Endüstriyel Çadırlar 

için sonuçları listeledik.

ÜCRETSİZ KARGO

2 x 20 M Branda (Çadır) Gölgelik
2 x 20 M Branda (Çadır) Gölgelik
(0)
429,90 TL
SEPETTE
414,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4X5 Ebatlı 130gr Su Geçirmez Branda Çadır
4X5 Ebatlı 130gr Su Geçirmez Branda Çadır
(0)
203,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3 x 6 M Branda (Çadır) Gölgelik
3 x 6 M Branda (Çadır) Gölgelik
(0)
299,90 TL
209,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4 x 12 Branda (Çadır) Gölgelik
4 x 12 Branda (Çadır) Gölgelik
(0)
479,90 TL
SEPETTE
344,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Su Geçirmez PVC Parafin Gölgelik Çadır Tente Branda Mavi 3 x 4 M
(0)
145,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3 x 12 Branda (Çadır) Gölgelik
3 x 12 Branda (Çadır) Gölgelik
(0)
499,90 TL
SEPETTE
344,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Deyatech Giyim Çadırı 190 CM
Deyatech Giyim Çadırı 190 CM
(2)
749,00 TL
SEPETTE
669,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Su Geçirmez PVC Parafin Gölgelik Çadır Tente Branda Mavi 6 x 8 M
(0)
505,00 TL
SEPETTE
490,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Su Geçirmez PVC Parafin Gölgelik Çadır Tente Branda Mavi 10 x 12 M
(0)
1.225,00 TL
SEPETTE
1.165,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Su Geçirmez PVC Parafin Gölgelik Çadır Tente Branda Mavi 10 x 10 M
(0)
1.025,00 TL
SEPETTE
980,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Su Geçirmez PVC Parafin Gölgelik Çadır Tente Branda Mavi 12 x 12 M
(0)
1.465,00 TL
SEPETTE
1.405,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Su Geçirmez PVC Parafin Gölgelik Çadır Tente Branda Mavi 4 x 4 M
(0)
185,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Su Geçirmez PVC Parafin Gölgelik Çadır Tente Branda Mavi 8 x 12 M
(0)
985,00 TL
SEPETTE
940,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Su Geçirmez PVC Parafin Gölgelik Çadır Tente Branda Mavi 10 x 15 M
(0)
1.525,00 TL
SEPETTE
1.465,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Su Geçirmez PVC Parafin Gölgelik Çadır Tente Branda Mavi 8 x 15
(0)
1.225,00 TL
SEPETTE
1.165,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Branda - Çadır - Gölgelik 6 x 7 M
Branda - Çadır - Gölgelik 6 x 7 M
(1)
599,90 TL
SEPETTE
434,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4 x 8 M Branda (Çadır) Gölgelik
4 x 8 M Branda (Çadır) Gölgelik
(1)
354,90 TL
SEPETTE
339,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2 x 5 M Branda (Çadır) Gölgelik
2 x 5 M Branda (Çadır) Gölgelik
(0)
179,90 TL
119,90 TL

Endüstriyel Çadırlar

Büyük şirketlerin hazırladığı açık hava organizasyonlarında sıkça tercih edilen ürünlerdir. Harici olarak sanayi işlerinde de güneşten ya da soğuktan korunmak için kurulan çadırlara endüstriyel çadır denmektedir. Genellikle oldukça büyük bir alan kaplarlar ve üç kenarı açıktır. Demirleri sayesinde ayakta durur ve tepesi güneşten ya da soğuktan korunmak için kapalıdır. Konser alanlarında yeme-içme standları olarak kullanılan endüstriyel çadırları, sanayi işlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Kurumsal olan yerlerde tercih edilen endüstriyel çadır kamp yapmaya uygun çadırlar değillerdir. Bu yüzden kişisel olarak kullanılmamaktadır.

