SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

5

REKLAM

JBL Go 3 IP67 Su Geçirmez Bluetooth Hoparlör
(207)
734,42 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

3

REKLAM

KTS-1096 Büyük Boy Çift Çıkışlı Ses Bombası Bluetooth Hoparlör
(113)
182,19 TL
169,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

KTX-1057 Işıklı Ses Bombası Bluetooth Hoparlör
KTX-1057 Işıklı Ses Bombası Bluetooth Hoparlör
(662)
113,91 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Greatnice GTS-1346 FM/SD Aydınlatmalı Bluetooth Hoparlör
(51)
119,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

KTS-1096 Büyük Boy Çift Çıkışlı Ses Bombası Bluetooth Hoparlör Çok Renkli
KTS-1096 Büyük Boy Çift Çıkışlı Ses Bombası Bluetooth Hoparlör Çok Renkli
(30)
183,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Ultimate Ears Wonderboom 2 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
(3)
2.289,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

6
Powerway WRX05 FM Radyolu Ses Bombası Bluetooth Hoparlör
(117)
206,92 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

JBL Go 2 IPX7 Su Geçirmez Bluetooth Hoparlör
(219)
516,06 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Lenovo K3 Bluetooth Hoparlör
Lenovo K3 Bluetooth Hoparlör
(37)
228,90 TL
212,88 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

2
JBL Flip 6 Su Geçirmez Bluetooth Hoparlör
(24)
2.899,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mikado BT-236 SD/FM Radyo Bluetooth Hoparlör
Mikado BT-236 SD/FM Radyo Bluetooth Hoparlör
(4)
389,67 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Polosmart FS38 Kablosuz Hoparlör Speaker Turuncu
(1)
201,12 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2
Motorola Sonic Play + 275 FM Bluetooth Hoparlör
(10)
391,45 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Philips TAS1505B/00 Kablosuz Bluetooth Hoparlör
Philips TAS1505B/00 Kablosuz Bluetooth Hoparlör
(7)
341,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

MF Product Acoustic 0151 Bluetooth Hoparlör
(5)
180,41 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4

REKLAM

JBL Clip 4 IP67 Su Geçirmez Bluetooth Hoparlör
(73)
993,24 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

3

REKLAM

KTS-1327 Karaoke Mikrofonlu Büyük Boy Bluetooth Hoparlör
(0)
334,71 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Powerway Boom Bluetooth Kablosuz Ses Bombası Hoparlör
Powerway Boom Bluetooth Kablosuz Ses Bombası Hoparlör
(4)
344,39 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

JBL Go 3 IP67 Su Geçirmez Bluetooth Hoparlör
(207)
799,00 TL

Bluetooth Hoparlörler

Müzik, hayatın her alanında ve her anında var olan bir sanat dalıdır. Duygu ve düşüncelerinizi ifade etmek, eğlenmek ve kendinizi dinlemek için çoğu zaman müziğe koşabilirsiniz. Müzik dinleyebilmek için ise çoğu zaman hoparlörlere ihtiyaç vardır. Hoparlör modelleri farklı kullanım alanlarına sahip olduğu gibi kullanım amaçları da farklılık gösterebilir. Hayatın her alanında var olan müziği daha yüksek sesle ve daha çok kişiye ulaştırmak için kullanılan hoparlörler, onlarca farklı marka tarafından farklı modellerde üretilir. Taşınabilir hoparlör modellerinden televizyon ve ses sistemleri çeşitlerine kadar değişik modelleri n11’de bulmanız mümkündür.

