ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Hyundai Hyc210 Elektrikli Testere 2000w 40 Cm Kılavuz
(10)
1.544,68 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Hyundai Turbo 500 Motorlu Testere Magnezyum Karter 40 Cm Pala
(12)
2.391,08 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Bosch UniversalChain 18 2.5Ah Tek Akülü Ağaç Kesme Makinesi - 06008B8000
(69)
3.499,00 TL
3.149,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Hyundai Tcs2600 Motorlu Testere 25 Cm Pala N11.913
(12)
2.713,08 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oleo-Mac GSH 56 Benzinli Motorlu 3.5 HP Ağaç Kesme Makinesi
(158)
4.345,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Hyundai H859 3.6 Hp Motorlu Testere 51 Cm Pala
(18)
3.393,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Guardino G250 Motorlu Testere Benzinli 1.2 Hp N11.752
(1)
1.839,08 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Hyundai Hyc 210 Elektrikli Testere
(21)
1.950,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oleo-Mac GSH 51 Benzinli Motorlu Testere Ağaç Kesme Hızarı
(36)
4.123,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avuç Taşlama Makinası Için Zincirli Testere Aparatı 35 Cm
(23)
284,99 TL
274,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Hyundai Hyc210 Elektrikli Testere 2000w 41cm Kılavuz Zincir Yağı
(0)
1.609,08 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Assur Ağaç Odun Dal Kesme Motoru Benzinli Testere Te01 52 Cc 2.9
(1)
1.049,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Baükan 5203 Benzinli Testere Ağaç Odun Kesme Bıçkı Motoru N11.168
(1)
1.055,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Rtrmax RTX1891 X-Lion Kömürsüz 36V 4Ah Çift Akülü Zincirli Testere
(2)
4.499,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Graizer Alman 6200 Benzinli Motorlu Testere Ağaç Odun Dal Kesme Makinesi
(14)
1.299,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Zomax Zm5010-18 Benzinli Motorlu Testere Ağaç Odun Kesme
(7)
2.824,51 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Senix Cse22-m1-eu Elektrikli Motorlu Testere 2000w Ağaç Odun
(9)
1.395,64 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Einhell GE-LC 36/35 Li-Solo Akülü Ağaç Kesme Makinesi - 4501780
(15)
3.134,05 TL
2.969,10 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Oleo-Mac GSH 51 Benzinli Motorlu Testere Ağaç Kesme Hızarı
(36)
4.530,77 TL
4.123,00 TL

Ağaç Kesme Makinesi

Ağaç kesme makinesi hem bir bütün halindeki ağaçların kesilmesinde hem de kütüklerin parçalanmasında kullanılan en pratik aletlerin başında geliyor. Genellikle benzinli modellerin öne çıktığı ağaç kesme makineleri hem birçok çalışma alanında hem de kişisel kullanımlarda kişilerin hayatına kolaylık sağlayan ürünlerin başında geliyor. Motorlu testerelerin kullanımı ve bakımları önemlidir. Özellikle daha iyi kesim yapabilmek ve uzun süre makineyi kullanabilmek için zincirlerin yağlanması gerekir. Motorlu testerelerin düzenli olarak bakımlarının yapılması oldukça önemlidir. Bakımı yapılmayan makineler daha kısa kullanım ömrüne sahip olacaktır. Makinelerin muhafaza edileceği yerler de oldukça önemlidir. Ağaç kesme makinesi modellerini saklayacağınız zaman özel kılıflarını ya da kasalarını almanız önerilir. Ağaç kesme makinesi alacak olanların bunun yanı sıra güvenliği sağlayabilmek için gerekli olan diğer ekipmanları da alması önerilir. Koruyucu pantolon, eldivenler, gözlük ve özel kulaklıklar alınması gereken önemli ekipmanların başında gelir. Sayfamızda onlarca farklı marka tarafından üretilmiş olan binlerce ağaç kesme makinesi ürünü bulabilirsiniz. Bu ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz gibi fiyat karşılaştırması ve ürün yorumlarını da okuyabilirsiniz. Bunun için bahçe makineleri sayfamıza göz atmanız yeterli olacaktır.

