RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Motosiklet Off-Road Windproof Korumalı Kayak Gözlüğü
(22)
140,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Outdoor Snowboard Kayak Gözlüğü Anti-Sis UV Çift Lens A
(5)
330,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Outdoor Snowboard Kayak Gözlüğü Anti-Sis UV Çift Lens B
(1)
330,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Uvex Sportstyle 211 Smoke Mat/Mir.Green Güneş Gözlüğü
(0)
899,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kayak Gözlüğü Antifog Ventilli Güneş Kar Gümüş Snowboard Glasses Ekonomik Seri Gözlük
(0)
129,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Kayak Snowboard Anti-Sis Uv Korumalı Kayak Gözlüğü
(10)
161,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

UV400 Korumalı Anti-Sis Çift Katman Orange Lens Snowboard Kayak G
(0)
800,00 TL
699,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Evolite Gtx - Sp210-G Kayak Gözlüğü (525826064)
(1)
822,91 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Rüzgar Geçirmez Dirençli Açık Hava Spor Kayak Gözlüğü D
(0)
186,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Smith Daredevil 17Kdk S2 Kayak Gözlüğü (471039377)
(1)
899,00 TL
699,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Schulzz Anti-Sis Özellikli Uv Snowboard Kayak Gözlüğü
(1)
799,99 TL
699,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Smith Gambler 52Rk S2 Kayak Gözlüğü (471005897)
(0)
599,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Smith Sequence Otg 2qjxp Kayak Gözlüğü
(0)
2.799,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Smith Squad Xl 2ql4y Kayak Gözlüğü (Yedek Lensli)
(0)
2.999,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Smith Squad Xl 99xmk Kayak Gözlüğü (Yedek Lensli)
(0)
2.999,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Smith Daredevil 7L8K S2 Kayak Gözlüğü
(0)
699,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

UV400 Araç Gece Sürüş Sarı Güneş Gözlüğü Unisex Pilot Havacılık
(0)
218,01 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Smith Knowledge Otg 92Edu S2 Kayak Gözlüğü (471497229)
(0)
1.200,00 TL

Kayak Gözlüğü

Kayak gözlüğü, profesyonel anlamda kayak ile ilgilenen kişiler dışında kış tatili ve kayak tatili yapmak isteyenlerin tercih ettiği en önemli ekipmanların başında gelir. Kayak gözlüğü modelleri, normal gözlüklerin yanı sıra onlarca farklı özelliğe sahiptir. Özellikle güneşin yansıttığı ışınların göze zarar vermesini ve göz yanıklarının oluşmasını önlemek için kullanılan oldukça önemli ürünlerdir. Kayak gözlükleri farklı renkli camlara ve modellere sahiptir. Hem kadınların hem de erkeklerin kullanımı için uygun olan onlarca model arasından zevkinize ve aradığınız özelliklere en uygun gözlüğü seçebilirsiniz. Kayak gözlükleri özellikle darbelere dayanıklı olması ile de tercih edilen kayak aksesuarları ürünleridir. Polikarbon ya da plastik camlı kayak gözlüklerinin dayanıklılık özelliğine dikkat ederek bir seçim yapmalısınız.

