Fosforlu Kalem

Fosforlu kalem içerdiği fosfor bileşeni sayesinde çizilen yüzeylere ışıltı verir. Highlighter olarak da bilinen bu kalemler yazıların üzerinde renkli bir şerit oluşmasına olanak sağlar. Bu nedenle kalem türleri arasında en fazla tercih edilen kalemler arasında yer alır. Okul sıralarının, ofis masalarının gözdesi olan fosforlu kalem, alternatif renkleriyle çeşitli kullanım amaçlarına cevap verir. Öğrencilerin özellikle sınav zamanı soru işaretlemelerinde kullandıkları bu kalemleri çantalarından ve masalarından eksik etmediği görülmektedir. Başka kullanım amacı da derslerde alınan notların önemli kısımlarını gözden kaçırmamak için vurgulamaktır. Fosforlu kalemleri kullananlar sadece öğrenciler ile de sınırlı değildir. Ofis ortamında değerli bilgileri hatırlamak, hazırlanan raporların önemli noktalarını belirlemek için de fosforlu kalemlere sık sık başvurulmaktadır. Fosforlu kalemler ile aldığınız notların, ders kitabınızın veya okuduğunuz bir kitapta sevdiğiniz sözlerin üzerini çizerek göze çarpmasını sağlayabilirsiniz. Böylece çizilen yazıların akılda kalıcılığını güçlendireceksiniz ve görsel hafızanızı geliştirmiş olacaksınız. Fosforlu kalem mürekkebi ile üstü çizilen yazı, okunabilme özelliğini yitirmez. Boya arkaya geçmediği için de sayfanın yüzeyinde değişikliğe sebep olmaz. Sarı, yeşil gibi açık renkler daha çok vurgulama amacıyla kullanılır. Derslere ve sınavlara çalışırken, hazırlanan sunumda anlatılacak kelimeleri belirlerken, toplantılarda önemli notlar alırken kullanılan fosforlu kalemler, hayatı kolaylaştıran ve öğrenmeyi hızlandıran önemli bir kırtasiye materyalidir. Renkli kalemlerin öğrenme sürecinde önemli bir katkısı bulunmaktadır. Bu nedenle en yaygın olarak sarı ve yeşil renkte kalemler tercih edilir. Bu renkler dışında fosforlu kalemlerde en çok pembe, turuncu ve mavi renkler kullanılmaktadır. Bunların haricinde de belli tonlarda renk alternatifi bulunmaktadır.

Çalışmanızı Kolaylaştıracak Fosforlu Kalem Seti

Çalışmanızı Kolaylaştıracak Fosforlu Kalem Seti

Rengarenk, parlak kalemleri yedisinden yetmişine kadar birçok insan tercih etmektedir. Bunun sebebi her yaştan insanın ihtiyacına cevap veren bir kırtasiye malzemesi olmasıdır. Özellikle öğrencilerin çalışma hayatları boyunca yanlarından eksik etmediği en önemli kırtasiye gereçleridir. Ayrıca fosforlu kalemlerin mürekkepleri hızlı kuruma özelliğine de sahiptir. Vurgulanan alanda yayılma ve bulaşma riski bulunmadığı için sıkça kullanılmaktadır. Fosforlu kalem renkleri çeşitli renklerde olduğu için çalışma planınızı belli kategorilere ayırabilirsiniz. Örneğin çalışma şeklinize göre belirlediğiniz renklere etiketler vererek planlı olabilir ve çalışmalarınızı düzene koyabilirsiniz. Her başlık için renkler belirleyebilir, önemli satırlarınızı bu kalemler ile vurgulayabilirsiniz. Alternatif renk seçeneği ile ders çalışırken keyif alabilir, öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca renkleri kullanarak yapılan vurgulamalar ile hatırlama süreçlerinizi de olumlu yönde etkileyebilirsiniz. Kalemleri kullanarak yaptığınız işaretlemeler ve çizimler ile çalıştığınız konuya odaklanma konusunda başarılı bir yol izlemiş olursunuz. Fosforlu kalemlerin birden fazla renk tercihi sağlaması sebebiyle ürünü fosforlu kalem seti şeklinde almanızda yarar vardır. Böylece hem çeşitli renklere sahip olmanın avantajını yaşayacak hem de tek tek alma maliyetinden kurtulmuş olacaksınız. Genelde fosforlu kalem 4’lü set şeklinde tercih edilir. Bu 4’lü setin içerisinde en çok kullanılan sarı, yeşil, turuncu, pembe renkler bulunmaktadır. Setin içerisinde 4’lü kalem olabileceği gibi ihtiyacınıza göre 6’lı 8’li vb. setler şeklinde de fosforlu kalemler bulunmaktadır. Kullanım amacınıza ve zevkinize göre bu kalem setlerine sahip olabilirsiniz. İstediğiniz eğer tek renk ise fosforlu kalem tekli olarak da satışa sunulmaktadır. Sadece pembe fosforlu kalem olsun diyorsanız onu da tek olarak alabilmeniz mümkündür. Fosforlu kalemlerin çeşitli renklerine ve setlerine bakmak için kalem ve yazı gereçleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Fosforlu Kalem Uçları ve Önemi

