ÜCRETSİZ KARGO

Çift Cepli Yarım Düğme Arkası Uzun Kot Gömlek - Lacivert
(4)
239,88 TL
SEPETTE
143,93 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Lela Bayan Gömlek 6058115
(0)
159,99 TL
SEPETTE
135,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Balins - Kadın Basic Kot Gömlek
(1)
279,90 TL
SEPETTE
264,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gömlek Organze Tül Kadife Detaylı Çizgili
(0)
59,99 TL
39,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Lela Bayan Gömlek 51427654
(0)
459,99 TL
SEPETTE
390,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

giybi Taş Süslemeli Çizgili Oversize Viskon Gömlek Narçiçeği
(1)
139,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Lela Bayan Gömlek 514337310
(0)
459,99 TL
SEPETTE
390,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

giybi Ekoseli Kalın Boyfriend Gömlek Hardal
(1)
109,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

6
FULLAMODA Saten Gömlek
(0)
89,99 TL
80,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

18
Kadın Bej Geniş Yaka Düz Gömlek
(1)
296,49 TL
SEPETTE
266,84 TL

ÜCRETSİZ KARGO

18
Kadın Beyaz Geniş Yaka Düz Gömlek
(1)
296,49 TL
SEPETTE
266,84 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

giybi X YONCA ÇALLI Oversize Pamuklu Gömlek Açık Mavi
(3)
189,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Lela Bayan Gömlek 6053287
(1)
129,99 TL
SEPETTE
110,49 TL

ÜCRETSİZ KARGO

18
Kadın Kahve Geniş Yaka Düz Gömlek
(0)
296,49 TL
SEPETTE
266,84 TL

ÜCRETSİZ KARGO

8
FULLAMODA Düşük Kol Oversize Gömlek
(1)
134,99 TL
121,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Rahat Kesim Beyaz Baskılı Kadın Gömlek
(0)
219,00 TL
149,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Lela Bayan Gömlek 6058115
(0)
159,99 TL
SEPETTE
135,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Kol Katlamalı Kapşonlu Kadın Kışlık Ekose Gömlek - Siyah
(0)
155,88 TL
SEPETTE
93,53 TL

Kadın Gömlek

Yaz kış kadın gardıroplarında yer bulan kadın gömlek ve bluz modelleri, yıllardır farklı beden ve model seçenekleriyle kombinlerde kullanılmaya devam ediyor. Kesim, renk ve kumaşa göre ister klasik ister spor olarak kullanılabilen gömlekler farklı beden seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Her yaştan kadına hitap edebilen gömlekler kombinin ana parçası olarak kullanılabileceği gibi görüntüyü tamamlamak için de kullanılabiliyor. İpek kumaştan kadifeye birçok farklı kumaş seçeneğiyle kadınların beğenisine sunulan kadın gömlek fiyatları model ve malzemeye göre değişiklik gösteriyor. Farklı boyut ve figürde düğmeler kullanılarak üretilen kadın gömlekleri olduğu gibi çıtçıt veya fermuarla üretilen modellere de rastlamak mümkün. İş hayatı, kongreler, konferanslar gibi yerlerde daha çok klasik kesim, düz renk gömlekler tercih ediliyor. Günlük hayatta kişinin tarzına göre klasik kesim, bol kesim veya düz kesim birçok renkte ve desende üretilmiş gömlekleri bulmak mümkün. Kadın gömleklerinin yakaları da farklı duruşlara sahip oluyor. Erkek yaka olarak da bilinen dik yakalı kadın gömlekleri genellikle klasik modellerde kullanılsa da farklı modellerde de bu yaka şekline rastlanabilir. Hâkim yaka gömlek ve şal yaka gömlek ise klasik tarzın dışında modern ve şık bir görüntü için tercih ediliyor. Özellikle yaz aylarında tercih edilen açık yaka kadın gömlekleri ise isteğe göre hem spor hem de modern olacak şekilde kombinlenebiliyor. Mevsimler gömleklerin kumaş çeşidini etkilediği gibi renk seçimlerini de etkiliyor. Soğuk havalarda daha koyu tonlar tercih edilirken sıcak havalarda daha açık ve canlı tonlar tercih ediliyor. Özellikle yazın kısa kollu veya kolsuz gömlek çeşitleri daha sıklıkla kullanılıyor, kış ve sonbahar gibi serin mevsimlerde ise tercihe göre uzun kollu, kısa kollu veya kolsuz gömlekler kullanılabiliyor. Kadın gömlek boyu modelden modele değişiklik gösteriyor. Göbek üstünde biten kısa gömlekler olduğu gibi bileğe kadar uzanan gömlek elbiseler de üretiliyor. Farklı desenlerde üretilen gömlek elbiseler her mevsim kullanılmaya uygun. Kadın çizgili gömlek elbise kazak, atkı gibi parçalarla tamamlanıp kışın kullanılabileceği gibi ince bir kemer ve sandalet ile tercih edilip yazlık bir kombin olarak da kullanılabilir.

