ÜCRETSİZ KARGO

Adidas Breaknet Erkek Tenis Ayakkabısı Fx8708 Siyah
(11)
949,00 TL
SEPETTE
882,57 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Adidas Breaknet Erkek Tenis Ayakkabısı Fx8707 Beyaz
(6)
959,00 TL
SEPETTE
891,87 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Adidas Gamecourt 2.0 Erkek Tenis Ayakkabısı (549745214)
(0)
1.259,00 TL
SEPETTE
1.170,87 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Adidas Breaknet K Genç Tenis Ayakkabısı Fy9507 Siyah - 531091282
(0)
859,90 TL
SEPETTE
799,71 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Joma T.Slam Men 2202 Beyaz Kırmızı Erkek Tenis Ayakkabısı
(1)
1.599,99 TL
SEPETTE
1.487,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Joma Erkek Tenis Ayakkabı T.Slam Men 2202 Tslamw2202P
(1)
1.317,16 TL
SEPETTE
1.224,96 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Adidas GW3818 Adizero Ubersonic 4 Erkek Beyaz Tenis Ayakkabısı
(0)
3.275,00 TL
SEPETTE
3.065,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Joma Slam Men Black Gold Erkek Tenis Ayakkabısı
(0)
1.599,99 TL
SEPETTE
1.487,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

ADİDAS COURTSMASH F36262 BEYAZ KADIN TENİS AYAKKABISI
(1)
1.249,00 TL
SEPETTE
1.161,57 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Asics Gel-Dedicate 7 Beyaz/Saks/Lacivert
Asics Gel-Dedicate 7 Beyaz/Saks/Lacivert
(1)
1.595,00 TL
SEPETTE
1.483,35 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Adidas Gamecourt 2 Kadın Tenis Ayakkabısı Gw4971
(0)
1.299,00 TL
SEPETTE
1.208,07 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Asics Gel-Dedicate7 Erkek Siyah Tenis Ayakkabısı
(1)
1.689,90 TL
SEPETTE
1.292,61 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nike Court Air Zoom Vapor Erkek Sert Kort Tenis Ayakkabı
(0)
3.499,00 TL
SEPETTE
2.789,07 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Asics Erkek Lacivert Tenis Ayakkabısı 1041A182-400
(0)
2.799,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Joma T. Ace Men 2209 Erkek Siyah Tenis Ayakkabısı
(0)
1.849,00 TL
SEPETTE
1.719,57 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Adidas Gamecourt 2 M Erkek Tenis Ayakkabısı Gw2990
(0)
1.449,00 TL
SEPETTE
1.347,57 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Asics Erkek Lacivert Tenis Ayakkabısı 1041A222-500
(1)
1.999,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Wave Exceed Tour 4 Ac Unisex Tenis Ayakkabısı Kırmızı/Siyah
(1)
2.899,00 TL
SEPETTE
2.696,07 TL

Tenis Ayakkabısı

İki ya da ikişer kişilik takımlarla oynanan tenis, olimpik bir spordur. Dünya genelinde en çok tercih edilen spor dallarından biri olan spor kadın, erkek ve çocukların oynaması için uygun bir spor dalıdır. Tenis oynayabilmek için rahat kıyafetlere, raket ve top gibi ekipmanlara ihtiyaç vardır. Özel zeminler kullanılarak oluşturulan kortlarda oynanan tenis, sürekli hareket gerektirir. Tenis oynarken giyebileceğiniz özel üretilmiş ayakkabılar mevcuttur. Tenis ayakkabıları sayesinde farklı zeminlerde maksimum konfor ile oyun oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Tenis oynarken ayakkabıların rahat olması oyun performansını doğrudan etkiler. Bu nedenle kaliteli ve rahat tenis ayakkabısı modellerinin tercih edilmesi gerekir.