Fosforlu Kalem Uçları ve Önemi

Fosforlu kalemler, parlaklık ve solmayan özelliği sayesinde çizilen alanlarda görünürlüğü artırır. Sayfaların çizilen bölümlerine canlı bir renk verir. Belirginlik arttığı için sayfanın göze çarpmasına neden olur. Aynı zamanda mürekkepleri su bazlı özelliğe sahip olduğu için el veya giysi gibi yüzeylere bulaştığında lekeleri kolay çıkarabilen bir yapısı vardır. Fosforlu kalemler kullanım alanlarına göre farklı boyut ve uçlarda üretilmektedir. Fosforlu kalemin uçları yumuşak bir yapıya sahiptir ve bu uçlar keçe gibi görünmektedir. Fosforlu kalemlerin uçları kullanım amaçlarına göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle karar verirken ne amaçla ve nerede kullanacağınızı önden belirlemeniz gerekir. Kalemlerin uç kalınlıkları ince ve kalın olarak satılmaktadır. Fosforlu kalem ince uçlu olanlar daha çok okul, ofis notlarında ve sınavların işaretlemelerinde kullanılmaktadır. Çözülen soruların cevaplarını kontrol etmek için de yine ince uçlu kalemler tercih edilmektedir. Kalın uçlu olanlar da daha çok geniş yüzeylerdeki kullanıma uygundur. Kalın uçlu fosforlu kalemler bir kitapta veya büyük yazılara sahip sayfalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Kitaplarda unutmak istemediğiniz sözlerin üzerini kalın uçlu fosfor kalem sayesinde rahatça çizebilirsiniz. Son teknoloji ile üretilen kalemlerden biri olan jel kalemlerin de fosforlu çeşitleri mevcuttur. Fosforlu jel kalem ucunda bulunan jel bir çubuk sayesinde metin üzerinde işaretleme yapar. Bu kalemler de çok işlevsel ve kullanışlı bir fosforlu kalem türüdür. Kalemleri boyutları ve genişliği dolayısıyla her zaman elinizin altında tutamayabilirsiniz. Bu gibi nedenlerden ötürü çantanızda ve cebinizde rahatça taşıma kolaylığı açısından küçük fosforlu kalem çeşitleri de mevcuttur. Bu fosforlu kalemlerin gövdesi de ince olduğu için kullanım ve taşıma açısından pratiktir. Ayrıca istediğiniz her an her yerde elinizin altında olması da size avantaj sağlar. Çocukların sevecekleri tarzda fosforlu kalem mini boy setleri de bulunmaktadır. Minik boyutlarda ve görsellerde bulunan bu fosforlu kalemler çocuklar için eğlenceli oyun arkadaşı olabilir. Böylece çocuklar hem eğlenerek hem de öğrenerek bu kalemleri rahatça kullanabilir. Sayfamızdan Stabilo fosforlu kalem seçeneklerine bakabilirsiniz.

