Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Oto Koltuk Yükseltici & Aksesuarları ve Fiyatları  için 1930 sonuç bulundu

1930 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Çocuğunuz için oto koltuk kullanımnı söz konusu olduğunda koltuklar arasında geçişleri olabildiğince dikkatli ve kontrollü bir biçimde yapmakta var. Bu geçişlerden bir tanesi olan oto koltuk yükselticisi de doğru zaman geldiğinde kullanmaya başlayabileceğiniz oto güvenlik çözümlerinden.

Oto Koltuk Yükseltici Nedir, Ne İşe Yarar?

Oto Koltuk Yükseltici Nedir, Ne İşe Yarar?

Çocuğunuz, boy ve kilo olarak öne dönük oto koltuklarına sığmamaya başladığı anda oto koltuk yükselticisi kullanmaya hazır demektir. Bu dönem, genellikle çocuğunuz 18-30 kilo civarlarındayken gerçekleşir. Bununla birlikte 8-12 yaş arası çocuklar, çoğunlukla yetişkinler için tasarlanan emniyet kemerlerini kullanmaya henüz hazır olmadıkları için arabada oto koltuğu yükselticisi ile bir müddet daha seyahat etmek durumunda kalırlar. Unutmamak gerekir ki emniyet kemerleri temel olarak 74 kilo üzeri erkek kullanıcılar için tasarlanmıştır; bu yüzden de araştırmaların, emniyet kemerlerinin çocuklar için yeterince güvenli olmadığını gösteriyor olması şaşırtıcı değildir. Çocuğunuz için her zaman en güvenli seyahat aracı, onun yaşına uygun olarak tasarlanan oto koltuğu olacaktır, bu yüzden de maksimum güvenlik sağlamak için onu her bir oto koltuk aşamasında tutabildiğiniz kadar tutmanızda fayda vardır.

Oto Koltuk Yükselticisini Kimler Kullanabilir?

Oto Koltuk Yükselticisini Kimler Kullanabilir?

Oto koltuk yükselticisi tavsiyesi almadan önce çocuğunuzun yükseltici kullanmaya uygun olup olmadığını teyit etmeniz gerekir. İleriye dönük oto koltuğunun kilo, boy ve iç hacim sınırlarını aştıysa, 145 santimetreden daha kısa ise, 4-8 yaşları arasındaysa, emniyet kemeri sistemine tam olarak oturmuyorsa ve sırtını araç koltuğuna yasladığı zaman dizleri bükülmüyorsa, çocuğunuz oto koltuğu yükseltici kullanmaya uygun bir aday demektir. Bu kriterleri sağladıktan sonra oto koltuğu yükselticisi satın almaya hazırsınız demektir. Yükselticiyi temin etmeden önce çocuğunuzun da koltuk içerisinde rahat ettiğinden emin olmalı, onun da onayının olduğu bir yükseltici koltuk satın almalısınız. En iyi oto koltuğu yükselticisini bunca marka ve model arasından belirlemek zordur, ancak ürün yorumlarını ve kullanıcı tavsiyelerini değerlendirerek sizin de kendi istek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir yükseltici seçmeniz mümkündür.

Oto Koltuk Yükselticisi Nasıl Takılır?

Oto Koltuk Yükselticisi Nasıl Takılır?

Oto koltuk yükselticisini takmak, koltuk ile birlikte gelen kullanım talimatları kılavuzu sayesinde oldukça basit bir işlem haline gelmiştir. Öncelikle Oto koltuğu yükselticisini her daim arka koltuklardan birine yerleştirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Oto koltuğu yükselticisi için en iyi lokasyon, genellikle arka orta koltuk olarak tavsiye edilir. Eğer bunu yapmanız mümkün değilse, onu dikiz aynasından en iyi görebileceğiniz köşeye yerleştirmeyi deneyin. Kullanım kılavuzundaki talimatlara uyarak oto koltuk yükselticisini yerine yerleştirdikten sonra çocuğunuzu ona oturtun ve koltuğun tam oturmuş olduğundan emin olun. Çocuğunuz, emniyet kemeri takıldığında yükselticinin içerisinde ne fazla gevşek, ne de fazla sıkı olmalı. Unutmamanız gereken bir diğer nokta da çocuğunuz büyüdükçe ve geliştikçe, oto koltuğu yükselticisinin ayarları ile oynamanız gerekeceğidir. Kategorimizde yer alan oto koltuğu yükselticisi modelleri arasından aracınıza ve çocuğunuza en uygun yükselticiyi seçmeniz mümkündür. Sevi Bebe, Disney, Zuppers, Chicco, Kraft, Koala, Babyjem, Nania, Maxi-Cosi gibi markaların oto koltuğu yükselticisi çeşitleri bu kategorimizde beğeninize sunuluyor. Çocuğunuzla konforlu ve güvenli bir seyahat için ihtiyaç duyabileceğiniz diğer tüm oto aksesuarları da yine burada sizleri bekliyor. Daha fazla bebek güvenliği mi? İhtiyacınız olan her şey burada!