 Ağaç Kesme Makinesi Nedir?

Ağaç Kesme Makinesi Nedir?

Ağaç kesme makinesi, bir çeşit motorlu testere çeşididir. Odun kesme makinesi olarak da bilinen ağaç kesme makineleri, çürümüş ağaçların kesilmesi, kesilmiş olan büyük ağaçların parçalanması ve budama işlemleri için kullanılır. Ağaç kesme makinelerini çit kesme makinelerinden ayıran en önemli özelliği pala kısmının daha kalın ve kısa olmasıdır. Bunun yanı sıra çit kesme makineleri kalın ağaçların kesilmesi için elverişli bir yapıya sahip değilken ağaç kesme makineleri bu amaç için üretildiği için hem dayanıklı hem de kullanışlı ürünlerdir. Ağaç kesme makineleri farklı çalışma şekillerine sahiptir. Motorun çalışması için tetikleyici güçler farklılık gösterir. Bazı motorlar benzin ile çalışırken bazıları ise elektrik ile çalışır. Her bir motorlu testerenin barındırdığı avantaj ve dezavantajlar vardır. Örneğin elektrikli ağaç kesme makinelerinin çalışabilmesi için daima prize yakın olmanız gerekir. Eğer yakınınızda priz yoksa uzatmalı ağaç kesme makinesi modellerini tercih edebileceğiniz gibi ekstra bir uzatma kablosu da alabilirsiniz. Şarjlı ağaç kesme makinesi olarak bilinen modellerin de kendi içinde dezavantajları ve avantajları bulunuyor. Bu modellerin en büyük dezavantajı uzun süreli kullanımlar için uygun olmamasıdır. Daha çok ev kullanıcıları tarafından tercih edilen bu model günlük işlerden ziyade zaman zaman yapılan işlemler için tercih edilir. Motorlu testere modelleri arasında en çok tercih edilen model benzinli ağaç kesme makinesi olarak karşımıza çıkar. Hem yüksek hızda çalışabilmesi hem de daha iyi kesim yapması en önemli tercih nedenleri arasında yer alırken uzun süreli kullanımlar için de oldukça uygundur. Stihl ağaç kesme makinesi fiyatları için sayfamıza bakabilirsiniz.

 Ağaç Kesme Makinesi Çeşitleri

Ağaç Kesme Makinesi Çeşitleri

Ağaç kesme makineleri genel olarak standlı modeller ve el ile taşınabilen motorlu testereler olarak ikiye ayrılır. Her bir kategori kendi içinde farklı modeller barındırır. Daha çok sanayilerde ve testerenin sabit kalması gereken durumlarda kullanılan şerit ağaç kesme makinesi, kesilmiş olan ağaçların ve ahşapların istenilen boyut ve şekillerde işlenmesi aşamasında kullanılan ürünlerdir. Motorlu ağaç kesme makinesi olarak bilinen testere modelleri ise daha çok ağaçların kesilmesi ve budanması alanlarında kullanılır. Motorlu ağaç kesme makineleri ağır olmayan ve taşımaya elverişli ürünlerdir. Bu nedenle günlü kullanım için ya da kişisel kullanımlar için çok daha uygundur. Motorlu ağaç kesme makineleri kendi içinde üç gruba ayrılır. Benzinli ağaç kesme makinesi, elektrikli ağaç kesme makinesi ve akülü ağaç kesme makinesi bu ana gruplardır. Benzinli ağaç kesme makinesi modellerinin motorları adından anlaşılacağı üzere benzin yakıtı ile çalışır. Özellikle elektrikli modellere göre daha hızlı ve pürüzsüz kesim yapma özelliğine sahiptir. Pala uzunlukları genel olacak 40 cm ile 46 cm arasında değişiklik gösterir. Evde yapılacak kesimler için uygun olan bu modeller diğer modellere göre daha ağır olmasının yanı sıra daha gürültülü çalışırlar. Bu nedenle mutlaka uygun bir kulaklık takarak çalışmalısınız. Ağaç kesme makinesi elektrikli modelleri ise adından anlaşılacağı gibi güç kaynağı olarak bir prize ihtiyaç duyar. Benzinli modellere göre daha uygun fiyatlı ve yapı itibari ile daha hafif makinelerdir. Yavaş kesim hızına sahiptir. Günlük kullanımlar için çok uygun olmamakla birlikte sürekli bir testereye ihtiyaç duymuyorsanız fiyat – performans açısından ihtiyacınızı karşılayabilecek bir makinedir. Son olarak ise akülü ağaç kesme makinesi modelleri, motor üzerinde bulunan pil yardımı ile çalışır. Bu piller şarj edilebilir özelliğe sahiptir. Elektrik modellere göre daha avantajlı, benzinli modellere göre ise dezavantajlı kullanım imkânı sunar. Akülü ağaç kesme makineleri uzun süreli kullanımlar için ideal değildir. Kısa zamanlı ve yavaş çalışan bir yapıları vardır. Genellikle 30 cm uzunluğunda olan pala uzunlukları nedeniyle küçük ağaç kesme makinesi modelleri arasında da yer alabilen modellerdir.

