Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Amplifikatör  için 1376 sonuç bulundu

Kanal Sayısı
1376 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Amplifikatör

Oto ses sistemleri söz konusu olduğunda amplifikatörler, en önemli bileşenlerden biri olarak bilinir. Oto amplifikatör ekipmanları, araçların standart ses sitemleri içerisinde yer alsa da daha kaliteli ve temiz ses performansı için güçlü bir yatırım yapmak yerinde olacaktır.

Oto Amplifikatörle Benzersiz Ses Performansı

Oto Amplifikatörle Benzersiz Ses Performansı

Oto amfi çeşitleri, ses kalitesini artırması bakımından pek çok sürücü tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu ekipmanlar oto setlerinin ses üretebilme şeklini büyük ölçüde değiştirir. Amfi ile elde edilen sesin hassasiyeti artar. Öte yandan oto ses sistemlerindeki hoparlörler değiştirildiği zaman standart otomobil amfileri, gücü karşılamada yetersiz olabilir. Daha güçlü ve yüksek hoparlörler, özelliklerini mükemmel şekilde tamamlayabilecek bir oto amplifikatör ekipmanına ihtiyaç duyar. Tüm bunların yanı sıra oto amfi set, yükseltilmiş subwoofer'lere de güç verir. Aracınızın ses sisteminden en verimli ve kaliteli ses performansları alabilmeniz için doğru amplifikatör tercihinde bulunmanız gerekir. Tüm stereo sistemin güç gereksinimlerini karşılamayan yanlış oto bas amfi ekipmanları, bozuk ses çıkmasına neden olur. Bu nedenle satın almadan önce oto amfi tavsiyesi alarak doğru ekipmana yatırım yapmalısınız.

Oto Amplifikatör Kanal Çeşitleri

Oto Amplifikatör Kanal Çeşitleri

Otomobiliniz için doğru amplifikatör aramaya başladığınızda karşınıza pek çok farklı marka ve model çıkacaktır. Bu sınırsız seçenekler arasından ihtiyaçlarınıza ve oto ses sisteminize uygun bir amfi yatırımı yapmadan önce dikkate almanız birtakım faktörler vardır. Bunların başında amplifikatör kanalları gelir. Mono adı verilen tekli oto amfi çeşitleri, düşük frekanslı ses üretebilir ve dahili bas artırma filtrelerine sahiptir. D sınıfı mono amfi çeşitleri, daha az akım çektiği ve daha yüksek verim sağladığı için sıklıkla tercih edilir. İki kanallı oto amfi set, tam aralıklı veya bileşenli hoparlör sistemlerinde kullanılır. Beş veya altı kanallı amfi ise ön ve arka subwoofer'leri olan araçlarda tercih edilir. Son olarak çok kanallı amfiler ise tam aralıklı hoparlör ve subwoofer'ler içindir. Tüm farklı kanallara sahip amfileri satın almadan önce ekipmanın sahip olmasını istediğiniz güç seviyesini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Aracınızda en iyi ses performansları elde edebilmeniz için gücü yüksek amfi modellerine yatırım yapmanız gerekir. Bu noktada amfi satın almadan önce hoparlörleri seçmeniz veya mevcut olanların gereksinimleri hakkında bilgi edinmeniz önemlidir. Bu doğrultuda oto amplifikatör modeli için gerekli minimum güce karar verebilirsiniz.

Oto Amplifikatör Güç Seçenekleri

Oto Amplifikatör Güç Seçenekleri

Oto amfi ekipmanı satın alırken genellikle kanal başına ifade edilen RMS ve Watt değerlerine bakmanız gerekir. Bu değer, ne kadar yüksek olursa ekipman o derece güçlü olacaktır. Hoparlörler için doğru gücü yansıtmayan amfilerle bozuk ses performansları elde etme olasılığı yüksektir. Bunun yanı sıra satın aldığınız amplifikatörün RMS gücü çok yüksek değil ise hoparlörlerinize zarar verebilir. Oto amplifiktör setini kurmak, pek çok kişinin düşündüğü gibi zor bir işlem değildir. Doğru cihaz ve oto amfi kablo seti ürünlerini satın aldıktan sonra sabitlemek için en iyi yerleri seçmek gerekir. Çoğu otomobilin standart yerleşiminde amfiler için ekstra yer olmadığından satın alma sürecinde aracınıza uygun ekipmanları seçmeniz önemlidir. Bu yüzden oto amfi alışverişlerinden önce aracınızın içinde birtakım ölçümler yapmanız gerekebilir. Amplifikatörleri yerleştirmek için genellikle koltuk altı, aracın bagajı ve yolcu tarafındaki güvenlik duvarları tercih edilir. Seçtiğiniz bölgeye uygun amfileri satın aldıktan sonra monte ederek aracınızda kaliteli ve yüksek performanslı sesin tadını çıkarabilirsiniz. Oto amplifikatör fiyatları, ürünlerin markalarına, modellerine, kanal ve güç seçeneklerine göre farklılık gösterebilir. Daha fazla araç ses sistemi ürünü için Oto Ses Sistemleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.