Rengarenk Fosforlu Kalem Çeşitleri

Rengarenk Fosforlu Kalem Çeşitleri

Bilgisayarlar artık kalemlerin yerini almaya başlasa da çeşitli renklere ve özelliklere sahip kalemler halen kullanılmaktadır. Ayrıca fosforlu kalemler de renkli kalemler kategorisinin lideri olmaya devam etmektedir. Çünkü bu kalemler her türlü alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Günümüzde yeni teknolojiler ile kalemler de farklı özelliklere sahip olmaya başlamıştır. Kalemler için yeni uçlar, incelikler, renkler planlanmakta ve kalemlerin kullanım rahatlığı göz önünde bulundurularak çeşitli geliştirmeler yapılmaktadır. Bununla birlikte fosforlu kalemler de ihtiyaçlara göre yeniden şekillenmiş ve değişik mürekkep renkleri ve uçları ortaya çıkmıştır. Daha dayanıklı mürekkepler, sağlam uçlar ve görsel tasarımlara ek olarak yeni renklere sahip fosforlu kalemler icat edilmiştir. Bu yenilik ile birlikte fosforlu kalem metalik olma özelliğine sahip olmuştur. Metalik fosforlu kalemlerde yakut, silver, rose ve gold gibi renk çeşitleri mevcuttur. Bu metalik olma özelliği sayesinde üstü çizilen yazılar ve alınan notlar çarpıcı bir görünüme kavuşur. Aynı zamanda fosforlu kalem pastel renkler ile de yeni farklı renklere sahip olabilirsiniz. Renk renk çeşitlerinin olmasının yanında marka olarak da fosforlu kalem çeşitleri mevcuttur. Ancak birden fazla markaya sahip bu kalemlerin kalite standartları aynı özelliklere sahip değildir. Çantamızdan, masamızdan eksik etmediğimiz bu kullanışlı kalemlerin düşük kalitede olmasını istemeyiz. Çünkü düşük kalitedeki bir fosforlu kalemin kullanım performansı yüksek olmayacaktır. Ayrıca mürekkebi hızlı tükenen, açık kaldığında çabuk kuruyan bir kalem size fayda sağlamaz. Bu nedenle en dayanıklı ve en kaliteli markaları tercih etmelisiniz. Akla ilk sırada gelen markalara ve ürün çeşitliliğine bakmak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Bu markaların tekli satılan kalemleri olabileceği gibi 4’lü fosforlu kalem setleri de bulunmaktadır. Bununla birlikte daha çok kalemi bulunan Scrikss fosforlu kalem alternatifleri de mevcuttur.

Her Bütçeye Uygun Fosforlu Kalem Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Fosforlu Kalem Fiyatları

