Aksesuar 

için sonuçları listeledik.

Kitesurf, kiteboard (tahta), kite (uçurtma), trapez ve güvenlik ekipmanlarıyla birlikte bir bütün. Ne var ki, zamanla bazı parçalar hasar görebilir veya eskiyebilir. Bunun için yepyeni malzemeler almak yerine gerekli yedek parça ve aksesuarları değiştirmeniz yeterli.

Kitesurf Yedek Parçaları

Kitesurf Yedek Parçaları

Kitesurf tahtası ve uçurtmasının bazı parçaları değiştirilebilir veya sonradan takılabilir. En sık değiştirme olasılığınız olan parçalardan biri kiteboard üzerindeki ayak pedleri ve kayış seti. Combo pad olarak da geçen bu parçaya kitesurf yaparken ayaklarınızı geçirirsiniz ve kayışları ayak ölçünüze göre sıkarsınız. Bu parça, kiteboard’un olmazsa olmazıdır ve güvenlik açısından yıprandığı anda değiştirilmesi gerekir. Kiteboard’da yönünüzü ayarlamanızı sağlayan S Band, kite’taki üçlü trust bar, deflate bar, direkler, vana, floater, washer ve diğer parçalar da zaman zaman değişim gerektirebilir. Ayak pedlerini değiştirirken yedek kayışın yanı sıra pedleri tahtaya sabitleyeceğiniz özel vidalardan da elinizde olması lazım. Kite, bar ve kiteboard’da herhangi bir montaj veya sökme işlemini gerçekleştirmenizi sağlayacak alet setlerini de unutmayın.

Diğer Kitesurf Aksesuarları

Diğer Kitesurf Aksesuarları

Kite için arka halatlar dahil birçok halat çeşidine de ihtiyacınız var. Dilerseniz bunları beşli setler halinde de satın alabilirsiniz. Kiteboard nispeten dayanıklıdır ama kite ne kadar sağlam olsa da her zaman yırtılma riski taşır. Uçurtmanın hasar görmesi durumunda, özellikle tamirin imkansız olduğu uzak yerlerde, geçici ama etkili ve güvenli bir çözüm olarak uçurtmayı bantlamayı deneyebilirsiniz. Elbette bu işlemi normal bantlarla yapamazsınız. Uçurtmanın dakron kumaşını tutacak özellikteki bantlar tam bunun için. Sadece bant almak yerine tamir seti de alabilirsiniz. Bu setlerde farklı renklerde birçok bantın yanı sıra özel bir yapıştırıcı ile tamir yapacağınız bölgeyi temizleyip yapışkana uygun hale getirmenizi sağlayan alkollü pamuklar da bulunur.

Kendiniz İçin Kitesurf Aksesuarları

Kendiniz İçin Kitesurf Aksesuarları

Kitesurf malzemeleri için aksesuarların dışında bu sporla ilgilenen biri olarak kendiniz için de alabileceğiniz bazı aksesuarlar var. Örneğin, başınızı rüzgardan, sudan ve güneşten korurken saçlarınızı toplayacak rahat ve esnek bereler, windsurf yapanların favorilerinden. Berenizin bedenini ve rengini seçerek kolayca sipariş verebilirsiniz. Kiteboard malzemelerinizi koyabileceğiniz özel kılıflar, büyük seyahat çantaları veya sırt çantaları da kullanmaktan keyif alacağınız keyifli ürünlerden. Tüm su sporları için uygun olan tam parmaklı veya yarım parmak eldivenler ellerinizi hava şartlarından, sudan ve aşınmalardan korurken hafif ve nefes alabilen kumaşıyla rahatınızdan ve konforunuzdan ödün vermeden kitesurf yapmanızı olanaklı kılar. North ve Freesub’ın kitesurf aksesuarlarını ve fiyatlarını buradan, diğer kitesurf malzemelerini de kitesurf altındaki ilgili kategorilerden bulabilirsiniz.