Kadın Tulum 

için sonuçları listeledik.

ÜCRETSİZ KARGO

3
Neşeli Butik Kadın Kemerli Yeni Sezon Likralı Örme Tulum Shnz07 Siyah
(0)
299,90 TL
249,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Giybi Çiçek Desenli Askılı Tulum Bej
(2)
149,99 TL
SEPETTE
119,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

5
Neşeli Butik Kadın Kemerli Yeni Sezon Likralı Cepli Tulum Nb0007 Saks
(0)
399,90 TL
299,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Etnik Desen Atlas Kumaş Tulum - Vizon
(0)
234,00 TL
SEPETTE
98,02 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Giybi Püslük Asklı Salaş Tulum Mavi
(3)
129,99 TL
SEPETTE
103,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Kadın Uzun Kollu Fermuarlı Jogger Paça Çanta Kemerli Tulum Siyah
Kadın Uzun Kollu Fermuarlı Jogger Paça Çanta Kemerli Tulum Siyah
(0)
390,00 TL
349,01 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Neşeli Butik Kadın Vatkalı Kemer Detaylı Sıfır Kol Cepli Tulum N Siyah
(0)
349,90 TL
279,92 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Neşeli Butik Kadın Kemerli Yeni Sezon Tulum Dks008 Siyah
(0)
399,90 TL
279,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

5
Neşeli Butik Kadın Siyah Kruvaze Yaka Bağlama Detaylı Ayrobin Tu Siyah
(0)
299,90 TL
239,92 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3
Neşeli Butik Kadın Kemerli Yeni Sezon Likralı Örme Tulum Shnz07 Saks
(0)
299,90 TL
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

5
Neşeli Butik Kadın Turuncu Kruvaze Yaka Bağlama Detaylı Tulum Nb Turuncu
(0)
299,90 TL
239,92 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Neşeli Butik Kadın Omuzları Bağlama Detaylı Cepli Çiçekli Viskon Kırmızı
(0)
172,35 TL
137,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Neşeli Butik Vizon Kadın Vatkalı Kemer Detaylı Sıfır Kol Cepli T Vizon
(0)
349,90 TL
279,92 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

5
Neşeli Butik Kadın Gül Kurusu Yeni Sezon Bağlama Detaylı Yazlık Gül Kurusu
(0)
299,90 TL
239,92 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

3
Neşeli Butik Kadın V Yaka Düğme Detaylı Tulum Nb7068 Mint Yeşili
(0)
249,90 TL
199,92 TL

ÜCRETSİZ KARGO

5
Neşeli Butik Kadın Kemerli Yeni Sezon Likralı Cepli Tulum Nb0007 Bej
(0)
399,90 TL
299,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Neşeli Butik Kadın Yeni Sezon Cepli Kolları Tül Detaylı Kruvaze Saks
(0)
399,90 TL
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3
Neşeli Butik Kadın Kemerli Yeni Sezon Likralı Örme Tulum Shnz07 Kırmızı
(0)
299,90 TL
249,90 TL