Herkes aldığı ürünün kaliteli olmasını ve uzun süreli bir kullanım ömrünün olmasını ister. Fosforlu kalemler de diğer kalem çeşitlerinde olduğu gibi kullanım yeri bakımından oldukça zengindir. Fosforlu kalemlerin eğitim hayatında ve iş hayatında da önemli bir yeri vardır. Fosforlu kalemlerde mürekkebinin dayanıklı olması ürünün tercih edilmesinde en önemli bir faktördür. Çok kullanışlı olan bu kalemler hassas özelliktedir. Bu nedenle fosforlu kalem kullanımında dikkat edilmesi gereken unsur fosforlu kalemin ucudur. Kalemin ucunda bulunan keçenin çabuk yıpranmasını ve kırılmasını istemeyiz. Bunun için ne kadar hassas davranılıyor olsa da bazı markalardan ötürü uçları bir anda kopabilir. Bu gibi sorunların yaşanmaması için bilinen, güvenilir markalar tercih edilmelidir. Eğer mürekkebin daha dayanıklı olması isteniyorsa bunun için büyük boy fosforlu kalemler sizin için ideal olabilir. Büyük boy kalemlerin gövdesinde bulunan mürekkep miktarı daha fazladır. Fosforlu kalemlerden daha fazla performans almak isterseniz, kullanım kolaylığı açısından fosforlu kalemleri 4’lü,8’li setler halinde satın alabilirsiniz. Böylece kalemlerin mürekkeplerinin tükenme sorununu düşünmek zorunda kalmazsınız. Bazı fosforlu kalemlerin mürekkepleri bittiğinde tekrar doldurulabilme özelliği bulunmaktadır. Bu pratik çözüm sayesinde mürekkebi yeniden dolan kalem, kullanıma hazır hale gelmektedir. Sürekli kalem değişikliği yapmaya gerek kalmadan mürekkep alınarak da yeni, akışkan fosforlu kalemlere sahip olabilirsiniz. Fosforlu kalemlerin fiyatları sahip oldukları özelliklere ve markalara göre değişkenlik göstermektedir. Metalik renklere sahip fosforlu kalem ile belli 4 rengi bulunan fosforlu kalemin kalitesi de fiyatı da aynı değildir. Çeşitli markaların setler halinde ve isterseniz tekli olarak satılan en uygun fosforlu kalem fiyat ve renk modellerini sayfamızı inceleyerek öğrenebilirsiniz. İhtiyacınız ve beğeniniz doğrultusunda sizler için uygun olan renk ve marka alternatiflerini görebilmeniz mümkündür.

Fosforlu Kalem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fosforlu Kalem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aldığımız her üründe olduğu gibi fosforlu kalem alırken de dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Uç kalınlıkları, aradığımız renkler ve yüksek kalitede bir kullanım için iyi bir marka bunların başında gelmektedir. Kullanım yerine göre hangi kalınlık sizin için önemliyse buna karar vermelisiniz. Geniş yüzeylerde bir kullanım için kalın uç, yazı yazmak, çizmek gibi bir amaç için kullanılacaksa ince uçlar tercih edilmelidir. Ayrıca alacağınız notlarda öğrenim kolaylığı ve hatırlatmaya yardımcı olması açısından sizin dikkatinizi çeken renk ne ise onu almanız avantajlıdır. Kullanılan fosforlu kalemler de içerdiği renkler ile dikkat artırıcı ve hatırlamayı kolaylaştırıcı özelliklere sahiptir. Ancak her insanın görsel ve zihinsel algılama yetkinlikleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle hatırlamaya yardımcı olacağını düşündüğünüz rengi kullanırken sizin için en iyi ve doğru olanı seçtiğinizden emin olmalısınız. Dikkat artırmada ve hatırlatma sürecinde en yaygın kullanılan fosforlu kalem sarı renk olanlardır. Çok çeşitli renklere ve özellikle sahip olan fosforlu kalemlerde fiyat farklılıkları da çok çeşitlidir. Bu çeşitlilik içerisinden aldığınız üründen de maksimum kazanç beklemeniz çok normaldir. Mürekkebi çabuk kuruyan veya hızla tükenen fosforlu kalem sizin için kayıptan başka bir şey olamaz. Fosforlu kalemler kullanımı oldukça rahat, hafif kullanışlı kalemlerdir. Kalemlerin uçları narin yapıda olduğu için kırılma ve kopma durumları ile karşılaşabilirsiniz. Bu yumuşak uçlar hassas yapıda olduğu için kullanılacak yüzeye çok fazla baskı uygulanmamalıdır. İşlemlerinizi kalemi bastırmadan hafif bir şekilde yapmanız tavsiye edilir. Aynı zamanda gövdelerinde bulunan mürekkebin kurumaması için kalem kapakları da uzun süre açık bırakılmamalıdır. İşleminiz bittiğinde kalem kapağını kapatmanız, ürününüzü daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Tüm bu sebepler için de güvendiğiniz ve emin olduğunuz markaları tercih etmelisiniz. Böylelikle hem kalemi sürekli değiştirmeden çalışmalarınızda oluşan renk tonları farklılıklarını engellemiş olursunuz hem de sürekli fosforlu kaleme fiyat ödemekten kurtulmuş olursunuz. Bu bütçenizi korumaya da yardımcı olur.

