ÜCRETSİZ KARGO

Frisby FHP-45 Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(43)
28,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

JBL T290 Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(82)
195,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Samsung AKG EO-IC100BWEGWW Type-C Kulak İçi Kulaklık
(9)
190,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

JBL T180A Pure Bass Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(61)
219,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

JBL T205 Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(46)
209,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

JBL C100SI Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(330)
155,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

JBL C200SI Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(65)
175,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Apple EarPods MMTN2TU/A Lightning Kulak İçi Kulaklık (Distribütör Garantili)
(15)
229,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Asus ROG Cetra II Core Kulak İçi Oyuncu Kulaklığı
(6)
1.440,48 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Denon AH-C120 MA Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(5)
640,00 TL
349,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Qkz AK6 Yüksek Bas Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(72)
199,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

JBL T110 Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(72)
169,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Baseus Encok H06 Lateral Kulak İçi Kulaklık
Baseus Encok H06 Lateral Kulak İçi Kulaklık
(85)
79,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Baseus Encok H19 Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(8)
190,55 TL
SEPETTE
161,97 TL

ÜCRETSİZ KARGO

KZ ZS10 Pro 4BA+1DD Hibrit Kulak İçi Kulaklık
(74)
1.199,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Skullcandy Ink'd 2.0 Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(4)
99,90 TL
54,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

HP 150 2AP90AA Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
HP 150 2AP90AA Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(9)
139,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

JBL C100SI Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(330)
179,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Philips SHS3300BK-10 Siyah Kulakiçi Kulaklık
(3)
299,90 TL
189,90 TL

Kablolu Kulakiçi Kulaklık

Kulaklık, iki küçük hoparlörün kullanıcının kulağına yakın yerde durmasını sağlayan alettir. Kullanım amaçları çoğunlukla kullanan kişi haricinde başka kişileri rahatsız etmemek, dışarıdaki ortam gürültüsünden uzaklaşmak sesi ve basları daha net şekilde algılamak için, sesi daha kaliteli bir şekilde duymak için tasarlanmıştır. Çeşitli modellerde ve renklerde, çeşitli büyüklüklerde her zevke uygun olarak tasarlanmış, kaliteleri ve özellikleri bakımından oldukça çok zengin çeşitliliğe sahip, onlarca kulaklık seçeneği bulmak mümkündür. Kulaklık kullanım anlamında kullanana kişiye çok ciddi bir rahatlık sağlar. Her ortamda ve her durumda, ortamdan ve durumdan uzaklaşarak o anda dinlemek istediğimiz şeye odaklanmamıza yardımcı olur. Bu bakımdan özellikle cep telefonu kullanımının hızla arttığı günümüzde hemen herkes için vazgeçilmez bir aksesuar halini almıştır. Yoğun günlerde cep telefonu kullanımını da eziyet olmaktan çıkarır. Kulaklık sayesinde elinizde tutmak zorunda kalmadan telefonunuzu kullanmak önemli bir rahatlıktır. Böylece başka işlerinizi yaparken, özellikle önemli görüşmelerinizi ertelemek zorunda kalmazsınız. Kulaklık iletişimin vazgeçilmez bir unsurudur artık. Çünkü kulaklık kullanımının en çok tercih edildiği durumlardan biri telefonla konuşma eylemidir. Günümüzde teknolojinin hayatın içinde oldukça yoğun olması sebebi ile iletişimin birincil kaynağı haline gelen telefonlar sadece iletişim için kullanılmamakta tabii ki, iletişim dışında müzik dinleme film izleme gibi etkinliklerde de bulunduğunuz ortamın koşulları önemli olmaksızın gerçekleştirmek için imkân sağlayan kulaklıkların sağladığı rahatlık azımsanmayacak kadar çoktur. Sağladığı bütün bu rahatlıklardan ötürü kulaklık kullanmak vazgeçilmeyecek bir konfora dönüşür. Yeni çıkan Apple cep telefonu kulaklık modellerine bakmanızı öneririz.