 Ağaç Kesme Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağaç Kesme Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağaç kesme makinesi olarak bilinen motorlu testereler dikkatli kullanılması gereken ürünlerdir. Motorlu testere alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak motorlu testere alacağınız zaman testerenin ne kadar güçlü olduğu çok önemlidir. Motorlu testerelerin gücü kullanım amacına bağlı olarak farklılık gösterir. Eğer ilk kez bir motorlu testere alacaksanız sizi zorlamayacak, gücü daha az olan modelleri tercih edebileceğiniz gibi ağırlık açısından da daha hafif modelleri tercih edebilirsiniz. Motorlu testerelerin yanlış kullanılması ya da anlık yapılan hatalar ciddi yaralanmaların yaşanmasına neden olabilir. Bu yaralanma riskini en aza indirmek için ise titreşim yoğunluğu çok önemlidir. Titreşim ne kadar düşük olursa testerenin kullanım kolaylığı da o kadar artış gösterecektir. Bilindiği gibi ağaç kesme makineleri akülü, benzinli ya da elektrikli olarak çalışan cihazlardır. Bu cihazların aralarından hangisi ile çalışmak istediğinizi seçerken çalışma alanınızı göz önünde bulundurmalısınız. Eğer çalışma alanınız bir orman ya da buna benzer bir yer ise yanınızda ekstra bir akü taşımak pratik bir kullanım sunmaz. Aynı şekilde elektrik bağlantısı bulmanız zor hatta imkânsız olabilir. Bu noktada benzinli ağaç kesme makinesi modellerinden bir tanesi ile çalışmak sizin için daha doğru bir seçim olacaktır. Motorun deposuna doldurduğunuz benzin sayesinde uzun saatler çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Motorlu testere alırken denge durumuna da dikkat etmelisiniz. Bir testerenin elinize tam oturması ve dengeli bir yapıya sahip olması kullanım açısından oldukça önemlidir. Ağaç kesme makinesi alacağınız zaman dikkat edebileceğiniz bir diğer özellik bakım şartlarıdır. Almak istediğiniz testerenin sürekli bakım istemiyor olması oldukça önemli bir konudur. Bütün bunların dışında elbette en çok önem vermeniz gereken nokta güvenliktir. Almak istediğiniz testere modeli ne olursa olsun güvenlik testlerinden geçmiş ve bu anlamda kalitesi onaylanmış ürünler tercih etmelisiniz. Zincirin geri tepmesini en aza indirecek mekanizmanın olması, zincir freninin olması bir testere için çok önemlidir. Tetik kilitleme özelliğini bulunan makinelerin tercih edilmesi de oldukça önemlidir. Bütün bu faktörleri göz önünde bulundurarak kullanım alanınıza ve ihtiyaçlarınıza yönelik olan Husqvarna ağaç kesme makinesi seçimi yapabilirsiniz.

