ÜCRETSİZ KARGO

Kiko Dudak Parlatıcısı 3D Hydra Lipgloss 04 Pearly Peach Rose
Kiko Dudak Parlatıcısı 3D Hydra Lipgloss 04 Pearly Peach Rose
(1)
239,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Ultra Beauty Ruj Stylo Cappucino
(2)
39,90 TL
37,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Dior Addict Lip Maximizer - 001 Pink
Dior Addict Lip Maximizer - 001 Pink
(0)
1.099,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink Kalıcı Likit Parlak Ruj 20 Coy
(2)
179,94 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kiko Likit Ruj Unlimited Double Touch 130 Antique Brass
(2)
249,99 TL
199,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Ultra Kremsi Ruj Iced Coffee
(5)
51,21 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Ruj 65 Seductres
(39)
159,51 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Ultra Beauty Ruj Stylo Eternal Flame
(1)
39,90 TL
37,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Ultra Mat Ruj Marvellous Mocha
(1)
52,90 TL
50,26 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Golden Rose Velvet Mat Ruj 16
Golden Rose Velvet Mat Ruj 16
(4)
64,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Legend Creme Ruj Adore
(0)
64,90 TL
61,66 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kiko Dudak Parlatıcısı 3D Hydra Lipgloss 08 Natural Rosewood
Kiko Dudak Parlatıcısı 3D Hydra Lipgloss 08 Natural Rosewood
(0)
239,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Missha A'PIEU Wasabiya Lip PlumperDudak Dolgunlaştırma Etkili Parlak Görünüm Veren Nemlendirici Tint Pink
(1)
149,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Maybelline New York Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı 009 Topaz
(6)
136,71 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Ruj 70 Amazonian
(19)
167,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Pastel Daylong Lipcolor Kissproof Likit Ruj 20
Pastel Daylong Lipcolor Kissproof Likit Ruj 20
(146)
89,39 TL
84,42 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Color Trend Kiss Creamy Ruj - Dark Red
(3)
32,90 TL
31,26 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Christian Dior Addict Stellar Shine 623 Hypnotique Ruj
Christian Dior Addict Stellar Shine 623 Hypnotique Ruj
(1)
815,00 TL
522,41 TL

Dudak Makyajı

Yüz insanlar için oldukça dikkat çeken bir unsurdur. İletişime genellikle konuşarak geçtiğimiz için sürekli hareket halinde olan dudaklarımız yüzümüzde en çok ilgi çeken yerlerden biridir. Bu sebeple dudaklara yapılan bakım ve makyaj ile birlikte kadınlar oldukça çekici ve güzel dudaklara sahip olabilir. Dudak makyajı aslında yüz makyajının da tamamlayıcısı olmaktadır. Dikkat çeken canlı ve yoğun pigmentli renklerin kullanılması dikkat çekme durumunu arttırmaktadır. Dudak makyajı için pek çok ürün bulunmaktadır. Genellikle dudaklara ilk bakım yapılır sonra nemlendirilir ve en sonunda da makyaj için olan malzemeler kullanılarak kusursuz bir dudak makyajı tamamlanabilir. Dudak makyajı denildiğinde ilk akla gelen ürün ruj olmaktadır. Tabii dudak makyajı denildiği zaman akla sadece rujlar gelmemektedir. Bunun dışında dudakları güzel ve kusursuz hale getirecek bir sürü ürün bulunmaktadır. Dudakların ilgi çekici olması kadınların bu yönde kendileri için bir şeyler yapmasını sağlar. İlgi çekici ve bakımlı görünmeleri için kremler, balmlar uygulanmaktadır. Ayrıca her kadının dudak yapısı farklıdır bu farklılık ürün tercihlerini etkilemektedir. Daha küçük dudaklara sahip kadınlar dudak dolgunlaştırıcı etkisi olan ürünler kullanmayı ya da dudak makyajı yaparken dudak çizgisinin dışından kalemle çizerek daha dolgun dudaklar elde etmeye çalışabilir. Bunları sadece daha dolgun dudaklar istiyorsa uygulayabilir diğer türlü dudak bakımını yapıp ruj sürdüğünde de oldukça çekici bir görünüme ulaşması mümkündür. Aynı zamanda kişilerin ten rengi özellikle kalem ve ruj seçimleri konusunda büyük rol oynamaktadır çünkü her ruj rengi her cilt tonuna gitmeyebilir. Bazı cilt tonlarındaki kişilere soğuk alt tabanlı rujlar daha hoş olurken bazılarında ise sıcak alt tabanlı renklerdeki rujlar daha güzel olmaktadır. Bu renkler in hangisi en güzel olur diye oldukça fazla düşünülebilir fakat en uygun renkleri bulmak hiç zor değildir. Zor olmamasının başlıca sebebi rujların renk skalalarının oldukça geniş olmasıdır. Sadece ruj da değil aynı şekilde dudak kalemleri de oldukça fazla renge sahiplerdir. Bu renk çeşitliliği oldukça çoktur hatta dudakta marjinal duran renklere bile bu skalada rastlayabilirsiniz. Gideceğiniz her ortam için dudak makyajınızla ilgi çekip, farklılık yaratabilirsiniz.

