Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Kanepe & Çekyat Modelleri  için 1687 sonuç bulundu

1687 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Kanepe & Çekyat Modelleri

Genellikle kumaş kaplanarak hazırlanan ve birden fazla kişinin oturması için tasarlanan kanepeler, ev ortamında ve ofis ortamında kullanılan oturma grupları mobilyalarındandır. Kanepeler, iki kişilik ya da üç kişilik olarak tasarlanmaktadır. Tasarımları itibariyle sırt arkalıkları ve kol dayama yerleri bulunmakta olup, fazla geniş olmayan oturma kısımları sayesinde düzgün oturuş sağlamaktadır. Kanepe modelleri, takım halinde satıldığı gibi tekli olarak da satılabilmektedir. Genellikle sandıklı olan bu çekyat çeşitleri, fazladan eşyaların kaldırılmasını sağladığı gibi, sandık içerisinde yer alan yatakla fazladan uyuma alanı da sağlamaktadır. Farklılık gösteren kanepe renkleri sayesinde ise kullanılan alanla kolay uyum yakalanabilmektedir.

Kanepe Nasıl Seçilmeli?

Kanepe Nasıl Seçilmeli?

Kanepe modelleri ve fiyatları, üretildiği materyallere göre farklılık göstermektedir. Materyal farklılığı, kanepenin dayanıklılık süresini de doğrudan etkilemektedir. Kanepe seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken husus hangi materyalden üretildiğidir. Ahşap, deri vb. gibi materyallerden üretilen çekyat modelleri, diğer materyallerden üretilenlere göre daha dayanıklı olmakta ve dolayısıyla daha uzun kullanım ömrü sunmaktadır. Bunun yanı sıra kanepe ya da çekyat almadan önce kullanılacak alanın boyutlarının da doğru şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Ayrıca mobilyanın iskeletinin sağlam olması da önemli hususlardandır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise alınacak kanepe modelinin sandıklı olup olmadığıdır. Sandıklı kanepeler daha dayanıklı olmasının yanı sıra, kanepe yatak olarak da kullanılabilmektedir.

Çekyat & Kanepe Temizliği Nasıl Yapılır?

Çekyat & Kanepe Temizliği Nasıl Yapılır?

En sık kullanılan oturma grubu modelleri arasında yer alan kanepeler, kullanıma bağlı olarak oldukça kolay kirlenmektedir. Hızlı yıpranmasını önlemek ve kullanım ömrünü uzatmak adına, temizlik esnasında çok fazla kimyasal maddenin kullanılmaması gerekmektedir. Kanepe çeşitleri genellikle açılır kapanır özellikli olduğundan, kat yerinin temizliği de yapılmalıdır. Bunun için mobilyanın yatak olacak şekilde açılması gerekmektedir. Kanepelerin hızlı kirlenmesini önlemek için kanepe kılıfları da kullanılabilmektedir. Özellikle ev hanımları için kanepe temizliğini kolaylaştıracak olan bu kılıflar, lastikli ya da lastiksiz şekilde üretilmektedir. Lastikli çekyat örtüleri, lastiksiz örtülere göre daha az kaymaktadır. Bu kılıfların temizlenmesi için ise kılıfların çıkartılması ve yıkanması yeterli olmaktadır.

Doğru Kanepe Konumu Nasıl Olmalı?

Doğru Kanepe Konumu Nasıl Olmalı?

Oturma grupları arasında yer alan kanepe modellerinin, kullanıldığı alan içerisinde nerede konumlandırıldığı önemlidir. Kanepenin konumu, dekorasyon yapılan odanın boyutlarıyla orantılı olarak ayarlanmalıdır. Boyut açısından büyük olan salonlarda, kanepe modelleri çapraz ya da duvara dikey şekilde yerleştirilebilmektedir. Bunun dışında, odada farklı bir tarz oluşturmak için odayı belli bir yerden bölecek şekilde de konumlandırılabilmektedir. Konumlandırılacak olan kanepe tek bir parça ise yerleştirmesi daha kolay olmaktadır. Takım halinde kullanılan kanepelerde daha fazla dikkat edilmelidir. Kanepe çeşitleri konumlandırılırken odanın aydınlatması ve camların konumları da göz ardı edilmemelidir. Kanepeler genellikle aydınlatmaya yakın şekilde yer almakta ve camların önünü kapatacak şekilde konmamaktadır. Buna ek olarak, konumlandırma esnasında farklı mobilya ve aksesuarlardan da faydalanılabilmektedir.