Rahat ve Şık Kadın Gömlek Modelleri

Rahat ve Şık Kadın Gömlek Modelleri

Dört mevsim kullanılabilen kadın gömlekleri; uzun kollu, kısa kollu, fakir kol, kolsuz gibi birçok farklı şekilde üretilebilir. Ayrıca renk ve üretilen kumaşlarla da farklı mevsimlerde kolaylıkla kombinlenebilen kadın gömlekleri farklı tarzlara adapte edilebilmektedir. Kış ve sonbahar mevsimlerinde soğuk havalarda kullanılmak için yün, kadife, kaşmir, tüvit kumaş çeşitleri tercih edilirken; yaz ve bahar mevsiminde, keten, şile bezi, poplin, ipek ve doğal pamuklu kumaşlar gibi daha serin tutan kumaşlardan üretilen gömlekler tercih edilir. Kadın gömlek kombinleri mevsim ve tarzlara göre farklılık gösterebilmektedir. Kadın ekoseli gömlek modelleri daha çok bahar ve kış aylarında tercih edilen modellelerdir. Yine kadın oduncu gömlekleri soğuk havalarda tercih edilen bir gömlek modelidir. Özellikle kadın oduncu gömlek uzun olarak dar paça jean ve bot veya çizmelerle kışın sıcak tutan kombinlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Kadın gömlek uzun modelleri her mevsim ister tayt ister pantolon isterse tek başına elbise gibi kombinlenerek kullanılmaktadır. Her tarzda bulunabilen kadın gömlekler ile modern bir görünüm elde etmek mümkün olduğu gibi kadın vintage gömlek modelleri tercih edilerek daha retro bir görünüm yakalamak da mümkün. Kombinlerde sıklıkla kullanılan kadın beyaz gömlek modelleri bol kesim tercih edilerek kotlarla kombinlendiğinde çok farklı bir tarz oluştururken; kumaş pantolon ya da eteklerle daha oturan bir beyaz gömlek modeli kullanılarak iş yerleri için şık kombinler oluşturuyor. Kadın gömlek modelleri yaka tiplerine göre de farklılık gösteriyor. Daha çok klasik modellerde kullanılan ve erkek yaka olarak da bilinen dik yakalı gömlekler dar ve bol kesimlerde üretiliyor. Taş, boncuk veya nakışla işlenmiş dik yaka kadın gömlekleri farklı renk ve kumaş seçenekleriyle bulmak mümkün. Hâkim yaka kadın gömlekleri yine klasik şık bir kombinde kullanılabilecek bir yaka çeşidi. Genellikle ince kumaşlı gömleklerde kullanılan hakim yaka çalışma hayatında tercih edilebilecek bir yaka çeşididir. Şal yaka kadın gömlekleri ise klasik görünüme alternatif bir şıklık arayan kadınlar tarafından tercih edilebilir. Şal yaka kullanılan gömlekler genellikle şifon gibi dökümlü kumaşlardan üretilir. Açık yaka gömlekler ise özellikle sıcak aylarda tercih edilen modellerdir. Klasikten spora her tarzda gömlek modeline adapte edilebilen bir yaka tipidir. Bazı kadın gömlek modelleri göğüs kısmının tek veya iki tarafında ceple üretilir. Model ve tarza göre ceplerin büyüklüğü farklılık göstermektedir. Sayfamızdan Koton kadın gömlek modellerine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İdeal Kadın Gömlek Seçimi