Tenis Ayakkabısı Modelleri

Tenis Ayakkabısı Modelleri

Tenis, 19. yüzyılda ortaya çıkmış olan, genellikle iki kişinin karşılıklı olarak oynadığı bir spor dalıdır. Olimpiyatların en önemli dallarından bir tanesi olan tenis için bir raket ve top gerekir. Bunun dışında özel kıyafetler ve ayakkabı olması da rahat bir şekilde tenis oynayabilmek için gerekli olan ekipmanların başında geliyor. Tenis oynamak için raket seçiminin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Elinize uygun olmayan bir raket seçtiğiniz zaman oyun oynamak keyifli olmanın dışında zor bir aktivite olacaktır. Tenis ayakkabısı seçimi de en az raket kadar önemlidir. Tenis oynamak için neden özel tenis ayakkabısı almalıyım ya da tenis ayakkabısı ne işe yarar soruları aklınızdan geçiyorsa birtakım araştırmalar yapmanız gerekebilir. Tenis ayakkabıları, ayakların yan yana hareket etmelerini önleyecek şekilde tasarlanmış olan özel üretim ayakkabılardır. Koşu ve yürüyüş ayakkabılarından farklı teknik özelliklere sahiptir. Alacağınız kaliteli bir tenis ayakkabısı bilek desteği sunar. Bu sayede oyun esnasında ani duruş ve kalkış durumlarına karşı burkulmaların önüne maksimum düzeyde geçebilirsiniz. Tenis ayakkabılarının tercih edilme nedenlerinden bir diğeri ise ayak üstünü ve arka kısmını koruyacak olan tampon bölgelerin bulunmasıdır. Bununla birlikte tenis sporunda yana hareket etmek oldukça önemlidir. Ayakkabıların da bu harekete uygun olarak tasarlanması gerekir. Ayak tipinize göre alacağınız tenis ayakkabılarının neredeyse tamamında yan taraflarda destekleyici dolguların varlığı bu ayakkabıların en önemli tercih nedenlerinin başında geliyor. Günlük hayatınızda kullanıldığınız ayakkabılar ile tenis oynadıktan sonra ayak ve bel ağrıları yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Tenis ayakkabısı modelleri bu ağrıları ortadan kaldırmak için özel olarak üretilir. Ayak tipinize göre, kort zeminine göre ve farklı faktörlere bağlı olarak onlarca farklı tenis ayakkabısı modeli bulmanız mümkündür. Sayfamızda hem kadınlar hem de erkeklerin kullanımı için farklı renk ve modellerde tenis ayakkabılarını bulmanız mümkündür. Siyah tenis ayakkabısı ve beyaz siyah ayakkabısı modelleri başta olmak üzere farklı renklerde ayakkabıları da bulabilirsiniz. Onlarca farklı ayakkabı arasından ayak tipinize ve ayak numaranıza en uygun ayakkabıyı alarak yüksek performanslı oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyacınıa göre spor ayakkabı modellerine bakabilirsiniz.

Tenis Ayakkabılarının Özellikleri

Tenis Ayakkabılarının Özellikleri

Tenis ayakkabıları, bu spor dalı göz önünde bulundurularak oluşabilecek sakatlanma ve burkulmaları en aza indirmeyi hedefleyecek şekilde üretilmiş olan özel ayakkabı modelleridir. Tenis ayakkabısı özellikleri de normal ayakkabılardan farklılık gösterecek olan maddelere sahiptir. Tenis oynarken oyuncu ani deparlar atabilir ya da ani duruşlar sergileyebilir. Tenis ayakkabıları bu ani hareketler sırasında ayakta oluşabilecek herhangi bir şok durumunu absorbe etme özelliği ile dikkatleri çeker. Ani hareket esnasında yaşanabilecek burkulma, incinme ve sakatlanmaları en aza indirecek şekilde destekleyicilere sahiptir. Tenis ayakkabılarını özellikle yürüyüş ve koşu ayakkabılarından ayırabilecek en önemli özelliklerinden bir diğeri yan taraflarında bulunan destekleyicilerdir. Koşu ve yürüyüş ayakkabıları kişinin sadece ileri hareket ettiği düşünülerek tasarlanmıştır. Bu nedenle yanlarında herhangi bir destekleyici unsur yoktur. Fakat tenis sporunda sağa ve sola hareket etmek bu sporun en temel özelliklerinden biridir. Buna bağlı olarak da ayakkabıların yanlarında destekleyici dolgular bulunur. Tenis ayakkabısı özellikleri arasında bulunan diğer bir madde ise her kort tipine uygun farklı bir tenis ayakkabısı modelinin bulunuyor olmasıdır. Tenis kortları sert, toprak ve çim olmak üzere farklı malzemeler kullanılan zeminlerden oluşturulmuş bir oyun alanına sahiptir. Buna bağlı olarak tenis ayakkabısı tabanı da farklılık gösterir. Çim zeminde giydiğiniz tenis ayakkabısının tabanı ile sert zeminde giyilen tenis ayakkabısının tabanı aynı değildir. Her bir taban çeşidi, zemine uygun olan farklı özellikler düşünülerek oluşturulur. Tenis ayakkabıları, dayanıklı ve kaliteli ayakkabı modelleridir. Tenis oyununun dinamik bir oyun olduğu göz önüne alınarak üretildiği için güçlü yapıları vardır.