 Bluetooth Hoparlör Modelleri

Bluetooth Hoparlör Modelleri

Hayatın vazgeçilmez parçalarından bir tanesi olan müziği, daha çok alana yaymak için ihtiyaç olan en temel eşyaların başında hoparlör çeşitleri geliyor. Hoparlörler yalnızca müziği yaymak için değil farklı amaçlar ile de kullanılır. Hoparlör modelleri kullanım yeri ve amacına göre onlarca farklı şekilde karşınıza çıkar. İlk olarak en bilinen hoparlör çeşitlerinin başında kule hoparlör modelleri geliyor. Kule hoparlörler, büyük formlarda karşınıza çıkar. Genellikle oda için kullanımlara uygun olan bu modeller, sade yapıya sahip olabileceği gibi çeşitli ışıklandırmalar ile dekoratif bir objeye de dönüşebilir. Hoparlörler arasında genellikle ev kullanıcılarının tercih ettiği modellerin başında ev sinema sistemleri bulunuyor. Ev sinema sistemi olarak bilinen bu hoparlör sistemleri genellikle televizyon ile birlikte kullanılır. Odanın farklı yerlerine yerleştirilmiş olan hoparlörler ile farklı açılardan ses gelmesine olacak sağlar. 5+1 hoparlör ya da 2+1 hoparlör sistemleri en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Evinizde, sinema kalitesinde bir ses sistemi kurmak istiyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz. Hoparlör çeşitleri arasında karşınıza çıkan bir diğer model ise duvar ve tavan tipi hoparlör sistemleridir. Bu modeller özellikle yer tasarrufu yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği modellerin başında geliyor. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanım için uygun olan bu hoparlör çeşitleri, duvar ile aynı renge boyandığı zaman fark edilmeleri oldukça zordur. Üstelik ses çıkışları çok güçlüdür. Toplu kullanıma açık alanlarda tercih edilebilecek modellerin başında geliyor. Son yılların en çok tercih edilen hoparlör çeşitlerinin başında kablosuz modeller geliyor. Taşınabilir hoparlör olarak da bilinen bu modeller, portatif olması açısından son derece kullanışlıdır. Bütün bu hoparlör sistemi çeşitleri birbirinden farklı amaçlar için kullanılır. Hoparlörlerin çeşitlendirilmesinde etkili olan bir diğer faktör ise boyutlardır. Hoparlör sistemleri tercihe göre, 10 cm, 13 cm, 16 cm, 20 cm ya da daha farklı boyutlarda karşınıza çıkabilir. Bunun yanı sıra hoparlör modelleri dekorasyonun bir parçası olarak kullanılabilir. Özellikle ışıklı hoparlör modelleri birbirinden farklı renk geçişleri ile ses çıkışının yanı sıra ışık gösterileri sayesinde hoş bir görüntüye de neden olacaktır.

