REKLAM

Evmixx Kütük Masa Firkete Demir Tel Ayak, Fiskos, Zigon Yan Sehpa Ayak
(1627)
15,55 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ademkocplastik 10 - 12 - 15 Cm Metal Krom Baza Koltuk Kanepe Sehpa Ayağı 12 Adet
(265)
189,65 TL
SEPETTE
174,48 TL
Serrahırdavat 5 Cm-8Cm-10 Cm-12 Cm-15 Cm Baza Ayağı Vidalı İnce-Kalın Diş
(159)
11,50 TL

REKLAM

Ahsapsarayıı Ahşap Konik Ayak Sehpa Çocuk Masa Sandalye Ayakları
(59)
29,99 TL

REKLAM

Evmixx Kütük Masa, Firkete Ayak,Agaç Metal Ayak, Zigon Sehpa Ayakları
(1)
29,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

İlgitrafik Masa Orta Sehpa Zigon Mutfak Sehpa Kütük Ayağı Metal Firkete Ayak (345615982)
(137)
50,40 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ademkocplastik 10 - 12 - 15 Cm Metal Krom Baza Koltuk Kanepe Sehpa Ayağı 8 Adet
(98)
144,82 TL
SEPETTE
133,23 TL
Dolaylaryapimarket Plastik Ayak Mobilya Kanepe Dolap Tv Ünitesi Ayağı 12-15 Cm
(55)
6,30 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Weblonya Ofis Sandalye Tekerleği Ofis Koltuğu Tekeri 5044
(164)
69,00 TL
Evmixx Kütük Sehpa Ayak, Kütük Masa, Firkete Ayak,Tel Ayak, Demir Ayak
(25)
29,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sivasgözde İstikbal Bellona Mondi Koltuk Berjer Ayağı Tek Ayak 17Cm
(4)
159,00 TL
SEPETTE
146,28 TL

REKLAM

Blackwhiskers 8 Cm - 10 Cm - 12 Cm - 15 Cm Baza Ayağı - Krom-Siyah- Metal Ayak
(613)
0,45 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Weblonya Ofis Sandalyesi Yıldız Ayak Ofis Sandalye Ayağı 6057
(78)
89,99 TL
SEPETTE
82,79 TL
Serrahırdavat Metal Yer Sofrası Ayağı (4 Adet ) (419372392)
(43)
88,90 TL
SEPETTE
81,79 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Abronyahediye Firkete Sehpa Ayağı, Metal Ayak, Zigon Sehpa Kütük Mobilya Ayağı
(30)
56,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Metal Masa Ayağı Bistro Ayak 104cm
(0)
1.300,00 TL
SEPETTE
975,20 TL

ÜCRETSİZ KARGO

İlgitrafik Masa Orta Sehpa Zigon Mutfak Sehpa Kütük Ayağı Metal Firkete Ayak (345633201)
(538)
56,00 TL
Greatshoppıng Mobilya Ayağı Yükseltici 4 Lü Set 6 Cm
(7)
33,90 TL

Mobilya Ayakları

Ev ve yaşam kategorisi içerisinde günlük kullanımdan özel gereksinimlere, dekorasyon ürünlerinden aksesuar seçeneklerine kadar binlerce farklı kategori bulundurmakta ve her kategori içerisinde kullanıcılara çeşitli ürün seçenekleri sunmaktadır. Ev dekorasyonu oldukça geniş bir alan olarak bilinmekte olup kullanıcılara tamamen özgür bir alan sunmaktadır. Ev dekorasyonunda belirleyici ve temel unsur olan elbette kullanıcının estetik zevkleri, talep ve beğenileridir. Kullanıcı zevkleri doğrultusunda dekorasyon ürünleri içerisinde bir seçim yapabilir ve kusursuz bir kullanıma erişebilmektedir. Dekorasyon aletleri ve ürünleri her ne kadar geniş bir yelpazede bulunuyor olsa da ekstra aksesuarların dışında temel olarak akla ilk mobilya seçenekleri gelmektedir. Mobilyalar ev ve yaşam ortamlarının her alanında kullanılabilen ve kişilere konfor vadeden ürün seçenekleridir. Mobilya modelleri birçok ekipman ve parçadan oluşmakta olup mobilya ayağı ürün seçenekleri de bu parçaların arasında yer almaktadır ve kullanıcılara birçok farklı görünümde mobilya aksesuarları sunmaktadır.