Tenis Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Tenis Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Tenis ayakkabısı seçimi oldukça önemli bir konudur. Özellikle bu spor dalı ile sürekli olarak ilgileniyor ve bulduğunuz her fırsatta soluğu bir kortta alıyorsanız alacağınız ayakkabı da bir hayli önemlidir. Tenis, sürekli hareket halinde olmayı gerektiren bir spor dalıdır. Bu nedenle ayakkabının hem tabanı hem de üst bölgesi rahat olmalıdır. Tenis ayakkabısı modelleri arasında seçim yapacağınız zaman göz önünde bulundurmanız gereken ilk nokta oyun türünüzün ne olduğudur. Tenis oynarken ya defansif oynayabilir ya da servis, vole oyuncusu olup saha içerisinde sürekli hareket halinde olacağınız bir oyun türü seçebilirsiniz. Defansif oyuncu olduğunuz zaman arka çizgide kalarak yalnızca sağa sola hareket edersiniz. Fakat servis oyuncusu olduğunuz zaman servisi kullandıktan sonra koşarak çizgiye gelmeniz gerekir. Bu durumlarda da tercih edebileceğiniz ayakkabılar farklılık gösterecektir. Defansif oyuncuların yanları destekli bir tenis ayakkabısına ihtiyaçları varken servis oyuncularının güçlü burun kısmına sahip olan ayakkabıları tercih etmeleri gerekir. Tenis ayakkabısı alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir diğeri ise ayak tipinizdir. İnsanlarda 3 farklı ayak tipi bulunur. İçe bükülen, dışa bükülen ve nötr ayak tiplerinin her birisi için tercih edilmesi gereken ayakkabı modeli farklıdır. İlk olarak içe bükülen yani pronasyon ayak tipleri, içe doğru basmaya meyillidir. Bu nedenle dengeyi sağlayabilecek olan tenis ayakkabılarının tercih edilmesi çok önemlidir. Alacağınız ayakkabının içe basma desteği olmalıdır. Dışa bükülen yani supinasyon ayak türünde ise ayaklar yüksek bir kemere sahiptir. Bu tür ayak tipine sahip olan kişiler çok kaliteli ve dayanıklı ayakkabıları tercih etmemeliler. Çünkü bu tür ayak tiplerinin ayakkabıyı yıpratma oranı daha fazladır. Bununla birlikte hızlı hareket etmelerini sağlayarak esnek ayakkabı modellerini almaları da oldukça önemlidir. Tenis ayakkabısı alacağınız zaman en çok rahat edeceğiniz model nötr ayak tipi için alacağınız modellerdir. Ayakkabı herhangi bir yana eğimli olmadığı takdirde ve rahat olması halinde almanızda bir sakınca yoktur. Tenis ayakkabısı alırken ayak numarası da bir hayli önemlidir. Ayağınızı sıkan ya da bol olan ayakkabılar oyun oynamanızı imkânsız hale getirir. Bu nedenle ayakkabı alacağınız zaman mutlaka deneyerek almalı ve ayağınızın rahat ettiğinden emin olmalısınız.