İdeal Kadın Gömlek Seçimi

Birçok farklı desen, renk, kumaş ve bedende üretilen kadın gömlekleri her tarzda kullanılabiliyor. Tercihe göre bol kesim veya üste oturan dar kesim bir gömlek kullanılabilir ancak her iki durumda da beden seçimi oldukça önemlidir. Tavsiye edilen üste oturan gömlek modellerinde kullanıcının kendi bedenini tercih etmesidir. Bol kesim modeller de ise kullanıcının isteğine göre tam beden veya bir küçük beden tercih edilebilir. Bedenler markalar arasında değişiklik gösterebiliyor. Gömleğin kumaşı bir diğer dikkat edilmesi gereken konudur. Kadın jean gömlek gibi bazı gömlek modelleri her mevsimde kullanılabiliyor. Yine kadın ipek gömlek her mevsim kullanılabiliyor olsa da genellikle yaz ve bahar mevsimlerinde tercih ediliyor. Kadın pamuklu gömlekgibi modeller verdikleri serinlik hislerinden dolayı daha çok sıcak havalarda tercih ediliyor olmalarına rağmen; kalın kazak veya süveter ile kombinlenerek kışın da kullanılabiliyor. Gömlek seçerken bir diğer önemli husus da birlikte kullanılacak parçalar ile bütün oluşturacak bir modeli tercih etmek. Soğuk havalarda tayt veya kot pantolon ile oduncu gömleği veya bol kadife gömleği, dar balıkçı yaka badilerle kombinleyerek rahat ve spor bir görüntü elde edilebilir. Klasik kadın gömleklerinde ideal boy gömleğin kalçanın başladığı yerde bitmesidir ancak farklı gömlek modellerinde arzu edilen uzunluk tercih edilebilir. Gömlek elbiseler kemer, kazak ve çizmelerle kombinlenerek soğuk havalarda tercih edilebilir. Özellikle profesyonel hayatta çok sık kullanılan kadın gömlekleri ile çok şık kombinler yapılabiliyor. Kadın ipek gömlek modelleri özellikle yazın hem serin tutan kumaşı hem de şık görüntüsü sebebiyle çokça tercih ediliyor. Kumaş veya keten pantolonlarla kullanılarak sıcak günlerde ofis ve işyerleri için şık seçenekler olarak sıklıkla tercih ediliyor. Kullanılan kumaş gömleğe ne kadar sıklıkla ütü yapılması gerektiğini de etkiliyor bu sebeple gömlek alınırken bu konu dikkate alınarak ihtiyaca uygun kumaş tercihi yapılmalıdır. Gömlek desenleri de hem gömleğin tarzını hem de vücutta duruşunu etkiler. Profesyonel hayatta daha sade modeller kullanmak tercih edilirken günlük hayatta çeşitli desenlerde kadın gömlekleri kullanılabilmektedir. Gömleği almadan önce ne amaçla kullanılacağı ve bedende nasıl durmasını istediği göz önünde bulundurarak bir seçim yapılmalıdır. Markalar arasında beden farkları olabileceğinden satın almadan önce markanın beden tablosu kontrol edilerek kişinin beden ölçüleriyle kıyaslanıp doğru bedenin seçilmesi gerekmektedir. DeFacto kadın gömlek çeşitlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Her Koşulda Giyilebilecek Kadın Gömlek Fiyatları