 Yaşam Alanlarının Vazgeçilmez Parçası Mobilya Ayakları

Yaşam Alanlarının Vazgeçilmez Parçası Mobilya Ayakları

Ev ve yaşam alanları, ofis ve çalışma alanları başta olmak üzere hayatın her alanında kişiler oturmak, dinlenmek, uzanmak, vakit geçirmek gibi talepler doğrultusunda mobilya modellerine gereksinim duymaktadır. Mobilya modelleri birbirinden farklı ve çeşitli binlerce genel özellik ve dış görünüm ile çeşitlenmekte olup kullanıcılara farklı görünüm seçenekleri sunmayı hedeflemektedir. Dekorasyon ürünlerinin en başında yer alan mobilyaların temel parça ve ekipmanlarının başında yer alan mobilya ayağı modelleri birçok farklı etkili unsur dahilinde geniş bir ürün portföyü sunmaktadır. Mobilya ayağı model seçenekleri temel olarak; üretim malzemesi, dış görünüm ve estetik özellikleri, ham maddesi, ebat, ölçü ve boyut kriterleri gibi birçok etkili unsur dahilinde çeşitlenmekte ve her ortama, yaşam alanına yüksek oranda uyumluluk gösterebilecek ürün seçeneklerini içerisinde bulundurmaktadır. Mobilya ayağı modellerinin tercihi büyük bir önem taşımakta olup mobilya ayağı ürün seçenekleri içerisinde bir seçim yapılacağı anda kullanıcının estetik zevkleri, teknik özellik beklenti ve gereksinimleri, kullanılacak alan ve dekoratif takımlar, temalar ile uyumluluk göstermesi gibi birçok unsur seçim sürecinin hızlanması ve verimli bir sonuç elde edilmesine etkili olmaktadır. Dekoratif mobilya ayakları geniş bir kategori olmakla beraber ürün aralığı içerisinde; spor, günlük, şık, daha ağır ve gösterişli gibi bambaşka görünümlerde ürün seçeneklerinden oluşmakta ve bu doğrultuda neredeyse tüm mobilya dekorlarına uygun seçenekler ile hizmet vermektedir. Mobilya ile mobilya ayaklarının uyumluluk göstermesi, kusursuz bir bütün oluşturması kullanıldığı ortamın tasarım seviyesini ve estetik değerlerini bir üst seviyeye taşıyarak göz dolduran bir tasarıma ait olmasında etkili bir rol oynamaktadır. Her görünüm ve tasarıma uygun ürün seçenekleri sunmasının yanı sıra oldukça kolay uygulanabilir, pratik monte işlemleri de sunan mobilya ayakları bu nedenle her alanda ve dekorasyonda tüm kullanıcı tipleri tarafından güvenle tercih edilmekte ve sorunsuz bir konforla kullanılmaktadır. Sayfamızdan mobilya kulpları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 Üretim Malzemesine Göre Çeşitlilik Gösteren Mobilya Ayağı Modelleri