 Kayak Gözlüğü Modelleri

Kayak Gözlüğü Modelleri

Kayak gözlüğü modelleri farklı özelliklere bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Kayak modellerini genel olarak renklerine bağlı olarak ayırabilirsiniz. Kayak gözlüğü modelleri genel olarak bakır, pembe, sarı, koyu gri, mavi ya da koyu kahverengi gibi renklere sahip olan lensler ile üretilirler. Bu lenslerin seçimi oldukça önemlidir. Çünkü kayak gözlüğü modelleri hava şartlarına göre kullanışlı ya da kullanışsız olabilirler. Örneğin güneşli bir günde kayak yapacağınız zaman tercih etmeniz gereken gözlük sarı, mavi ya da gri lenslere sahip olan modelleridir. Kar yağışının olduğu günlerde yansımayı en aza indirmek için sarı ve rose tonlarında lenslere sahip olan gözlük modellerinin tercih edilmesi gerekir. Her hava koşulu için farklı bir gözlüğe mi sahip olmalıyım sorusunun cevabı olarak ise polarize kayak gözlüğü modelleri vardır. Polarize kayak gözlüğü modelleri, hava koşullarına göre renk geçişleri ağlayarak en iyi görüş açısını sunan modellerin başında geliyor. Kayak gözlüğü modellerinin ayrılmasında boyut kavramı da önemli bir yer kaplar. Kayak gözlüklerinin amaç gözün tam anlamı ile korunmasını sağlamak olduğu için genellikle büyük olarak üretilirler. Kayak gözlüğü büyük modelleri sayesinde hem gözleriniz hem de göz çevreniz tam koruma altına alınacaktır. Ayrıca bu modeller kafa bandına sahip olduğu için kayma ya da düşme gibi problemlerin yaşanması da neredeyse imkansızdır. Kayak gözlüğü modellerinden bir diğeri ise polikarbonat camlar ile üretilmiş olan gözlüklerdir. Polikarbonat, güneş ışınlarının emilmesi aşamasında oldukça etkili bir cam modelidir. Bu nedenle kayak gözlüğü alacağınız zaman polikarbonat cama sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. Kayak gözlüklerinin önemli özellikleri arasında çift camlı modeller de geliyor. Çift cam olmasının en temel nedeni gözlüklerin buharlanmasını önlemektir. İki cam arasında bir hava boşluğu vardır ve bu boşluk ısı yalıtımının sağlanmasında etkilidir. Kayak gözlükleri kadınlar ve erkeklerin beğenilerine sunulmak üzere farklı renklere de sahip olabilir. Özellikler kadınlar tarafından tercih edilen kayak gözlüğü pembe ve beyaz modelleri, erkekler tarafından tercih edilenler ise başta siyah olmak üzere koyu renklere sahip olan gözlüklerdir. Sizler de beğenilerinize göre Julbo gözlük modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

 Kayak Gözlüğü Neden Kullanılmalıdır?

Kayak Gözlüğü Neden Kullanılmalıdır?

Kayak gözlüğü ya da snowboard gözlüğü olarak satışa sunulan özel gözlük modellerinin kullanım amaçları diğer gözlükler ile aynıdır. Fakat bu modellerin diğer gözlüklerde olmayan çok farklı özellikleri mevcuttur. Kayak gözlüğü modellerinin en temel kullanım amaçlarının başında gözünüzü, güneşten gelen zararlı ışınlara karşı korumak için özel olarak geliştirilmiş ürünlerdir. Kayak gözlüğü çerçevelerinin içinde genel olarak gözleri UVA ya da UVB ışınlarına karşı koruyan filtreler mevcuttur. Bu filtrelerin olması kişinin göz sağlığı açısından çok önemlidir. Güneşten yansıyan ışınların karlı zeminde yaratacağı yansımalar çeşitli göz problemlerinin yaşanmasına neden olabilir. Bu da genel olarak hayat kalitenizi etkileyebilecek bir durumdur. Keyif almak ve kafanızı dinlemek için gittiğiniz bir tatilde gözlerinizi korumak da göz önünde bulundurmanız gereken en önemli maddelerin başında gelir. Bu nedenle kayak tatiline gitmeden önce mutlaka kayak gözlüğü almalısınız. Kayak gözlüğüne sahip olma nedenlerinizden bir diğeri ise kayak yaptığınız esnada gözlerinizi zorlu hava şartlarına karşı korumak olacaktır. Kayak yaparken hareketleriniz hızlı olacağı için yüzünüze Rüzgâr çarpması kaçınılmaz olacaktır. Gözlerinizi bir kayak gözlüğü ile korumadığınız zaman rüzgâr gözlerinizi rahatsız edecek ve keyifli bir kayak deneyimi yaşamanızın önüne geçecektir. Ayrıca kayak esnasında gözünüze başta kar olmak üzere yabancı bir cisim girmesi anlık denge kaybı nedeniyle tehlikeli kazalar yaşamanıza neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için de kayak gözlüğü kullanmanız kaçınılmaz olacaktır. Genel olarak kayak gözlüğü neden kullanılır sorusunun cevabına özet olarak bir cevap verecek olursak; gözlerinizi güneşten, hava şartlarından ve yabancı cisimlerden korumak için kayak gözlüğü modelleri arasından bir seçim yapmalısınız. Kayak gözlükler farklı amaçlar için kullanılan onlarca farklı cam rengine sahiptir. En etili korumayı sağlamak için doğru renk seçimi de bir hayli önemlidir. Kayak gözlüğü seçimi yapacağınız zaman renk faktörünü de göz ardı etmemelisiniz.

