Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Nebulizatör Çeşitleri & Fiyatları  için 1680 sonuç bulundu

1680 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Nebulizatör

Eğer astım ve benzeri ağır solunum yolu hastalıklarından şikayetçiyseniz doktorunuz çok büyük bir ihtimalle size nebulizatör kullanımı gerektiren ilaçlar yazmıştır. Sıvı ilaçları buharlaştırma mantığı ile çalışan nebulizatör cihazı ile ilgili bilmeniz gereken her şey burada.

Nebulizatör Nedir?

Nebulizatör Nedir?

Nebulizatör, bireysel kullanıma yönelik tasarlanan minik bir makinedir. Bu nebulizatör makinesi, sıvı olan ilaçları buhar haline getirerek tüketmenize yarayan bir alet olarak karşınıza çıkar. Ağızdan kullanılan makine, siz nefes aldıkça sıvı ilacı buharlaştırarak doğrudan akciğerlerinize gönderir. Özellikle astım hastaları, günlük olarak sıvı ilaç dozuna ihtiyaç duydukları için bu tip yardımcı cihazlardan destek alırlar. Astım spreyi de aslında temel olarak nebulizatör ile aynı işlevi görmektedir; ancak nebulizatör kullanımı çok daha pratik, kolay ve hızlıdır. Hangi cihazı kullanmayı tercih ettiğiniz ise doktorunuz ile sizin aranızdaki anlaşmaya ve tabii ki kullandığınız ilaçlara bağlı olarak değişir; doktorun da uygun görmesi ile astım spreyi yerine nebulizatör kullanmayı seçmeniz mümkün. Çoğu nebulizatör hali hazırda küçük ve kompakt olduğu için taşıması kolaydır. Kimi nebulizatör cihazı basınçlı hava ile çalışırken, kimisi ses dalgaları ile çalışır. Ultrasonik ses dalgaları ile çalışanlar en sessiz çalışan nebulizatörler olarak bilinir.

Nebulizatör Nasıl Kullanılır?

Nebulizatör Nasıl Kullanılır?

Nebulizatör kullanmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta var. Öncelikle bu cihaz, bir bakıma tıbbi özelliğe sahip olduğu için kullanım esnasındaki hijyen prosedürü çok önemlidir. Kullanım öncesi ellerinizi iyice yıkayın ve sterilize edin. Ardından nebulizatörün hortumunu hava kompresörüne bağlayarak cihazın ilaç kompartmanını reçeteli ilacınız ile doldurun. İlacın dökülmesini engellemek için ilaç kabını sıkıca kapattığınızdan emin olun. Nebulizatörün ağızlığını her daim dik tutmanız da herhangi bir dökülmenin oluşmasını önleyecektir. Hortum ile ağızlığı birbirine bağladıktan sonra ilaç kompartmanını da bağlayarak dudaklarınızı sıkıca ağızlığın etrafına yerleştirin. Dudaklarınız ile ağızlık arasında asgari düzeyde boşluk bırakmanız, maksimum düzeyde ilacı ciğerlerinize göndermenizi sağlayacaktır. İlacın tamamını aldığınızdan emin olana kadar ağzınızdan derin nefes alın ve verin. Standart bir reçete ile bu süreç, yaklaşık 10-15 dakika sürecektir. Eğer ihtiyaç duyarsanız sadece ağzınızdan nefes alıp vermek için burnunuza bir burun klipsi ya da mandal takabilirsiniz. Eğer küçük çocuklar üzerinde nebulizatör kullanmayı planlıyorsanız bir nebulizatör maskesi edinmenizde fayda var. İşiniz bittiğinde makineyi kapatmayı ve her kullanım sonrası temizlemeyi ihmal etmeyin.

Nebulizatör Fiyatları Neler?

Nebulizatör Fiyatları Neler?

Sıvı ilaç tüketimi zorunlu olan rahatsızlık ve hastalıklarda nebulizatör kullanımı, büyük oranda kolaylık sağlayan bir süreçtir, bu yüzden de doktorunuzun da onayı ile temin edilmesi tavsiye edilen bir üründür. Kategorimizde sergilenen nebulizatör fiyatları marka ve kullanım türüne göre farklılık göstermektedir. Sessiz çalışan ultrasonik nebulizatörler, genellikle hava basıncı ile çalışan jet nebulizatörlere oranla bir miktar daha yüksek fiyatlı olarak karşınıza çıkabilir. Uzun süreli ve güvenilir kullanım için kaliteli bir nebulizatöre yatırım yapmak mühim. Braun, Wollex, Medisana, Aerochamber, Freely ve Omron nebulizatörler, kategorimizde bulabileceğiniz nebulizatör çeşitlerinden yalnızca birkaçı. İhtiyaç duyabileceğiniz diğer sağlık ve medikal ürünlere bu kategorimizden ulaşmanız mümkün. Sağlıklı günler dileriz!