandan tasarruf edebilecek hem de meyveleri zamanında olgunken kolay ve çabuk toplayabilecek ayrıca merdivenden düşme riskinizi ortadan kaldırmış olacaksınız. Yere düşen meyveleriniz içinse dert etmenize gerek yok. Zayiatınızı en aza indirebilmek adına meyveler yere düşse bile onları da toplamanıza yardımcı olacak araçlar da mevcut. Modelleri ve çeşitleri incelemek isterseniz, sayfamıza göz atabilirsiniz.

Meyve Toplama Araçları Nelerdir?

Meyve Toplama Araçları Nelerdir?

Meyve toplama aletleri geniş bir seçenek skalasına sahiptir. Tercihlere ve kullanım koşullarına bağlı olarak farklı yapıda ve sistemde alet bulmak mümkündür. Meyve toplama aparatı olarak çok çeşitli özelliklerde üretim yapıldığından, birçok kişinin ihtiyacı karşılanmakta ve taleplerine cevap vermektedir. Seçenek çeşitleri arasında bulunan makineli sistemler; pratik kullanım rahatlığı ve uzun çalışma serbestliği sağlarlar. Azaltılmış titreşim sistemi ile ağaç dallarına zarar vermez. Zeytin ağaçları gibi çok hassas olan ağaç türlerinde bu özellik oldukça önem arz etmektedir. Güç kaynakları akülü, elektrikli, (motorlu) benzinli veya pilli olarak tasarlanmıştır. Gürültü gücü seviyesi 94 dB - 96 dB arasında olup rahatsızlık verme riski en aza indirilmiş ve sessiz çalışma prensibi ön planda tutulmuştur. Tutma kolları; her iki el kullanımına uygundur ve titreşimi minimum seviyeye indiren anti-vibrasyon sistemiyle donatılmıştır. Böylelikle meyve toplama esnasında titreşim sizi rahatsız etmez, işinizi yapmanızı engellemez. Ağaçtan meyve toplama aparatı ; taraklı, 3 dişli, C şeklinde ve rulo şeklinde kullanım yerine göre değişen uçlara sahiptir. Taraklı, dişli veya diğer bir deyişle makaslı meyve toplama aparatı , yüksek ağaçlarda merdivenle bile uzanılamayacak yerlere yetişebilmemizi sağlarken; rulo şeklinde olanlar genellikle gırgır işlevi gördüğünden, yerdeki meyveleri ve yemişleri toplamak için oldukça elverişli bir aparattır. Pratik meyve toplama aparatı diye adlandırılan diğer aletler torbalı olarak, ağız kısmında bıçakları olan araçlardır. Torbalar genellikle pamuklu kumaştan üretilir; yıkanabilir özellikte olduğundan sağlıklı ve hijyeniktir. Entegra paslanmaz sert bıçaklara sahiptir. Bıçaklar, aparatın kolay kullanımından dolayı meyvelere zarar vermeden sapından keser, meyvenin sepete düşmesine olanak sağlar. Küçük meyve toplama aparatı ise ağaçtan toplarken veya kendiliğinden yere düşen meyvelerin, yerden toplanmasını kolaylaştıran rulo şeklinde bir nevi gırgır görevi gören alettir. Dairesel olarak üretilen ve iki tarafında bulunan vidalarla dönme hareketini yapan, dar kafes aralığına sahip ve ihtiyaca göre kafes hacmi genişleyen bu aparat, 3 cm büyüklüğe kadar olan ceviz, fındık, badem, Antep fıstığı gibi yemişlerin toplanması için fonksiyonel olarak gırgır fikrinden yola çıkılarak tasarlanmıştır. Tasarlarımı yapılırken; toplanmış yemişlerin tekrardan kafesi oluşturan tellerin arasından düşmemesi ve yenilerinin hızlı bir şekilde hazneye toplanması düşünülmüş, toplanan yemişlerin boşaltmak için de kolay bir sistem geliştirilmiştir. Olyello meyve toplama çeşitlerini de sayfamızdan inceleyebilir, alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Meyve Toplama Aparatının Özellikleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Meyve Toplama Aparatının Özellikleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Meyve sebze toplama aparatı artık eskisi gibi zor ve zahmetli bir kullanıma sahip değildir. Amacı en hızlı ve pratik şekilde meyveleri toplama olduğundan dolayı sizlere birçok noktada rahatlık ve kolaylık sağlar. Özellikle yüksek ağaçların dallarında bulunan meyveleri toplarken size konforlu bir kullanım sunar. Piyasalarda meyve toplama aparatı saplı veya sapsız modelleri ile satışa sunulmaktadır. Sapsız satış seçeneği sadece başlık kısmını değiştirmek isteyenler için oluşturulmuştur. Saplı olarak tercih edilen aparatlarda teleskopik veya sabit saplar kullanılır. Teleskopik saplar uzayabilir olduğundan bahçesinde yüksek ağaçlara sahip kişiler tarafından daha çok tercih edilirken, sabit saplar orta yükseklikte bulunan ağaçlar ve genel kullanım için daha tercih sebebidir. Teleskopik meyve toplama aparatı toplam uzunluğu 2–3 m arasında olup, merdivensiz olarak 5 m.ye kadar dal uçlarına ve üstlerine kolay ulaşım sağlar. Aynı zamanda iç içe geçme sistemiyle oluşturulmuş teleskopik sapları kendi istediğiniz uzunluğa getirebildiğiniz için toplama esnasında kollarınızda veya sırtınızda ağrılara sebep olmaz, ergonomik bir kullanım sağlar. İşiniz bittiğinde de teleskopik sapı sökerek topladığınızda yerden tasarruf etmiş olur, fazla yer kaplamasına engel olursunuz. Plastik, kauçuk, karbon, enjeksiyon alaşımlı döküm ve c şeklinde çelik olarak birçok farklı malzemeden üretilen taraklı( çatallı) uç kısımlarının seri çırpma hareketi sayesinde günde ortalama 2,5 ila 3,5 ton meyve hasat edebilirsiniz. Oluşan çırpma hareketi sırasında taraklar ağaç dallarına zarar vermez, kırmaz veya parçalamaz. Hassas olduğundan dolayı vişne toplama aparatı olarak kullanımı da oldukça yaygındır. Kullanılan titanyum, teknoplastik veya alüminyum alaşım malzemelerle üretilen sağlam gövde yapısına sahip aparatlar, size daha pratik tutma ve düşmeden sepete toplama avantajı sağlar. Küçük meyve toplama aparatı ise geleneksel gırgır aletinin mantığıyla yerdeki düşmüş olan meyveleri toplamanıza yardımcı olur, aynı zamanda eğilmenize gerek kalmayacağı için bel ağrısı oluşumunu engeller.

Meyve Toplama Aparatı Fiyatları Uygun Mudur?

Meyve Toplama Aparatı Fiyatları Uygun Mudur?

Hava koşulları, çalışma şartları, bahçenin veya arazinin konumu, arazinin eğimi, hasatı yapılacak ağaçların bahçe içerisindeki dizilimi; makine ve aparatların güvenilirliği, hafifliği, sağlamlığı, sessizliği, tam zamanlı çalışmaya uygunluğu gibi birçok başlık hangi aleti seçeceğimiz konusunda başvuracağımız kriterlerdir. Bunların yanında başka bir önemli kriter de fiyatlarıdır. Meyve toplama aparatı fiyatları çok çeşitli model seçeneği olmasından dolayı farklılıklar göstermektedir. Makineli meyve toplama aletleri ilk anda aparatlara nazaran daha yüksek fiyatlarla piyasada yerini alsa da, uzun vadede ekonomik ve avantajlı olmaktadırlar. Yüksek dal meyve toplama aparatı ise her zaman pratik kullanımlı ve uygun fiyatlı olmasından ötürü birçok kişinin bütçesine hitap etmektedir. Her iki alette kaliteli malzemelerde üretildiği için kullanım sıklığı fark etmeksiniz, size uzun yıllar kullanım alanı sağlar. Bu avantajlı aparatlar sayesinde uzun zaman harcayacağınız işleri kısa sürede bitirir, keyifle geçireceğiniz vakitler size kalır. Zahmetsiz, pratik, ergonomik ve kolay kullanım seçenekleri sunan bu ürünleri almadan önce en uygun ve en avantajlı fiyatlar için sayfamıza göz atabilir, ihtiyacınız olan ürünleri bir an önce incelemeye başlayabilirsiniz.