Endüstriyel Çadır Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Endüstriyel Çadır Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Endüstriyel, sözlük anlamı olarak sanayi işi demek olsa bile endüstriyel çadırlar yalnızca sanayi alanında kullanılmamaktadır. Pek çok kullanım alanı olan endüstriyel çadırlar sayesinde pek çok yerde belirli bir alan oluşturmaya yardımcı olmaktadır. Özel etkinlik, konser gibi yerlerde endüstriyel çadırlar genellikle yemek yeme alanları olarak kullanılmaktadır. Büyük panayırlarda vesaire özel olarak kategorilere göre farklı endüstriyel çadırlarda farklı yemek sunumları yapılabilmektedir. Yalnızca yemek sunumu için değil aynı zamanda büyük indirim çadırları oluşturmak için de endüstriyel çadır kullanılmaktadır. Ticari alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Daha ufak boylu olanlar alışveriş merkezlerinde özel günler için kurulabilmektedir. Herhangi bir kampanya duyurmak ya da bir ürün tanıtmak için bu tarz çadırlar kullanılmakta ve sadece tanıtılacak olan ürüne ayrılmaktadır. Aynı zamanda alışveriş merkezlerinde bahçe ürünlerini tanıtmak için özellikle endüstriyel çadırlar kullanılmaktadır. Bu çadırlar sayesinde bahçe ürünlerinin ambiyansı yansıtılmaya çalışılmaktadır. Hayvancılık ile uğraşan kişilerin de pazarlarda hayvanlarını bir arada tutmak ve hava şartlarından korumak için hayvanlarını endüstriyel çadırlarda tutmaktadırlar. Endüstriyel çadırların büyüklükleri kişi ihtiyacına ve kullanılacak alana göre değişiklik gösterebilmektedir. En çok endüstriyel çadır kullanılan alan sirklerdir. Özellikle normal çadırlardan farklı olarak büyük ve farklı bir yapıya sahip olduğu için sirklerde kullanılmaktadır. Yalnızca sirkin sergileneceğin yerde değil aynı zamanda sirk için kalacak olan kişilerin hazırlığı için de bir endüstriyel çadır kurulabilmektedir. Bir inşaat alanında eğer ekstradan ufak bir yerleşim yeri yapılamıyor ise gerekli planlamalar için mimarlar ya da inşaat işçileri ferah ve hava koşullarından etkilenmeyecekleri bir yer olarak endüstriyel çadırları tercih edebilmektedirler. Düğün gibi benzeri organizasyonlarda da kimi zaman endüstriyel çadırların kullanımını görmek mümkündür. Kır düğünlerinde ya da açık havada yapılacak olan düğünlerde bu tarz çadırlar kullanılmaktadır. Bu tarz etkinliklerde genel olarak kullanım amacı yeme-içme servisinin yapılması ve dağıtılmasına yöneliktir.

Endüstriyel Çadır Modelleri

Endüstriyel Çadır Modelleri

Pek çok farklı alanda kullanıldığı için birden fazla modelde endüstriyel çadır bulmak mümkündür. Alternatif olarak her ihtiyaca yönelik farklı filtreleme yapılması mümkündür. Endüstriyel çadırlar büyüklüklerine, renklerine göre değişiklik göstermektedirler. Kullanılacak alana göre belirli şekilleri bulunmaktadır. Konser alanlarında birden fazla çadır kullanıldığı için genellikle alandan dolayı daha ufak fakat sık çadır kullanılmaktadır. Çadırın içerisinde yalnızca yemeği pişiren, içeceği koyan ya da servis eden kişilerin bulunabileceği kadar yer olmaktadır. Çadırın önünden siparişini alan kişiler farklı yerlere yönlendirilmektedir. Konser alanlarında yalnızca yemek yerleri için değil aynı zamanda sıcaktan bunalan ya da hava koşullarından rahatsız olan kişiler için dinlenme fırsatı sunulan ufak endüstriyel çadırlar da bulunmaktadır. Endüstriyel çadır modelleri, normal çadırlardan farklı olarak bir odaya benzemektedir. Kare ya da dikdörtgen şekli olanlar genellikle dört bir yandan demirle ayakta durmaktadır. Kimisinin sadece tepesi vardır. Kimisinin ise duvar şeklinde üç kenarı da kapalıdır. Sirk için kullanılan endüstriyel modellerin ise genel olarak kubbesi yuvarlaktır. Zeminden tavana doğu küçülmektedir. Sirk için kullanılan çadırlar genellikle seyirci alacağı için büyük tutulmaktadır. Çadırın kapasitesine göre seyirci içeride ağırlanmaktadır. Endüstriyel çadır kategorisinde olan katlanabilir tentelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle yağışlı hava ya da çok sıcak havalarda tercih edilmektedir. Yalnızca dört demir ayağı sayesinde iç kısmında bulunan kişilerin üst tarafını korumaktadır. Sadece üstü kapalı olan tenteler katlanabilir özelliğe sahiptir. Böylelikle pek çok kez kullanılabilmektedir. Aynı zamanda endüstriyel çadırlarda birden fazla kere kullanılabilmektedir. Daha büyük olan, indirim çadırı olarak adlandırılan çadırların kurulumu ise genellikle birkaç gün sürmektedir. Büyüklüğüne göre kurulum zorluğu artabilmektedir. Bazı alanlar için endüstriyel çadır depo olarak kullanılabilmektedir. Dışarıda durduğu zaman bozulmayacak ya da zarar görmeyecek, bakımı esnasında zahmet gerektirmeyen ürün ya da eşyalar bu tarz çadırlarda depolanabilmektedir. Hayvancılık ile uğraşan kişilerin, hayvanları tutmak için kullandığı endüstriyel çadır modelinin diğerlerine göre kumaşının daha kalın olması hayvanların vücut ısısı için önemlidir. Özellikle soğuk havalarda ekstradan çadırın üstüne su geçirmez tente serilebilmektedir. Su geçirmez tente ekstra bir koruma sağlamaktadır.