 Taşınabilir Kablosuz Ses Bombası ile Müziği Yanınızda Taşıyın

Taşınabilir Kablosuz Ses Bombası ile Müziği Yanınızda Taşıyın

Son yılların en çok kullanılan hoparlör modelleri arasında ses bombası olarak bilinen taşınabilir ve bluetooth hoparlör modelleri geliyor. Farklı büyüklüklere ve farklı özelliklere sahip olan ses bombaları, hoparlörünü gittiği her yere taşımak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Mini hoparlör olarak da tanımlanan ses bombaları küçük ama etkili ses çıkışlarına olanak sağlayan ürünlerdir. Ses bombası adı verilen bluetooth hoparlör modellerini alacağınız zaman etkili kullanım için bazı özellikleri değerlendirmek gerekir. Ses bombası alacağınız dikkat kesileceğiniz faktör şüphesiz ki şarj sorunudur. Bir ses bombasını tam dolum olarak şarj ettiğiniz zaman kesintisiz olarak kaç saat kullanıma uygun olduğu çok önemlidir. Eğer taşınabilir hoparlörünüzü uzun saatler boyunca kullanmak istiyorsanız mutlaka büyük ya da geniş bataryaya sahip olan modelleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra ses bombalarının dayanıklı yapılarak sahip olması çok önemlidir. Çünkü genel olarak dış mekanlarda kullanılan bu hoparlör çeşitleri, özellikle darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Bunun yanı sıra bazı ses bombası modelleri suya dayanıklı olarak üretilir. Sıklıkla tercih edilen bu ürünler üzerine su dökülmesi ya da belli bir basınç değerine kadar suya düşmesi halinde çalışmaya devam edecektir. Taşınabilir hoparlör modelleri arasında tercih yapacağınız zaman farklı cihazlar ile bağlantı kurabiliyor olması oldukça önemlidir. Bazı modeller yalnızca bluetooth sayesinde bağlantı kurmaya uygundur. Bunun yanı sıra bazı modellerin AUX girişleri vardır. AUX girişleri sayesinde farklı cihazlara bağlanmaya imkân sunar. Böyle bir model tercih ettiğiniz zaman çok yönlü bir kullanım sağlayabilirsiniz. Taşınabilir ses bombaları, onlarca farklı renk ve şekilde karşınıza çıkar. Siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve onlarca farklı renge sahip olan bu ürünler arasından zevkinize en uygun olanı seçerek kesintisiz müzik dinleyebilirsiniz. Ses bombası alacağınız zaman marka seçimi de bir hayli önemlidir. Çünkü hoparlör ve ses bombası üretimi aşamasında adını duyurmayı başarmış olan onlarca marka vardır. Bunlardan bazıları çok kaliteli ve dayanıklı hoparlörler üretmesi ile bilinir. Bu markalar arasında bir tercih yapmanız ses bombasını hem garantili hem de uzun süre kullanmanıza imkan tanıyacaktır.

 Bluetooth Hoparlör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bluetooth Hoparlör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hoparlör olarak adlandırılan ses sistemleri hayatın her alanına dahil olan ürünlerdir. Çünkü herhangi bir cihazdan ses çıkışı sağlamak için kullanılması gereken cihazlarda hoparlör modelleridir. Hangi hoparlör modelini alırsanız alın, seçim yaparken önemli maddelere dikkat edilmelidir. İlk olarak hoparlör alacağınız zaman yapmanız gereken şey ihtiyacınızı belirlemektir. Sabit bir yerde kullanmak için alacağınız modeller ile sürekli taşımak istediğiniz modeller çok farklıdır. Eğer sabit bir noktada kullanacaksanız hoparlör kablolu modeller arasında bir seçim yaparken daha portatif ve taşınabilir bir ürün için taşınabilir hoparlör modelleri arasından seçim yapmalısınız. Bu durumu belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken ayrı özellikler olduğu için ihtiyacınızı belirlemiş olmanız çok önemlidir. Her iki hoparlör çeşidinde de dikkat edilmesi gereken en önemli madde ses kalitesidir. Aldığınız hoparlörün ne kadar ses çıkardığı çok önemlidir. Hoparlör olarak bilinen aletlerin amacı dışarıya ses vermek olduğu için yüksek ses çıkarmasının dışında kalitesi ses çıkarması oldukça önemlidir. Çıkan sesin net olmasına çok dikkat edilmelidir. Özellikle kablolu yani sabit bir yerde kullanabileceğiniz hoparlör modellerini alacağınız zaman bas özelliği olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Dinlediğiniz müziğe farklı bir hava katan bas özelliği herkes tarafından tercih edilen bir durum olmasa da hoparlör alırken dikkat edilmelidir. Hoparlör alacağınız zaman kullanım alanınız da oldukça önemlidir. Örneğin ev içerisinde 2+1 ses sistemi kullanımı yeterli olurken daha gürültülü ve çok daha büyük ortamlarda 5+1 ses sistemi kullanabilirsiniz. Bu nedenle kullanım alanı ve kullanacağınız yer de oldukça önemlidir. Bunun dışında hoparlörün uzaktan kumanda ile yönetilebiliyor olması da dikkat edilebilecek önemli özelliklerin başında geliyor. Uzaktan kumandalı bir ürün aldığınız zaman ses ayarlarını, bas ayarını ve açıp kapatma gibi işlemleri uzaktan yapabilirsiniz. Hoparlör alacağınız zaman marka da oldukça önemli bir noktadır. Kaliteli bir marka tercihi hoparlörü çok uzun zaman kullanabilmeniz açısından oldukça önemlidir. Bluetooth hoparlör alacağınız zaman çekim alanı oldukça önemlidir. Eşleştirdiğiniz cihazlar arasında en fazla kaç metre olması gerektiği çok önemlidir.