Her Koşulda Giyilebilecek Kadın Gömlek Fiyatları

Her tarza ve bedene uygun seçeneklerin bulunabileceği kadın gömleklerin fiyatları model ve markalara göre değişiyor. Kullanılan kumaş, düğme çeşidi, işlemelere göre farklı fiyatlarla alıcıyla buluşan kadın gömlekleri klasik, spor birçok kombinin vazgeçilmez bir parçası olmayı sürdürüyor. Dar kesim, fit kesim, bol kesim gibi birçok farklı kesimde üretilen gömlekler aynı zamanda uzun kollu, yarım kollu, fakir kollu veya kolsuz seçenekleriyle de farklılıklar gösteriyor. İpek, kaşmir gibi kumaşlardan üretilebildiği gibi jean veya keten gibi kumaşlardan da üretilen gömlekleri bulmak mümkün. Tarza ve ihtiyaca göre kadın gömleklerinde her bedene uygun birçok farklı model seçeneği bulunuyor. Yakası taşlarla süslü gömlek modelleri kıyafette parıltı sevenler tarafından tercih ediliyor. Farklı tarza işlemeler ile ister etnik desenli ister daha klasik taşlı üretilen gömlekleri bulmak ve farklı tarzlara uyarlamak mümkün oluyor. Baskılı gömlekler genellikle spor kombinlerde kullanılıyor. Değişik baskı çeşitleri kullanılarak üretilen gömlek modelleri kombinlerin havasını kolaylıkla değiştirmenize yardımcı olur. İşlemeli ve baskılı gömleklerin fiyatları marka, model, kumaş ve kullanılan baskı ve işlemenin çeşidine göre farklılıklar gösterir. İşleme ve baskılar genellikle daha kalın kumaşlı gömleklerde kullanıldığından çoğunlukla kış ve sonbahar mevsimlerinde kullanılsalar da bazı yazlık modellerde de baskı ve işlemelere rastlanabilir. Kadın denim gömlek modellerin ince kot kumaşından üretilen modelleri yazın ve baharda kullanılabileceği gibi daha kalın kotlarla üretilenler tercih edilip serin havalarda ceket olarak kullanılabiliyor. Kadın denim gömlek fiyatları kullanılan kotun kalitesine, gömleğin modeline ve düğmelerine göre farklılık gösterebiliyor. Gömlekler genellikle düğme ile üretilseler de istenildiği takdirde fermuarlı veya çıtçıtlı modelleri de mevcut. Özellikle denim gömleklerde düğme yerine çıtçıt kullanımı tercih edilebiliyor. Yine gömleklerde kullanılan düğme kalitesi ve çeşidi de gömleğin fiyatını etkileyen bir başka faktör. Kadın gömleklerde kullanılan düğme boyutları modele göre farklılık gösterebiliyor. Bazı modeller ilerde ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere yedek düğmeyle birlikte geliyorlar. Kopan düğmenin yerine aynısı bulunup dikilemediği takdirde tüm düğmeleri söküp istenilen farklı model düğmelerle değiştirilebilir. Çevre bilincinin artması ile sürdürülebilir malzemelerden üretilen kadın gömleklerinin popülaritesi de arttı. El dikimi olarak da bulunabilen sürdürülebilir kadın gömlek modellerinin fiyatları marka ve modeller arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

 Kadın Gömlek Kombinleri

Kadın Gömlek Kombinleri

Her tarza ve her etkinliğe uyabilen kadın gömlek modelleri çok farklı şekillerde kombinlenebiliyor. Özellikle bol kesim kıyafetlerin günlük hayatta kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte bol kesim gömleklerin kullanımı da her geçen gün artıyor. Bol kesim gömlekler değişik parçalarla kombin edilerek farklı stiller yaratılabilir. Dar paça deri pantolon, bot ve uzun montlarla kullanılarak şık ve modern bir görünüm tercih edilebileceği gibi boyfriend jean, spor ayakkabı ve şişme mont ile kombinlenerek spor ve rahat bir görünüm de verilebilir. Gömlek kombinlerinde dikkat edilen faktörlerden birisi renkler. Diğer kıyafetlerde olduğu gibi kontrast renkler kullanılarak hazırlanan bir kombin kullanılabileceği gibi tüm kombin tek renk baskın olacak şekilde de hazırlanabilir. Kadın haki gömlek mevsime göre haki deri pantolon veya tayt ile kombinlenebilir veya kadın lacivert gömlek beyaz bir pantolonla kombin edilerek kontrast oluşturulabilir. Kadın ekru gömlek modelleri birçok farklı parçayla bir arada kullanılıyor. Ekru her mevsim rahatlıkla kombinlenebilen bir renk olduğu için gömlek modellerinde de sıkça tercih ediliyor. Klasik ekru bir gömlek ile kumaş eteği birlikte kullanarak şık bir iş kombini oluşturulabileceği gibi kot şort veya taytların üzerine bol kesim dökümlü ekru gömlekler kullanılarak daha rahat bir kombin yapılabilir. Kadife, deri, pamuklu veya ipek gibi farklı kumaş türlerinde bulunan ekru kadın gömlekleri her bedene uygun üretilebiliyor. Kadın oduncu gömlekleri özellikle soğuk havalarda tercih edilen gömlek modellerindendir. Kombine daha rüstik bir hava katmaya yardımcı olan oduncu gömlekleri genellikle jean pantolon veya tayt gibi parçalarla birlikte kullanılıyor. Kadife kumaştan üretilen gömlekler soğuk havalarda tercih edilen bir diğer gömlek modeli. Kalın kumaşı sayesinde ceket gibi de kullanılabilen kadife gömlekler spordan klasik giyime birçok farklı tarza uyum sağlıyor. Atkı, bere veya şal gibi aksesuarlarla kullanılan kadife gömlekler daha sıcak ve rahat bir görünüm kazanırken klasik pantolon veya eteklerle kullanıldığında şık bir görünüm sağlıyor. Farklı renkler ve kumaşlarla üretilen ekoseli gömleklerin hemen her mevsime uygun modelleri bulunur. Özellikle kırmızı siyah ekoseli gömlekler Noel ve yılbaşı kombinlerine oldukça uyumludur. Beyaz gömlek gibi her mevsim kullanılabilen kadın gömleklerin bol kesimleri de dar kesim modelleri de oldukça yaygın kullanılmaktadır. Yaz aylarında mini şort veya eteklerle sıklıkla kombinlenen beyaz bol kesim gömlekler, kışın kazak ve çizmeli kombinler de kullanılıyor.

