ÜCRETSİZ KARGO

E6S TWS Bluetooth 5.0 Çift Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
(2041)
134 TL

ÜCRETSİZ KARGO

QCY HT05 MeloBuds Bluetooth 5.2 Kulak İçi Kulaklık
(474)
749 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Huawei Freebuds SE 2 Bluetooth 5.3 Kulak İçi Kulaklık
(51)
899 TL
SEPETTE
869 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Apple AirPods 2.Nesil MV7N2TU/A Bluetooth Kulak İçi Kulaklık (Apple Türkiye Garantili)
(2628)
3.324,05 TL
SEPETTE
3.089 TL

ÜCRETSİZ KARGO

JBL Tune 520BT Bluetooth 5.3 Kulak Üstü Kulaklık
(109)
1.381,30 TL
SEPETTE
1.310 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Huawei FreeBuds 5i Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
(81)
1.599 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Qcy H4 BH23H4A Anc Aux Bluetooth 5.3 Kulak Üstü Kulaklık
(15)
1.299 TL

ÜCRETSİZ KARGO

QCY T20 Ailypods Bluetooth 5.3 TWS Kulak İçi Kulaklık
(699)
549 TL

ÜCRETSİZ KARGO

i12 TWS Bluetooth 5.1 Dokunmatik Kulak İçi Kulaklık
i12 TWS Bluetooth 5.1 Dokunmatik Kulak İçi Kulaklık
(306)
99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

1More Omthing Airfree EO002BT TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
(134)
379 TL

ÜCRETSİZ KARGO

QCY T13 ANC 4 Mikrofon Bluetooth 5.3 Kablosuz Kulaklık
(151)
549 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Heyplus S1 True Wireless Earphone Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
(9)
399 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Apple AirPods Pro 2. Nesil MQD83TU/A Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
(144)
6.490 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Taotronics SoundLiberty 53 Pro Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık
(217)
899 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Qcy H2 Pro Bluetooth 5.3 Kulak Üstü Kulaklık
(21)
749 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Blupple P47M Bluetooth 5.0 Led Işıklı Kedi Tasarımlı Katlanabilir Kulak Üstü Kulaklık
Blupple P47M Bluetooth 5.0 Led Işıklı Kedi Tasarımlı Katlanabilir Kulak Üstü Kulaklık
(133)
174,90 TL
159,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

JBL Tune 560BT Bluetooth Kulak Üstü Kulaklık
(266)
1.449 TL
SEPETTE
1.419 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

JBL Tune 520BT Bluetooth 5.3 Kulak Üstü Kulaklık
(109)
1.700 TL
SEPETTE
1.640 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Samsung Galaxy Buds2 Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
(502)
1.498 TL