Endüstriyel Çadır Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Endüstriyel Çadır Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her alana farklı boyutlarda ve farklı şekillerde kurulan endüstriyel çadır kurulumu için işini bilen kişiler tercih edilmelidir. Aynı zamanda seçilirken de alana göre seçim yapılması önemlidir. Bu yüzden seçilecek olan endüstriyel çadırın bulunduğu yerde ne kadar kalacağı, ne için kullanılacağı, kimlerin içerisinde bulunması gerektiğine kadar pek çok etken endüstriyel çadır seçimini etkilemektedir. Büyük etkinliklerde daha fazla insanın geleceği hesaba katılarak daha büyük boylarda bir endüstriyel çadır tercih etmek daha doğru bir tercih olacaktır. Fakat eğer daha az kişinin barınacağı bir çadır seçilecek ise alandan tasarruf etmek ve kurulumunu kolaylaştırmak için daha küçük bir çadır tercih edilebilmektedir. Konser, alışveriş merkezi gibi yerlerde kurulacak olan çadırların sağlam malzemelerden üretilmiş olması önemlidir. Sağlam olan malzeme kadar sağlam bir şekilde kurulumunu yapmak çok önemlidir. Özellikle açık alanda kurulacak olan endüstriyel çadır kurulumu yapılırken birkaç koşul göz önünde bulundurulmalıdır. İnsanların kullanacağı çadırlar için hava şartları gözeterek sağlam bir şekilde açılmalı, bağlanmalıdır. Bu işlem için çadır kazığı kullanılabilmektedir. Bu sayede daha sağlam bir şekilde çadırın demiri toprağa gömülecektir. Hava şartlarının her an kötüleşebilmesi durumundan dolayı fazladan tente bulundurmak gerekebilir. Eğer çadırın yalnızca üst kısmı kapalı ise üstüne konulacak tenteler sayesinde tamamen kapalı bir çadır görünümü verilebilmektedir. Demirler kurulduktan sonra sağlamlığı kontrol edilmelidir. Kolay kurulabilen çadırlar olmalarına rağmen genel olarak sağlamdırlar. Bu yüzden genellikle daha sık tercih edilmektedirler. Çadırı oluşturan brandalar ateş geçirmez olmasına rağmen yine de içerisinde ateş bulundurulacaksa çadıra çok fazla yaklaştırılmamalıdır. Depolama olarak kullanılacak olan endüstriyel çadır modellerinde dilenirse farklı aksesuarlar eklenebilmektedir. Örneğin ısı kaybı olmaması açısından ya da içerideki ürünleri soğuk tutmak için aksesuarlar tercih edilebilmektedir. Yeri değiştirilmek istenildiği zaman sökülüp tekrar kurulabileceği gibi eğer boyutu çok büyük değilse bazı modeller öylece taşınabilmektedir.