Üretim Malzemesine Göre Çeşitlilik Gösteren Mobilya Ayağı Modelleri

Mobilyalar üretim malzemesi ve ürün ham maddesi başta olmak üzere belirleyici birçok unsur dahilinde çeşitlilik göstermekte olup mobilya ayakları da tıpkı mobilyalar gibi geniş ürün seçenekleri sunmaktadır. Temel olarak üretiminde kullanılan malzeme tipine ve ürün ham maddesine göre çeşitlilik gösteren mobilya ayağı modelleri içerisinde kullanımı ev, ofis, kafe gibi tüm yaşam alanlarında sık sık gözlemlenen ahşap mobilya ayakları ürün seçenekleri olarak bilinmektedir. Ahşap mobilya ayakları birinci sınıf kalitede ahşap ham maddesinden üretilen ve tasarım süreçleri büyük bir titizlikle gerçekleştirilen ürün seçenekleri arasında yer almaktadır. Ahşap mobilya ayağı modellerinin nostalji ve yenilikçi görünümü bir arada sunan kusursuz tasarım seçenekleri her alanda ve her mobilya model seçenekleri ile uyumlu bir kullanım sunmasına olanak sağlamaktadır. Ahşap mobilya ayağı modellerinin yanı sıra yine kullanıcılar tarafından yaygın olarak tercih edilen ve beğeni ile kullanılan ürün seçeneklerinden bir diğeri de plastik mobilya ayakları seçenekleri olarak bilinmektedir. Plastik mobilya ayakları sunduğu geniş renk ve desen modeli içeren ürün kataloğu ile her mobilya tasarımı ile kusursuz bir uyumluluk göstermektedir. Kullanıcılara sunduğu birçok olumlu görünüm ve özellik avantajının yanı sıra aynı zamanda mobilya plastik ayak modelleri kolay bir kurulum, düşük efor ve iş gücü ile montaj işlemleri, kolay taşınabilme gibi kullanım özelliklerini de kişilere vadetmektedir. Dekoratif mobilya ayakları kategorisinde yer alan ve farklı üretim malzemesine göre sınıflandırılan seçeneklerden bir diğeri de metal mobilya ayakları olarak bilinmektedir. Metal mobilya ayakları metal maddesi kullanılarak geliştirilmiş olup farklı görünüm seçenekleri ile mobilya modellerinin görünüm ve tasarım şıklıklarını bir üst seviyeye taşımalarına yardımcı olmaktadır. Metal maddesinden geliştirilmiş olması sebebiyle metal mobilya ayakları oldukça dayanıklı, uzun ömürlü bir kullanımı da kişilere vadetmekte olup sık sık tercih edilmesindeki en büyük etken şüphesiz güçlü sistemleri olarak bilinmektedir. Mobilya metal ayak model seçenekleri sunduğu dayanıklı yapı ve sistemleri kadar metal maddesinin sunduğu göz alıcı, parlak ve estetik bir görünümü de sunmakta ve mobilya tasarımlarında büyük bir rol üstlenmektedir. Metal mobilya ayakları kadar dayanıklılığı ile kullanıcıların beklentilerini karşılayan ve güçlü, sorunsuz bir kullanım süreci vadederek dayanıklılık sunan mobilya ayakları arasında bulunan diğer seçeneklerin başında ise şüphesiz demir mobilya ayakları yer almaktadır. Demirden geliştirilerek titizlikle tasarlanmış olan demir mobilya ayakları her renk, desen, tasarım ve görünüm ile çeşitlendirilebilir olması nedeniyle özellikle ev ve yaşam alanlarından ziyade dış ortam ve alanlarda bulunan mobilya sistemlerinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda çekmece rayları da sayfamızda uygun fiyatlarla yerini almaktadır.

 Kusursuz Tasarım İncelikleri ile Mobilya Ayağı Modelleri

Kusursuz Tasarım İncelikleri ile Mobilya Ayağı Modelleri

Dekorasyon ürünleri denildiğinde hiç şüphesiz akla ilk gelen parçalar mobilya seçenekleri olarak bilinmektedir. Mobilya kategorisi her ne kadar tek bir başlık adı altında bulunuyor olsa da içerisinde kullanım alanına ve sunduğu özelliklere göre farklı seçeneklere ayrılmaktadır. Mobilya modellerinin tasarımlarının geliştirilmesinde kullanılan birçok ekstra parça ve ekipman olduğu bilinmekle beraber mobilya ayak çeşitleri de bu tasarım ekipmanları arasında yer almaktadır. Oldukça standart ve sıradan bir mobilya, gösterişli ve göz alıcı bir mobilya ayağı modeli ile birleştirilerek kusursuz bir tasarım harikasına dönüştürülebilmektedir. Standart desen, renk ve temel üretim malzemesiyle geliştirilmiş ürün seçeneklerinin yanı sıra farklı ve dikkat çekici mobilya ayakları modelleri de bulunabilmektedir. Mobilya ayakları krom ürün seçenekleri bu kategoride yer alan ve neredeyse her mobilya tipi, tasarımı ile kusursuz bir bütünlük göstererek şık bir tasarım ortaya koyan modeller olarak sık sık tercih edilmektedir. Ham mobilya ayakları olarak da bilinen yalnızca ayak bağlantısının kurulma işlemleri eksik olan hazır ayak seçenekleri kullanıcılara kolay bir kurulum ve montaj işlemi sunmakta olup bu doğrultuda ev ve yaşam alanlarında istenilen görünüm ve dekorasyonların kısa süre içerisinde pratik bir uygulama sonrasında elde edilmesine olanak sunmaktadır. Mobilya ayak modelleri mobilyaların genel görünüm ve tasarımlarında en etkili ve belirleyici unsurların başında yer alması sebebiyle binlerce renk ve desen seçeneği de sunmaktadır. Renk seçeneklerinin geniş bir liste oluşturması her mobilya ve koltuk tasarımına uyumlu seçenekler sunulmasına etkili olmakta olup genellikle kullanımı sıklıkla gözlemlenen ve neredeyse tüm mobilya seçeneklerine kolaylıkla uyumluluk gösteren ürün seçenekleri beyaz mobilya ayakları, ahşap mobilya ayakları, mobilya ayakları siyah renk çeşitleri olarak bilinmekte ve tüm renk seçeneklerinin yanı sıra farklı desen ve damga seçenekleri de sunulmaktadır. Mobilya ayaklarında kullanıcının estetik zevk ve beklentileri esas belirleyici unsur olarak bilinmekte olup; oymalı, işlemeli gibi farklı mobilya ayağı modellerini tercih ederek dekorasyon ve tasarımlarda farklı görünümler elde edilerek ortamı hareketlendirmek de mümkündür.