Bluetooth Kulaklık

Bluetooth kulaklığın ortaya çıkış şekli kablolu kulaklıklara bir çözüm şeklindedir. Elektronik cihazların yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde kablolar ciddi bir problem halini almıştır. Katlandığında hasar gören ve birbirine dolaşan karmaşık kablolar teknoloji severler için zorlayıcı bir unsur haline gelmiştir. Bu duruma bir çözüm olarak bluetooth bağlantılı radyo, klavye, fare ve benzeri pek çok teknolojik cihaz tasarlanmıştır. Bu cihazlardan biri de bluetooth kulaklık modelleridir. Kablolu kulaklıklara bir çözüm olarak geliştirilen bluetooth kulaklık, bir yandan müzik dinlerken diğer yandan da telefon görüşmelerinizi sorunsuzca gerçekleştirebileceğiniz bir cihaz türüdür. Bilgisayar, tablet veya telefon gibi benzer özellikleri içeren elektronik cihazlarınıza bağlanabilmektedir. Böylece bağlantı kurarken kablolara olan ihtiyaç ortadan kalkmaktadır. Bu durum da günlük yaşamı son derece kolaylaştırabilen bir fayda sağlamaktadır. Kapsama alanı model ve markasına bağlı olarak değişen bluetooth kulaklıklar, metrelerce kapsama alanına sahip olabilir. Bu durum telefonunuza olan bağımlılığı da büyük oranda azaltabilir. Böylece telefonunuz evinizin bir köşesinde iken evinizin başka bir köşesinde Bluetooth kulaklığınız ile telefon görüşmeleri gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızı her an yanınızda taşıma zahmetinden bu sayede kurtulabilirsiniz. Bluetooth kulaklık kullanımı açısından incelendiğinde farklı çeşitlerde olabilir. Birinci çeşidi mono kulaklıklardır. Bu kulaklıklarda bir mikrofon ve bir kulaklık yer almaktadır. Genellikle sadece aramalar için tercih edilen mono kulaklıklar marka ve modele bağlı olarak pek çok farklı işlevi de gerçekleştirebilir. İkinci çeşit ise stereo bluetooth kulaklıklardır. Stereo kulaklıkların iki kulaklığı bulunmaktadır. Hem müzik dinlemek hem de telefon görüşmeleri yapmak için tasarlanmış, çok amaçlı ürünlerdir. Bluetooth kulaklık seçimi yaparken cep telefonunuzda A2DP stereo bluetooth desteğinin olup olmadığını kontrol etmeniz önerilmektedir. Eğer bu özellik cihazınızda yok ise bluetooth kulaklık ve hoparlör gibi ürünleri cihazınıza bağlamanız mümkün değildir. Teknoloji çağına hızlı bir şekilde uyum sağlamanız için ideal bir ürün olan bluetooth kulaklık, pek çok aksesuara sahiptir. Bluetooth kulaklık aksesuarları arasında kulaklık kılıfı, kulaklık pedi, kulaklık süngeri, kulaklık sabitleyicisi gibi çeşitli ürünler bulunur. Her biri kulaklıktan aldığınız verim ve konforu artırmaya yarayan ürünlerdir. Seçim yapılırken tasarım kadar rahatlık konusu da dikkat edilmesi gereken noktalardır. Siz de en rahat kullanım için bluetooth kulaklık seçeneklerini sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz. Bu tarz kulaklıklar ve aksesuarları dışında cep telefonu kullanımını kolaylaştıran farklı ürünlere göz atmak için cep telefonu aksesuarları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Modelleri Nelerdir?

Bluetooth Kulaklık Modelleri Nelerdir?

