ÜCRETSİZ KARGO

Nascita Dumanlı Göz Makyajı Fırça Seti 4 Adet
Nascita Dumanlı Göz Makyajı Fırça Seti 4 Adet
(6)
113,04 TL
94,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nascita Professional Oval Yapılı Kapatıcı Fırçası 136
Nascita Professional Oval Yapılı Kapatıcı Fırçası 136
(19)
63,81 TL
48,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nascita Kabuki Makyaj Fırça Seti 56 No: 259 - 267 - 292
Nascita Kabuki Makyaj Fırça Seti 56 No: 259 - 267 - 292
(3)
132,95 TL
126,30 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Makyaj Aynası Krom Duvar Aynası Çift Taraflı Büyüteçli MB024
Makyaj Aynası Krom Duvar Aynası Çift Taraflı Büyüteçli MB024
(1)
439,99 TL
399,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Heineman 4 Lü Cımbız Set | Yüksek Kaliteli | Kaş Kıl Almak
Heineman 4 Lü Cımbız Set | Yüksek Kaliteli | Kaş Kıl Almak
(42)
228,00 TL
216,60 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Land Of Myth 1x ve 5x Büyütmeli 23 Led Işıklı Makyaj Aynası
Land Of Myth 1x ve 5x Büyütmeli 23 Led Işıklı Makyaj Aynası
(29)
389,95 TL
370,45 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Krom Makyaj Aynası Çift Taraflı Masa Aynası Büyüteçli 35 CM MB030
Krom Makyaj Aynası Çift Taraflı Masa Aynası Büyüteçli 35 CM MB030
(6)
399,99 TL
349,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SM8 Dokunmatik Led Işıklı Usb Şarjlı Yuvarlak Makyaj Aynası Beyaz
(2)
151,91 TL
RECTANGLE
By Terry Eyeliner Brush Angled 2 Eyeliner Fırçası
By Terry Eyeliner Brush Angled 2 Eyeliner Fırçası
(2)
82,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Exeo Led Işıklı 3x Büyüteç Katlanabilir Mini Cep Makyaj Aynası
(4)
199,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nascita Ocean Series Oval Yapılı Allık Fırçası 217
Nascita Ocean Series Oval Yapılı Allık Fırçası 217
(0)
61,79 TL
58,35 TL
By Terry Eyeliner Definer Precision 5 Eyeliner Fırçası
By Terry Eyeliner Definer Precision 5 Eyeliner Fırçası
(2)
82,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Dekoratif Ayarlanabilir Ahşap Makyaj Masa Aynası 18 CM
Dekoratif Ayarlanabilir Ahşap Makyaj Masa Aynası 18 CM
(4)
99,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Npo Array Kablo, Makyaj ve Aksesuar Organizer Çantası-Mavi
(1)
149,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Cımbız...Mazsan Cımbız...Tüy Alici 2 Adet Kaliteli Yerli Üretim
Cımbız...Mazsan Cımbız...Tüy Alici 2 Adet Kaliteli Yerli Üretim
(20)
58,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nascita Pro Far Karıştırma Fırçası 263
(4)
58,35 TL
Solingen Yan Ağız Cımbız Paslanmaz Çelik Prefesyonel
(27)
99,90 TL
44,90 TL

Makyaj Aksesuar

Makyaj, genellikle hızlı, pratik veya eğlence amaçlı yapılan bir etkinliktir. Makyaj ürünlerinin özellikleri ve çeşitliliği oldukça fazladır. Bu özellikleri belirgin hale getirmek için makyaj aksesuarları tercih edilir. Bundan dolayı kullanılan makyaj aksesuarlarının birden fazla işlevi ve birden fazla kullanım alanı vardır. Makyaj malzemelerini ve makyaj aksesuarlarını kullanabilmek için en önemli olan unsur ortamı aydınlatan ışıktır. Makyaj yaparken makyajı etkileyen önemli unsur ışık olduğundan doğru alanda makyaj yapılması gerekir. Makyaja uzun veya kısa süreli zaman ayrılabilir, bu bilindiği gibi tamamıyla bir tercihtir. Fakat doğru ışık tüm makyajı etkiler dolayısıyla bir gerekliliktir. Bu nedenle makyaj masanızın ve makyaj aynanızın görevini üstlenmekte olan aynanın çeşidi çok önemlidir. Makyaj masasının konumu ışık kaynağına en doğru açıda durmalıdır. Böylece en doğru ışık açısı makyaj masasına gölge etmeden duracak ve makyajın son görüntüsü memnun edecektir. Makyaj masasının pencere önü gibi güneş ışığını doğrudan alması fakat sararma yapmamasına dikkat edilmelidir. Güneş ışığını doğrudan alan makyaj masallarının makyaj aynası konumunu, boyutunu, monte işlemini, makyaj aynası modelleri ve avantajlı bazı özellikleri düşünülerek tercih yapılmalıdır. Makyaj aynası modelleri makyaj konusunda büyük kolaylık sağlar. Günlük boy aynası olarak kullanılan aynalar ile makyaj aynası çeşitleri aynı değildir. Makyaj aynaları detaylı ve ayrıntı isteyen bazı makyaj stilleri için büyük önem taşır. Böylece detaylı bir grafik makyaj yapılır. Makyaj aynası modellerinin birbirinden farklı avantajları sayesinde çeşitlilik sağlar. Makyaj aynası modelleri arasında büyüteçli makyaj aynası çeşitleri de vardır. Kullanımları pratik ve zahmetsizdir. Aynı zamanda kolay bir şekilde temizlenebilirler. Göze uygulanan makyaj malzemeleri genellikle büyüteçli makyaj aynası sayesinde sorunsuz bir şekilde halledilir. Bununla beraber yalnızca makyaj malzemeleri, makyaj için değil kişisel bakımda da büyük bir yardımcı olur. Makyaj masasının oda içinde olan konumu önemlidir. Eğer bir makyaj masanızın yoksa makyaj aynası tercihiniz makyaj aynası modelleri sayesinde avantaj ve dezavantajları ayrılarak doğru karar verilir. Bunu birinci nedeni makyaj analarının bazı çeşitlerinin taşınabilir olmasıdır. Eğer gün ışığını kullanmak için farklı bir alana geçmeniz gerekir ise taşınabilir olan makyaj aynası modelleri daha kullanışlıdır. Fakat makyaj yapacağınız alan sabitse ve makyaj yapılan mekan doğru ışık ile aydınlatılmış, gereken aydınlatma sistemi hazırlanmış ise tercihe ve önceliklere göre makyaj aynası seçimleri kolaylıkla yapılabilir.

 Makyaj Aksesuarlarına Kullanışlı bir Örnek: Led Makyaj Aynası

Makyaj Aksesuarlarına Kullanışlı bir Örnek: Led Makyaj Aynası sistem

Makyaj yapılan alanda ışık ve denge de önemlidir. Gündüzleri gün ışığı ile geceleri ise iyi bir aydınlatma sistemi ile aydınlatılmış olan ışık doğruları makyajın detaylarını ortaya çıkarır. Tüm bunların yanında ledli makyaj aynası aksesuarları vardır. Ledli olan makyaj aynaları için kullanılacak alana göre boyutlandırma yapılır. Ledli makyaj aynaları görüntüsü daha profesyonel bir izlenim verir. Dış görünümü ile etkileyici bir tarza sahiptirler. Ledli makyaj aynası çeşitleri iki türden oluşur. Birincisi ampul sistemi ile aydınlatma sağlayan ışıklandırma sistemidir. Duvara monte olarak kullanılır. Ledli makyaj aynası için ayna üstüne tercihen ledli ampul konulur. Yani yalnızca aynanın duvara montesi gerekir. Led ampulleri isteğe göre kullanılır. Led ampullerin bir özelliği de ışık seviyesinin ayarlanabilir olmasıdır. Rulo olan led kumandası sayesinde ampullerin ışık miktarı ayarlanır. Bir diğer ledli makyaj aynası türü ise teknolojilerden yararlanılarak geliştirilmiş olan ışıklı makyaj aynası modelidir. Dış görünüş olarak büyük bir ekranı andırır. Bu nedenle ayna olarak kullanılması da oldukça avantajlıdır. Kurulumu oldukça basit olan ledli makyaj aynası uzun süreli kullanımlar için uygundur. Dokunmatik olarak çalışan makyaj aynası kullanıcılar tarafından beğenilir. Başka bir avantajı da tamamen manuel olan makyaj aynası gibi döner başlıklıdır. Yada gelişmiş modelleri de beş bölmeli dolap aynalardır. Ayrıca farklı renk seçenekleri ile kullanacağınız oda, makyaj masası gibi alanlara uyumlu renkleri tercih edilebilir. Böylelikle makyaj aynasının sabit bir yeri olmadan kullanılabilir ve bu avantajlarından yararlanılır. Makyaj aynası fiyatları tercih edilen ürünün boyut ve renklerine göre fiyatlandırılır. Avantajlı özellikler ve kullanıcıların önceliklerini göre yapılan alışverişlerde memnuniyet ilk sıradadır. Makyaj aksesuarları kullanıcılara pratiklik sağladığından sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır.

