Kano & Rafting 

için sonuçları listeledik.

ÜCRETSİZ KARGO

Bestway Hydroforce Ventura Şişme Kano Kürek + Pompa + Tamir Kiti
Bestway Hydroforce Ventura Şişme Kano Kürek + Pompa + Tamir Kiti
(8)
6.399,00 TL
4.697,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Uygar Marine Rafting Bot 4.20 cm x 1.95 cm
Uygar Marine Rafting Bot 4.20 cm x 1.95 cm
(0)
25.890,96 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Seaflo Sf-1007 Tek Kişilik Balıkçı Kano Gri
(3)
9.990,38 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Seaflo Sf-4001  Çift Kişilik Yetişkin Kano  Kırmızı

REKLAM

Seaflo Sf-4001 Çift Kişilik Yetişkin Kano Kırmızı
(2)
12.811,92 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Seaflo Sf-2002 Tek Kişilik Yetişkin Kano Kırmızı
(1)
7.539,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Seaflo Tek Kişilik Genç Kanosu 8-15 Yaş

REKLAM

Seaflo Tek Kişilik Genç Kanosu 8-15 Yaş
(0)
5.214,84 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Seaflo Sf-1006 Tek Kişilik Kano Kapalı Sarı
(1)
9.079,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Seaflo Mako 10 Pedallı Kano
(0)
29.244,61 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Seaflo Sf-2002 Tek Kişilik Yetişkin Kano  Mavi

REKLAM

Seaflo Sf-2002 Tek Kişilik Yetişkin Kano Mavi
(0)
7.539,80 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Seaflo Kano Küreği 220Cm Sarı

REKLAM

Seaflo Kano Küreği 220Cm Sarı
(0)
535,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Seaflo Sf-2002 Tek Kişilik Yetişkin Kano Sarı
(0)
7.539,80 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Beach Masters Flash 100 Kano Tek Kişilik Şişme Kano
(0)
19.719,72 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Seaflo Sf-1004 Tek Kişilik Kano Kapalı Kırmızı
(0)
8.068,19 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Seaflo Mako 12 Pedallı Kano
(0)
31.526,11 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Hobie Mirage Passport Pedallı Balıkçı Kanosu 360Cm
(0)
65.636,59 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Zebec Flash Fl100 290Cm Şişme Kano
Zebec Flash Fl100 290Cm Şişme Kano
(0)
26.612,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Winner Purity 260Cm 1 Kişilik Kano
Winner Purity 260Cm 1 Kişilik Kano
(0)
12.406,49 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Seaflo Mako10 Pedallı Balıkçı Kanosu
(0)
29.653,90 TL