 Hoparlör Modellerinde Dikkat Çeken Özellikler Nelerdir?

Hoparlör Modellerinde Dikkat Çeken Özellikler Nelerdir?

Hem sabit ses sistemlerinin hem de taşınabilir hoparlör modellerinin belirleyici olan belli başlı özellikleri bulunur. Bu özelliklere dikkat ettiğiniz zaman kaliteli bir ürüne sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır. İlk olarak taşınabilir yani bluetooth hoparlör modellerinin özelliklerine bakacak olursak göze çarpan ilk özellik, eşleştirilen iki cihaz arasında olması gereken mesafedir. Bluetooth hoparlörler bir bilgisayara ya da mobil cihaza bağlanırken belli bir çekim alanı içerisinde olmalıdır. Bu çekim alanı ne kadar artarsa hoparlörün kullanışlı olması da o kadar artış gösterecektir. Taşınabilir hoparlör çeşitlerinin en önemli özelliklerinden bir diğeri ise elbette ses kalitesidir. Özellikle tiz seslerin pürüzsüz ve net bir şekilde çıkması oldukça önemlidir. Dinlediğiniz müziğin kalitesinin bozulmaması oldukça önemlidir. Taşınabilir hoparlör çeşitleri şarj edilerek çalışan cihazlardır. Bu ürünlerin şarj sürelerinin ve pil ömürlerinin uzun olması dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında geliyor. Dikkat edebileceğiniz bir diğer özellik ise dayanıklılık olmalıdır. Bunun dışında akıllı telefonlarda görülen bir teknoloji olan NFC özelliği, AUX girişi ve bunun yanı sıra hafıza kartı desteği olması bu cihazların dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Taşınabilen hoparlörler genel olarak dış mekanlarda kullanıldığı için darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Taşınmayan yani sabit olarak kullanılarak hoparlör çeşitleri ise daha farklı özelliklere sahiptir. Bu ses sistemlerinde dikkat çeken en önemli özellik seslerin frekans aralığıdır. Hoparlör modelleri farklı frekanslara sahip olarak çok yüksek ses çıkarabilirler. Bunun yanı sıra barındırdığı özellikler sayesinde melodiler içinde bulunan en tiz seslerin bile duyulmasını sağlayabilirler. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken önemli özelliklerden bir diğeri ise hoparlörün boyutudur. Hoparlör modelleri farklı ölçülere sahip olabilir. 10 cm hoparlör modellerinden 20 cm hoparlör modellerine kadar dilediğiniz büyüklüklere sahip seçimleri yapabilirsiniz.