Mono ve stereo bluetooth kulaklıklara göre, kulaklık aksesuarları farklılık gösterebilir. En sık kullanılan kulaklık aksesuarlarından biri kulak askısıdır. Kablosuz kulaklığınız için taşıma ve şarj işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir üründür. Kulaklık standları ile de masaüstündeki kablo kalabalığı önlenir. Kulaklık kancası ise kulaklığın kulağınızı kavramasına yarayan kulak kepçesini saran bir aksesuar çeşididir. Kulaklık silikonları ise kulaklıklarınız için üstün koruma sağlayan aparatlardır. Kulaklık sabitleyici olarak da adlandırılan bu ürünler her renkte karşınıza çıkabilir. Bluetooth kulaklık alternatifleri teknolojik gelişmelere, ürünün markasına, hangi cihazlar için üretildiğine ve benzeri pek çok unsura bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Genellikle kullanıcıların bir Bluetooth kulaklıkta en çok aradığı özellikler arasında kulaklığın kulak boşluğuna uygun olup olmadığı bilgisi vardır. Kablolu kullanıma izin verebilen kablosuz kulaklıklar da tercih sebebi olabilmektedir. Kullanımı kolay kontrol tuşları ya da dokunmatik algılayıcıları bulunan, aktif gürültü azaltma fonksiyonu içeren ve hem suya hem de toza dayanıklı olan bir Bluetooth kulaklık kullanıcıların gözdesi olmayı başarır. Kulaklık modeli tercihinde etkili olan unsurlar ilk etapta görünüşü olabilir. Bluetooth kulaklık renkleri ürünlerin albenisi üzerinde büyük bir etkiye sahip olmaktadır. Kulaklık söz konusu olduğunda siyah, beyaz ve gri renklerin ağırlıkta olduğu düşünülebilir. Bu renklere ek olarak sayısız renk seçeneğine sahip kulaklık bulmanız mümkündür. Modele bağlı olarak mavi, pembe, yeşil, kırmızı, mor gibi farklı çeşitte kulaklığı her yaş ve kesime hitap edecek şekilde bulmanız mümkündür. Bluetooth kulaklık kulak içi veya kulak üstü olup olmamasına göre farklı model ve özelliklere sahip olabilir. Hatta kullanılan aksesuarlar da bu doğrultuda şekillenebilmektedir. Kulak içi bluetooth kulaklıklar için tasarlanan silikonlar, darbelere karşı ekstra dayanıklılık sağlayan ürünlerken kafa üstü kulaklıklarda, kulağınızın büyük bir bölümünü saran kulak pedi ekstra konforlu olabilmektedir. Son dönemlerin favorisi dokunmatik bluetooth kulaklıklar olarak gösterilir. Hareket algılayabilen bu fonksiyon ile genellikle kulak içi kulaklıklarda karşılaşmanız olasıdır. Elinizi kulaklığa hızlı bir şekilde yaklaştırdığınızda aramalara cevap verebilir ya da müziği başlatıp durdurabilirsiniz. Kullanımı çok pratik olduğu ve çoğu zaman temas gerektirmediği için aynı anda birkaç iş ile ilgilenen, yoğun tempolu kişilerin yaşamını kolaylaştırır.