 Ağaç Kesme Makinesi Özellikleri

Ağaç Kesme Makinesi Özellikleri

Motorlu ağaç testere makinesi modellerinin tamamı birbirinden farklı özellikler ile donatılmıştır. Ağaç kesme makinesi alacağınız zaman barındırdığı özellikleri iyi bir şekilde incelemeli ve size maksimum güvenlik sağlayan modelleri tercih etmelisiniz. Çünkü dünya üzerinde her yıl binlerce kişi motorlu testere ile yaşadıkları kazalar sonucu hafif ya da ağır yaralanmalar yaşıyor. Bu yaralanmaların önüne geçmek için alacağınız testere modelinde gerekli güvenlik sistemlerinin var olması gerekir. Ağaç kesme makinesi olarak kullanılan motorlu testerelerin en önemli özelliklerinin başında azaltılmış geriye tepme oranı geliyor. Bu elektrikli testere modelleri ucunda bulunan zincirler sayesinde kesim yaptığı için zaman zaman zincirler ile ilgili problemlerin yaşanması kaçınılmazdır. Günümüzde üretilen çoğu ağaç kesme makinesi daha fazla koruma noktasına sahip olarak üretiliyor. Bu da geri tepme oranını artıyor. Bu geri tepmenin önüne geçmek için testere üzerinde darbeli uçlar ya da burnu olan bir pala özellikleri yer alabilir. Motorlu testere modellerinin en gelişmiş özelliklerinden bir diğeri ise zincir frenidir. Bu oldukça önemli ve hayati önem sahip bir özelliktir. Çünkü yaşanan çoğu kazalar bu zincirler nedeni ile meydana gelir. Testerenin geri dönmesi halinde ya da ön kol koruyucusu öne itildiği zaman zincir freni devreye girerek zincirin anında durmasını sağlar. Motorlu ağaç kesme makinelerinin en önemli özelliklerinden bir diğeri tetik kilitleme özelliğidir. Son yıllarda üretilen çoğu testere modelinde gaz pedalı devreye girmeden önce kullanılması gereken başka bir avuç içi anahtarı ile üretiliyor. İşte bu tetik kilitleme anahtarı güvenli kesim açısından önemli bir özelliktir. Motorlu testerelerin oluşturduğu titreşim miktarı oldukça önemlidir. Çok fazla titreşime neden olan testere modelleri hem kullanan kişiyi daha fazla yoracak hem de güvenlik sorunlarının yaşanmasına neden olacaktır. Böyle durumlar için testerelerde anti-titreşim özelliği bulunur. Testereler üzerinde titreşim oranını azaltmak için kauçuk burçlar ve metal yaylar bulunur. Bu ekipmanlar titreşimin en aza indirilmesini sağlayacak ve doğabilecek güvenlik problemlerini en aza indirecektir. Bütün motorlu ağaç kesme makinelerinin saklanabilmesi için özel kılıfları bulunur. Bu kılıflar makinenin hem uzun ömürlü kullanılması için sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesinde hem de testerenin güvenli bir şekilde taşınmasında oldukça etkilidir. Testere aldığınız zaman mutlaka bir kılıfa da sahip olmalısınız. Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurarak kendinize en uygun ağaç kesme makinesi modelini tercih edebilirsiniz.