 Kort Tipine Göre Tenis Ayakkabısı Seçimi

Kort Tipine Göre Tenis Ayakkabısı Seçimi

Tenis oynayacağınız zaman uygun zeminler kullanılarak oluşturulmuş olan bir alana ihtiyacınız vardır. Bu alanlar kort olarak bilinir. Tenis kortu zeminleri farklı malzemelerden oluşabilir. Tenis ayakkabısı seçerken kort zemini göz önünde bulundurulduktan sonra seçim yapılmalıdır. Çünkü kort üzerinde geçireceğiniz zaman uzun olacağı için yanlış ayakkabı seçimi verimli zaman geçirmenize engel olabilir. İlk olarak tenis için sıklıkla tercih edilen kortların başında sert zeminli kortlar geliyor. Sert kort tenis ayakkabısı modelleri, dolgu malzemelerinin bol miktarda kullanıldığı ayakkabı türleridir. Bu ayakkabıların tabanı oyuncunun dur ve kalk gibi hareketlerini destekleyecek şekilde oluşturulmuştur. Sert zemin tenis ayakkabısı alacağınız zaman dayanıklı olmasına, ayak arkası desteğinin olup olmadığına, rahat hareket etmenizi sağlayacak olan üst kısmın sert malzemeler kullanılarak üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bir diğer kort çeşidi ise toprak zeminli kort modelleridir. Toprak zeminli kortlar için ayakkabı alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken ilk faktör ayakkabının toprak tutuş özelliğidir. Bazı ayakkabıların tabanları toprakların tutulmasına bir hayli uygun olabilir. Bu durumda da kaliteli bir oyun çıkarmak zorlaşacaktır. Bu nedenle de tabanı mümkün olduğu kadar az tutan ve temizlenmesi kolay olan modeller tercih edilmelidir. Toprak zeminler için en uygun ayakkabı modelleri genellikle tabanı balıksırtı şeklinde zikzaklı olan modellerdir. Bunun dışında ayağınızı kavrayan ve rahat hareket etmenize olanak sağlayan yan desteklerin olması da oldukça önemlidir. En çok tercih edilen kort çeşitlerinin sonuncusu ise çim zeminli kortlardır. Çim zeminli kortlar için tercih edilebilecek ayakkabılar diğer modellere göre daha düz tabanlıdır. Bu ayakkabıların tabanında onlarca küçük çıkıntı görmeniz mümkündür. Bu çıkıntılar sayesinde yıpranan ve kayganlaşan çimlerde bile üstün bir tutuş performansı sergilenir. Çim zeminli kortlarda rahat hareket edebilmeniz için alacağınız ayakkabının üst bölümünün esnek olması çok önemlidir. Sert bir ayakkabı ile rahatsız olabilir ve istediğiniz oyun performansını sergilemekten uzak kalabilirsiniz. Her kort tipi için tercih etmeniz gereken tenis ayakkabısı modeli farklıdır. Bu ayakkabıların sunduğu özellikler ve sağladığı yararlar da farklılık gösterir. Bu nedenle doğru ayakkabı seçimi iyi bir oyun deneyimi için oldukça önemlidir. Öyle ki Lotto tenis ayakkabısı sayfamızdan sevdiğiniz bir modeli satın alabilirsiniz.

 Tenis Ayakkabısı Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Tenis Ayakkabısı Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Tenis ayakkabıları, tenis oyuncularının sahip olması gereken özel ayakkabı modelleridir. Barındırdığı özellikler sayesinde oyunun daha kaliteli olmasına olanak sağlayan bu ayakkabılar ile sizler de yüksek performans ve ayaklarınız için tam güvenlik sağlayarak tenis oynayabilirsiniz. Tenis ayakkabıları onlarca farklı marka tarafından onlarca farklı modelde satışa sunulur. Spor giyimin öncüleri tarafından üretilen tenis ayakkabıları, yalnızca tenis sporu ile ilgili ürünler üreten markalar tarafından da üretilir. Tenis ayakkabısı markaları arasında kendinize en uygun olan modeli bularak konforlu bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Tenis ayakkabı fiyatları, normal ayakkabı fiyatlarına göre daha farklı aralıklara sahiptir. Bunun nedeni ise tenis ayakkabılarının, bu sporun şartları göz önünde bulundurularak özel olarak üretilmiş olmasıdır. Sayfamızda onlarca farklı tenis ayakkabısı modeli bulabilirsiniz. Bu modeller arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak ayak tipinize en uygun olan ayakkabıyı alabilirsiniz. Sayfamızda tenis ayakkabıları için yapılan kullanıcı yorumlarını bulmanız da mümkündür. Ürünlerin detay sayfasında bulacağınız bu yorumlar arasında tenis ayakkabısı tavsiye ve önerilerini de bulmanız mümkündür. Ayrıca sayfamızda yalnızca tenis değil masa tenisi için uygun olan ayakkabı modellerini de bulabilirsiniz. Daha çok salon ayakkabısı olan geçen masa tenis ayakkabısı modelleri ile kapalı alanlarda da rahat hareket etmenizi sağlayacak ayakkabılar ile yüksek performans sergileyebilirsiniz. Tenis oynayacağınız zaman uygun ekipmanlara sahip olmanız oldukça önemlidir. Tenis ayakkabısı da sahip olabileceğiniz en önemli ekipmanlardan bir tanesidir. Bu nedenle ister masa tenisi oynayın ister normal tenis oynayın bir tenis ayakkabısına sahip olmalısınız.