 Kayak Gözlüğü Özellikleri

Kayak Gözlüğü Özellikleri

Kayak gözlükleri ve kask, özellikle kayak pistlerinde kullanılmak için üretilmiş olan özel kayak ekipmanları arasında yer alır. Kayak gözlükleri alacağınız modele bağlı olarak farklı özelliklere sahip olabilir. Kayak gözlüğü özellikleri nelerdir sorusunun cevabını verecek olursak oldukça önemli birkaç özellik ile başlayabiliriz. Kayak gözlüğü denildiği zaman aklımızda canlanan ilk özellik şüphesiz ki birbirinden farklı renklere sahip olan camlardır. Kayak gözlükleri farklı nedenlere bağlı olarak koyu ve açık renklerden oluşan camlara sahiptir. Kayak gözlüğü seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerin başında gelen renkler, ışığın çok olduğu havalarda bakır tonlarında, kapalı havalarda sarı tonlarında, güneşli havalarda ise koyu tonlarda renklere sahip olan camlar tercih edilmelidir. Güneş gözlüğü camları gelen ışığı yansıtma konusunda tampon görevi görür. Böylece gözlerinizin zarar görmesine engel olur. Kayak gözlüklerinin en önemli özelliklerinden bir diğeri ise gözlük camlarının buhar yapmayan cinsten olmasıdır. Kayak gözlükleri özellikle nefes alışverişimiz esnasında buharlanma yapabilir. Bu durum sizin görüş alanınızı kısıtlar ve ortaya istenmeyen kazaların çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle kayak gözlüğü alacağınız zaman mutlaka buharlanma yapmadığından emin olmalısınız. Kayak gözlüklerinin en dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri ise kullanışlı ürünler olmalarıdır. Çoğu kayak gözlüğü modeli, gözlüğün ani hareketler esnasında kaymasını ya da düşmesini engelleyecek olan kafa bandına sahiptir. Kayak gözlüğü kullanımı esnasında büyük kolaylık sağlayan bu bantlar gözlükleri düşme derdi olmadan kullanmanıza olanak sağlar. Kayak gözlükleri, modellerine bağlı olarak kişiye farklı görüş açıları sunar. Düşük profilli gözlükler ve büyük mercekli gözlükleri farklı özelliklere sahip olmasının yanı sıra çevresel görüş açısından da oldukça büyük farklar sunar. Gözlük alacağınız zaman bu özelliği göz önünde bulundurmanız rahat bir kullanım açısından oldukça önemlidir. Gözlüklerin 180 derece görüş açısına sahip olması, kayak yapan diğer insanları ve çevreyi tam olarak görmeniz açısından oldukça önemli bir özelliktir. Kayak gözlüklerinin bazılarında fan özelliği bulunur. Bu fanlar gözlük camının buğulanmasını önlemek için pil yardımı ile çalıştırılır. Eğer standart bir gözlük modeli almak istemiyorsanız bu özelliğe sahip olan modelleri de tercih edebilirsiniz.

