ÜCRETSİZ KARGO

Nortek Manometre Basınç Ölçer 0-10 Bar
Nortek Manometre Basınç Ölçer 0-10 Bar
(3)
142,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yangın Alarm Ihbar Ikaz Sireni Ve Butonu 2'li Set
Yangın Alarm Ihbar Ikaz Sireni Ve Butonu 2'li Set
(0)
230,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mıt 24 L 10 Bar Küre Hidrofor Genleşme Tankı
Mıt 24 L 10 Bar Küre Hidrofor Genleşme Tankı
(1)
452,85 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

İmpo QB80 1Hp Monofaze 24Lt Paket Hidrofor
(0)
2.940,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

MIT 24 LT Yatık Hidrofor Genleşme Tankı
(1)
551,24 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kampa TAZYİK-11D 1 Kat 1 Daire Dijital Akıllı Otomatik Hidrofor
(0)
2.395,11 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hidrofor Diyagram Akülü 12 Volt Su Pompası İlaçlama Pompası
(1)
256,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vortex 24 L İtalyan Membranlı Küre Kit Genleşme Tankı
Vortex 24 L İtalyan Membranlı Küre Kit Genleşme Tankı
(0)
800,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hex 8 L Ayaksız Genleşme Hidrofor Tankı
Hex 8 L Ayaksız Genleşme Hidrofor Tankı
(0)
440,65 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Baymak JET 82 M 50 L Tanklı 3 Kat 4 Daire Hidrafor + Temiz Su Seviye Flatörü
Baymak JET 82 M 50 L Tanklı 3 Kat 4 Daire Hidrafor + Temiz Su Seviye Flatörü
(1)
6.750,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Max-Extra MXQB60 Hidrofor 0.5Hp 1''
Max-Extra MXQB60 Hidrofor 0.5Hp 1''
(0)
1.401,25 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kampa TAZYİK-22 2 Kat 2 Daire 24 L Ev Tipi Mini Hidrofor
(7)
2.960,63 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Klpro KLP1100ITB 1100 W Hidrofor
Klpro KLP1100ITB 1100 W Hidrofor
(0)
4.519,20 TL

ÜCRETSİZ KARGO

MIT 8 LT Hidrofor Genleşme Tankı
(8)
449,46 TL

ÜCRETSİZ KARGO

500-750 LT GENLEŞME MEMBRANI İTALYAN SEFA
500-750 LT GENLEŞME MEMBRANI İTALYAN SEFA
(0)
1.350,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hex Ayaklı Genleşme Tankı 300 L Hidrofor Tankı
(8)
4.116,82 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sumak SM5 24 L Tanklı 2 Kat 2 Daire Paket Hidrofor
(9)
6.203,85 TL
3.567,21 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Baymak JET 102 M 50 L Tanklı 4 kat 5 Daire Hidrofor + Temiz Su Seviye Flatörü
Baymak JET 102 M 50 L Tanklı 4 kat 5 Daire Hidrofor + Temiz Su Seviye Flatörü
(7)
7.075,00 TL

Bahçe Hidroforu

Yüksek binaların yaygınlaşması bazı sorunların da oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bu problemlerin en çok bilineni şebeke sularının üst katlardaki dairelere yeteri kadar ulaşamamasıdır. Evlerin yüksekliği arttıkça su basıncı yeterli gelmediği için evlerde su sıkıntısı yaşanması muhtemel olmaktadır. Bu sebeple suyu basınç yoluyla üst katlara ulaştıran hidrofor sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Sadece yüksek binaların kullanımı için değil aynı zamanda su kesintileri olduğu zamanlarda depolardaki suyu evlere ulaştıran bu sistemin yaşamı kolaylaştıran pek çok özelliği bulunmaktadır. Müstakil evlerde de sıklıkla kullanılanhidrofor sistemi hem depolardaki suyun eve daha basınçlı gelmesine olanak sağlıyor hem de bahçe sularken büyük kolaylık sağlıyor. Müstakil evler villalar ya da yüksek apartmanların büyük çoğunluğunda hidrofor sistemlerinin kurulduğunu görmek mümkün. Oluşabilecek su sıkıntılarına önceden önlem almak isteyenler taşınmadan önce evlerine gerekli su tesisatıyla birlikte hidrofor taktırmayı tercih etmektedirler. Sadece ev kullanımı için değil aynı zamanda tarım alanlarında sulama amacıyla da hidroforlardan faydalanılmaktadır. Tarımla uğraşanların aşina olduğu hidroforlar sulama suyunun istenilen bölgeye ulaştırılmasında büyük fayda sağlamaktadırlar. Hem akan suyu hem de depolardaki suyu taşıma özellikler olduğu için bu bahçe makineleri küçük ya da büyük arazilerde tarım yapılırken kullanıma uygundur.