Kano Rafting

Kano rafting gibi su sporları oldukça keyifli spor türleridir. Son yıllarda oldukça fazla kişi tarafından yapılan bu sporlar, aynı zamanda eğlenceli bir aktivite olmaları açısından da sıklıkla tercih edilir. Kano rafting gibi sporları tek başınıza yapabileceğiniz gibi kalabalık bir ekiple de yapabilirsiniz. Şişme botlar, kürekler, kıyafetler ve ayakkabılar gibi birbirinden çeşitli ekipmana ihtiyaç duyulan kano rafting, açık havada doğanın tadını çıkarmanıza olanak verir. Birer açık hava ve su sporu olan kano rafting, adrenalin sevenler için oldukça idealdir. Kano ise raftinge göre daha sakin bir spor türüdür ve daha az enerji gerektirir. Raftingde amaç şişme botun devrilmemesi için uğraşmak iken kanoların devrilmeleri söz konusu olmaz. Ekipmanlar arasında devrilmeyen kano çeşitleri bile bulunmaktadır. Genellikle bahar ve yaz aylarında daha sık olarak yapılan kano rafting gibi su sporları, giyilecek neopren kıyafetler sayesinde soğuk havalarda da yapılabilmektedir. Siz de kano rafting ile tanışmak istiyorsanız ya da farklı ekipmanlara ihtiyaç duyuyorsanız kategori içerisinde yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz. Benzer sporlarda size yardımcı olacak tüm ürünleri görmek için su sporları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Kano Nedir? Kano Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Kano Nedir? Kano Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Kano; genellikle küçük boyutlu, hafif, her iki ucu da sivrice olan teknelere denir. Kano kürek yardımıyla ilerler. Kano sporu, ülkemizde yeni de olsa gelişmeye başlamış bir spor dalıdır. Kanoların, temelde aynı prensibe sahip olmak üzere, birçok farklı çeşidi bulunur. Kano türleri yapıldıkları malzemeye ve kullanım şekillerine göre sınıflandırılır. Pedallı kano kullanım şekli açısından diğer kanolardan ayrılır. Pedallı kanoda ilerlemek için kürek çekmek yerine pedal çevirmek gerekir. Daha çok balıkçılar ve balık tutmayı sevenler tarafından kullanılır. Pedallı kanolarda balıkçılar, kürek tutmak zorunda kalmadıkları için oltalarını rahatlıkla tutabilirler. Şeffaf kano modelleri ise şeffaf polikarbon levhadan yapılır ve kullanırken denizin altını görmenizi sağlar. Fiber kano çeşitleri dayanıklı olmaları ve uzun süre sağlam kalmaları ile çok tercih edilen modeller arasındadır. Motorlu kano çeşitleri, küçük elektrikli motorları sayesinde diğerlerine nazaran daha hızlı ilerler. Bu tip kanolarda sizin sadece dümen yardımıyla gideceğiniz yönü ayarlamanız gerekir. Polyester kano, deniz suyuna dayanıklı ve diğer çeşitlere göre biraz daha basit ve temel kanolardır. Plastik kano çeşitleri ise çok basit olabileceği gibi içlerinde profesyonel amaçlı kullanıma uygun kanolar da bulunmaktadır. İçi hava doldurularak kullanılan kanolar şişme kano çeşitleridir. Şişme kanolar içlerindeki hava çıkartıldığında geniş ölçüde küçüldükleri için taşıma konusunda pratiktir. Ahşap kano çeşitleri ise oldukça sağlam ve göze hitap eden ürünler arasında yer alır. Ahşap kanolar, ustalıklarına ve yapılış şekillerine göre kano fiyatları listesinde üst sıralarda yer alabilir. Ahşap kanolar diğer alternatiflere göre daha ağır olur ve taşıma açısından diğer hafif kanolar kadar pratik değildir. Ahşap kanoların aksine katlanabilir kano modelleri kolay taşınabilme özelliğiyle ön plana çıkar. Çoğunlukla ortadan ikiye ayrılarak katlanan bu kanolar az yer kaplama açısından da avantajlıdır. Kanoya ek olarak kullanmanız gereken başka kano aksesuarları da bulunmaktadır. Kano küreği tek palalı olabileceği gibi çift palalı da olabilir. Kürek haricinde bir diğer gerekli malzeme ise kano çapası ve çeşitleridir. Kano çapası hafiftir ve sabit bir yerde durduğunda kanonun sürüklenmesini önler.

 Rafting Nedir ve Nasıl Yapılır?

Rafting Nedir ve Nasıl Yapılır?