 Kayak Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kayak Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kayak yaparken farklı amaçlar ile kullanılan bazı ekipmanlar vardır. Kayak pantolonları, kayak montları ve özellikleri bunun için üretilmiş olan botların yanı sıra kayak gözlüğü modelleri de özel olarak üretilmiş ve farklı özelliklere sahip olan ürünlerdir. Kayak ekipmanlarının her birini alırken nasıl ki dikkatli ve doğru seçim yapmanız gerekiyorsa kayak gözlüğü alırken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Kayak gözlüğü alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken ilk nokta elbette renk seçimidir. Havada bulunan ışık oranına göre seçeceğiniz kayak gözlüğünün rengi de farklılık gösterebilir. Örneğin havanın açık fakat güneşin olmadığı günlerde özellikle bakır renkli ya da gül renginde camlara sahip olan kayak gözlükleri tercih edebilirsiniz. Çok daha parlak ışığın olduğu zamanlarda ise koyu renkli gözlükler ilk tercihiniz olmalıdır. Koyu renkli gözlüm camları genelde koyu gri, kahverengi ya da koyu yeşil tonlarında karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra kayak gözlüğü aynalı modelleri de tercih edebilirsiniz. Koyu renkli ve aynalı gözlükler ışığı geri yansıtarak görünür ışık iletiminin azalmasında çok etkili rol oynar. Hem havanın kapalı olduğu hem de güneşin olmadığı havalarda açık renkli sarı tonlarında camlara sahip olan gözlükleri tercih etmelisiniz. Sarı ve kehribar tonlarında olan bu kayak gözlükleri sayesinde derinlik algısı ortaya çıkacak ve tepeleri ve güzlükleri daha rahat görebilirsiniz. Hava değişimleri sıklıkla yaşanabilen durumlardır. Böyle anlarda gözlük değiştirmek neredeyse imkânsız bir durumdur. Böyle durumlar için polarize cam özelliğine sahip olan gözlükleri tercih etmelisiniz. Polarize kayak gözlük camı, güneş ışıklarının yansımasını en aza indirerek gözlerinizin rahatsız olmasını engeller. Kayak yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bir diğeri gözlerinizi UV ışınlarına karşı korumak olmalıdır. Alacağınız gözlüğün mutlaka UV koruyucu özelliğe sahip olması gerekir. Aksi halde gözünüzde bu durumdan kaynaklanan yanıklar meydana gelebilir. Kayak gözlüklerinin buharlanmayı önleyen yapıda olması gerekir. Özellikle nefes alışverişleriniz sırasında camın buharlanması çeşitli tehlikeler yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle bu noktayı es geçmemelisiniz. Kayak gözlüğü alacağınız zaman göz sağlığınız kadar güvenliği de ön planda tutmalısınız. Kayak yaparken düşme ya da darbe alma ihtimalinize karşı gözlük camının dayanıklı olması gerekir. Bu nedenle plastik camlar yerine polikarbon kayak gözlüklerini tercih edebilirsiniz. Bu gözlük camları darbelere karşı plastikten çok daha dayanıklı bir yapıya sahiptir.

 Kayak Gözlüğü Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Kayak Gözlüğü Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Kayak gözlükleri, normal gözlüklere oranla çok daha farklı özelliklere sahip olan gözlük modelleridir. Kayak gözlükleri farklı modellerde satışa sunulan ürünlerdir. Kayak gözlüklerinin fiyatları da normal güneş gözlüklerine göre daha farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Kayak gözlüğü fiyatları barındırdığı özelliklere bağlı olarak belirlenir. Fiyatların belirlenmesinde etkili olan ilk faktör gözlüğün UV ışınlarına karşı koruyucu özelliğe sahip olup olmadığıdır. UVA ve UVB ışınlarından korunmadığınız takdirde göz yanıklarının meydana gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle gözlerinizin %100 korumalı bir gözlük tarafından korunması gerekir. UV korumalı gözlükler ile bu özelliğe sahip olmayan gözlükler arasında bir fiyat farkı olması kaçınılmaz olacaktır. Fakat göz sağlığınız her şeyden önemli olduğu için bu özelliğe sahip olmaya gözlükleri tercih etmemelisiniz. Kayak gözlüğü almadan önce bütçenizin ne kadar olduğunu belirleyerek bu fiyat aralığına uygun modeller arasında filtreleme yapabilirsiniz. Böylece ürün aralığınızı daraltıp seçim şansınızı artırabilirsiniz. Sayfamızda hem kadınların hem de erkeklerin kullanımına uygun olan onlarca farklı kayak gözlüğü modeli yer alıyor. Bu kayak gözlükleri arasından fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz gibi kayak gözlüğü önerileri arasında yer alan onlarca farklı markanın özelliklerini de inceleyebilirsiniz. Ayrıca ürünlerin detay sayfalarında bulunan kayak gözlüğü yorum ve kullanıcı deneyimlerini okuyabilirsiniz. Bu kullanıcı deneyimleri ve kayak gözlüğü tavsiyesi sayesinde en iyi performansı sunan gözlüğü bulabilirsiniz.