  Bütçenizi Sarsmayacak Ağaç Kesme Makinesi Fiyatları

Bütçenizi Sarsmayacak Ağaç Kesme Makinesi Fiyatları

Ağaç kesme makineleri farklı modellerde satışa çıkarılan ürünlerdir. Kesim işleminden budama işlemine kadar farklı amaçlar için kullanılan bu aletler modeline göre farklı özellikleri de bünyesinde barındırır. Ağaç kesme makinelerinin sahip olduğu özellikler fiyatı belirleyen önemli noktaların başında geliyor. Ağaç kesme makinesi fiyatı belirlenirken etkili olan ilk faktör elbette makinenin çeşidi ve modelidir. Şerit ağaç kesme makineleri ile motorlu ağaç kesme makineleri arasında fiyat farkı vardır. Çünkü bu makinelerin hem kullanım şekilleri farklı hem de kullanım alanları farklıdır. Bunun yanı sıra motorlu ağaç kesme makinelerinin modelleri de fiyat farklılıklarının görülmesinde etkilidir. Motorlu ağaç kesme makineleri arasında benzinli modeller fiyat aralığı en yüksek modeller olarak gözlemlenirken şarjlı ağaç kesme makinesi olarak bilinen akülü ağaç kesme makineleri ise daha düşük fiyat aralıklarına sahiptir. Bunun nedeni ise hem kullanım kolaylığı hem de aralarında kullanım pratikliği olmasıdır. Elektrikli ağaç kesme makineleri ise orta segment ürünlerdir. Fiyat – performans olarak her modelde onlarca farklı marka tarafından üretilmiş olan onlarca farklı makine modeli bulmanız mümkündür. Bu modeller arasında gezinmek ve fiyat karşılaştırması yapabilmek için sayfamıza göz atmanız yeterli olacaktır. Sayfamızda ağaç kesme makinesi fiyatları dışında daha önceden yapılmış olan kullanıcı yorumlarını bulmanız da mümkündür. Bu yorumlar arasında diğer kullanıcıların deneyimlerini paylaşabildiğiniz gibi ağaç kesme makinesi tavsiye ve önerilerini de bulabilirsiniz.

Ağaç Kesme Makinesi Nasıl Kullanılır?

Ağaç kesme makinesi olarak kullanılan motorlu testerelerin kullanımı oldukça kolaydır. Makineyi çalıştırmadan önce ilk olarak eğer zincir freni sistemi varsa bunun açık olduğundan emin olun. Ardından eğer makineniz benzinli ise benzin pompasına yakıt doluncaya kadar butona basın. Bu işlemin ardından jigleyi açın. Makinenin sol kenarında motorun çalışmasını sağlayan starter ipi vardır. Motor çalışana kadar starter ipini çekin. Motorun çalışma sesini duyduktan sonra makinenin motoru devir alana kadar gaza basın. Bütün bu işlemlerin ardından ağaç kesme makinesi çalışmaya hazır hale gelecektir. Bütün ağaçların kesim işlemlerini yapabileceğiniz gibi budama ve kütüklerin küçük parçalara ayrılması gibi işlemleri de yapabilirsiniz.

Ağaç Kesme Makinesi Nasıl Seçilir?

Ağaç kesme makinesi seçimi oldukça önemlidir. Seçim yapacağınız zaman makineyi ilk kez kullandığınız ya da profesyonel bir kullanıcı olduğunuz oldukça önemlidir. Eğer ilk kez ağaç kesme makinesi kullanacaksanız yüksek güçlü ve ağır makineler almanız önerilmez. Ağaç kesme makinesi alırken barındırdığı özellikler de oldukça önemlidir. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmış olması son derece önemlidir. Çünkü ağaç kesme makineleri oldukça tehlikeli ürünlerdir. Yanlış bir hareket yapılması halinde ciddi yaralanmalar meydana gelebilir. Bu yaralanma ve kazaların önüne geçilmesi için tetik kilitleme, zincir freni, geri tepmeyi engelleyici mekanizmaların olması çok önemlidir.

Ağaç Kesme Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Ağaç kesme makineleri genel olarak iki kategoriye ayrılır. Şerit ağaç kesme makineleri ve motorlu ağaç kesme makineleri ise kendi içlerinde farklı çalışma prensiplerine sahip olan modellere ayrılır. Motorlu ağaç kesme makineleri, benzinli, elektrikli ve akülü olmak üzere üç farklı modele ayrılır. Bu modellerin her birinin çalışma prensipleri, motor güçleri ve kullanım süreleri farklılık gösterir. Örneğin elektrikli ağaç kesme makinesi için her daim bir prize ihtiyaç duyarken akülü ağaç kesme makinelerinde ise pili şarj ederek kullanabilirsiniz. Ağaç kesme makinelerinin kullanım alanları farklılık gösterir. Bazı makineler her gün kullanmak için uygunken bazıları ise zaman zaman kullanma ihtiyaç duyulan durumlar için çok daha uygundur. Bu nedenle bir ağaç kesme makinesi almadan önce kullanım şeklinizi ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir.