ÜCRETSİZ KARGO

Vera Manuel Tekerlekli Sandalye
(5)
1.734,38 TL
1.687,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Lumbosakral Çelik Balenli Bel Fıtığı Korsesi
(123)
141,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Invoker Traksiyon Aleti Boyun Ağrısı Boyun Fıtığı Önleyici
(43)
299,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ortopedik Sırt Bel Minderi Fileli Destlek Ayarlanabilir Ev Araba
(15)
69,99 TL
49,99 TL
Memory Foam Yumuşak Ayakkabı Tabanlığı, Akıllı Hafızalı Tabanlık,
(5)
55,41 TL
53,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mantar Tabanlık Epinli Ortopedik Ark Destekli
(122)
140,91 TL
133,86 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Varis Çorabı Dizüstü Orta Basınçlı Varis Çorabı Açık Burun (369950481)
(116)
199,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Patella ve Ligament Destekli Dizlik Bedensiz
(26)
75,11 TL
71,35 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Katlanabilir Frenli Emniyet Kemerli Hasta Engelli Arabası
(11)
2.003,40 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Beddo Bambu Serisi Ortopedik Minder Oturma Minderi
(300)
339,99 TL
Black Deer Memory Foam Q90 Siyah Spor Ayakkabı İç Tabanlık
(13)
92,49 TL
89,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Statik El Bilek Ateli Splinti Standart Neopren Kumaş
(231)
51,75 TL

REKLAM

Black Deer Hyper Boost X15 Soft Comfort Siyah-Sarı Ortopedik Tabanlık
(133)
58,41 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Patella Destekli Dizlik Menisküs Ağrıları için Destekli
(195)
176,31 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Medikal Dik Duruş Korsesi Kifoz Skolyoz Korsesi Omuz Bel Korsesi
(40)
139,30 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Silikon Ark Destekli Tabanlık Eko
(9)
120,25 TL
117,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Patella Ligament Destekli Dizlik Bedensiz
(23)
75,11 TL
71,35 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Newstyle Dik Duruş Korsesi Kamburluk Önleyici Omuz Korsesi
(33)
196,99 TL
165,47 TL

Ortopedik Ürünler

Giysi ve araç gereç tercihleriniz, elbette ki tarzınızı yansıtabilmeniz adına oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu minvalde arzu edilen dış görünümün ortaya çıkarılabilmesinin yolu, sözü edilen noktadan ileri gelmektedir. Ancak konusu açılan tercihler, yalnızca bir stil meydana getirme hususunda etkisini göstermemektedir. Bunun yanı sıra meselenin sağlık boyutu da pek tabii mercek altına alınmaya değer bir noktada karşımıza çıkmaktadır. Sağlıklı bir hayat sürebilmenizin yolu, elbette ki vücudumuza temas edecek olan tüm nesnelerin etraflıca ele alınmasından geçmektedir. Omurga yapımızı ya da temas edeceği vücut bölümümüzün formunu sağlık boyutu ile göz önünde bulunduran araç ve gereçlerin tercih edilmesi, kullanıcılar açısından oldukça büyük avantajlı sonuçlara gebedir. Söz konusu modeller, ortopedik ürünler ana başlığı çerçevesinde inceleme altında tutulabilir. Elbette ki ortopedik olarak değerlendirilmesi mümkün olan, pek çok model tipi ile karşı karşıya gelmek olasıdır. Ortopedik ürünler, hali hazırdaki iskelet yapısında herhangi bir zararlı duruma sebebiyet vermemek ile birlikte; bunun yanı sıra birtakım tedavi amaçları da güdebilmektedir. Sözü edilen bu modeller ise, ortopedik sağlık ürünleri ana başlığı altında rahatlıkla ele alınabilmektedir. Bu modellerin amaçlamış olduğu iyileştirme adımlarına bir bakış atılacak olunur ise, ilk etapta, belirli yönlerdeki hareketlere müdahale etme boyutuna değinilebilir. Araçlar etki ettikleri bu boyut ile, kişinin iskelet yapısına zarar verecek minvalde yapmış olduğu hareketlere bir kısıtlama getirmektedir. Bu kısıtlamanın temel amacı ise, en temelde belirli bölgelere olması gerektiğinden çok daha fazla yüklenme sorununun önüne geçme amacından doğmaktadır. Bu sorun, yoğun şekilde karşı karşıya gelinebilen bir problem olarak ifade edilebilir. Ancak bu durumun rutinleşmesi, uzun süreler vücudun birtakım bölgelerine fazlaca yüklenilerek hareketler yapılması, o bölgelerin iskelet yapısı açısından son derece yıpratıcı ve zarar verici olabilmektedir. Bunun beraberinde söz konusu bölgelerin iyileştirilme süreci uzun zamanlara da yayılabilmektedir. Bu yayılıma engel olma amacı doğrultusunda, ortopedik destek ürünleri geç kalınmadan kullanılmalı ve meseleye erken bir çözüm getirilmelidir. Medikal ürünler, iyileştirme sürecindeki ağrıları hafifletme amacı kapsamında da iş görebilmektedir. Bu sayede kırıklar ya da çatlaklar, daha ağrısız bir süreç sonucunda daha iyi bir hale büründürülebilir. Anlaşılabileceği üzere ortopedi ürünleri medikal tarafları ile sağlık iyileştirme işlemlerinin her aşamasında kendine bir yer edinebilmektedir.

Geniş Kullanım Alanları ile Ortopedik Ürünlere Dair

Geniş Kullanım Alanları ile Ortopedik Ürünlere Dair

Ortopedik medikal ürünler bir mercek altında tutulduktan sonra, hemen ardı sıra, genel anlamı ile ortopedik ürünler bir göz önüne alınabilir. Tam da bu aşamada, geniş bir kullanım alanı esnekliği ile bütünlüklü bir şekilde karşı karşıya gelmek mümkündür. Söz konusu ürünler en temelde, vücuttaki eklem hareketlerinin tümüyle ilintilidir. Eklemler ya da vücuttaki hareket etme fonksiyonu barındıran tüm organlarla, ortopedik ürünlerin arasında direkt bir ilişki bulunduğu kolaylıkla dile getirilebilmektedir. Söz konusu modeller, geniş bir ürün yelpazesine tekabül edebilmektedir. Ancak bu geniş ürün yelpazesi, en çok ayak için üretimi sağlanmış modeller üzerinde gözler önüne serilmektedir. Ayaklar için ortaya konmuş olan modellerin beraberinde, bu tarafta ayak bilekleri üzerine özelleşmiş ürünler de belirgin bir biçimde öne çıkabilmektedir. Bilindiği üzere ayak bileği sağlığı, son derece büyük önem arz eden bir husus olarak nitelenebilir. Bu minvalde de ayak bileği sağlığına özen göstererek, bu özene hizmet edecek ortopedik materyallerin satın alınması kişiler açısından fayda sağlayıcı olabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak, ayaklardan vücudun daha üst bölgelerine bir geçiş yapıldığı takdirde elbette ki dizler karşınıza çıkmaktadır. Diz sağlığı adına da üretimi sağlanmış çeşit çeşit, insanın iskelet yapısını gözeterek ortaya konmuş araç ve gereç ile karşı karşıya gelinmektedir. Sırt sağlığı adına da bu ürünlerin büyük bir iş gördüğü kaydedilebilmektedir. Takı ve aksesuarlar tercih edilecek olurken dahi, ortopedik bir yapıya sahip durumdaki ürünlerin kullanımlarına başvurulabilinmektedir. Kişisel vücut odaklı iş görüşlerin ardı sıra söz konusu modeller, bir evin dizayn edilme sürecinde dahi, kendini açık ve net bir biçimde gözler önüne serebilmektedir. Bu durumda evin dizayn edilme süreci adına kullanımına başvurulabilecek çeşit çeşit araç ve gereç kendini göstermektedir. Bunların başlıcaları ise, elbette ki yataklar olarak ifade edilebilir. Ancak insanın iskelet yapısı göz önünde bulundurularak üretilmiş olan bir yatak, gayet tabii nitelikli bir uyku deneyiminin kapılarını bütünlüklü bir biçimde aralayabilir. Tüm bunlara ek olarak bu ürünlerin dizayn etme hususunda kullanımı, yalnızca evler özelinde de gözlenmemektedir. Evlerin yanı sıra, bir iş yerinin dekore edilebilmesi, gerek duyulan materyallerin satın alınması adına da sözü edilen materyallere başvurulabilmektedir. Bu minvaldeki araç ve de gereçler ise; ortopedik ofis ürünleri ana başlığında kendine büyük önem arz eden bir yer edinmektedir.

Ortopedik Ürünlerle Kaliteli Bir Uyku

Ortopedik Ürünlerle Kaliteli Bir Uyku

Elbette ki kaliteli bir uyku deneyimi, yaşamın pek çok farklı alanına dokunan yönlere sahip. Ancak kişiler, yeterince ve iyi şekilde uyumuş iseler, ardından gün içerisinde dikkatlerini toplama hususunda o denli başarı sağlayabiliyor. Bunun yanı sıra iyi ve nitelikli uykunun, insan psikolojisine ne kadar iyi geldiği de pek çok psikolojik danışmanın yapmış olduğu araştırmalar sonucunda kanıtlanıyor. Böylesine mühim bir mesele olan uyku ihtiyacının, en nitelikli biçimde karşılanabilmesi adına birtakım yol ve yöntemlerin öne çıkmış olduğu da ifade edilebiliyor. Bu yöntemler arasında ilk etapta, uyku için gerekli olan fiziksel koşulları bütünüyle tesis etmek kendini gösteriyor. Tahmin de edileceği üzere kişi, ancak konforlu bir yatak üzerinde uyur ise, kesintisiz ve pürüzsüz bir uyku deneyimini elde edebiliyor. Sözgelimi bu fiziksel şartları meydana getirebilme gayesi doğrultusunda da yine ortopedik ürünlerin büyük iş gördükleri kaydedilebiliyor. Tam da bu noktaya ilişkin olarak ortopedik boyun yastığı modelleri ele alınabiliyor. Bilindiği üzere özellikle içerisinde yaşanılan çağ, salt masa başlarında yapılan işleri öne çıkartıyor. Sürekli olarak masa başında bilgisayara ya da çeşitli evraklara bakarak çalışmak ise, kişilerin boyun sağlıklarına belli oranda zararlar verebiliyor. Aynı zamanda yine süreğen şekilde bilgisayar, telefon ya da tablet gibi araç ve gereçlerle uğraşmak da yine boyun sağlığı açısından birtakım olumsuz gelişmelere mahal verebiliyor. Bunun önüne geçme amacı doğrultusunda ise boyun yastıkları kendisini gösteriyor. Boyun yastıkları, tamamıyla ortopedik bir yapıya sahip oluşları ile, insani iskelet yapısını tümüyle göz önünde bulundurarak üretiliyor. Bu sayede kişilerin uyku esnasında da boyun sağlıkları iyi yönde tutuluyor. Boyna zarar verecek olası hareketlerin, uyku sırasında istemsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmesinin de bu araç ve gereçlerin kullanımı sayesinde önüne geçilebildiği dile getirilebiliyor. Tüm bunlara ek olarak, ortopedik şekilde tasarlanmış yataklar da elbette ki nitelikli uykuların ana parçası oluşları ile net bir biçimde nitelenebiliyor. Kişiler ancak ortopedik yastık ve yatak satın alırlar ise hem omurga hem de iskelet sağlıklarını iyileştirebiliyor. Tüm bunlara ek olarak; ortopedik yastık fiyatları, modellerine bağlı olarak birbirleri arasında ayrışarak farklılık gösterebiliyor.

Ortopedik Dokunuşlu Bir Dekorasyon Yapmak

Ortopedik Dokunuşlu Bir Dekorasyon Yapmak

Ev ya da iş yeri, ya da herhangi bir mekan... Söz konusu mekanın bağlamı ne olursa olsun, o alana ilişkin yapılacak ilk işlemin odağı, elbette ki söz konusu bölgeyi dizayn etmekten ileri geliyor. Kişiler söz konusu alanı dizayn ederken, en temelde iki ana boyutu göz önünde bulundurarak hareket ediyor. Bu boyutlardan ilki, o mekanın ruhunu, ortaya konan dizayn ediş biçimi ile yansıtabilme gayesinden ortaya çıkıyor. Kişiler tercih ettikleri ürünler, mobilyalar, çeşit çeşit eşyalar ya da salt araç ve gereçler ile; o mekanın havasını kendi stilleri doğrultusunda yönlendirmeye çabalıyor. Dizayn etme meselesinin ikinci önemli ayağı ise, konunun konfor boyutu özelinden açığa çıkıyor. Kişiler bir mekan dekorasyonunu gerçekleştirir iken; ilgili alana yerleştirilecek eşyaların dış görünümleri ile birlikte, onların işlevselliğine ilişkin tarafları üzerine de düşünebiliyor. Bu bağlamda tercih edilecek ürünlerin işlevsellik boyutlarını meydana getiren ana bileşenlere bir göz gezdirilir ise; ürünün kullanıcıya vaadetmiş olduğu kullanım ömrü ve dayanıklılık seviyesinden söz edilebiliyor. Bunların ardı sıra işlevsellik tarafını açığa çıkartan bir diğer kriter ise, ürünlerin elbette ki konfor düzeyi oluyor. Bir ürünün konforlu olabilmesi adına yapımında kullanılan malzemeler büyük bir faktör olarak karşınıza çıkıyor. Bu malzemelerin hangi incelikle ve nasıl oranlarda kullanılma durumu ise, ortopedik materyalleri ortaya çıkartabiliyor. Belirtilen iki kriterin sağlanabilmesi, ancak ortopedik ürünler ile mümkün kılınabiliyor. Söz konusu özellikteki modeller sayesinde, bir ürün hem tasarımsal yönü ile, hem de kullanım sürecinde kişiye rahat ve konforlu hissettirişi ile ön plana çıkıyor. Bu minvalde söz konusu ürün grubundaki modellere bir bakış atılacak olunur ise de ortopedik minder modellerini ele almak isabetli oluyor. Bilindiği üzere minder, bir ev dekorasyonunun olmazsa olmaz bileşeni olarak nitelenebiliyor. Minder, evlerde pek çok amaç doğrultusunda iş görebiliyor. Örnek olarak yükseltisi az olan bir sehpa ya da masa üzerinde yemek yenilir iken ya da bir şeyler içilirken, kişiler minderler üzerine konforla oturabiliyor. Bunun yanı sıra yine yemek yeme adına yer sofralarından faydalanan kişiler için de minder kullanımının ideal olduğu dile getirilebiliyor. Tüm bunlara ek olarak örneğin bir koltuk üzerinde uyunulur iken dahi, uyumadan önce kişiler, altlarına bir minder koyup daha konforlu bir uyku deneyiminin kapılarını aralayabiliyor. Bu bağlamda ortopedik minderler, hem kişinin iskelet ve omurga sağlığını hem de konforlu ve rahat hissettirmeyi önceleyerek kullanıcılar ile buluşuyor.

Ayak Sağlığı Adına Ortopedik Modellerin Rolü

Ayak Sağlığı Adına Ortopedik Modellerin Rolü

Ayaklar, pek çok yönü il insanda bulunan son derece önem arz eden bir nokta olarak nitelenebiliyor. Bu bağlamda ayak sağlığı, göz önünde bulundurmaya değer bir yer tutuyor. Ayakların sağlıklı tutulması ya da olası zedelenmelerin önüne geçilmesi hedefi doğrultusunda; sağlık uzmanları tarafından çeşitli çözümler öne sürülüyor. Bu çözüm önerileri arasında ise; ortopedik ayak ürünleri ön plana çıkarak bir yer tutuyor. Bu minvalde kişiler, arzu ettikleri ayakkabı formunun ortopedik versiyonuna erişebiliyor. Bu tür ürünlerin ne dönemli büyük önem arz ettiğinin daha iyi idrak edilebilmesi adına; ortopedik taban ve kullanıcısına sunmuş oldukları faydalar bir mercek altına alınabiliyor. Konusu açılan araçlar, en temelde eşit bir yük dağılımının tesis edilebilmesine olanak sunmaktadır. İnsan anatomisi göz önünde bulundurulduğu vakit, tüm ağırlığınızı sürekli olarak yüklenen ayakların ne denli yıpranabileceği de anlaşılabilmektedir. Zaman zaman içerisine düşülen çeşitli durumlar neticesinde, bir ayağa diğer ayağa nazaran çok daha fazla yüklenebilmektedir. Bu koşul ise, söz konusu daha fazla yıpranan ayağın tahribatını büyük ölçüde artırabilmektedir. Bu sonucun önüne geçme amacı ile ortopedik ürünler işlevli bir rol üstlenmektedir. Bu sayede her iki ayağa da eşit oranda yük yüklenebilmesi imkanının önü açılabilmiş olmaktadır. Kişiler bu minvaldeki tabanları seçerken, kendi gündelik rutinlerini de gözeterek hareket etmelidir. Bu minvalde göz önüne alınması gereklilik taşıyan kriterler, en temelde ilgili kişilerin yürüme ritimlerinden ileri gelebilmektedir. Bilindiği üzere kişiler, yaptıkları işler ya da yaşam tarzları neticesinde gün içerisinde ortalamadan daha hızlı şekilde yürümeye gereksinim duyabilmektedir. Bu hızlı yürüme durumu, kişilerin adeta rutini olma halini alabilmektedir. Bu durumda kişiler, daha farklı ortopedik ürünlere gereksinim duyabilmektedir. Kişinin hangi ortopedik tabana ihtiyaç duyduğunu, gün içerisinde ortalama nasıl bir hızla yol aldığı tayin edebilmektedir. En azından bu bağlamdaki ana belirleyicilerden biri, sözü edilen husustur. Kişi bir taban satın alırken, bir ayak deformitesine sahip olup olmadığını saptayarak, buna göre bir modelde karar kılmalıdır. Ortopedik tabanların ardı sıra, içerisinde yaşanılan mevsime bağlı olarak da bu minvalde bir ürün tercih etmek mümkündür. Örnek olarak ılık bir ilkbahar gününde ya da sıcak bir yaz akşamında; ortopedik sandalet modellerini tercih etmek oldukça caziptir. Özellikle yaz mevsimi için bir dizi ortopedik terlik ürünler listesi yer almaktadır. Havaların soğumasının beraberinde, ortopedik spor ayakkabı modelleri de gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir. Bu sayede ayak sağlığına dikkat ederek spor yapmanın da tadına varılmaktadır.

Destekleyici ve Perçinleyici Ortopedik Ürünlere Dair

Destekleyici ve Perçinleyici Ortopedik Ürünlere Dair

Sözü edilen durumlar, ortopedik ürünlere ilişkin olarak pek çok yönü ortaya koymaktadır. Bu minvalde söz konusu ürünlerin kullanım alanları da gözler önüne serilmektedir. Görüldüğü üzere ilgili ürünler, yaşamlarınızın pek çok noktasında, büyük önem arz eden bir yer edinmiş durumdadır. Bu bağlamda yataklardan ayakkabılara, terliklerden medikal ürünlere ortopedik modeller, yaşamlarınızın tüm alanlarına sirayet etmeyi de kullanıcısına sağlamış olduğu pek çok fayda sayesinde başarmıştır. Tüm bunlara ek olarak söz konusu modellerin, en temelde iki kapsama hizmet etmiş olduğu da ifade edilebilir. Bu kapsamlar en basit şekilde, destekleyicilik ve perçinleyicilik şeklinde ifade edilebilir. İlk olarak söz konusu modellerin destekleyici tarafı üzerine eğilmek isabetlidir. Bu minvalde daha çok, insan iskeleti ve omurgasına yönelik katkıların altı çizilebilir. Genel olarak kambur, toplumumuzda çok sık yaşanan bir sağlık problemidir. Bu probleme, bel fıtığı da eşlik edebilmekte; söz konusu rahatsızlıklar ise kişilerin yaşamdan almış oldukları keyfi ciddi seviyelerde azaltabilmektedir. Yine pek çok kişi, bu sorunların önüne geçebilmenin çeşitli yönlerini bulma üzerine araştırmalar yürütmektedir. Tam da bu aşamadaysa, destekleyici araç ve gereçler ile ortopedik ürünlerin belirdiği ifade edilebilmektedir. Bu bağlamdaki geniş ürün yelpazesine bir örnek verilecek olunur ise, ortopedik sırt korsesi ürünleri bir ele alınabilir. Konusu açılan bu ürünler, en temelde kişinin omurgası ve beli ile ilintili olarak yaşamış olduğu sorunlara karşın; iyileştirici bir rol üstlenebilmektedir. İyileştirici yönünün yanı sıra, salt koruyucu bir role sahip oldukları da defaatle dile getirilebilmektedir. Ortopedik dizlik modelleri de, destekleyici ürünler kategorisinde büyük bir alan kaplamaktadır. Dizler de sık sık hasar alabilen bir vücut bölümüdür. Bu hasarlara ilişkin olarak kişilerin denge ve yürüyüş kabiliyetlerinin tesis edilebilmesi adına; bu destekleyici ortopedik dizliklerin büyük bir rol oynadıkları kaydedilmektedir. Görüldüğü üzere destekleyicilik minvalindeki korse ürünleri epey geniş bir listeye tekabül etmektedir. Bu kapsamda korselerden, dizliklerden ve ortopedik ayakkabı tabanı modellerinden bahsedilebilmektedir. Bu ürün grubunun destekleyici tarafının ardı sıra, perçinleyici tarafı da bir masaya yatırılmaya değerdir. Genel olarak takı ve aksesuarlar satın alınırken; hali hazırda oluşturulmuş tarz, ortaya konmuş bir kombin en uygun son dokunuş ile tamamlanmak istenir. Bu minvalde tercih edilecek ürünlerin ortopedik yapısı da mühimdir. Ortopedik yapı gözetilerek ortaya konmuş pek çok takı ya da aksesuar modeli de kendine yer bulmaktadır. Bu minvalde ortopedik bileklik örnek olarak sunulabilir. Tüm bunlara ek olarak ortopedik destek ürünleri fiyatları, modellerine ilişkin olarak farklılık göstermektedir. Siz de arayışınıza en uygun destekleyici ürünü elde etmek adına sağlık ve medikal ürünler sayfamıza göz atabilirsiniz.