Hidrofor Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hidrofor Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hidrofor seçimi yaparken öncelikle hangi amaç için kullanılacağını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Hİdroforların ev tipi bahçe tipi ya da apartman tipi gibi çok farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Apartman için kullanılacak hidroforu seçerken basıncın yüksekliğe yetebilecek düzeyde olmasına dikkat etmek gerekiyor. Bazı hidroforların boyutları ufak olduğu için yüksek binaların yeterli basıncı oluşturamaz. Bu yüzden ne kadar basınç yarattığı ve ne kadar sürede suyu yukarı taşıdığı dikkate alınmalıdır. Yüksek basınçlı olan cihazlar aynı zamanda büyük bahçelerde ya da tarım alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Tek bir ev için kullanılan hidroforların biraz daha küçük boyutlarda seçilmesinde sakınca yoktur. Ev tipi olanları genellikle otomatik sistemle çalışmaktadırlar. Musluk açıldığı anda sisteme çalışmaya başlar musluk kapandığı anda da hidrofor motoru durur. Bu sayede hem enerji tasarrufu yapılır hem de cihazın ömrü uzun olur. Yüksek binalar için seçim yapılırken ne kadar dair olduğu ve evlerin büyüklükleri gibi pek çok konuyu dikkate almak gerekiyor. Bu sayede hem hidrofora gereksiz yere zarar verme olasılığı azalır hem de suyun basıncı arzu edilen seviyelere ulaşmış olur. Seçim yapılırken cihazın kullandığı enerjinin de hesaplanması önemli bir konudur. Genellikle elektrikle çalışan hidroforların kullanımı yaygın olduğu için elektriği fazla harcamayan çeşitlere yönelmek elektrik faturasının kabarmasına engel olacaktır. Hidrofor içerisinde bulunan su pompası vasıtasıyla çalıştığı için kaç pompa yer alıyorsa o kadar çok enerji harcamaktadır. Bu yüzden ne kadar basınca ihtiyaç duyulduğu mutlaka iyi gözden geçirilmeli satın almadan önce bir uzmandan yardım almak gerekmektedir. Bahçe sulamasında kullanılan hidrofor tüpleri genellikle daha ufak boyutlarda olarak satılmaktadırlar. Bazıları suyun açılmasıyla birlikte otomatik olarak çalışmaya başlarken bazı tipleri manuel olarak açma kapama düğmesi bulundurmaktadır. Kullanılacağı zaman açılması gereken bu manuel cihazların suyu püskürtme ya da daha basınçlı olarak akıtma özellikleri bulunduğu için büyük alanlara kolaylıkla suyu ulaştırabilmektedirler. Hidrofor satın alırken hangi amaçla kullanılacağı mutlaka göz önünde bulundurarak doğru şekilde satın almak ve enerji tasarrufu sağlayabilmek için de büyük önem taşımaktadır. Sayfamızdan Stihl ağaç kesme makinesi modellerine de bakabilirsiniz.

Farklı Kullanım Alanlarına Hitap Eden Hidrofor Çeşitleri

Farklı Kullanım Alanlarına Hitap Eden Hidrofor Çeşitleri

Günümüzde bahçe sulamak için kullanılan manuel sistemle çalışan hidroforlar de bulunmaktadır. Bahçe bakımına özen gösteren herkesin bildiği gibi iyi sulanmayan bir bahçe her zaman kurumaya mahkumdur. Bahçeli evlerde zaman zaman yaşanan su kesintileri uzun süredir bakımı yapılan bahçenin kısa sürede kuruyup güzelliğini kaybetmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple bahçe hidroforu kullanmak oldukça akılcı bir çözüm olacaktır. Depo içerisindeki suyu bahçenin istenilen tarafın ulaştırmayı hedefleyen bu cihazlar sayesinde her bitkiye suyu kolaylıkla ulaştırabilmek mümkün olmaktadır. Bazı hidroforlar bahçe sulama hortumuna bağlanarak fıskiyeli su ile sulama sağlayabilmektedirler. Bazı hidroforları damlama su sistemleri ile de kullanabilmek mümkün. Bu sayede bahçe bitkilerinin sağlıklı bir şekilde büyümesi sağlanırken yabancı otların ortaya çıkması da engellenebilmektedir. Damlama sulamanın en büyük avantajlarından birisi az miktarda su ile daha fazla bitkiyi sulayabilmesidir. Üstelik zaman ayarlayıcı sistemle birlikte kullanıldığı zaman kendi kendine sisteme girerek hidroforu çalıştırabilir ve gerektiği zaman sulama sağlayabilir. Bu sayede bahçe sulamak için ekstra zaman harcama gerekliliğini de ortadan kaldırmış olmaktadır. Damlama sulama sistemleri son yıllarda oldukça yaygın olduğu içinhidrofor kurulumu yapan firmalar damlama sulama sistemlerini de aynı zamanda kurmaktadırlar. İkisinin birlikte bakımının yapılması sistemin uzun süre kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Manuel olarak çalıştırılan bahçe hidroforlarını kullanırken her zaman kullanım kılavuzundaki bilgilere göre hareket edilmelidir. Su geçişi olmadan uzun süre boş çalışan cihazların bozulma ihtimali her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Su geçişi olmadığı zamanlarda hidroforu kapatmak motorun uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Otomatik hidroforlar bu sebeple son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Su kesintisi olduğu zamanlarda ya da hidroforun bağlandığı su deposu boşaldığı zaman otomatik olarak kendini kapatarak daha güvenli çalışmaktadır. Su geçişi tekrar geri geldiğinde de çalışmasını normal bir şekilde sürdürmektedir.