Kadın Tulum

Tulumlar, kadınların dolabında oldukça farklı formlarda bulunabilen kurtarıcı parçalar olmaktadır. Tulumların bu kadar çok tercih edilir olmasında kadın tulum modelleri için oldukça fazla farklı tasarımın bulunması gösterilebilir. Bu sayede, tulumlar hem kombinlenmesi daha kolay olduğu için hem de birçok farklı haline ulaşılabildiği için kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Tulum, kullanım alanı olarak da elbiseden çok daha fazla seçeneğe sahip olmasıyla ve elbiseden daha konforlu bir giyim ürünü olduğundan kadınlar arasında kullanım oranı da oldukça fazladır. Tulumları, günlük hayatta ya da profesyonel iş hayatında kullanmak mümkün olduğu gibi ev içerisinde ev giyim olarak ve gecelik, pijama kategorisi içerisinde de görmek mümkündür. Kadın tulum pijama şeklinde kullanımı kişinin rahat bir uyku çekmesine yardımcı olabilmektedir ve herhangi bir şekilde bel bölgesinin açılma riski olmadığı için uyku esnasında üşütme riskini de ortadan kaldırmaktadır. Bu modele ek olarak, takım şeklinde iki parça halinde tasarlanmış tulum seçenekleri de bulunmaktadır. Bir bütün şeklindeki tulumları giymenin avantajlarına ek olarak, iki parça halinde takım olarak tasarlanan tulum modelleri de giyip çıkarma esnasında kişiye kolaylık sağlamaktadır. Kullanıldığı kumaş seçeneklerinin çeşitliliğine bağlı olarak da daha çok kot kullanılarak tasarlanmış olan kadın bahçıvan tulum modelleri bulunmaktadır. Bu modellerde birçok beden seçeneği bulunmakla birlikte, omuz kısmındaki askıları da kişiye göre ayarlanabilmektedir. Bu sayede o uzunluğu belirlemek kullanıcıya sağlanmış bir kolaylıktır. Tulum boyunun uzun geldiği durumlarda da seçenek olarak bu omuz askılarının bir üst düğmeye takılması önerilebilmektedir. Bu modellerde tulumun alt kısmı pantolon şeklinde uzun olabildiği gibi, şort şeklinde daha kısa olanlar da bulunmaktadır. Bu sayede kış ve yaz mevsimlerinde bu bahçıvan tulumların iki seçeneğinden birini giyebilmek mümkün olmaktadır. Tulum, hem yaz hem de kış gibi birbirinden çok farklı giyim tarzını gerektiren iki mevsim de kullanılabilen bir parça olarak kadınların, her zaman kullanımına olanak veren bir parça olmaktadır. Elbise genellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilirken kış aylarında kullanımı tuluma göre daha düşük oranlıdır. Tüm ürün seçeneklerine elbise ve tulum sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 Birbirinden Farklı Tulum Modelleri ile Gözler Üzerinizde Olacak

Birbirinden Farklı Tulum Modelleri ile Gözler Üzerinizde Olacak

Kadın tulum elbise modelleri günlük yaşamın her alanında kullanıma imkan tanımaktadır. Örneğin, bir kadın siyah tulum alıp dolabına koyduğunda bunu birden fazla ortamda kullanabilmek üzere kombinleyebilecektir. Bir akşam yemeği ya da ofiste geçecek bir gün için farklı aksesuarlar ile tamamlayarak, her iki duruma da uygun hale getirmek mümkün olmaktadır. Hatta özel bir gün için, düğün, nişan ya da kokteyl gibi aktivitelerde kullanmak üzere de kemer ya da diğer aksesuarlar ile destekleyerek kullanabilmek mümkündür. Tulum modelleri arasında birçok farklı seçenek bulunmasına rağmen temelde tulumları vücuda oturanlar ve daha salaş olanlar olarak ayırmak mümkün olmaktadır. Vücuda oturan modeller arasında kadın işçi tulumu da bulunmaktadır. Bu tulum modellerini genellikle small ve medium bedene sahip kişiler tercih etmektedir. Salaş olan modeller için, böyle bir durum söz konusu değildir. Her beden kalıbından kişi için oldukça iyi bir görünüm yakalamayı vaat eden bu modeller, her bedenden kadın için tercih edilir durumdadır. Daha dar olan modeller, kişinin eğer fazlalığını olduğu düşündüğü bölgesi varsa bunu ortaya çıkaracağına inandığı için tercih edilmeyebilmektedir. Tulum bedenlerinde oldukça geniş bir yelpaze bulunduğu için kişi, hangi beden grubuna ait olursa olsun kendine uygun bir modeli rahatlıkla bulabilecektir. Bu çeşitlilik sadece vücuda oturup oturmaması ya da salaş olup olmamasından ibaret olmamaktadır. Kol kısmı, yaka bölümü, tulumun uzunluğu, kemer kısmının olup olmadığı, düğmeli ya da fermuarlı olup olmadığı gibi birçok farklı özellikle değerlendirilebilmektedir. Bunlara ek olarak çeşitli renkler ve modellerde tulumlar bulunabilmektedir. Kol kısmına göre tulum modellerine bakıldığında: askılı, kalın askılı, yarasa kollu, uzun kollu gibi tulumlar bulmak mümkündür. Bu seçim kişinin estetik zevkine kalmış olmakla birlikte kişinin daha rahat ettiği bir modeli tercih etmesi de olasıdır. Yaz mevsiminde askılı ve kalın askılı modeller, kışın ise uzun kollu ve yarasa kollu modeller daha çok tercih edilmektedir. Üst kısmı gömlek yakası şeklinde olan tulum modelleri de bulunmaktadır. Bu model daha çok profesyonel iş hayatında kullanılmak üzere tercih edilmektedir. Ek olarak Koton elbise modellerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 Tulum Modelleri ve Beden Seçenekleri