Bluetooth Kulaklık Özellikleri ve Seçim Önerileri

Bluetooth Kulaklık Özellikleri ve Seçim Önerileri

Bluetooth kulaklıklar, modeline bağlı olarak pek çok özelliğe sahip olabilir. Bu özelliklerden ilk akla gelen bluetooth kulaklık çekim mesafesi olabilir. Bu model kulaklıklar bağlantı hızı olarak ya 4.2, 5.0 ya da 5.2 teknolojisine sahip olacak şekilde üretilmektedirler. Bluetooth 5.0 teknolojisi barındıran kulaklıklar 4.2 kulaklıklara kıyasla iki kat daha hızlı olabilmektedir. Aynı zamanda daha az güç tükettiği için pil ömrü daha uzun süre gidebilmektedir. İletim mesafesi dört katına kadar çıkabilen bu ürünler, uzun süreler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Aynı zamanda bağlı oldukları cihazların model ve donanımına bağlı olarak uzaktayken bile sorun çıkarmadan çalışabilirler. 5.2 özellikli ürünler ise daha kullanışlı ve ileri teknolojik özellikler barındırabilir. Genel olarak, kulaklıklar metrelerce çekim gücüne sahip olabilir. Ancak bu durum modele bağlı olarak büyük oranda değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle modeline bağlı olarak kulaklık ile telefon arasındaki mesafe 100 metreye kadar çıkabilir. Bluetooth kulaklıklarda merak edilen özelliklerden bir diğeri de bluetooth kulaklık şarj süresidir. Bazı kulaklıklar birkaç dakika içinde tamamen şarj olabilecek şekilde donatılmıştır. Öte yandan bazı kulaklıkların şarj olma süresi yarım saatin üzerinde olabilir. Hızlı şarj özelliği vadeden kulaklık tercihinde bulunarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Bluetooth kulaklıklar ile doğrudan bağlantılı olan bir özellik de cihazınızın bluetooth kulaklık kutusu olabilir. Zira ürünü kullanmaya başlamadan önce kulaklık bataryasının tam olarak dolu olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bluetooth kulaklık kutusu içinde kalarak kendini şarj edebilir. Yapmanız gereken tek şey kulaklığı kullanmadığınız anlarda kutusunda muhafaza etmek ve kutusunun şarjının durumunu düzenli aralıklarla kontrol etmektir. Kulaklık seçerken her şeyden önce pil ömrü önemli bir kriterdir. Kablosuz kulaklıklar kullanımına bağlı olarak günlük şarj edilmesi gereken ürünler arasında yer alır. Bazı kulaklıkların içerisinde iki pil yer almaktadır. Bu kulaklıkların pil ömrü genellikle yaklaşık olarak 20 saati bulur. Eğer günlük şarj etmek istemiyorsanız ve gün içerisinde çok uzun saatler boyunca kulaklık kullanan biri iseniz bu tarz kulaklıkları tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Kulaklık seçerken dikkat etmek isteyebileceğiniz bir diğer nokta kulaklıkların gürültü emme olarak da bilinen gürültü azaltma ve su geçirmeme özellikleridir. Genel olarak gürültü azaltma özelliği pasif gürültü azaltma ve aktif gürültü azaltma olarak ikiye ayrılmaktadır. Neredeyse tüm Bluetooth kulaklıklarda pasif gürültü azaltma fonksiyonu yer alır. Fakat bu fonksiyon kullanım sırasında ciddi bir fark yaratmayabilir. Eğer kulaklığınızı kullandığınızda çevredeki seslerden tamamen arınmış olmayı arzu ediyorsanız aktif gürültü azaltma fonksiyonu içeren bir ürün tercihinde bulunmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra eğer kamp ya da koşu gibi outdoor aktiviteleri sırasında kullanmak için bir ürün arıyorsanız su geçirmez özellikte bir ürün seçmek isteyebilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bluetooth Kulaklık Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bluetooth kulaklığınızın tadını çıkarmaya başlamadan hemen önce Bluetooth kulaklık kullanım kılavuzuna göz atmanızda fayda vardır. Çalışma prensipleri genellikle örtüşse de model ve markaya bağlı olarak kullanım şeklinde ufak farklılıklarla karşılaşabilirsiniz. Seçtiğiniz ürün dokunmatik ise komutları cihazınıza nasıl verebileceğinizi kullanım kılavuzunu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Özellikle kulaklık değişikliği yaptığınızda yeni cihazınızın kullanım talimatlarına göz gezdirmek hem doğru kullanımı öğrenmeniz hem de bilmediğiniz özelliklere hâkim olmanız açısından faydalı olabilir. Bu sistemin kullanımı birkaç aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak kulaklık kendi başına bir elektronik cihaz olduğu için önce açma kapama tuşuna basıp cihazı aktif hale getirmelisiniz. Böylece kulaklığın bluetooth özelliğini de aktifleştirmiş olacaksınız. Ardından cihazla bağlantı kuracağınız telefonunuz ya da bilgisayarınızın bluetooth bağlantısını etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için algılanan aygıtlar listesinden kulaklığınızın ismini bulmalısınız. Yalnız bu işlem her cihaza göre değişebilmektedir. Dilerseniz kulaklığınızın adını bağladığınız cihaz üzerinden kişiselleştirebilirsiniz. Bluetooth kulaklık nasıl bağlanır sorusu bu ürünlere dair en sık karşılaşılan sorular arasında bulunur. Bluetooth kulaklığın kullanımı her ne kadar kulaklığın modeline ve kullanılacağı cihaza bağlı olarak değişiklik gösterse de birbirine benzer aşamalara sahiptir. Telefon için kullanılıyorsa ilk olarak telefonu açıp ayarlar bölümüne girerek bağlantı tercihlerinden bluetooth bulunması gerekir. Bu işlemin ardından Bluetooth cihazınız bir ses çalarak bağlandığını belirtecektir. Genellikle kulaklığın telefona bağlanma aşaması bu kadar kolaydır. Bilgisayarınız için kullanacaksanız ilk aşamada bilgisayarınızın ses ayarlarına girilmesi gerekir. Ses ayarlarından ses çıkışını Bluetooth olarak ayarlanmalıdır. Devamında bilgisayarın bluetooth cihazları bölümünden kulaklık bulunmalı ve eşleştirmek için tıklanmalıdır. Böylece bluetooth kulaklık bağlantısı tamamlanmış olacaktır. Kulaklığın cihazlara bağlı olduğu müddet hem çevredekileri rahatsız etmeden tek başına video veya film izleyebilir hem de görüntülü görüşmeler gerçekleştirilebilir. Yüksek seste sakince müziğin tadını çıkarmak için de bir bluetooth özellikli kulaklık almayı düşünebilirsiniz.