 Kullanım Seçeneklerine Göre Mobilya Ayakları Modelleri

Kullanım Seçeneklerine Göre Mobilya Ayakları Modelleri

Mobilya ayakları ürün seçenekleri genel ve teknik özellikleri, üretim malzemesi ve ürün ham maddesi gibi birçok işlevsel unsur dahilinde değişkenlik gösterdiği gibi uygulama adımları, kurulum ve montaj işlemlerinde de kullanıcılara farklı seçenek ve adımlar sunmaktadır. Bu nedenle her kullanıcı tipi kendisi de dekorasyon tipi için en uygun, en uyumlu mobilya ayak modelini tercih edebilir ve sorunsuz bir kullanıma başlayabilmektedir. Mobilya ayak modellerinin koltuk ürünleri için geliştirilmiş olan seçeneklerinde elbette mobilya koltuk ayakları tercih edilmektedir. Mobilya koltuk ayakları her koltuk tipine ve görünümüne göre geliştirilmiş birçok seçenekten oluşmakta olup etkili özellikler dahilinde de sınıflara ayrılmaktadır. Mobilya ayaklarının boyut, ölçü ve ebat özellikleri farklı sınıf ve gruplar oluşmasında etkin rol oynayan kriterlerden biri olarak bilinmektedir. Temel olarak boy niteliklerine göre ayrılan mobilya ayaklarında kısa mobilya ayakları daha çok yere yakın ve alçak mobilya modellerinde tercih edilmekte olup uzun mobilya ayakları ürün seçenekleri yer seviyesinden çok daha yüksek olan mobilya seçeneklerinde güvenle tercih edilerek uyumluluk göstermektedir. Ortalama ve standart boyut ölçüleri de bulunabildiği gibi genellikle uzun veya kısa fark etmeksizin birçok mobilya modeliyle kusursuz bir uyum göstermesi sebebiyle yaygın olarak kullanımı gözlemlenen 10 cm mobilya ayakları neredeyse her mobilya ve sistemler ile görünüm olarak eşsiz bir bütünlük oluşturmaktadır. Mobilya ayakları yerden yüksekliğine, yere temas ettiği uç noktanın genişliğine veya darlığına, yayvan veya sivri bir uca sahip olması gibi özellikler ile de farklı ürün ve model seçeneklerini kullanıcılara sunmakta olup özellikle ev ve ofis gibi yaşam alanlarında mobilyalarda kullanımı yaygın olarak gözlemlenen seçeneklerden biri de pirinç mobilya ayakları olarak bilinmektedir. Yer seviyesinden çok yüksek olmayan, yere temas ettiği yüzey geniş olan pirinç mobilya ayakları şık ve kusursuz görünüm özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda sorunsuz, konforlu, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanımı da kişilere vadetmektedir.

 Mobilya Ayaklarının Kurulum Farklılıkları ve Fiyatları Nelerdir?

Mobilya Ayaklarının Kurulum Farklılıkları ve Fiyatları Nelerdir?