Kayak Gözlüğü Ne Renk Olmalı?

Kayak gözlükleri farklı renklere sahip olan lensler kullanılarak üretilmiştir. Kayak gözlüklerinin seçimi aşamasında ise bu renklerin çok büyük bir önemi vardır. Her hava koşuluna göre değişecek olan renkli camlar mevcuttur. Güneşli havalarda kullanmak için güneş ışığını kırabilecek olan renklerin tercih edilmesi gerekir. Sarı, mavi ve gri tonları güneşten gelen zararlı ışınlardan korunmak için en iyi seçim olabilir. Her hava şartına uygun bir gözlük alamayacağınız için polarize kayak gözlüğü modellerini tercih etmeniz en uygun seçim olacaktır. Böylece hava koşulları ve güneş ışığının durumu ne olursa olsun maksimum görüş açısına sahip olabilirsiniz.

Kayak Gözlüğü Nasıl Olmalı?

Kayak gözlüğü nasıl olmalı sorusunun cevabı oldukça nettir. Kayak gözlüklerinin kullanım amacı gözü ve göz çevresini korumak olduğu için tam koruma sağlayacak olan modelleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Kayak gözlüğü alacağınız zaman kafa bandına sahip olan modelleri almanız önerilir. Bu bantların ayarlanabilir olması da oldukça önemlidir. Kayak gözlüğü alacağınız zaman barındırdığı özelliklere de dikkat etmelisiniz. Güneş ışınlarına karşı koruma sağlaması, buharlanma yapmaması, darbelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olması gibi özelliklere sahip olması oldukça önemlidir. Kayak gözlüğünün işlevsel olması açısından bütün bu özelliklere sahip olması gerekir. Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurarak seçim yaptığınız takdirde kendiniz için en doğru kayak gözlüğü seçimini yapabilirsiniz. Ayrıca onlarca farklı renge sahip olmaları açısından zevklerinize uygun seçimler de yapabilirsiniz.

Kayak Gözlüğü Ne İşe Yarar?

Kayak gözlüğü, farklı amaçlar için kullanılacak olan gözlük modelleridir. Kayak esnasında kullanılmak için özel olarak üretilen bu gözlükler ilk olarak gözlerinizi güneş ışınlarına karşı korumak için kullanılır. Kayak yapacağınız sırada güneş ışınları yansıyarak gözlerinizin zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle kayak gözlüğü kullanımı oldukça etkili bir koruma sağlar. Kayak gözlüğü kullanımının bir diğer nedeni ise gözlerinizi hem dışarıdan gelebilecek yabancı cisimlere hem de hava şartlarına karşı etkili bir koruma sağlamaktır. Kayak gözlüğü, sizi rüzgârdan, kar yağışından ve olumsuz hava koşullarından korur. Kayak gözlükleri hem profesyonel kayakçılar hem de amatör olarak kayak yapan kişiler için kullanılması gereken ekipmanların başında gelir. Bu nedenle bir kayak tatiline gitmeden önce mutlaka kayak gözlüğü satın almalısınız.