Tulum Modelleri ve Beden Seçenekleri

Tulum modellerini birden fazla yönden farklı kategoriye ayırabilmek mümkündür. Örneğin, dekolte alanının bulunduğu yere bakarak tulumları farklı kategoriler içerisinde değerlendirmek mümkündür. Sırt dekoltesi, göğüs dekoltesi, bacak dekoltesi bulunan farklı modellerde tulumlar mevcuttur. Sırt dekoltesi bulunan modeller genellikle daha özel günlerde kullanılmak üzere tercih edilmektedir. Bu modele ek olarak kolları tül şeklinde olan tulumlar da bulunmaktadır. Yine sırt dekoltesi bulunan modeller ile aynı şekilde özel günlerde giymek amacıyla alınabilecek seçeneklerden biridir. Tulum kadın giyim için önemli bir parça olmaktadır. Özel günlere ek olarak, diğer zamanlarda da göğüs ya da bacak dekolteli tulum modellerinin kullanılması mümkündür. Sırt dekoltesinin bulunduğu ve daha çok aksesuara sahip olan tulum modellerini kadın tulum abiye kategorisi altında değerlendirmek mümkün olmaktadır. Bunun dışında, tulumlarda da aynı elbiselerde bulunduğu gibi boy uzunluğuna tabii olarak bir değerlendirme yapmak mümkündür. Bu değerlendirmede üç ayrı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler; mini, midi ve maxi boy olmaktadır. Mini tulum modellerinde genellikle tulumun alt kısmı şort boyutunda olmaktadır. Genellikle yazın tercih edilen bu model, kış içinde uzun çoraplarla kullanıma uygun olmaktadır. Midi boy, maxi ve mini boyun arasında boy uzunluğunu tarif etmek için kullanılmaktadır. Dizin altında ancak bileklere kadar uzanmayan tüm tulum modelleri bu kategori altında değerlendirilmektedir. Midi boy tulumlar ise en uzun boya sahip olan tulum seçenekleridir. Bu modelde tulumun bacak kısmı bileklere kadar uzanmaktadır. Şalvar şeklinde tasarlanan tulum modelleri de bu kategori içerisinde bulunmaktadır. Gecelik ve pijama kategorisi içerisindeki tulumlar da genellikle midi boy seçeneği ile tasarlanmaktadır. Özellikle kadın polar tulum modelleri genellikle kış aylarında kullanıldığı için hem uzun kollu hem de alt kısmında midi boy seçeneği bulunmaktadır. Yazlık olarak kullanılabilecek pijama seçenekleri içerisinde de tulum bulunur. Bu modeller, kış mevsimi için tasarlanan tulum modellerinden farklı olarak mini ya da midi boylarda ve kısa kollu ya da askılı yapıya sahip olmaktadır. Böylece her mevsim tulumu ev içerisinde ya da dışarıda kullanabilmek mümkün kılınmıştır. DeFacto elbise ürün modellerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 Tulum Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Tulum Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Kadın tulum seçenekleri arasından aranan modelin bulunması oldukça kolaydır çünkü oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Bu modeli bulmak kadar kişinin vücut yapısına uygun olup olmadığı, onu olduğundan daha iyi gösterip göstermeyeceği ya da alınan rengin kişiye yakışıp yakışmayacağına dikkat edilmelidir. Seçim yaparken öncelikle mevsim şartları dikkate alınmalıdır. Bu anlamda kadın tulum salopet seçenekleri her mevsimde kullanılabilecek modellere sahiptir. Bu modelden seçim yapabilmek güvenli olacaktır. Bunun dışında bir seçim yapılmak istendiğinde, içinde bulunulan mevsim şartlarına göre tulumun boyuna dikkat edilmelidir. Kış mevsiminde mini boy bir tulum giymek ya da yaz mevsiminde maxi boy bir tulum giymek cilt için çok sağlıklı olmayabilir. Bu nedenle mevsim şartlarına oldukça dikkat edilmelidir. Buna dikkat edildikten sonra kişi vücut ölçülerinin farkında olmalı, vücudunda göstermek istediği, beğendiği ve gizlemek istediği bölgeleri iyi tespit etmelidir. Örneğin, kalça bölgesinde fazlalığı bulunan bir kişinin üzerine oturan bir tulum modeli tercih etmesi onu olduğundan da kilolu gösterebilmektedir. Buna ek olarak, bu tip vücuda sahip olan kişiler için şalvar şeklindeki modeller de tercih sırasında altlarda olması gereken modellerdendir. Bu modelleri daha çok, kilo problemi yaşamayan kişilerin tercih etmesi uygun olacaktır. Büyük beden ölçülerine sahip kişiler için genellikle üzerine çok yapışmayan ama çok da salaş olmayan modeller önerilebilmektedir. Bu sayede ne olduklarından daha kilolu görünecekler ne de istedikleri modeli giymekten kendilerini alıkoymuş olacaklardır. Buna ek olarak, dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik tulumu seçerken renginin kişiye uygun olup olmadığıdır. Kişi bu noktada cilt alt tonunun rengini bilirse işi daha da kolaylaşacaktır. Oldukça soluk bir ten rengine sahip olunan bir dönemde kadın beyaz tulum tercih edilmesi kişiyi olduğundan daha kötü gösterebilmektedir. Bu gibi durumlara dikkat edilmelidir. Bunlar haricinde geriye kalan tek şey kişinin estetik zevkidir. Bu faktörlere dikkat ettikten sonra kişi kendi estetik zevkleri doğrultusunda istediği tulum modelini seçebilmektedir. Böylelikle hem kendinin en iyi haline sahip olmuş olacaktır hem de giymek istediği kıyafetin içerisinde mutlu olmayı başaracaktır.