Kadın Gömlek Üretimi

Kadın Gömlek Üretimi

Kadın gömlekleri farklı model ve bedenlerde üretilirler. Bir kadın gömleği bir terzinin atölyesinde veya endüstriyel dikiş makinaları kullanılarak üretilebilir. Ancak üretim yeri neresi olursa olsun işlem siparişi almakla başlar ardından malzeme tedariki, kumaş kesimi, gömlek parçalarının dikilmesi ve siparişin sevki ile süreç sona erer. Kullanılan kumaşlar marka ve modeller arasında değişiklik gösterebilir. Yine aynı beden gömlek farklı markalarda farklı kalıplarla üretildiği için tam olarak aynı ölçülere sahip olmayabilir. Gömleklerin kesimleri arasındaki farklar da bedenler arasında farklara sebep olabilmektedir. Aynı markanın dar kesim gömleğinin 36 bedeni ile bol kesim gömleğinin 36 bedeni üste farklı oturur. Farklı renklerde kumaşlardan üretilen kadın gömleklerinin renkleri arasında kumaştan kaynaklı ton farkları olabilmektedir. Örneğin kadın yeşil gömlek aynı ton yeşil kullanılmasına rağmen kadife bir kumaşta farklı ipek kumaşta farklı durur. Gömlek için beden ölçüleri alınarak markaların gömlekler için verdiği beden tablolarından alıcı kendisine uygun bedeni seçebilir. Gömlek ölçüsü alınırken takip edilmesi gereken birkaç basit adım vardır. Mümkünse bir başka kişiden destek alınarak mezura yardımıyla önce boyun çevresinin ölçüsü alınır. Daha sonra kollar aşağıda olacak koltuk altından geçecek şekilde göğüs üzerinden mezura ile vücudu çevreleyerek göğüs ölçüsü alınır. Belin çevresi mezurayla sarılarak bel ölçüsü sarılır. Göbek bölgesi kilolu kişilerin ölçüyü oturarak almaları tavsiye edilir. Dirsek çok az kırılarak bilekten omuza kadar olan kısım ölçüldüğünde kol ölçüsü alınmış olur. Omuz ölçüsü alınırken ise iki omuz sırt kısmından iki omuz arasındaki uzaklık ölçülür. Omuz hizasından başlayarak kemer boyunun biraz aşağısına kadar olan kısım ise gömlek boyunun uzunluğunun ölçüsüdür. Gömlekler birçok parçayla birlikte kombinlenebildiği için gömlek alınırken gömleğin nasıl kullanılmak istenildiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer gömlek içine kazak veya badi gibi giysiler giyilerek kullanılacaksa beden seçimi bu durum dikkate alınarak yapılmalıdır. Gömlek üretiminde kullanılan kumaşa göre gömleğin kırışma seviyesi değişkenlik gösterse de kırışmayı minimum seviyeye indirmek için gömlek giydikten sonra asarak kaldırılması önerilir. Gömleklerin yıkama talimatları gömlekte kullanılan kumaş türüne göre farklılık göstermektedir. Ürünün kullanım ömrünü arttırmak için markanın tavsiye ettiği kullanım talimatlarına uygun olarak yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Bazı kadın gömlek kumaşları ise sadece kuru temizleme ile temizlenmeye uygundur. Gömleklerin yıkama ve bakım talimatlarına uyarak ürünlerin dayanma süreleri artırılabilir.