Rafting; şişme botlarla, debisi yüksek nehirlerde yapılan adrenalin yüklü bir tür su sporudur. Çekilen kürekler yardımıyla çeşitli doğal engellerden kaçarak botun devrilmemesi için çaba sarf edilen rafting sporu oldukça hareketli bir spordur. Özellikle debisi yüksek olan nehirlerde yapılan rafting sporunda, parkurlar zorluklarına göre derecelendirilir. Rafting yapmaya elverişli nehirlerde gruplar halinde rafting turları yapılmaktadır. Bu rafting turlarında grubun başında rafting hocaları bulunur. Bu hocalar grubu yönlendirirler. Rafting botları raft olarak adlandırılır. Farklı kişi sayısına göre tasarlanan rafting botu çeşitleri bulunmaktadır. Rafting botlarının nehir yatağındaki kayalıklara ve suyun engebeli yapısına göre esnemesi gerekir. Bu sebeple şişme botlar tercih edilir. Şişme botların sivri kayalardan zarar görmemesi için kaliteli malzemeden üretilen raftlar kullanmakta yarar vardır. Rafting malzemeleri; raft, kürekler ve can yeleklerinden oluşur. Bu malzemelerin yanında, özellikle soğuk havalarda rafting yapmak için giyilmesi gereken özel kıyafetler bulunmaktadır. Rafting kıyafetleri neopren malzemeden üretilir ve hem yetişkinler için hem de çocuklar için uygun modelleri bulunur. Rafting kıyafeti, soğuk havalarda vücut ısısını korur. Neoprenden oluşan bu kıyafetlerin içine mayo, bikini ya da şort gibi giysilerinizi giyebilirsiniz. Hareket kabiliyetinizi kısıtlamaması açısından bu kıyafetlerin üstünüze tam olması ve sizi rahat hissettirmesi oldukça önemlidir. Rafting ayakkabısı ise suya düşmeniz durumunda ayaklarınızı nehrin dibindeki ve etrafındaki kayalardan koruyacaktır. Koruyucu özelliklerinin yanı sıra bu ayakkabılar altı kaymaz olacak şekilde üretilir. Rafting aksesuarları arasında önemli bir yeri olan ayakkabılar, genel olarak tüm deniz aktivitelerinde kullanılabilir. Rafting sırasında olası yaralanmalardan korunmanız için can yeleği ve kask da kullanmanız da gerekir.

 Kano Rafting Birbirlerinden Farkları Nedir?

Kano Rafting Birbirlerinden Farkları Nedir?

Su sporları çoğu zaman ekipman ve aksesuar gerektirir. Yüzme bilmeyen bir kişi kano rafting sporlarının ikisini de gönül rahatlığıyla yapabilir. Çocuklar da belli bir yaştan sonra kano rafting sporlarının her ikisini de yapabilirler. Kano rafting gibi sporlar genel olarak bir su aracı ve kürekler yardımıyla yapılır. Kano sporunda bu su aracı kano iken rafting sporunda ise raft adı verilen şişme botlardır. Rafting en az 4 en fazla ise 12 kişilik ekiplerle yapılabilir. Ekipte yer alan herkesin doğru şekilde kürek çekmesi raftın gideceği yönü belirleme konusunda önem taşır. Kano ise 1 ya da 2 kişiyle yapılır. Tek kişilik kano modelleri sadece tek bir oturma yeri bulunan ve bir kişi kapasiteli kanolardır. 2 kişilik kanolara göre daha küçüktür. 2 kişilik kano modellerinde ise önlü arkalı olmak üzere 2 adet oturma yeri bulunur. Rafting ıslak bir spor olarak bilinmektedir. Nehrin yüksek hız ve debide akan suyunda mutlaka ıslanırsınız. Ancak kanoda ıslanmanız çoğunlukla nadir olarak gerçekleşir. Kano ve rafting amaçları açısından birbirinden ayrılır. Rafting daha çok engebeli bir nehirde kayalıklardan ve çeşitli engellerden kaçıp raftı devirmemeye odaklanırken, kano daha düz ve sakin bir suda ilerleyen bir spor türüdür. Kano rafting kullanılan ekipmanlar açısından birbirine benzerlik gösterir. Kano ekipmanı, kano ve kürekten oluşur. Rafting ekipmanı da benzerlik göstererek raft ve küreklerden oluşmaktadır. Kanolar çok çeşitli malzemelerden yapılır. Plastik, polyester, fiber ve ahşap bu malzemelerden sadece birkaçıdır. Raft adı verilen rafting botları ise şişme botlardır ve genellikle elastik polyesterden yapılır. Kano rafting türü sporlar güneş altında gerçekleşen aktiviteler olduğu için güneş kremi kullanmakta fayda vardır. Siz de kano rafting sporlarıyla ilgilenmek ve ekipmanlara yakından bakmak için kategori içinde gezinerek farklı modelleri inceleyebilirsiniz. Rafting botları fiyatları ve kano rafting malzemeleri hakkında detaylı bilgi edinip, dilediğiniz modelleri seçerek hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.