 Kullanıldıkları Alanlara Göre Tulum Modelleri

Kullanıldıkları Alanlara Göre Tulum Modelleri

Tulumlar boy uzunluklarına, dekolte şekillerine, kumaşlarına göre ayrıma tabii tutulabilmektedir. Bütün bu farklılıklar sayesinde giyildikleri alanlar da değişiklik göstermektedir. Öncelikle hangi kumaşlardan tulum modelleri elde edilebildiğine bakılacak olursa, geniş bir yelpaze bulunduğu fark edilmektedir. Bunlara örnek olarak; pamuk, viskon, polyester, denim, elastan, şifon, saten, dokuma kumaş, keten, viskoz, likra, payet, örme kumaş, polar, kadife, keten dokuma, dantel, kaşkorse, krep, naylon, pelüş, penye, tül, polyamide, modal, tencel, triko, akrilik, bambu, fisto, hasır, jarse ve micro verilebilmektedir. Bu kadar çeşitli kumaş seçeneğinin olması tulumları hayatın her alanında ve yaşanan her mevsimde kullanıma uygun hale getirmektedir. Örneğin saten ve polar gibi kumaşlar gecelik olarak tasarlanan tulum modellerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Saten kumaşı, kadın uzun tulum modellerinde de kullanılmaktadır. Saten bir tulum ile oldukça modern ve şık bir görünüm yakalanabilmektedir. Örneğin, saten kumaştan üretilmiş tulumların kullanım alanları genellikle özel günler olarak kodlanmış durumdadır. İş hayatında saten bir tulumun kullanılması çok profesyonel olarak karşılanamayabilir. Profesyonel iş hayatında kullanılan tulumlar genellikle abartı renklere sahip olmayan daha çok klasik kesim ve gömlek yakalı modeller olmaktadır. Önü düğmeli ya da fermuarlı modeller de bu alanda kullanılabilmektedir. Bahsedildiği gibi, polar kumaşından üretilen tulumların da yaz aylarında kullanılması uygun olmadığı gibi özel davetler ve diğer aktivitelerde kullanılması çok tercih edilmemektedir. Bu kumaşın kullanılarak yapıldığı tulumlar genellikle pijama şeklinde olduğundan, tulum kendi formu dolayısıyla kullanım alanını belirlemiş sayılmaktadır. Yaz aylarında kullanıma çok uygun bir kumaş olmadığı belirtilen polar kış aylarında tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra yaz aylarında dantel, tül, saten, penye gibi kumaşlardan üretilmiş tulum modelleri daha sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım alanlarına ek olarak temin edilirken de birçok farklılıkla karşılaşılabilmektedir. Bunlardan en önemlisi de fiyatta oluşabilecek farklılıklardır. Kadın tulum fiyatları açısından tek bir fiyatlandırmadan bahsetmek mümkün olmamaktadır. Tulum modelleri ve seçenekleri birçok yönden birbirinden farklılaşmaktadır. Birbirinden oldukça farklı kumaşlarda ve modellerde üretilen tulum modelleri bulunduğu için fiyat konusunda da herhangi birliktelik olabilmesi mümkün olmamaktadır. Alınacak olan tulumun kumaşı, boyu, modeli, rengi gibi onu tanımlayıcı özellikleri farklılaştıkça fiyatta da farklılıklar gözlenebilmektedir. Bu nedenle tek bir fiyatlandırma olmadığını söylemek doğru olacaktır.