Dudak Bakımı ve Makyaj Ürünleri

Dudak Bakımı ve Makyaj Ürünleri

Dudakların sağlıklı bir görünüme ulaşmaları için ilk önce bakım uygulanması gerekir çünkü ciltte olduğu gibi dudaklarda da ölü deriler yer almaktadır. Bu ölü deriler dudakta pürüzlü ve kötü bir görünüm oluşturmaktadır. Sadece ölü deriler de değil dudaklardaki çatlama sorunları da dudaktaki kötü görünümü oluştururlar bunların önüne geçmek için ölü derilerden kurtulmak ve dudakları bolca nemlendirmek önemlidir. Ölü derilerden kullanmak için dudaklar için uygun olan bir peeling uygulanabilir. Bunun sonrasında güzelce nemlendirilir ki dudaklar yumuşak ve pürüzsüz görünüme ulaşabilsin. Bunun dışında dudakları nemlendirmeyi günlük yaşantıda da bir rutin haline getirmek oldukça önemlidir. Dudak kuruluğu kişini kendi cilt sorunlarından dolayı yaşadığı bir şey olabileceği gibi hava durumları ve stres ve susuzluk gibi durumlardan kaynaklı da olabilmektedir. Fazla sıcak ya da fazla soğuklar cilde zarar vermektedir. Bunun için nemlendiriciler hayatımızın her anında çok önemli rollere sahiptir. Düzenli kullanıldığında dudaktaki kuruluk ve çatlaklar azalır ve bir süre sonra hiç olmayabilir. Bu kuruluk ve çatlaklar oldukça can yaktığı ve ileri durumlarda kanamalara sebep olduğu için nemlendirme işlemi yapıp dudak sağlığını korumak gerekir. Bu şekilde dudak nemlendiricisi ve balmlarla dudak sağlığınızı günlük hayatta koruyup sağlıklı pürüzsüz ve yumuşak dudaklar elde edebilirsiniz. Ayrıca nemlendirici ve balmlar makyaj için hazırlık aşamasını oluşturmaktadır. Kullanımları ile birlikte makyajın bazını oluştururlar. Sonrasında dudak kalemi ile dudak çerçevesi oluşturulup güzel bir yapı oluşturulabilir. Bu çerçeve mat ya da parlak bitişli bir rujla tamamlanıp mükemmel bir görünüm oluşturulabilir. Hatta dudağın üstüne biraz aydınlatıcı uygulanırsa dudağın güzel görünümü biraz daha ön plana çıkabilir. Öncesinde dudak bakımı güzel bir şekilde yapıldığında dudaktaki görünüm kusursuz olmaktadır. Bakımın önceden yapılması kusursuzluğun yanında makyajın da kolay uygulanmasını sağlamaktadır. Mükemmel görünümlü dudaklar için bakımlar oldukça önemlidir. Bakım sonrası yapılan makyajla da mükemmellik bir üst seviyeye çıkabilir.