 Hoparlör Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Hoparlör Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Hoparlör çeşitleri tek parça olarak satılabildiği gibi birden fazla parça olarak da satışa sunulabilir. Özellikle bass hoparlör modellerinin yanında bulunan ekstra hoparlörler sayesinde daha fazla alana ve çok yönlü ses çıkışı sağlanabilir. Hoparlör fiyatları, farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Bu fiyatların belirlenmesi için etkili olan onlarca farklı faktör vardır. Hoparlör fiyatlarının belirlenmesi aşamasında etkili olan en önemli faktör hoparlörün büyüklüğü olabilir. Büyük hoparlör modelleri daha yüksek ses verme özelliğine sahiptir. Üstelik ses çıkış alanları da daha büyüktür. Küçük hoparlör modelleri ise daha çok günlük hayatta ve günlük amaçlar için kullanılan ürünlerdir. Büyük ve küçük hoparlör modelleri arasında elbette fiyat farklılıkları görülür. Fiyat faktörüne etki eden önemli bir nokta da hoparlörün kablolu ve kablosuz olmasıdır. Kablosuz modeller genellikle taşınabilir hoparlör modelleridir. Bu hoparlörler bluetooth bağlantıları ile ses çıkışını sağlar. Daima yanınızda taşımak istediğiniz bir hoparlör istiyorsanız taşınabilir hoparlör modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu modeller de kendi aralarında onlarca farklı özelliğe sahiptir. Bu özellikler de taşınabilir hoparlör fiyatlarını etkiler. Hoparlör fiyatları şekline bağlı olarak da farklılık gösterebilir. Oval hoparlör çeşitleri ile kayık hoparlör çeşitleri arasında bir fiyat farkı olabilir. Bu fark hoparlörün özellikleri ve ebatları ile doğru orantılıdır. Sayfamızda her kullanım amacına uygun olarak üretilmiş olan onlarca farklı hoparlör çeşidi vardır. Bu çeşitler arasında ister taşınabilir isterseniz de kablolu modelleri bulabilirsiniz. Ayrıca hoparlörler arasında fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize en uygun modeli bulabilirsiniz. Sayfamızda sadece fiyat bilgilerini değil kullanıcı yorumlarını da bulabilirsiniz. Hoparlör yorumları, diğer kullanıcılar tarafından yapılmış olup size hoparlör hakkında önemli bilgiler vermesi açısından oldukça önemlidir.

Hoparlör Nasıl Çalışır?

Hoparlörlerin çalışması için gerekli olan en önemli etken bobinlerdir. Bobin adı verilen bu parça, içinden elektrik akımı geçen parçalardır. Elektrik akımı sayesinde elektromanyetik bir alan yaratan bobin, bu sinyallerin etkisi ile hareket eder. Bobin, diyaframa tutturulduğu için diyaframın hareket ettirilmesini etkiler. Bu hareket, elektrik sinyalinin değişmesine ve havaya ses dalgaları yayılmasına neden olur. Sesin yüksekliği bu sinyallerin şiddetine bağlıdır. Sinyal şiddeti artırıldığı zaman çıkan sesin de yüksekliği artış gösterecektir. Seslerin şiddeti desibel adı verilen ölçü birimi ile ifade edilir. Desibel sayesinde ses dalgaları sayısal olarak ifade edilebilir. İnsanların algılayabildiği desibel aralığı ise 30 desibel ile 60 desibel aralığıdır.

Hoparlör Nasıl Temizlenir?

Hoparlörler zaman zaman temizlenme ihtiyacı duyar. Hem kullanım ömrünün artırılması hem de dışarıdan temiz görünmesi için zaman zaman bu temizliğin yapılması çok önemlidir. Hoparlörler zaman içinde toz tutabilir. Bu da ses çıkışı açısından olumsuz bir sonuç verebilir. Hoparlör sistemlerinin temizlenmesi aşamasında ihtiyacınız olan temel eşya yumuşak uçlu bir fırçadır. Yüzeysel bir temizlik için kalın fırça kullanabileceğiniz gibi detaylı temizlik için ince uçlu fırça tercih etmelisiniz. Hoparlörün bir kapağı varsa bunu kaldırıp hoparlörün göbeğini bu fırça yardımı ile yavaş hareketler ile temizlemelisiniz. Hassas davranmanız oldukça önemlidir. Çünkü fırça darbeleri ile hoparlörün göbeğini çizebilir ya da zarar verebilirsiniz. Ayrıca hoparlörü de yırtabilirsiniz. Hoparlör temizliği esnasında kesinlikle herhangi bir sıvı doğrudan kullanılmamalıdır. Çünkü hoparlör sisteminin içine bir sıvı gelmesi halinde devrelere ve içinde bulunan diğer sistemlere zarar vererek çalışmasına engel olabilir. Eğer çok toz bulunuyorsa nemli bir bez yardımı ile nazik hareketler eşliğinde hoparlörün dış yüzeyini temizleyebilirsiniz.