Bahçe Sulaması Yapmanın En Kolay Yolu

Bahçe Sulaması Yapmanın En Kolay Yolu

Bahçe sulama amacıyla kullanılan bahçe hidroforlarının pek çoğu yer altından gelen suyu yukarı doğru çekmek için kullanılmaktadırlar. Burada amaç yer altındaki suyun kullanılmasıdır fakat hidroforların bazıları çok derin yer altı sularını yer yüzeyine ulaştıramayabilir. Bu sebeple bahçe tipi hidrofor seçimi yaparken ne kadar derinlikten su çekeceğini doğru hesap etmek gerekiyor. Bu suyu yukarı ulaştırdıktan sonra direkt olarak bahçe sulaması için mi kullanılacağı ya da depo içerisinde mi muhafaza edileceği her zaman önceden detaylı incelendikten sonra hidrofor seçimi yapmak gerekiyor. Suyun akışını doğru sağlayabilmek için eldeki veriler kullanılarak monte edilecek hidrofor uzun yıllar sorunsuz çalışabilecektir. Kuyu gibi kaynaklardan gelen sular bahçe sulaması için ideal ve maliyeti düşük olduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle büyük bahçeye sahip olan pek çok kişi su tasarrufu yapabilmek için kuyu sularından faydalanmaktadır ancak burada dikkat edilmesi gereken birkaç nokta daha bulunmaktadır. Su derinde olacağı için su basıncı normalden çok daha fazla olabilmektedir. Bunu kontrol edebilmek kaliteli bir hidrofor yardımıyla olabilmektedir. Bahçe için hidrofor seçimi yapıldıktan sonra işini bilen bir tesisatçının yardımıyla montaj gerçekleştirilir ancak derin kuyu sularından gelebilecek olan kum veya benzeri su içerisindeki maddelerin hidroforu yıkayabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebeple geçiş borularının içine özel olarak üretilmiş filtreli borulardan takılabilir. Bu filtreler taş ya da kum gibi yabancı maddelerin hidroforu tıkamasına engel olacaklardır. Yalnız montaj yapıldıktan sonra kullanım sıklığına göre filtrelerin temizlenmesi, bazen de değişmesi gerekmektedir. Tıkalı filtreler zaman içerisinde suyun akışını yavaşlatabilir hatta tamamen suyun geçişini engelleyerek hidroforun çalışmasına engel olabilmektedir. Tıkalı borular aynı zamanda basınçla gelen suyun geri akmasına da sebep olabilmektedir. Bu durumlar hidroforun randımanlı çalışmasına engel olabileceği gibi ek enerji kayıplarına da neden olabilir. Bu sebeple her zaman hidrofor filtresi kullanılmalı ve sıklıkla bu filtreler kontrol edilerek temizliği sağlanmalıdır. Gereken durumlarda bakımı yapılan hidroforlar hem daha verimli çalışabilecek hem de yıllarca zarar görmeden işlevini sürdürüp istenen su akışını sağlayacaktır. Sayfamızdan çapa makinesi modellerine de bakabilirsiniz.