Dudak Makyajı Ürünleri

Dudak Makyajı Ürünleri

Sonbahar ve kış aylarında insanlar genellikle ıslak bir dudak görünümündense mat bir görünümü tercih etmektelerdir. Mat rujların özellikle koyu renkleri bu mevsimlerde tercih konusu olmaktadır. Bordo, kahve tonları ya da mürdüm gibi renkler bu iki mevsimde en çok kullanılanlar arasına girmektedir. Bu renklerin ve mat bitişli rujların dudakları çekici bir şekilde göstermesiyle oldukça güzel bir sonbahar ya da kış dudak makyajı oluşturulabilir. Hem günlük kullanımda hem de özel günlerde kadınlar bu makyajla birlikte tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başarırlar. Bu dudak makyajında mat rujlar kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edilmesi gerekir çünkü mat rujlar dudak çizgilerine kolayca dolabilir ve bu şekilde kötü bir görünüm oluşabilir. Bu kötü görüntünün oluşmaması için dudaklar oldukça iyi bir şekilde nemlendirilmelidir. Sonrasında ruj sürerken içerisinde nemlendirici bulunan yumuşak dokulu mat rujlar tercih edilebilir. Eğer bu tarz mat ruj kullanmak istemiyorsanız normal nemlendiricili bir stick ruju kullanarak üstüne çok bastırmadan peçete koyup pudra ile sabitleme ve matlaştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mat ürünlerin sürülmesi diğerlerine göre biraz daha zor olabilir bu yüzden öncesinde kalem ile güzel bir çerçeve çizilip içerisi o şekilde doldurulabilir. Genellikle ruj tüpü içerisinde bulunmaktadır. Uç kısmında aplikatör bulunmaktadır ve bu uç yardımı ile dudağa uygulama yapılmaktadır. Uç kısımda bulunan süngerimsi yapı oldukça yumuşaktır ve dudakta güzel bir hissiyat bırakır. İçerisinde bulunan rujlar genellikle hızlı bir şekilde matlaşırlar. Bu şekilde oldukça uzun süreler dudaktan çıkmadan kalabilen ürünlerdir. Bir şey yenilmesi ve içilmesi durumunda rujlar en minimum hasara uğramaktalardır. Fakat dudaktan çıkması durumunda çantada taşıması da oldukça kolay olan bir üründür. Her kadının makyaj çekmecesinde özellikle soğuk günlerde çekiciliği yakalamak için bu ürünü bulundurabilir. Ayrıca sadece mat rujlar kış ayları için genellikle uygun değildir. Bazen de nemlendiricili sade stick rujlar kullanılabilir. Nemlendirici özellikleri sayesinde de dudaklara güzel bir bakım yapmaktalardır. Farklı tarzlarda rujlar kullanılsa da soğuk havalardaki başlıca renk tercihleri koyu renkler arasından yapılmaktadır. Birbirinden özel renk seçenekleri için Farmasi ruj ürünlerine sayfamızdan göz atabilirsiniz!

Işıltılı Dudak Makyajı Ürünleri

Işıltılı Dudak Makyajı Ürünleri

Yaz mevsiminde dudak makyajı genellikle daha nude tonlarında olmaktadır. Ayrıca insanlar ıslak bitişli makyajları tercih ettikleri için dudaklarda da ışıltılı bitişler tercih edilmektedir. Bu ışıltılı görünümü dudak parlatıcı ile yakalamak mümkündür. Dudak parlatıcılarının birkaç çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında simli ve dolgunlaştırıcı olanları bulmak mümkündür. Yaz aylarında ferah bir görünüm yakalamak oldukça önemlidir. Aynı zamanda dudaklar yakıcı sıcaklardan dolayı kuruyup, çatlayabilir. Bunun için dudak nemlendiricisi ve balmı çantada bulunması gereken ürünler arasındadır. Bazen insanlar dudaklarının daha dolgun gözükmesini isterler fakat bunun için estetik olmak istemezler. Böyle durumların olduğu zamanlarda hem ışıltılı bir görünüm hem de dolgun bir dudak görünümü için dudak dolgunluğunu sağlayan parlatıcılar kullanılabilir. Böylece estetik olmadan dudak dolgunluğunu sağlayabilirler. Bu tarzdaki dolgunluk sağlayan parlatıcılar ilk sürüldükten sonra dudakları biraz yakmaktadır. Bu yanmanın etkisiyle birlikte biraz büyüme gerçekleşebilir. Işıltı sağlayan dudak koruyucularının hem simli olanları hem şeffaf hem de renkli olanlarını bulmak mümkündür. Bu parlatıcılar genellikle yaz aylarında kullanılsalar bile diğer mevsimlerde de rujların üstüne sürmek ya da dudağı parlatmak için kullanılabilirler. Yaz ve ilkbahar aylarında renkli olanların genelde pembe ve şeftali tonlu olanları çok sık tercih edilmektedir. Simli olanları daha fazla ışıltı vermek için kullanılır. Akşam bir yere gidildiğinde ya da özel bir davette ıslak görünümlü ışıltılı bir makyaj için birebirlerdir. Bu ışıltılı görünüm sadece parlatıcılar ile elde edilmez aynı zamanda simli veya sedefli rujlar bulunur. Bunların kullanımıyla da parlatıcı kadar olmasa da ışıltılı bir dudak makyajı oluşmaktadır. Pastel ruj çeşitleri arasında da yer alan bu ışıltılı rujlar da oldukça fazla tercih edilmektedir. Her ruju uygularken öncesinde ufak bir dudak bakımı yapmak oldukça önemlidir. Işıltılı makyaj öncesi yapılan bakım sayesinde dudaklarda daha fazla nemli bir görünüm oluşmaktadır. Bu ürünler sayesinde yaz aylarına uygun renkleri kullanarak ya da çok doğal bir yapıda nude renkleri kullanarak yaza uygun makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Özellikle parlatıcılar bu aylarda bir numaralı tercihler arasında yer almaktadırlar. Dudaklarınızın yaz aylarında bile ilgi çekmesini isterseniz ışıltılı görünümler için dudak parlatıcılarını yanınızdan eksik etmemelisiniz.

İlgi Çekici Renklerle Dudak Makyajı

İlgi Çekici Renklerle Dudak Makyajı

Makyaj sadece günlük yaşamda ya da gece davetlerinde yapılan bir şey değildir. Festival ya da konser gibi oldukça eğlenceli ortamlarda da makyaj yapılmaktadır. Festivallerde çılgın şekillerde makyaj yapılabilir. Hatta bu makyajlara özel festivaller bile düzenlenmektedir. Farklı tarzlardaki makyajlar için değişik ruj renkleri kullanılmaktadır. Festivalde kullanılacak ruj renkleri arasına sarı, siyah, yeşil, mavi, mor gibi dudakta daha marjinal duracak renkler girebilir. Bu renklerin kullanılması biraz garip olsa da oldukça güzel ve ilgi çekici makyajlar bu renklerle oluşmaktadır. Aynı zamanda en ilgi çekici renklerden biri kırmızıdır. Özellikle dudak rujlarında oldukça sık kullanılan bir renktir. Kullanılmasıyla birlikte direkt dikkati üstüne çekmektedir. Sade şık bir makyajın başlıca en ilgi çeken tamamlayıcısı denilebilir. Genellikle her kadının kendi tarzına ve cilt tonuna özgü bir kırmızı ruju makyaj çantasında bulunmaktadır. Makyaj çantalarının en özel parçaları olmaktadır. Hem günlük kombinleri hem de özel davet kombinlerini üst seviyeye taşımaktalardır. Kırmızı rujların avantajlarından biri de dişleri oldukça beyaz göstermesidir. Tabii bu özellikte en önemli nokta rujun alt tonlarının cilde uygunluğudur. Uygun bir kırmızı ruj sizi zirveye taşıyacakken kötü duran yapıda bir kırmızı ruj tonu sizin kombininiz ne kadar şık olsa bile o kaliteyi düşürecektir. Kırmızı rujların uygulanması çok önemlidir. Dikkat çekici oldukları için ayrı bir özen göstermek gerekir çünkü sürme işlemi sırasında yapılan herhangi bir hatayı anında belli etme özelliklerine sahiplerdir. Kırmızı rujlara uygun kırmızı bir dudak kalemiyle rujlar tamamlanabilir. Sürme konusunda bir zorluk yaşanırsa kalem ile yapılan çerçeve kırmızı rujların kurtarıcısı olmaktadır. Bu ilgi çekici ruj renkleri her zaman bulunmayabilir. Kırmızı rujlar ise bu konuda ilgi çekici renklere pek dahil olmamaktadır çünkü oldukça fazla yerde bulunma imkanı vardır fakat diğer ilgi çekici renkler ve bu kırmızı ruj renkleri genellikle makyaj koleksiyonların tercihleri arasına girmektedir. Makyaj koleksiyonlarında farklılıklar yaratılmak istendiği için ilgi çekici ürünlerin içerisinde bulunması oldukça önemlidir. Bu sebeple ya farklı renklerde rujlardan ya da vazgeçilmez kırmızı renginden yana ruj seçimleri özel koleksiyonlar için yapılmaktadır. Makyaj koleksiyonunun vazgeçilmezi olacak sizin için en uygun kırmızı ruju bulmak için sitemizdeki ürünleri inceleyebilirsiniz. Farklı tonlarda ve farklı renklerdeki ruj seçeneklerine sahip ürünler bulunmaktadır.

Dudak Makyajı Ürünü Fiyatları

Dudak Makyajı Ürünü Fiyatları

Dudak makyaj ürünleri pek çok konuda çeşitlilik göstermektedir. Bu kategorideki ilk akla gelen ruj ürününün bile birçok çeşidi ve renk tonu bulunmaktadır. İlk olarak dudak makyaj ürünlerini saymak gerekirse ruj, dudak kalemi, nemlendiriciler, parlatıcılar ve ruj sürme fırçalarını bu alt alanda saymak mümkündür. Buradaki her ürün kendi içerisinde de çeşitlenmektedir. Bunlara örnek vermek gerekirse rujlar yapısal olarak mat, nemlendiricili, ışıltılı gibi özelliklere ayrılmalıdır. Ayrıca sürülüş şekilleri de farklılık göstermektedir bazı rujlar aplikatörle bazıları direkt ya da ruj fırçasıyla da sürülmektedir. Bu farklılıklar bile rujlar arasında çeşitlilik yaratmaktadır. Bu çeşitlilikle birlikte ruj fiyatları farklılık göstermektedir. Sadece rujlar da değil parlatıcılar da kendi arasında simli, renkli, dolgunlaştırıcı gibi özelliklere ayrılıp değişiklik göstermektedir. Bu kadar çeşitliliğe bağlı bir kategoride nasıl bir dudak makyajı yapacağım diye düşünen biri ürün bulmakta kararsız kalabilir fakat kararsızlığı sayesinde yeni tarzlar da keşfedebilir. Bunun tersi olarak tarzını bilen kişilerin de aradıkları ürünleri kolayca bulma imkanları vardır. Dudak makyajı ürünlerinin fiyatı genel olarak çok farklılık göstermektedir. Özellikle kalite marka gibi konularda farklar ortaya konmaktadır. Bu ürünler arasında genellikle dudak nemlendiricileri öne çıkar. Diğer ürünlerin fiyat aralıkları benzerlik göstermektedir. Dudak parlatıcılarının diğer bir adı lip gloss olarak geçmektelerdir. Bunlar da aynı şekilde rujlar gibi markalara ve kalitelere göre fiyatlarda artmakta ya da azalmaktadır. Rujlara göre bir miktar daha uygun olabilir. Bakım yapmaya önem veren ve makyaj yapmayı seven kişilerin sahip olması gereken bu ürünler herkesin alabileceği fiyatlarda olmaktalardır. Aslında dudak bakım kısmında erkeklere de hitap eden ürünler bulunmaktadır. Nemlendirici ürünler erkekler tarafından en çok tercih edilen dudak bakım ürünleri arasındadır. Farklı tarzlarda insanların ilgisini çeken ürünler bulabilmeniz mümkündür.