Kulaklığın Ses İzolasyonu ve Frekans Aralığı

Kulaklığın Ses İzolasyonu ve Frekans Aralığı

Ses izolasyonu dışardaki sesin size gelmesini, sizin dinlediğiniz sesin de dışarı çıkmasını önlemek için oluşturulmuştur. Bir kulaklık seçimindeki en önemli unsurlardan biri ses izolasyonudur. Kulaklığın kullanım amacı budur. Dışarıdaki sesi duymayı, dinlediğiniz sesin de dışarı çıkmasını önlemektir. Özellikle cep telefonu kulaklık seçimlerinizde ses izolasyonuna dikkat etmekte fayda vardır. Bu hem iletişim için kullanacağınız kulaklıklar için geçerlidir hem de video veya müzik etkinlikleri için kullanacağınız kulaklıklarda geçerlidir. Bazen etrafınızda insanlar varken telefon kullanmaya ihtiyacınız olabilir. Her zaman yanınızda bulunacak kadar taşıması kolay ve kullanımı pratik olan kulaklık bu anlamda iyi bir konfor sağlar. Topluluk içerisinde bazen kulaklık sizi bulunduğunuz ortamdan ayırarak, kendi dünyanızda kendi etkinliğinizi yapmamıza olanak sağlar fakat iyidir ses izolasyonu yoksa eğer buna imkân vermez. Örneğin metroda ya da otobüste giderken yağlık bir parkta otururken izlediğiniz bir videonun sesini dışarıya taşması ya da dışarıdaki seslerin size yansıması rahatsız edici olacaktır. Bu sebeple telefon kulaklığı seçimlerinizi buna göre yapmakta ses izolasyonunu değerlendirerek kulaklık seçmekte fayda vardır. Ses izolasyonunun yanı sıra seçtiğiniz kulaklığın frekans aralığı da önemlidir bu hem sesin kalitesi hem de kulak sağlığımız için mutlaka değerlendirilmesi gereken bir özelliktir. Daha geniş bir frekans aralığı daha fazla ses duymanız anlamına gelir. Fakat çok geniş aralık da sağlığımız için risk olabilir. 10 Hz – 25,000 Hz aralığı tavsiye edilen aralıktır. Bu frekans aralığı yeterli olacaktır. Kulaklığınızı satın almadan önce mutlaka frekans aralığını incelemeli neye buna göre seçmelisiniz. Seçebileceğiniz kulaklık modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Hem bütçenize uygun hem ses kalitesi yönünden oldukça memnuniyet yaratacak kulaklık çeşitleri seçmeniz için sayfamızda sizleri bekliyoruz. Ek olarak Samsung cep telefonu kulaklık modellerini keşfedebilirsiniz.

Her Kullanıcıya Uygun Kulaklık Modelleri

Her Kullanıcıya Uygun Kulaklık Modelleri

Her ürünün satın alınışında olduğu gibi cep telefonu kulaklık modelleri satın alınırken de mutlaka araştırarak alınmalıdır. Aldığınız kulaklığın ses kalitesinin, ses izolasyonunu, kullanım rahatlığını, kulağınıza uygun olup olmadığını anlamanın doğru yolu mutlaka bilmekten geçer. Her birimiz için kalite anlayışı değişmektedir. Başkasında görüp beğendiğiniz kulaklık belki de sizin için uygun olmayabilir. Kulaklık alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer kıstas ise kulak yapınıza uygun olup olmadığıdır. Kulağınıza uygun olmayan bir kulaklığı hem kullanmak zordur hem de yara, ağrı, baskı gibi olumsuzluklar yaşatabilir. Çok çeşitte üretilen kulaklıkların kulak sağlığınızı bozmaması için çok dikkat edilerek alınmalıdır. Kulak yapımıza uygun ve ses izolasyonu iyi olan bir kulaklık bizim için çok iyi bir seçim olacaktır. Kulaklığın boyutu kulak ölçülerimize uygun olmalıdır. Bu sebeple almadan bilgi edinilmesinde fayda vardır. Mesela bir gürültü önleyici kulaklık satın almak istiyorsanız, ses geçirgenliği hakkında bilgi edinerek satın aldığınızda dışarıdaki sesleri ne kadar geçirip geçirmediği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Diğer kulaklıklarla aralarındaki farkları kıyaslama imkanına sahip olabilirsiniz. Ya da bir bass kulaklık modeli satın almak istiyorsanız, bass özelliği hakkında yeterli bilgi edinmek memnun kalmanıza yardımcı olacaktır. Alacağınız ürünün her modellerini inceleyebilir ve hangi ürünü seçeceğinize böyle karar verebilirsiniz. Sadece ses kalitesi için değil seçtiğiniz kulaklığın kullanım rahatlığı veya kullanım şeklinin size uygun olup olmadığına inceleyerek karar verebilirsiniz. Cep telefonu kulaklık modellerini incelemek size uygun model ve tasarımlar için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Herkesin Bir Kulaklığa İhtiyacı Vardır

Herkesin Bir Kulaklığa İhtiyacı Vardır

Günümüz hareketliliğinde bir kulaklık gerçek bir konfor sağlayabilir. Sokaktaki uyarıcıların inanılmaz arttığı, kalabalıkların, mağaza seslerinin, trafiğin sesleri arasında kendimizi yorgun hissettiğimiz, bütün bu seslerden kaçıp bir süreliğine de olsa kurtulmak istediğimiz anlarda bir kahraman gibi imdadınıza yetişebilir bir kulaklık. Küçük bir kahramandır aslında bazen bir kulaklık, bizi bulunduğumuz ortamdan, ortamın hengâmesinden kurtarıp bir başka dünyanın içinde dinlenmenize vesile olabilen. Bunun için iyi bir kulaklık bazen şahane bir kurtarıcıdır. Herkesin zaman zaman dış dünyadan kurtulup kendine çekilmek istediği, kendi dünyasında vakit geçirmek istediği, kendi ile kalıp, kendine ait sesler duymak istediği zamanlar olabilir. Sizde “beni dış dünyanın gürültüsünden kurtaracak bir kulaklığım olsa” diyorsanız ama neye göre seçeceğiniz bilmiyorsanız bu yazıyı okumak doğru bir şey yapıyorsunuz. Kulaklık alırken en doğru seçimi niçin kullanacağınıza karar vererek yapabilirsiniz. Sadece iletişim için kullanacağınız bir kulaklık kulak içi kulaklık şeklinde tasarlanmış olabilir. Kulak içi kulaklık modelleri kablolu ve kablosuz şekilde alternatifleri olan modellerdir. Ses izolasyonları müzik ve video için çok uygun olmamakla birlikte, iletişim için işinizi görebilecek yeterliliktedir. Eğer oyun için ya da gerçek bir ses izolasyonu istediğiniz, müzik dinlemek ya da video izlemek gibi etkinlikleriniz için bir kulaklık arıyorsanız kulak üstü kulaklık gerçekten harika bir seçim olacaktır. Kulaklıklarınızı seçerken; kulaklık çeşidi, kalitesi kadar fiyatları da önemli bir değerlendirme kriteridir. Kaliteyi fiyatla değerlendirmek her zaman doğru olmayabilir. Bazen ekonomik bir ürün de yeterince kaliteli olabilir. Ya da pahalı bir ürünün kalitesi size hitap etmeyebilir. Satılan ürünlerin fiyatları ile ilgili yaygın olan bu inanış, yani pahalıysa iyidir, ucuz ise kötüdür inancı her zaman tutarlı olmayabilir. Bazen aradığınız şeyler aradığınız fiyatların çok altında ya da çok üstünde olabilir. Önemli olan siz hangi özelliklerde bir ürün istiyorsunuz ve ona ne kadar bütçe ayırabilirsiniz. Bütün kriterleriniz birbirine uyduğunda artık alışveriş yapmak bir keyfe dönüşebilir. Keyfi bir alışverişte, kulaklık seçimlerinizde yardımcı olması adına cep telefonu kulaklık fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Ek olarak son çıkan Sony cep telefonu kulaklık modellerine bakmanızı öneririz.

Kulaklığın Cihazla Uyumunun Önemi

Kulaklığın Cihazla Uyumunun Önemi

Hemen herkes bir takım vesilelerle bir takım eşyalar almaya ve kullanmaya karar verir. Buna kimi zaman ihtiyaçlar kimi zaman da zevkler vesile olur. Bazen bir başkasında tanık olduğunuz eşyanın konforu sizi cezbedebilir. Her ne sebeple olursa olsun bir eşya satın almaya karar verdiğinizde onun birtakım özelliklerini araştırıp doğru olanı seçmek gereklidir. Kulaklık almaya karar verdiğinizde, kulaklığın ne için alacağınız kadar önemli bir nokta daha vardır o da kulaklığı hangi cihazda kullanmak üzere alacak olduğunuzdur. Cihaz kulaklık girişleri her zaman birbirinin aynı olmayabilir. Bir cihazda kullanılan kulaklık, kullanılacak olan diğer bir cihaz için uyumsuz olabilir. Kulaklığı bilgisayarda mı kullanacaksınız, telefonda mı kullanacaksınız bu seçiminizi etkileyecektir. Bilgisayar veya telefon gibi hangi kenarda kullanacağınız etkilediği kadar, hangi telefonda kullanacağınız da kulaklık satın alırken seçiminize yön verecektir. O halde kulaklıklarınızı seçerken kulaklığınızı hangi telefonda kullanmak üzere seçtiğimiz göz ardı edilmemelidir. Sadece beğendiğiniz için ya da sadece kaliteli bulduğunuz için bir kulaklık satın almak, satın aldığınız kulaklık, kulaklığınızı kullanacağınız telefonla uyum sağlamadığı sürece boşa satın alınmış bir kulaklık olacaktır. Bu hem zaman hem para kaybıdır. Yani kulaklığın kulağınızla, aradığınız kaliteyle, bütçeniz ile, zevkleriniz ile uyumu kadar telefonunuz ya da hangi cihazla kullanacaksak cihazınızla uyumu da göz ardı edilmemelidir. Onlarca yüzlerce kulaklık modeli arasından kulaklık seçmenizi kolaylaştıracak detaylardan en önemlisidir aslında kullanacağınız telefona göre kulaklık tercihi yapmak. Dilerseniz siz de cep telefonu kulaklık modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kulaklık Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Kulaklık Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Kulaklık keyifli bir kullanım eşyası olduğu kadar bir ihtiyacı da karşılamaktadır. Bir öğrencinin ders çalışırken kendini dışarıdaki seslerden uzak tutmak için ve odaklanabilmesine yardımcı olması için hafif bir müziğe ihtiyaç duyduğu bir anda kulaklık tam da aradığı şey olabilir. Hem dışarıdaki seslerden rahatsızlığının önüne geçecek hem de konsantrasyonunu artıracak harika bir müzikle ders çalışma sürecini çok daha keyifli ve verimli bir hale getirmesine imkân sağlayacaktır. Ya da bir meditasyon müziği ile günün stresinden biraz uzaklaşmak isteyen birisi için keyifli sakin birkaç saat geçirmek bir kulaklık sayesinde mümkün olabilecektir. Ya da trafiğin içinde etraftaki insan, araç, müzik seslerinden kaçıp kurtulmak için kendisine bir parça zaman ayırmak isteyen birisi bir kulaklık sayesinde bütün bu keşmekeş içerisinden uzaklaşıp kendine ait bir dünyada hem verimli hem de keyifli zaman geçirilecektir. Kulaklık sizin sadece keyifli vakit geçirmemizi sağlamaz bunun yanında verimli ve kaliteli vakitleri hayatınız içinde çoğaltmanıza da olanak tanır. İstediğiniz cep telefonu kulaklık modelleri için sayfamızı inceleyebilir, çeşitli alternatifler arasından siz de size uygun olan seçimi yapabilirsiniz.

Kulaklık Kullanımıyla İlgili Püf Noktalar

  • Birçok kulaklıkta sağ ve solu belirten ibareler bulunur. Solda “L”, sağda ise “R” harfini görürsünüz.
  • Kulaklığınız dikdörtgen şeklindeki sakız kutularına ya da düz kartonlara sararak çantanızın içinde karışmasını önleyebilirsiniz.
  • iPhone kullaklıkları ile müzik dinlerken iki kez tıkladığınızda sonraki şarkıya geçebilir, üç kez tıkladığınızda ise dinlemekte olduğunuz şarkının başını dönebilirsiniz.

Doğru Kulaklık Seçimi İçin Bunlara Dikkat!

  • Kulaklığı hangi amaçla kullanacağınızı belirleyerek böylece ihtiyacınıza uygun doğru kulaklığı seçin.
  • Kulaklıklarda frekans aralığı, bir değer aralığı ile verilir. Bu aralık ne kadar fazla olursa o kadar farklı sesleri kulaklığınızdan duyabilirsiniz.
  • Kulaklık kullanımı bakteri sayısını arttırsa da, abartı sürelere ulaşılmadığı sürece hiçbir sağlık riski taşımaz.

Kulaklık Nasıl Takılır?

Müzik dinlemek video izlemek ya da telefonla konuşmak için tasarlanmış kulaklıklar eğer kulak içi kulaklık şeklinde ise bu kulaklıkları direk kulak içine takip kablosunun aşağıya sarkması doğru bir kullanım şekli değildir. Bu şekilde takılan kulaklıkların kablonun ağırlığı ile kulaktan sık sık düşmesi mümkündür. Bu yüzden kulak içi kulaklık şeklinde tasarlanmış olan kulaklıkların kablolarının kulağın üst tarafından dolandırılarak aşağıya sarkıtılması daha doğru ve konforlu olacaktır. Böylece kulak içi kulaklığınız kablonun ağırlığı ya da kablonun bir yere takılması gibi durumlarla sık sık kulağınızdan çıkmayacaktır.

Kulaklık Çeşitleri Nelerdir?

Kulaklık çeşitlerinden en sık kullanılan olarak bilinen kulak içi kulaklıklardır. Bunlar küçük iki hoparlör şeklinde tasarlanmış kulağın içine tıkaç şeklinde yerleştirilen tasarımlardır. Cep telefonları için ağırlıklı olarak kullanılan kulaklık çeşitleri bunlardır. Bir diğer kulaklık çeşidi havai kulaklıktır. Bunlar dış ortamdaki sesleri izole etmekte çok daha başarılıdır. Bu tip kulaklıklar kışın kulaklarınızı korumak üzere taktığınız kulak koruyucu kulaklıklara benzemektedirler. Ses kaynağı kulak içerisine yerleştirilmez, haricidir. Bir diğer çeşidi ise tam boy kulaklıktır. Bunlar ses izolasyonunda oldukça başarılıdır ve genellikle evde kullanılır. Havai tipi kulaklığa benzer. Bir diğer kulaklık çeşidi kablosuz kulaklıktır. Kulak içi şekilde tasarlanmış kablosuz kulaklıkların kullanımı da oldukça rahattır. Ve tercih edilen türlerdendir.

Cep Telefonu Kulaklığı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kulaklığı alırken öncelikle ne için kullanacağınız konusu değerlendirilmelidir. Kulaklığı müzik dinlemek için mi alıyorsunuz? İletişimde kullanmak için mi alıyorsunuz? Oyun oynamak için mi alıyorsunuz? Yoksa ağırlıklı olarak film ve video izlemek için mi alıyorsunuz? Buna karar verdikten sonra teknik özellikleri ve kullanım özellikleri kullanım alanınıza en uygun olan kulaklık modeli seçilmelidir. Bunun yanında ses kalitesi kullanım kolaylığı dikkat edilecek diğer hususlar olabilir. Video için uzun kablolu bir kulaklık tercih edilecekken iletişim için kablosuz ya da gürültü önleyici kulaklıklar tercih edilebilir.

Hangi Kulaklık Alınmalı?

Yeterli alanı olmayanlar için kulak içi kulaklıklar en iyi seçim olacaktır. Küçük çanta taşıyan kadınlar ve küçük cep alanına sahip erkekler için, kulak içi kulaklık kullanışlı bir seçimdir. Kulak içi kulaklıkların kablolu ve kablosuz seçenekleri vardır. Boyun arkası kulak üstü kulaklıklar ise, koşu yapanlar veya şapka ve gözlük kullanmayı sevenler için daha uygundur. Oyun oynamak ya da evde kullanmak içinse kulak üstü kulaklık modelleri oldukça kullanışlıdır. Kullanım alanını belirledikten sonra bütçenize uygun seçenekleri değerlendirmenizde faydalıdır. Fakat her ne için ve her ne model alınıyor olursa olsun mutlaka ses kalitesi iyi olmalıdır. Kötü ses kalitesi olan kulaklıkların kulaklarınıza zarar verdiği unutulmamalıdır. Ses kalitesinin yanı sıra yapıldığı malzeme de kalitesiz bir plastik olmamalıdır. Yine kulağınıza zarar verecektir bu tür kulaklıklar.