Kulaklık Pedi Değiştirme Yöntemleri Nelerdir?

Kulaklık Pedi Değiştirme Yöntemleri Nelerdir?

Bluetooth kulaklık modelleri cep telefonları için birer aksesuardır. Ancak bu aksesuarların daha kolay ve uzun süreli bir kullanım sağlamaları için de aksesuarlar bulunur. Kulaklık pedi en yaygın kullanılan bluetooth kulaklık aksesuarıdır. Kulaklıkları koruma görevi gören kulaklık pedi süngerimsi yapıya sahip bir üründür. Kulaklık süngeri olarak da adlandırılabilen kulaklık pedi kulaklık ile kulak arasında bir nevi bariyer görevi görmektedir. Asıl amacı kulaklığı takan kişinin kulaklarının uzun süreli kullanımda acı ya da ağrı hissi duymamasıdır. Bunun yanı sıra kulaklığı korumak gibi bir amaca da hizmet eder. Kulaklığın kulaklar ile temas eden bölümlerini kapladığı için ses kalitesi üzerinde doğrudan etkilidir. Aşırı tiz seslerin dengelenmesinde, sesin dışarıya gitmesinin ve bas seslerin daha tok bir şekilde çıkmasına katkı sağlar. Bluetooth kulaklık özellikleri gereği toza ve kire dayanıklı değilse, seçilecek bir ped ile bu özellik eklenebilir. Bu sayede kulaklığınızın uzun süre sorunsuzca çalışmasına katkı sağlar. Kulağa temas eden kısım olduğu için kirlendiğinde temizlenebilir ya da hemen yenisi ile değiştirilebilir. Genellikle kulak pedi kir ve toz tutmayacak şekilde tasarlandığı için sadece nemli bir bezle silerek temizlemeniz mümkündür. Yine de kulaklık pedini değiştirmeyi düşünürseniz çok pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Kulaklık pedi değiştirme yöntemleri kullandığınız Bluetooth kulaklığın modeline göre değişebilir. Genellikle bir kulaklık pedi tutup hafifçe bastırarak kendinize doğru çektiğinizde kolayca çıkabilir. Yenisini takmak için de yerine yerleştirip hafifçe bastırmanız yeterli olacaktır. Eğer kulaklık pedini daha özenli bir şekilde temizleme ihtiyacı hissederseniz birkaç damla sabun, mikrofiber bez, kulak pamuğu ve fırça yardımıyla bu temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama birkaç aşamadan oluşur. İlk olarak kulaklık pediniz kulağınızdan çıkabiliyorsa dikkatli bir şekilde çıkarılması gerekmektedir. Ardından ılık ve temiz bir suya birkaç damla sabun damlatılmalı, bezi sabunlu su karışımına batırarak ve suyunun sıkılması gerekir. Son olarak nazik daireler çizerek kulak pedi silinebilir. Kulaklığa geri takmadan önce iyice kuruduğundan emin olunmalıdır. Aksi durum suya dayanıklılığı az olan kulaklığın bozulmasına sebep olabilir.