 Vücut Tipine Uygun Bir Tulum ile Modern ve Şık Görünmek Çok Kolay

Vücut Tipine Uygun Bir Tulum ile Modern ve Şık Görünmek Çok Kolay

Tulum, kullanıldığı alan her ne olursa olsun kişiye şık ve modern bir görünüm kazandırmaktadır. Bu görünümün elde edilebilmesinin en önemli gereği de kişinin kendi vücut tipinin özelliklerinden haberdar olmasıdır. Ancak bu şekilde kişi kendine ve vücut tipine en uygun olan tulumu seçebilecektir. Aksi takdirde, diğer tüm kıyafetlerde yaşanabileceği gibi tulum giymek kişiyi olduğundan daha kısa ya da olduğundan daha kilolu, zayıf gösterebilmektedir. Fazlalığı olduğunu düşünen bir kadın deri tulum giydiğinde bu fazlalıklar daha fazla ortaya çıkacaktır. Kumaş konusunda da vücut tipine uygun olan kumaş modellerine yönelmek gerekmektedir. Saten de aynı deri gibi kullanan kişinin bütün hatlarını belli etmektedir. Bu nedenle gizlemek istenilen bölgeler için saten kumaşın kullanıldığı tulumlar tercih edilmemelidir. Buna ek olarak, sadece kumaş değil model de kişinin vücut tipi için dikkat edilmesi gereken bir diğer durumdur. Şalvar gibi geniş ölçülere sahip tulum modelleri, hem standart bedendeki kişiler hem de büyük beden kişilerin giyebileceği ölçülerde modellerdir. Ancak bu modelin seçilmesinden önce kişi vücut tipini incelemelidir. Aynı kumaş gibi, tulumun hangi boy kategorisine ait olduğu da iyi bir görünüm yakalanabilmesi için önemlidir. Örneğin çok kısa boylu bir kişi tarafından midi boy bir tulum seçilmesi o kişinin daha da kısa boylu görünmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle bu boy skalasındaki kişiler için ya mini ya da midi boydaki tulum modellerinin seçilmesi önerilmektedir. Kol ve yaka kısmı da bir diğer belirleyici olarak göze çarpmaktadır. Kol genellikle mevsim değişikliği sebebi ile farklı tercihler yapılan bir durum olmasına rağmen yaka bölgesi yine kişinin vücut tipini iyi tanıyarak yapması gereken bir seçimdir. Kişi bu noktada boyun uzunluğuna bakmalıdır. Eğer kısa bir boyun yapısına sahipse, v yaka ya da gömlek yakalı tulumları tercih etmesi önerilmektedir. Eğer uzun bir boyun yapısı var ise bu noktada yuvarlak yaka ya da bisiklet yaka modelleri seçmesi daha uygun olacaktır.