Hidrofor Montajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hidrofor Montajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hidrofor montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Hem elektrik hem de su bir arada kullanıldığı için montaj yapılmadan önce elektrik kaynağının doğru şekilde sağlanması gerekmektedir. Elektrik, akışını sağlamak için çalıştığında tehlike oluşturabileceği için her zaman işinde uzman bir elektrik tesisatçısı tarafından bağlantılar yapılmalı ve güvenli olup olmadığı kontrol edilmelidir. Elektrik düzeneği doğru şekilde yapıldıktan sonra hidroforu monte etme işlemine geçilir. Baz hidroforlar suyu direkt olarak musluğa doğru yönlendirirken, bazı hidroforlar su tanklarını doldurmaya yönelik çalışmaktadırlar. Hidrofor tank içerisini doldurmak için genellikle otomatik olarak ayarlanır. Tank yeteri kadar dolduğu zaman hidrofor kendi kendine durup taşmaların önüne geçebilmektedir. Bu tank içerisindeki su hem ev içi kullanım için yönlendirilebilir hem de bahçe sulaması için kullanılabilmektedir. Montaj ve bakım yapılırken cihazın elektrik bağlantısının tamamen kapalı konumda olmasına dikkat edilmelidir. Rahat ve doğru montaj yapabilmek için su vanalarının da kapanması gerekmektedir. Ardından seçilen hidroforun kurulum yöntemine göre montaj gerçekleştirilir. Tüm işlemleri bitirmek bir, bir buçuk saat kadar süre alabilir. Montaj işlemi bittikten sonra su vanaları açılıp elektriğe bağlandıktan sonra hidrofor çalıştırılabilir. Su kaçağı olmaması için iyice kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir. Hidrofor montajının nasıl yapılacağını bilmeyen kişilerin su tesisatıyla ilgilenen uzman kişilerden yardım almaları gerekmektedir. Bu sayede hidroforun montaj sırasında hasar görme tehlikesi de ortadan kalkmaktadır. Hidroforlar su vanaları açılmadan çalıştırılmamalıdırlar. Tam otomatik hidroforlar su olmadan otomatik olarak kendini kapatma özelliği sunmaktadırlar ancak manuel çalıştırılan hidroforlar su olmadığı zaman çalıştırıldığı takdirde motorlarının bozulma tehlikesi bulunmaktadır.

Hidrofor Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Hidrofor Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Hidroforların büyüklüklerine göre fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Bahçe sulama hidroforu seçimi yapıldıktan sonra montajı için gerekli olan aksesuarlarını da satın almak gerekiyor. Bu aksesuarlar maliyeti artırabilmektedirler. Hidrofor montajı depo gibi bir kaynağa yapılacaksa ek olarak su tankı satın almak gerekmektedir. Müstakil evler için ufak boyutlardaki su tankları yeterli olabilecekken apartman daireleri ya da bahçe sulaması için kullanılacak olan hidroforların daha büyük tanklara bağlanması gerekmektedir. Büyük tanklar maliyetli olduğu için fiyatı bir miktar daha arttıracak önemli bir etkendir. Hidrofor çeşitleri arasında karar kılındığında modelin voltajını göz önünde bulundurmak büyük önem taşımaktadır. Montajı yapılacağı zaman elektrik tesisatı voltaj göz önüne alınarak yapılmalıdır. Fazla enerji yakması gereken büyük boyutlardaki bahçe sulama hidroforu gerekli elektrik enerjisini alamadığında doğru şekilde çalışmayacağı gibi sigortanın kapanmasına sebep olabilmektedir. Bazı modellerde kuru çalışmayı engelleyen sistemler mevcuttur. Bu sistemler sayesinde manuel olarak açılan hidroforlarda su akışı olmadığı durumlarda kuru olarak çalışmayı keserek motorun zarar görmesini engellemektedirler. Hidrofor su pompası olarak bilinir ancak çalışma işlemi su pompasına göre daha komplike olduğu için daha pahalıdır. Hidrofor su pompalarının bir arada doğru şekilde çalışmasını sağlayan bir sistem olarak tanımlanabilir. Hem akış kontrolü sağlamakta hem de motor koruma ekipmanları donatılarak uzun ömürlü çalışma performansı sağlama özelliğine sahiptir. Tüm bu özellikler bahçe hidrofor fiyatları ve maliyetlerini arttıran kalemlerdir. Garantili ve servis sağlayan hidrofor markalarını tercih etmek ileriye dönük maliyetin azalmasına olanak sağlayabilmektedir. Bazı markalar hidrofor montajı sırasında gerekli olabilecek ekipmanların da satışını gerçekleştirmektedir. Hidroforun özellikleri kullanılacak olan aksesuarların da değişiklik göstermesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle cihaz modeli araştırılırken gerekli olabilecek aksesuarların modele uygun olarak seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Maliyeti artıran önemli bir diğer faktör de hidroforun nerede üretildiğidir. İthal hidrofor markaları yerli markalara göre biraz daha pahalı olabilmektedirler. Bazı firmalar montaj hizmeti ve servis garantisi de verdikleri için maliyet biraz artsa da montajın nasıl yapılacağını bilmeyen kişiler için bu servisleri hidrofor satın alırken ek olarak satın almak avantaj haline gelmektedir. Servisi hizmeti sunan hidrofor markaları sağlam bir şekilde montajı gerçekleştirdiği için arızalanma ihtimali oldukça düşünmektedirler.