Mobilya ayaklarında kullanılacağı mobilya görünümüne, alanın genel teması ve dekorasyon inceliklerine uygun bir tercih yapmış olmak büyük bir önem arz etmektedir. Elbette doğru bir mobilya ayağı seçiminin yapılmasının ve kullanıma hazır hale gelmesinin ardından kullanıcıların aklına ilk olarak kurulum ve montaj işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceği sorusu gelmektedir. Mobilya ayakları kolay ve pratik bir kullanım sunan, kısa süre içerisinde montaj işlemleri tamamlanabilen ve anında kullanıma hazır hale gelen dekorasyon ürünleri olarak bilinse de kurulum işlemi ve uygulanması gereken adımlar mobilya ayak modelinin sunduğu özellikler doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Kullanımı sık sık gözlemlenen tekerlekli mobilya ayakları olarak da bilinen ürün seçeneklerinde mobilya ayakları yer veya zemine sabit olmaktan ziyada zemininde bulunan tekerlek sistemleri sayesinde kullanıldığı mobilyanın istenilen alana yönlendirilmesinde kullanılmakta ve kolay bir taşıma imkanı sunmaktadır. Standart mobilya ayakları ile eş doğrultuda ve kolaylıkla kurulum işlemlerine sahip olan tekerlekli mobilya ayakları genellikle ofis mobilyalarında, çalışma salon ve odalarında kullanımı gözlemlenmekte olan ürün seçenekleridir. Vidalı mobilya ayakları ayak platformunun mobilyanın zemininde ayrılan montaj alanına sabitlenmesinin ardından içerisinde bulunan vida sistemi ile sağlama alınarak kullanıma hazır hale getirilmekte ve kurulum işlemi kısa sürede tamamlanmaktadır. Vidalı mobilya ayakları; ev, ofis, dış alan gibi tüm alan ve konumlarda kolaylıkla takılıp sökülebilen ve taşınma anlarında kullanıcıya büyük bir dayanıklılık sunması nedeniyle sorunsuz, konforlu bir kullanım vadetmektedir. Mobilya ayakları fiyatları birçok etken unsur dahilinde değişiklik gösteren ve bu doğrultuda kullanıcılara çok geniş bir fiyat aralığı sunan ürün seçenekleridir. Genel olarak mobilya ayaklarının fiyat skalasının belirlenmesinde etkili olan temel üretim malzemesi, ham madde, renk, desen, marka ve model seçenekleri, ölçü ve boyut özellikleri gibi kriterler mobilya ayaklarının fiyatlarının geniş bir aralık oluşturmasında etkili olsa da tüm kullanıcı tiplerine hitap eden mobilya ayakları modellerine erişmek ve anında kullanıma başlamak mümkündür. Geniş bir fiyat aralığı ile hizmet vermesi nedeniyle her kullanıcı tipinin, ekonomik sınıf, durum ve bütçe fark etmeksizin kendisine ve kullanılacağı alanın, mobilyanın genel dekorasyonuna uygun bir mobilya ayak modeli bulması ve sonrasında kurulum işlemi ile hazır hale gelmesi kişilere estetik, şık bir görünüm, kusursuz tasarım incelikleri ve genel bir bütünlük, konfor, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım gibi birçok avantaj sunmaktadır.

Mobilya Ayakları Nasıl Takılır?

Daha önce mobilya ayak kurulumu yapmamış veya henüz yeni edinmiş kullanıcıların aklına elbette ilk olarak mobilya ayakları nasıl takılır sorusu gelmektedir. Mobilya ayakları binlerce farklı ürün seçeneği sunmakta olup her birinin genel özellik ve görünümleri büyük farklılıklar gösteriyor olsa da ortak bir kesişim kümesi dahilinde kullanıcılara pratik ve kolay bir kurulum, düşük iş gücü, az efor ve bu doğrultuda da yüksek verimlilik sunmayı hedeflemektedir. Mobilya ayaklarının kurulum işlemi gerçekleştirilmeden önce parçaların eksiksiz ve tam olduğunun kontrol edilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Hemen ardından her ayak için tek tek montaj işlemi gerçekleştirilmeye başlanmaktadır. Öncelikle mobilya ayakları, mobilyanın zemine temas eden alt tarafında kendilerine ayrılan alana yerleştirilmelidir. Sonrasında sabitlenmeye hazır olan mobilya ayakları içerisinde bulunan vida sistemleri ile ayrılmış alana sabitlenmelidir. Bu sabiteme işlemi mobilya içerisinde bulunan her ayak için sırasıyla yapılmalı ve sağlamlığı kontrol edilmelidir. Vidalar ile mobilya ayaklarının sabitlenmesinin ardından mobilya kullanıma hazır hale gelmektedir. Mobilya ayakları üzerindeki ağırlığı zemine eşit bir şekilde yayarak hem ayak sistemlerinin hem de mobilyanın kendisinin çok daha uzun ömürlü, dayanıklı ve sorunsuz bir kullanım süreci geçirmesine olanak sunmakta olup bu nedenlerle kullanıcıların tamamından tam not alan ürün seçenekleri olarak tercih edilmektedir.