Tenis Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Tenis, kişinin sürekli sağa sola koşturduğu hem kollarını hem de bacaklarını sürekli olarak kullandığı bir spor dalıdır. Tenis oynarken ayakkabı seçimi bir hayli önemlidir. Alacağınız tenis ayakkabısının her şeyden önce ayak tipiniz ile uyumlu olması gerekir. Ayak tipinizi öğrendikten sonra uygun bir seçim yapmadığınız zaman hem ayaklarınız rahatsız olacak hem de denge problemleri yaşamanız olası olacaktır. Tenis ayakkabısı esnek ve konforlu olmalıdır. Çok sert malzemeler kullanılarak üretilmiş olan ayakkabılar, ayağınızın üst kısmını rahatsız ederek hareket kabiliyetinizi düşürebilir. Bu nedenle özellikle üst bölgesinin esnek olması çok önemlidir. Tenis ayakkabısı tabanı, oyun için tercih ettiğiniz kortun zemini ile uyumlu olmalıdır. Sert zemin, toprak zemin ve çim zeminler için uygun ayakkabı modelleri tercih etmeniz hem verimliliği hem de oyun kalitesini artıracaktır.

Tenis Ayakkabısı ile Yürünür Mü?

Tenis ayakkabıları özel olarak üretilmiş olan ve özellikle yan tarafları dolgular ile desteklenmiş olan ürünlerdir. Tenis oynarken ayağın yan taraflarına çok fazla yüklenme olduğu için üretilen ayakkabılar da burkulma gibi durumların önüne geçmek için maksimum güvenlik önlemi ile üretilir. Tenis ayakkabısı ile yürüyüş ya da koşu yapmanız da bir sakınca yoktur. Zaten çok rahat olan bu ayakkabılar, yürüyüş ve koşu esnasında da rahat etmenizi sağlayacaktır. Fakat tenis oynarken kullanmak için aldığınız bu ayakkabıyı günlük hayatta kullanmanız ayakkabının yıpranmasına ve ömrünün azalmasına neden olacaktır. Bu nedenle yürüyüş ve koşu esnasında giyilmemesi önerilir. Çünkü tercih ettiğiniz tenis ayakkabısının modeline bağlı olarak fiyatları normal ayakkabılara göre daha yüksek olabilir. Böyle bir durumda tekrar bir tenis ayakkabısı almak ise size maddi açıdan ekstra bir masraf olacaktır. Bu nedenle tenis ayakkabılarını günlük hayatta kullanmak tamamen kişinin tercihine kalmış bir durumdur.

Tenis Ayakkabısı Özellikleri Nelerdir?

Tenis ayakkabılarının her biri farklı özellikler ile donatılmış olan ürünlerdir. Hem kadınların hem de erkeklerin giyebileceği tenis ayakkabılarının yanı sıra çocuklar için üretilmiş ayakkabılarda da farklı özellikle bulunur. Tenis ayakkabılarında bulunan özellikler kort zeminine, kişinin ayak tipine, kalitesine ve markasına göre farklılık gösterebilir. Tenis ayakkabılarının en önemli özelliği, tenis oynarken ayaklarda oluşabilecek şok etkisine karşı tampon görevi gören destekleyicilerin bulunmasıdır. Özellikle ayakkabının yan taraflarında bulunan bu destekleyiciler ayağın burkulma ihtimalini en aza indirmek için de oldukça etkili bir özellik olarak karşınıza çıkıyor. Tenis ayakkabılarının tabanları da özel olarak üretilir. Her zemin yapısına göre farklı özelliklere sahip olan tabanlar sayesinde kaliteli bir oyun deneyimi sunar. Yüksek performanslı bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız tenis ayakkabılarının özelliklerini inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz.