ÜCRETSİZ KARGO

48v Şarjlı dal budama Testeresi
(2)
1.199,00 TL
SEPETTE
1.149,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Titanium Gta26 Şarjlı Akülü Budama Testeresi 4 Bataryalı
(4)
1.750,00 TL
SEPETTE
1.529,38 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Husqvarna 220 MM Katlanabilir Budama Testeresi
(32)
420,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Rico 018-Rc2300 Budama Testeresi 300Mm N11.445
(39)
300,55 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Husqvarna 300 MM Budama Testeresi Kılıflı
(2)
515,00 TL
SEPETTE
465,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Meşem Budama Testeresi Katlanır 18Cm
(88)
80,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mager Alman 88 V 5 Ah Akülü Dal Kesme Budama Testere Bıçkı Makinesi
(3)
1.399,90 TL
SEPETTE
1.349,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

M.Altıntaş Balıklı Bahçe Budama Testeresi Yaş Kuru Kesim 290Mm
(17)
110,92 TL
99,83 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Staxx Power 24V Çift Akülü Ağaç Kesme Dal Budama Şarjlı Testere
(5)
999,00 TL
SEPETTE
899,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Anadolu Strong Çift Akülü Çift Zincirli Budama Testeresi Taşıma Ç
(1)
1.149,00 TL
SEPETTE
1.099,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tepe Dal Budama Testeresi Sırık Sap Takılabilir Kıvrık Testere
(2)
180,00 TL
124,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kıl Testere Seti Hobi Set Ahşap Ve Demir Kesme.
(7)
95,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Fiskars 136527 Yüksek Dal Kesimi Teleskopik Sap ve Eğimli Tester N11.286
(2)
1.470,60 TL
SEPETTE
1.420,60 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Güney Çin Testere Silindir Piston
(4)
169,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Roney Garden Dal Testere N11.460
(1)
219,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Felco 600 Budama Testeresi Katlanır 16 Cm
(141)
605,45 TL
460,16 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Fiskars Powergear Yüksek Dal Kesme+Testere Bypass 1023634
(4)
2.672,21 TL
SEPETTE
2.622,21 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Orta Diş Budama Testeresi Rıco 2504 25 Cm
(3)
218,62 TL

Budama Testeresi

Yeşil alanlar dış mekânı çevrelemektedir ve ortama canlılık vermektedir. Yeşil alanların düzenli olarak bakımı yapılması gerekmektedir. Bakımı yapıldığında daha hoş ve canlı bir yeşil alana sahip olunmaktadır. Bitkilerin filizlenmesi, yeşermesi ve meyve vermesi için düzenli olarak budanması gerekmektedir. Bitkiler düzenli olarak budandığında gelişimi daha sağlıklı olmaktadır. Budama bakımı budama el testeresi ile yapılabilmektedir. Budama testeresini kendi bahçenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Budama testereleri kullandıkları yakıt açısından üçe ayrılmaktadır. Bunlar benzinli, şarjlı ve elektrikli budama testereleri olmaktadır. Üç çeşidi de profesyonel hizmet verebilen oldukça işe yarayan testerelerdir. Bahçelerde yetiştirilen ağaçların bir süre sonra budanması gerekmektedir. Meyve vermesi için uzayan dalların ve büyüyen yaprakların budanması ile birlikte ağaç tekrar meyve vermeye başlayabilir. Bitkilerin yeniden filizlenmesi ve yeşillenmesi için ve genel olarak bitkilerin gelişimi açısından budama oldukça önemlidir. Düzenli aralıklar ile mutlaka yapılması gereken bu işlemi kolaylaştıran ağaç budama testereleri bahçeye sahip olan ve bahçe ile ilgilenenler tarafından tercih edilmektedir. Dal budama testeresi olarak da bilinen budama testereleri boyunuzun ulaşamadığı yerlerdeki dalları kesmenize yardımcı olan uzun modellere sahiptir. Uzun dal budama testereleri kullanan kişilere oldukça avantaj sağlamaktadır. Bahçenizin her zaman bakımlı görünmesi ve ağaçlarınızın sağlıklı şekilde büyüyüp meyve verebilmesi için düzenli olarak budama yapmalısınız. İhtiyacınıza ve isteğinize göre benzinli, şarjlı ya da elektrikli ağaç budama testerelerinden birini tercih edebilirsiniz. Hepsi dişli çarkları sayesinde kuru ya da ıslak zeminde rahatlıkla budama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Budama testeresi modellerine göre farklılıklar içermektedir fakat genel olarak hepsi iki el ile kullanılabilecek boyutta ve ağırlıkta testereler olmaktadır. Kaliteli budama testeresi uzun yıllar verimlilik sağlamaktadır. Kaliteli bir budama testeresi almak için özelliklerini detaylıca incelemek gerekmektedir. Öncelikle hangi yakıt seçeneğine sahip olan testereyi istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında her modelde farklı özellikler bulunduğu için isteğinize uygun olup olmadığına bakmalısınız. Örneğin bazı modellerde testere bıçağı değiştirilebilirken bazılarında değiştirilememektedir. Manuel ağaç budama testeresi tercih etmek istiyorsanız dişli çarkların kontrol edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra manuel testereler kullanılırken biraz daha güç gerektirmektedir. Bu gibi özellikleri göz önünde bulundurarak seçim yapmakta fayda vardır. Satın alacağınız budama testeresi ihtiyaçlarınızı karşılamalı ve uzun vadede size kaliteli bir deneyim yaşatmalıdır.

 Budama Testeresi Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Budama Testeresi Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Bahçe düzenlemelerinde, herhangi bir ağaç ya da farklı bitki yetiştirirken hepsinin ihtiyacı olan şeylerden biri bakımdır. Bitkilerin bakımı onların gelişimi için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra bahçelerin estetik durması ve göze hitap etmesi açısından da düzenli olarak bahçelere bakım yapmak gereklidir. Bahçe ve çiçek bakımının içinde budama yer almaktadır. Ağaçları, dalları, yaprakları budayarak onların yeniden filizlenmesini, yeşillenmesini ve meyve verebilmesini sağlayabiliriz. Ağaçların ve diğer bitkilerin sağlığı için budama işlemini düzenli zaman aralıkları ile yapmak oldukça gerekli bir faktördür. Budama testeresi benzinli, elektrikli ve şarjlı olarak üç farklı yakıt çeşidine sahiptir. Yakıt tercihine göre herhangi birini satın alabilirsiniz. Testereler profesyonel deneyim yaşatmaktadır. Bazı modeller bahçe ile ilgilenen herkes tarafından kullanılabilirken bazı modelleri sadece ağaç eğitimli operatörlerin kullanması önerilmektedir. Çünkü bu modellerde testerenin kullanımını eğitimli kişilerin yapması olası tehlikeleri önlemektedir. Bu yüzden bu konuda eğitimli değilseniz fakat bahçenizin budama bakımını yapmak istiyorsanız ürün içeriğinde yazan yönlendirmeleri ve açıklamaları dikkatlice okumalısınız. Benzinli budama testerelerinde motor yağı gibi yakıtlar kullanılmaktadır. Benzini koymak için belli bir kapasiteye sahip olan hazneler bulunmaktadır. Elektrikli ağaç budama testeresi akülü ve aküsüz modeller içermektedir. Şarjlı budama testereleri ise içerisinde akü bulundurmaktadır. Bu aküler şarj cihazı ile şarj edilerek çalıştırılmaktadır. Farklı yakıtlar kullanılan budama testereleri aynı amaç için kullanılmaktadır. Testerelerin teknik özellikleri birbirinden ayrılmakta ve fiyatları marka ve teknik özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Budama testerelerinin gücü, ağırlığı, pala uzunluğu, kesme hızı ve yağ kapasitesine göre modeller değişiklik göstermektedir. Budama testeresi elektrikli ise bu özelliklere ek olarak akü ya da batarya tipi, şarj olma süresi ve şarjlıyken kullanım süresi de değişiklik göstermektedir. Budama testerelerinin amacı ağaçların bakımının sağlanması ve bu işlem sağlanırken testereyi kullanan kişilerin fiziksel olarak olabildiğince az çaba sarf ederek işini halledebilmesidir. Testere profesyonel bir bakım yapmanız için size yardımcı olmaktadır. Düzenli zaman aralıkları ile yapılması gerektiği için alınan budama testeresinin uzun yıllar kullanılabilecek teknik özelliklere ve güce sahip olması kullanan kişiye çokça avantaj sağlayacaktır. Bu nedenle de almadan önce dikkatlice inceleme yapmakta fayda olmaktadır. Ağaç budama testeresi fiyatları ve modelleri sayfamızda yer almaktadır. Siz de ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan Rico budama testeresi modellerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

 Bahçe Bakımının İhtiyacı: Budama Testeresi

Bahçe Bakımının İhtiyacı: Budama Testeresi

Bahçe bakımında sürekli kullanılmakta olan budama testereleri kullanan kişilerin karşısına birçok seçenek ile çıkmaktadır. Yakıtına göre değişiklik gösteren budama testereleri bunun dışında farklı teknik özelliklere de sahiptir. Yay testere, teleskopik testere, meyilli testere gibi çeşitli budama testereleri bahçelerin güzelleşmesi ve sağlıklı bir görünüme kavuşması için elinden geleni yapmaktadır. Teleskopik budama testeresi ile ulaşılması zor olan yüksekliklere sahip ağaçlara ve dallara rahatlıkla uzanmakta ve budama işlemini gerçekleştirmektedir. Bu testereler sayesinde kendinizi tehlikeye atmanıza gerek kalmadan dalları budayabilirsiniz. Sahip oldukları uzun sap sayesinde yüksek yerlere uzanabilmektedir. Güçlü motora sahip bir budama testeresi tercih ettiğinizde testere ihtiyacı olan gücü sizden değil motordan almaktadır. Böylelikle kullanan kişiyi yormamakta ve fazla güç kullanmasını engellemektedir. Ayrıca yüksek motor gücü sayesinde sert ağaç dallarını budarken de zorlanılmamaktadır. Uzun budama testeresi uzun gövdesi sayesinde rahat bir tutuş deneyimi yaşatmaktadır. Testereyi ne kadar kullansanız da ergonomik yapısı sayesinde ellerinizi acıtmamaktadır ve sizi yormamaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra testerenin sahip olduğu dişler çok önemlidir. Dişlerin sağlam olması budama işlemini yaparken rahat kesim için bir etkendir. Sağlam dişler ile kesilmesi zor olan dalları rahatlıkla budayabilirsiniz. Testerenin ağırlığı da oldukça önemlidir. Çünkü kullanan kişi dalları budarken taşıdığı testere fazla ağır olursa kısa bir süre yorulabilir ve ağırlığı daha fazla kaldıramayabilir. Bu durum hem sağlık hem de can güvenliği açısından önem arz etmektedir. Ergonomik yapıya sahip bir budama testeresi tercih etmek kullanan kişinin güvenliği ve sağlığı açısından daha iyi olmaktadır. Kullanan kişilerin kullanım sırasında yorulabileceklerini göz önünde bulundurarak ağırlık açısından hafif yapıda olan budama testereleri üretilmektedir. Budama esnasında ortaya çıkan basınç kuvveti üstüne ağır bir testere eklenirse kullanan kişi için sonuç pek de sağlıklı olmamaktadır. Almadan önce bu faktöre de dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu özellikler her markanın ürettiği budama testerelerinin modellerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat eğer bir budama testeresi arıyorsanız bu özelliklerin ihtiyacınızı karşılayacak seviyede olmasına dikkat etmelisiniz. Dayanıklı ve sağlam budama testereleri kullanan kişilere uzun yıllar verimli bir şekilde çalışmayı vadetmektedir. Kolay kolay yıpranmayan ve hemen hasar almayan budama testereleri tercih etmek size daha çok memnuniyet sağlamaktadır. Budama testeresi tavsiyesi almak için sayfamızdaki değerlendirmeleri okuyabilir ve ürünleri inceleyebilirsiniz.

 Ergonomik Budama Testereleri

Ergonomik Budama Testereleri

İç mekânda estetiğe ve göz zevkine önem verilmekte ve özen gösterilmektedir. Bu önem ve özen dış mekânda da sağlanmalıdır. Yeşillik alanlar ve bahçeler dış mekân sayılmaktadır. Bir bahçenin estetik durması için düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Ağaç ve diğer farklı çeşitli bitkiler ile süslenmiş ve dekore edilmiş bir bahçenin bakımı ve temizliği yapılmadığında estetikliğinden eser kalmayacaktır. Bu yüzden düzenli bakım şarttır. Bakım içerisinde yer alan ağaçları ve dalları budama işlemi düzenli zaman aralığı ile tekrar etmesi gereken bir işlemdir. Çünkü ağaçların yeniden filizlenmesi, yeşillenmesi ve meyve vermesi için budanması gerekmektedir. Budanmadığı sürece ağaçta büyüyen yapraklar ve dallar meyve oluşumunu engellemektedir. Ağaçları ve dalları budamak için gerekli olan şey ağaç budama testeresidir. Budama testereleri birçok farklı çeşit içermektedir. Örneğin zeytin ağacının bakımını yapabilmek için zeytin budama testeresi bulunmaktadır. Zeytin budama testeresi ince diş testereye sahiptir. Bu şekilde özel kullanım sağlayan farklı alanlara ait olan budama testereleri bulunmaktadır. Dilerseniz bu şekilde özelleştirilmiş budama testeresi de tercih edebilirsiniz. Budama testereleri birçok farklı yerde kullanılabileceği için farklı modellere sahiptir. Bu modellerden biri çit budama testeresi olmaktadır. Çit budama testereleri üçe ayrılmaktadır. Manuel, elektrikli ve benzinli olan çit budama testereleri çit ve çalıları kesmek için kullanılmaktadır. Manuel olan çit budama testeresi ile işinizi gayet rahat bir şekilde halledebilirsiniz. Fakat işinizi daha hızlı halletmek istiyorsanız elektrikli ya da benzinli olan çit budama testereleri daha ideal birer seçenek olmaktadır. Bu iki model ile daha zorlu olabilecek çit budama işlemleri halledilebilmektedir. Katlanabilir testere modelleri pratik ve ergonomiktir. Bu modeller kullanan kişiye kaliteli bir deneyim yaşatmaktadır. Fakat daha güçlü bir performans ve sert kesimler istiyorsanız testerelerin daha gelişmiş olması gerekmektedir. Budama testereleri birçok bahçe işinin yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Bahçenin canlı ve bakımlı görünmesi için budama testereleri oldukça işe yaramaktadır. Profesyonel olmasanız da budama testerelerinden biri ile kendi bahçenizin peyzaj mimarı olabilir ve bahçenizi dilediğiniz gibi tasarlayıp dekore edebilirsiniz. Bitkilerin mevsimlere ve yetiştirilme tarzlarına göre kesimleri de farklılık içermektedir. Bazı bitkiler budama makası ile kesilebilirken bazı meyve ağaçlarının katlanabilir budama testeresi gibi pratik, güçlü ve sert kesim yapabilen testerelere ihtiyacı olmaktadır. Bağ budama testeresi katlanabilir özelliğe sahip modeller içermektedir.

 Kampta Kullanılabilen Budama Testereleri

Kampta Kullanılabilen Budama Testereleri

Bahçe düzenlemesi öncelikle bakım ve temizlikten geçmektedir. Bir bahçenin peyzaj düzenlemesinde bitkilerin bakımı önemli bir yer kaplamaktadır. Bitkiler düzenli olarak bakım isteyen canlılardır. Budama işlemi de bu bakımlardan biri sayılmaktadır. Ağaçların yeniden yeşermesi, filizlenmesi ve meyve vermesi için düzenli olarak budanması gerekmektedir. Bu iş için kullanılan budama testereleri bulunmaktadır. Budama testereleri birçok marka tarafından üretilmektedir ve birçok modele sahiptir. Budama testeresi motorlu bir alettir. Benzin ya da elektrik ile çalışan motorlu budama testereleri bulunmaktadır. Kalın dalları olan bitkiler ve ağaç gövdeleri için motorlu olan budama testereleri kullanılmaktadır. Benzinli olan modellere oranla elektrikli olan motorlu budama testereleri daha hafiftir. Profesyonel olarak çalışmıyorsanız ya da kendi bahçenizi dekore etmek için budama testeresi kullanıyorsanız elektrikli olan modellerden tercih edebilirsiniz. Budama testerelerini ev bahçesi haricinde kamplarda kullananlar da bulunmaktadır. Kampta kullanmak için alınan testerelerin daha küçük boyutta kompakt bir tasarıma sahip olması kampçılar için daha ergonomik ve pratik olmaktadır. Mini budama testeresi tam da bu işler için tercih edilmektedir. Mini olmaları sayesinde tek el ile kullanılabilir ve oldukça hafif bir yapıya sahiptirler. Kampa gönül rahatlığı ile ve hiçbir zorluk yaşamadan herhangi bir yere kolayca sığdırarak götürebilirsiniz. Sadece kampçılıkta değil balıkçılık, avcılık gibi alanlarda da ergonomik yapısından dolayı oldukça tercih edilmektedir. Budama testereleri ahşap ve odun kesme işlemleri için de kullanılabilmektedir. Evinizde kendin-yap tarzı ahşap mobilyalar üretmek için bir testereye ihtiyacınız varsa işinizi budama testeresi ile kolayca halledebilirsiniz. Sobaya odun gerekiyorsa bu ihtiyacı budama testeresi ile giderebilirsiniz. Budama testeresi sadece dal budamak için kullanılmamaktadır. Çok amaçlı bir alettir. Elde kolayca halledilebilecek kesme işleriniz için tercih edebileceğiniz bir diğer alet ise saplı budama testeresi olmaktadır. Plastik ya da ahşaptan saplara sahip olan budama testereleri kuru ve sert odunları kesmek için üretilmektedir. Oldukça dayanıklı yapıya sahip olan saplı testereler sert dişlere sahiptir. Bu testereler manuel kullanımlı olmaktadır. Fakat sert ve kuvvetli dişleri sayesinde herhangi bir odun ya da dal keserken zorlanmadan kesme işlemini halledebilirsiniz. Bazı saplı budama testereleri teleskopik özelliğe sahiptir. Böylelikle uzanamadığınız dallara kolaylıkla erişebilir ve rahatlıkla kesim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Budama testereleri uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz sağlam kesme aletleridir.