Bahçe Hidroforu Ne İşe Yarar?

Bahçe hidroforları bahçe sulaması için kullanılan suyun daha basınçlı olarak kullanılmasını sağlayan sistemlerdir. Büyük bahçelerin doğru şekilde gerekli aralıklarla sulanması bitkilerin sağlıklı gelişimleri için son derece önemlidir. Özellikle müstakil evlerde şebeke suyu yeterli gelmediğinde bahçe hidroforları büyük fayda sağlamaktadırlar. Suyun oldukça basınçlı gelmesine yardımcı olurken otomatik olarak çalışıp kapanma rahatlığı da sunmaktadır. Bahçe hidroforu hem şebeke suyunun daha basınçlı gelmesini sağlar, hem de varsa su tankı gibi depolama alanlarının kısa sürede doldurulmasına yardımcı olur. Aynı zamanda yer altında bulunan suların da yeryüzüne çıkarılmasında bahçe hidroforlarına büyük görev düşmektedir. Özellikle su sıkıntısının yaşandığı yerlerde sıklıkla kuyu açılarak suya ulaşım sağlanır. Kuyudaki suyu hem yukarı çıkaran hem de sulama amacıyla kullanılmasını sağlayan hidrofor sistemleri büyük rahatlık sağlamaktadır. Bazı durumlarda cihaz direkt olarak sulama hortumuna bağlanarak suyun daha basınçlı gelmesini de sağlamaktadır. Bu sayede bahçe sulama işi hem daha keyifli hem de daha kolay bir süreç haline dönüşmektedir. Aynı zamanda damlama sulama gibi otomatik sistemlerle de kullanılabilme özelliğine sahiptir. Kendi kendine çalışıp işi bittiğinde kapandığı için bahçe sulamasını kusursuz gerçekleştirirken su tasarrufu yapılmasına da yardımcı olur.

Bahçe Hidroforu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe hidroforu satın almadan önce nerede kullanılacağına dikkat etmek gerekiyor. Hidroforların büyüklüğü ve basınç değerleri oldukça farklıdır. Özel ölçümler sayesinde ne kadar basınca ihtiyaç duyulduğu hesaplandıktan sonra cihaz seçimi yapılması tavsiye edilir. Yüksek ve çok daireli binalar için satın alınacaksa büyük ve basıncı yüksek hidrofor seçeneklerine yönelmek gerekiyor. Ancak bu sayede en üst katlara kadar gereken su basıncı ulaştırılabilir. Tek katlı müstakil evler içinse daha ufak boyutlardaki seçeneklerden satın almak yeterli olacaktır. Bahçe sulamasında ise hidroforların hangi amaçla kullanılacağı dikkate alınarak satın alım yapılmalıdır. Şebeke suyunu daha yüksek basınca kullanmak için ufak hidroforları satın almak yeterli olacaktır. Bunlar direkt olarak sulama hortumuna bağlandıkları için kullanım kolaylığı sağlamaktadırlar. Aynı zamanda su tanklarının da su ile hızlıca dolmasını sağlarken olası su kesintilerinde yaşanabilecek su sıkıntılarını da ortadan kaldırabilmektedir. Kuyu içerisinde bulunan suyun yukarı çıkması için kullanılacak hidroforların yüksek basınca sahip olması öneriliyor. Bazı kuyular kaliteli su bulmak için oldukça derin kazılabiliyor. Bunlardan su çıkarma işlemi de ancak yüksek basınç uygulayan bir hidrofor sistemi ile mümkün olabilir. Seçim yaparken kullandığı enerjiye de dikkat etmek gerekiyor. Genellikle hidroforlar elektrik enerjisiyle çalışmaktadırlar. Otomatik olan modellerde elektrik harcaması biraz daha düşük olabilmektedir. Manuel çalışan modellerde ise ne kadar elektrik harcayacağı çalıştığı süreye göre değişkenlik gösterir. Küçük bahçelere gereğinden büyük hidrofor satın almak yerine doğru boyutlarda olanlardan tercih ederek enerji tasarrufu yapmak mümkün olabilir.