 Kullanışlı ve Pratik Makyaj Aksesuarları

Kullanışlı ve Pratik Makyaj Aksesuarları

Makyaj malzemelerinin hijyen koşullarına dikkat edilerek muhafaza edilmesi gerekir. Makyaj malzemelerinin temiz olması cilt sağlığı için gözden kaçırılmamalıdır. Sık sık temizlenmesi gereken makyaj ürünlerinin temizlik zamanları aksatılamamalıdır. Bir makyaj malzemesinin depolanması ve saklama koşulları ürün üzerinde belirlenmiştir. Ürünü saklama koşullarına dikkat etmek gerekir ve bu ürünlerin yapısından tüketim tarihine kadar kullanım sırasında ürünü gözlemlemek ile olur. Makyaj malzemelerinin cilt sağlığına etkileri hijyen koşullarından çıkmakla olumsuz sonuçlanabilir. Ciltte akne ve sivilce, kuruluk ve tahriş gibi beklenmedik sonuçlar doğurur. Hassas bir cilt yapısına sahip olanlar daha hassas ve bilinçli olmalıdır. Ürünlerin saklama koşullarına uygun muhafaza etmek için çekmeceler, dolaplar, raflar üretilmiştir. Fakat tüm çekmeceler, tüm dolap içleri makyaj malzemelerini düzenleyecek kadar bölmeli üretilmemiştir. Bu nedenle makyaj organizeri yardımcı ve oldukça işlevsel bir aksesuar oluyor. Dolap içlerinde raflı bölmelerde, çekmece içlerinde, her makyaj organizeri ihtiyaç olduğunda kullanılır. Farklı alanlarda, farklı ölçülerde kullanabilmek için birden fazla boyutta makyaj organizeri üretilmiştir. Çekmece içleri için olan makyaj organizeri büyük boylarda üretilmiştir. Makyaj organizeri amaçları yerden tasarruf etmek ve her boş alanı kullanılabilir hale getirmektir. Boyutları büyük olan aksesuarların küçük boyutlu olan ölçüleri de vardır. Küçük makyaj organizeri şeklinde olup, çekmece içi toparlayıcı modelleri de vardır. Bununla beraber makyaj organizeri büyük veya küçük modelleri sayesinde makyaj masalarının üzerinde de kullanılabilir. En kullanışlı ve sık tercih edilen yöntem budur. Böylece en sık kullanılan ürünler ufak ya da tercihe göre daha büyük ve katlı makyaj organizeri içlerinde depolanır. Makyaj organizeri büyük olanlarının altlarında çekmeceli organizeri katları vardır. Makyaj organizeri çekmeceli olmaları hayat kolaylaştıran bir avantajdır. Makyaj organizeri çekmeceli boyutları ihtiyaca göre değişkenlik gösterir. 3 çekmeceli makyaj organizeri en çok tercih edilen makyaj organizeri olabilir. Bunun bir nedeni boyutunun ortalama olması olabilir. İdeal boyutu sayesinde çekmeceli ufak bir toparlayıcı görevi görür. Bununla beraber iki katlı organizer modelleri de vardır. Alt katlarında iki çekmece üst katında ise bölmeler olan modeller ve bunlara ek olarak 3 çekmeceli makyaj organizeri modelleri, silindir şeklinde olan makyaj organizeri modelleri bulunur. Kullanılacak alanın boyutuna göre uyacak bir makyaj organizeri tercih edilir. Makyaj organizeri çeşitleri olarak kullanılacak mekanın, masanın üstünün, odanın temasına uyumu düşünülerek alınmalıdır. Böylece bütünlüğü bozmadan ve çok yer kaplamadan ek alan oluşturulur.