 Bahçe İçin Budama Testeres

Bahçe İçin Budama Testeresi

Peyzaj düzenlemelerinde yapılması gereken ilk şeylerden biri budamadır. Ağaç ve diğer bitkilerin bakımlı ve sağlıklı olması için düzenli zaman aralıkları ile budama yapılması gerekmektedir. Çünkü budama sayesinde ağaçlar yeniden yeşillenip filizlenmektedir ve meyve vermektedir. Budamayı manuel şekilde halledebileceğiniz gibi testereler kullanarak da halledebilirsiniz. Budama testeresi kullanmak sizin için daha pratik ve rahat olacaktır. Budama testereleri yakıt kullanımı bakımından üç çeşide ayrılmaktadır. Benzinli, elektrikli ve şarjlı şekilde üç çeşidi bulunan budama testerelerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Yakıt farklılığı olsa da kullanım alanı ve kullanma şekilleri aynı olmaktadır. Budama testeresi benzinli tercih edildiğinde motor yağı kullanılması gerekmektedir. Elektrikli budama testerelerin akülü ve aküsüz modelleri bulunmaktadır. Priz ve elektrik olan her yerde kolaylıkla çalışabilmektedir. Fakat elektrik olup olmamasını dert etmek istemiyorsanız şarjlı budama testerelerini tercih edebilirsiniz. Şarjı dolu olduğu sürece kablo ve elektrik derdi olmadan kullanılabilmektedir. Budama işlemi genellikle ağaçlar üzerinde yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda ağacın dallarına uzanmakta zorluk çekebilirsiniz. Budama testeresi ile yüksekte kalan dallara erişmek için tehlikeli pozisyonlara ve durumlara girmeden teleskopik budama testeresi kullanarak işinizi halledebilirsiniz. Teleskopik özelliğe sahip olan budama testereleri sayesinde yüksekte kalan dallara ulaşmak tehlikeli olmamakta ve kolaylıkla halledilebilmektedir. Çünkü yüksekliğe erişebilecek şekilde ayarlanabilen teleskopik testere sayesinde bunu kullanan kişi değil testere yapmaktadır. Testereler sadece budama işlemi için değil odun ve ahşap kesme işlemleri için de kullanılmaktadır. Kendin-yap sayılabilecek ahşaptan mobilya üretiminde ya da soba veya ateş yakmak için kullanılan odun kesimlerinde budama testereleri tercih edilebilmektedir. Bu yüzden farklı model ve çeşitlere sahiptir. Bunun yanı sıra sadece bahçe düzenleme işlerinde değil avcılık, kampçılık ve balıkçılık gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Bu alanlarda kullanılan model genellikle mini budama testereleri olmaktadır. Mini olması sayesinde oldukça ergonomiktir ve fazla yer kaplamadığı için kullanan kişi yanında taşıyabilmektedir. Testereler sert ve güçlü dişleri sayesinde kullanan kişilerin fazla zahmete girip yorulmasına sebebiyet vermeden kesme işlemini halledebilmektedirler. Budama testeresi fiyatları ve modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bahçe düzenlemesi, avcılık, kampçılık, balıkçılık gibi alanlarda kullanılabilecek her ihtiyaca yönelik budama testereleri sayfamızda birbirinden farklı model ve çeşitleri ile yer almaktadır. Siz de kendi ihtiyacınıza ve beğeninize uygun olan herhangi bir budama testeresini hemen sipariş verebilirsiniz.