Bluetooth Kulaklık Fiyatları

Bluetooth Kulaklık Fiyatları

Kablosuz bluetooth kulaklık marka, model ve ürünün teknolojik donanımına göre göre büyük oranda değişiklik gösterebilir. 5.2 Bluetooth destekli kulaklıklar diğerlerine kıyasla daha hızlı olacak şekilde tasarlanmıştır. En az güç tüketimi ile en fazla pil ömrü vadeden bu bluetooth kulaklıklar, uzun iletim mesafesi ile bağlantı kesintisi yaşamadan uzun saatler boyunca kullanılabilir. Bu sayede müzik keyfiniz hiç kesilmeden kulaklığınızın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bilinen yüksek kalite markaların ürünlerine olan talep yüksek olduğundan markaya bağlı olarak fiyatlarda dalgalanmalarla karşılaşabilirsiniz. Bluetooth kulaklık fiyatları modele ve markaya göre değişiklik gösterir. Marka kadar model de bluetooth kulaklıklarda son derece önem arz etmektedir. Son teknolojik bir ürün arayışında iseniz en yeni sürümleri almaya yönelebilirsiniz. Modelin kullanıcıya vadettiği özellikler hakkında detaylı bilgi edinmek için ürünün kullanım kılavuzunu inceleyebilir ya da sayfamız üzerinden ürün detayları sayfasına göz atabilirsiniz. Kullanıcı yorum ve değerlendirmeleri de size ürün hakkında pek çok ipucu verebilir. Kablosuz kulaklığınızı seçerken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz birçok farklı unsur vardır. Alacağınız kulaklığın telefon, tablet ya da bilgisayarınıza uygunluğu bu unsurlardan biridir. Mevcutta elinizde bulunan cihazlarınıza uymayan bir ürün alırsanız kullanım için ekstra aparatlara ya da cihazlara ihtiyacınız olabilir. Bu sebeple seçtiğiniz kulaklığın ve aksesuarlarının cihazlarınıza uyum sağladığından emin olmak isteyebilirsiniz. Kulaklıkların fiyat ve özelliklerindeki farklılıklara en fazla etki eden bir unsur da ne amaçla kullanıldığıdır. Gaming bluetooth kulaklığı, müzik kulaklığı gibi pek çok farklı aktivite için tasarlanmış kulaklıklar bulunabilir. Gaming olarak da adlandırılan oyuncu kulaklıkları oynadığınız oyundan maksimum gerçeklik hissini alabilmeniz için özel olarak tasarlanmaktadır. Oyundan gelen her hışırtıyı, müziği ve konuşmayı en iyi şekilde duymanızı sağlayan bu kulaklıklar oyun severler arasında ciddi popülerlik kazanmıştır. Oyuncu kulaklıklarında frekans konusu son derece önemlidir. İnsan kulağının duyabileceği frekansta oyuncu kulaklıklarının tasarlanması oldukça önemlidir. Bir diğer önemli etken ise hassasiyettir. Özellikle oyuncu kulaklıklarında uzun saatler süren oyunlarda kullanılacak kulaklıklar için hassasiyet önem arz eder. Kulaklıklarda genel olarak çıkış gücü de önemli bir kavramdır. Diğer adı megavat olan çıkış gücü oyuncu kulaklıklarında kaliteyi belirleyen oldukça önemli bir unsurdur. Kulaklıkları teker teker alabileceğiniz gibi aksesuarları ile beraber set halinde ya da çoklu halde sipariş edebilirsiniz. Set halinde alacağınız bluetooth kulaklıklarda birbiri ile renk uyumu yakalayan aksesuarlar ilginizi çekebilir. Siz ürünleri teker teker alarak sevdiğiniz renkleri içeren bir kişiselleştirilmiş bir takım oluşturmayı da düşünebilirsiniz. Cihazlarınıza uyumlu en kaliteli ve kullanıcı dostu Bluetooth kulaklıklarını incelemek ve aralarından en beğendiğiniz ürünü seçmek için sayfamızı inceleyebilir ve tek tık ile güvenli alışverişin tadını doyasıya çıkabilirsiniz.