 Makyaj Organizeri Modelleri

Makyaj Organizeri Modelleri

Odanın temasına göre daha doğal yapıda olan makyaj organizeri ahşap görüntüsü ile farklı bir boyut sağlar. Yalnızca ahşap görünümlü olan makyaj organizeri yoktur. Gerçek ağaçtan üretilen makyaj organizeri çeşitleri tüm odaya bütünlük sağlayarak düzeni bozmaz. Olan düzeni bozmadan kullanıldığı yere farklı bir hava katan diğer bir çeşitte cam olan makyaj organizeri modelleridir. Makyaj organizeri cam maddeden üretilmiş olanlarına ek altın sarısı parçalar eklenmiştir. Makyaj organizeri modelinin tüm birleşim yerine altın sarısı çitalar eklenmiştir. Böylece kendine has ve orijinal olduğunu belli eder. Makyaj organizeri cam modelinin bir avantajı da üst kısmında tozlanmaları önlemek için bir kapak parçasının olmasıdır. Cam değildir fakat saydam olan şeffaf makyaj organizeri klasik duruşu ile uyum aramadan bütünlüğü sağlıyor. Şeffaf olması ile tüm çeşitleri unutturuyor. Şeffaf makyaj organizeri farklı renklerde olabilirler. Pembe ve gri gibi renklerde bulunan makyaj organizeri büyük bir depolama alanı ile yeniden toparlayıcı ve düzenleyici olduğunu kanıtladı. Makyaj organizeri bir makyaj masası için en önemlidir. Çünkü tüm kalabalığı ve düzensizliği ortadan kaldırır. Makyaj masalarında olan düzen ulaşılabilir fiyat aralığındadır. Makyaj organizeri fiyatları boyut, materyal, renk, kullanım alanları, kullanılan ürünün uzun kullanımlı olması gibi detaylar fiyatlarda değişikliklerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Avantajlı özellikleri öne çıkan bu ürünler sayesinde makyaj malzemeleri bir arada ve düzenli bir şekilde muhafaza edilebilir.

Makyaj Süngeri Özellikleri

Makyaj Süngeri Özellikleri

Fondötenlerin ciltte uzun süreli olarak kullanılabilir oldukları söylenir. Bu tip makyaj yapmaya uygun süngerler ise fondötenlerin asıl özelliklerini ortaya çıkarmaları için yardımcı olur. Süngerler makyaj ürünlerinin özelliklerini daha belirgin hale getirmeye yararlar. Fondöten süngeri farklı renklerde farklı dokularda hatta farklı yoğunluklarda olabilir. Bu nedenle tercih yapılmadan önce bilgi edinilmesi gerekir. Fondöten süngerleri cilde yaymak istenilen ürünün fazlasının emerek uygulama yapar. Yapılan uygulamalar sırasında hatalardan bir tanesi nemli kullanılması gereken süngeri ıslatmadan kullanmaktır. Eğer süngerin kullanım yönergesi ıslatılması yönündeyse kuru bir şekilde kullanmak bir hata olabilir çünkü ciltte mikro çiziklerin oluşumuna sebebiyet verir. Göz ile belli olmazlar ama ciltte yırtılmalar başlar ve yaş alındıkça kendini belli eder. Silikon fondöten süngeri son dört yıl içerisinde çıkmış bir makyaj aksesuarıdır. Kullanımı kolay gibi görünse de burun kenarı gibi kıvrımlı bölgeler için uygun değildir. Göz altına uygulanmak istenen bir silikon fondöten süngeri hassas ve ince yapılı olan göz altında olumlu sonuçlar oluşmaz. Silikon makyaj süngeri bunlara rağmen çok tercih edilir çünkü yüzün daha pürüzsüz bölgelerinde tam kapatıcılık sağlayarak istenmeyen katman katman ve çirkin görünüm yerine, hafif ama kapatıcı, pürüzsüz ve cilt kusurlarını gizleyen bir yapı sunar. Bu şekilde süngerlerden farklı olsa da istenilen kapatıcı görünümü verir. Yani eğer bir üründen beklenti tam kapatıcılıksa veya yanak problemleri için bir ürün aranıyorsa, silikon ürünler ideal bir seçenektir. İkinci ürün ise makyaj fırçası ve aplikatör için bir muadil olabilecek saplı süngerlerdir ve bu süngerlerin en işlevsel ve öne çıkan özelliği diğer süngerlerin aksine sapı olması ve dolayısıyla ellerinizi kirletmeden aynı zamanda süngeri de kirletmeden makyaj yapabilme özelliği sağlar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra oldukça işlevsel bir diğer özelliği sapı dolayısıyla hiçbir yere değmeden kurutabiliyor olmanızdır. Bu sayede ürünü dış etkenler tarafından yıpranmadan uzun süre kullanabilme imkanınız olur. Bunun dışında tek kullanımlık bazı makyaj süngerleri de bulunur ve bu süngerler genellikle makyaj sanatçıları tarafından özellikle tercih edilir çünkü kapatıcılığı azaltmadan gayet yumuşak bir bitiş sağlarlar. Kullanılan makyaj ürünlerinin daha etkili bir şekilde sürülmesine yardımcı olan bu ürünler makyaj yapan kullanıcıların olmazsa olmazları arasında yer alır.