Fosforlu Kalem Nasıl Silinir?

Fosforlu kalem mürekkebi içerisinde birden fazla renklendirici içeren akışkan bir boyadır. Fosforlu kalemler mürekkebinden ötürü elleri, kıyafetleri ve dokunduğunuz yüzeyleri (halı, koltuk vb.) boyayabilir. Akışkan bir boya olduğu için temas edilen yüzeylere çok hızlı bir şekilde bulaşır. Bu nedenle zamanında müdahale edilemeyebilir. Ancak yüzeye yeni bulaştıysa sabun kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü daha fazla alana yayılabilir. Fosforlu kalem lekelerini çıkarmak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. İlk olarak temiz beyaz bir havlu ile alkollü pamuklu çubuk kullanılır. Bu yöntem ile boyanan kıyafetleri havlunun üzerine koyarak pamuklu çubuğa alkol dökülür ve kumaşa hafif hafif sürülür ve işlem tekrarlanır. Daha sonra lekeli kıyafet makinede yıkanır ve fosfor lekesi kontrolü yapılır. İkinci yöntem olarak saç spreyi kullanılabilir. Bu yöntem ile de yine pamuklu çubuk yardımıyla leke çıkarılabilir. Sonrasında soğuk suyun içine lekeli kıyafet basılarak üzerine tuz dökülür ve yıkanır. Leke çıkmadıysa veya mürekkep kalan kısımlar varsa bu işlem tekrarlanır. Eğer mürekkebin bulaştığı yer halı gibi bir yüzey ise bu durumda bir parça pamuğu bu yüzeye bastırıp lekenin yayılmasını durdurabilirsiniz. Daha sonra halıya kolonya dökerek fosfor mürekkebinden kurtulabilirsiniz. Halı, koltuk, sandalye gibi mürekkebin bulaştığı yüzeyleri temiz bir bez kullanarak sirkeli su ile temizleyebilirsiniz. Kısa sürede fosforlu kalem lekesi çıkmış olacaktır.

Fosforlu Kalemle Neler Yapılır?

Genellikle unutulmak istenmeyen, önem verilen notları vurgulamak amacıyla kullanılır. Birden fazla rengi bulunmaktadır. En çok kullanılan renkler sarı ve yeşil olsa da mavi, pembe, turuncu gibi renkler de fazlasıyla tercih edilmektedir. Değişik renkler aramaktaysanız pastel ve metal görünümlü renkler de oldukça revaçtadır. Aynı zamanda fosforlu kalemler ile çeşitli etkinlikler de yapılabilir. Özellikle küçük çocuklar, abi ve ablalarından gördüğü bu rengarenk, akışkan kalemleri kullanmaya özenirler. Onlara alınacak fosforlu kalemler sayesinde keyifle boyama yapabilir ve yaratıcı resimler elde edebilirler. Amacı daha çok eğitim ve iş hayatına hitap etse de içerdiği parlaklık ve canlılık sayesinde eğlence ve süsleme alanlarında da oldukça kullanışlı kalemlerdir. Kullanmanız durumunda yazılarınızda ve çizimlerinizde canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Hazırladığınız bir pankartta veya karton kağıtlara yazdığınız yazılarda fosforlu kalemleri kullanmanız sayesinde dikkat çekici bir sunum hazırlamış olursunuz. Farklı bir kullanım arıyorsanız, fosforlu kalemin gövdesinde bulunan mürekkebi çıkararak parlak bir ışık elde etmek mümkündür. Bunun için çıkarılan mürekkebi keserek akan mürekkep damlalarını su dolu bir bardağa dökmelisiniz. Eldiven yardımıyla mürekkebi iyice sıkarak daha fazla boyanın akmasını sağlayabilirsiniz. Bittiğinde floresan ışığı altında elde edilen bu renkli su karışımının nasıl parladığını göreceksiniz. Birden fazla kullanım özelliği bulunan bu kalemler ile hem eğitici çalışmalarda bulunabilir hem de eğlenceli işlere imza atabilirsiniz.