 Kullanışlı ve İşlevsel bir Makyaj Aksesuarı Olarak Cımbız

Kullanışlı ve İşlevsel bir Makyaj Aksesuarı Olarak Cımbız

Cımbızlara günlük yaşantının bazı yerlerinde ihtiyaç duyulabilir. Kişisel temizlik ve hijyen insan sağlığı için önemlidir. Bu bakımı sağlamak adına sıklıkla kullanılan bir seçenek de cımbızlar ve cımbız setleridir. Cımbız setleri bu ihtiyacınızı en temel hali ile karşılıyor. İçerisinde genel olarak altı temel bakım seti parçası bulunmaktadır. Bir tanesi makastır. Makasın görevi kaş tüylerinin uzunluklarını kısaltarak daha nizami bir görüntü elde etmektir. Kişisel olarak beğendiğiniz herhangi bir görüntü için yapılacak uygulama kısaltma ise makas sizin yardımcınız olacaktır. Kişisel bakım ürünleri kullanılmadan önce ve kullanıldıktan sonra dezenfekte edilmelidir. Bu nedenle makas kullanımı sonunda da dezenfekte işlemi gerçekleştirilmelidir. İçerisinde kaş ve kirpikleri düzeltmek için ufak bir fırça bulunabilir. Bıyık bölgesinde çıkan ufak tüyleri almak için yay şeklinde tasarlanmış olan yüz epilatörü vardır. Bu epilatör yayın ileri geri hareketiyle tüyleri kökünden koparır ve uzun süre tüy problemi yaşamamanızı sağlar. Başka bir parça olarak pedikür setin içinde bulunan ürünlerdendir. Bu ürünler sayesinde temel bakım seti hayatı kolaylaştırmak amacını yerine getirmiş olur. Setin en önemli parçası olan cımbız kişisel kullanıma göre tasarlanmıştır. Cımbız çeşitleri kullanıldıkları bölgeye göre çeşitlendirilir. Cımbız çok pratik bir alet olsa da doğru cımbız ile yapılmayan hamleler sıkıntı çıkarabilir. Cımbızın doğru seçilememesi batıklara sebep olabilir. Batıklara ciltte istenmeyen görüntülere sebebiyet verir. Batık gibi tüy sorunlarını önlemek için farklı cımbız çeşitleri vardır. Bu cımbız çeşidinin ismi iğne cımbızdır. Fakat toplum arasında batık cımbız olarak de geçer baktıkları kolay ve hassas bir şekilde alır. Kıl dönmesi gibi rahatsızlık verebilecek durumlar için kullanılabilir. Cımbızın makyaj aksesuarı olarak kullanıldığı bir diğer alan takma kirpik uygulamasıdır. Takma kirpikler takılırken özellikle kullanılan cımbız, elinizle takma kirpik takarken her tarafa yapıştırıcı bulaştırmayı önlemek için yardım alınan malzemeler arasında yer alır. Cımbızla ucundan tutup yapıştırıcıladığınız takma kirpiği on beş saniye kadar bekleterek gözünüze yerleştirip cımbızla ittirmek suretiyle düzeltirseniz, oldukça temiz bir görüntü elde edeceksiniz. Cımbız fiyatları alınan setin boyutuna göre değişiklik gösterir. Birçok farklı cımbız modelinin özelliklerine bağlı olarak farklı fiyatlarda sunulduğu görülebilir. Bununla birlikte tüm cımbız çeşitleri tasarım esnasında uzun süreli kullanım düşünülerek üretilmiştir. İstediğiniz türde ve ihtiyacınız olan malzemelere uygun olan makyaj aksesuarını bulmak ve satın almak istiyorsanız sayfamızdaki ürünlere göz atabilir ve makyaj koleksiyonunuza yeni eklenecek parçalara karar vererek tercihlerinizi yapabilirsiniz.