ÜCRETSİZ KARGO

Osse Os 12238 02 Unisex Güneş Gözlüğü
(0)
210,00 TL
201,60 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Vogue VO5438S 279280 52 Hailey Bieber Koleksiyon Kadın Güneş Gözlüğü
(2)
888,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Prada Pr07Ys 142130 Kadın Güneş Gözlüğü
(0)
3.460,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mustang Mu 1924 02 Unisex Güneş Gözlüğü
(1)
350,00 TL
336,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

De Valentini DV 1020 6 Unisex Güneş Gözlüğü
(0)
120,00 TL
115,20 TL
SQUARERECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Ray-Ban Rb2140 901 50 Unisex Güneş Gözlüğü
(10)
1.605,12 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hawk Hw 1398 03 Unisex Güneş Gözlüğü
(0)
130,00 TL
124,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hawk Hw 1398 01 Unisex Güneş Gözlüğü
(1)
130,00 TL
124,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hawk HW 1684 01 Kadın Güneş Gözlüğü
(1)
150,00 TL
144,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Prada Pr 13Ys 1Ab5S0 52 Kadın Güneş Gözlüğü
(1)
3.140,92 TL
SQUARERECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Gucci Gg0818Sa 004 Kadın Güneş Gözlüğü
(0)
7.332,48 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Burberry Be4335 39298G Kadın Güneş Gözlüğü
(0)
4.100,00 TL
2.142,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

NAUTİCA N 3662SP 001 UNISEX GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ
(1)
850,00 TL
816,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

ARMANI EXCHANGE 4125SU 815887 54 KADIN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ
(0)
1.932,00 TL
1.449,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Ray-Ban RB4378 601/8G 54 Kadın Güneş Gözlüğü
(1)
1.766,04 TL
1.691,69 TL
SQUARERECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Ray-Ban Wayfarer Rb2186 1297/3M 49 Kadın Güneş Gözlüğü
(0)
1.821,11 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Focus On TS0072İN1 Tokyo Fotokromik Ekran ve Kadın Güneş Gözlüğü Siyah
(1)
499,00 TL
SEPETTE
359,10 TL

Kadın Güneş Gözlüğü

Kadınların günlük hayattaki tercihlerinden birisi güneş gözlükleridir. Bu ürünler, hem göz sağlıklarını korur hem de giyim tarzlarını tamamlar. Her cinsiyet için ortak bir aksesuar olmasının yanı sıra kadın güneş gözlüğü modelleri oldukça çeşitlidir. Geniş renk ve model skalasına sahip olan bu ürün her moda anlayışında kendine ait bir yer bulmaktadır. Güneşli günlerin vaz geçilmezi olmasının yanı sıra kış günleri için de kullanıma uygundur. Göz sağlığı için dört mevsimde de kullanılması gereken güneş gözlükleri sahip olduğu özelliklere göre fiyatları çeşitlenmektedir. Modanın her dönem değişen ritmine ayak uyduran kadın güneş gözlüğü modelleri arasından en popüler çerçeve şekli yuvarlak olanlardır. Çok geniş ürün yelpazesi arasından siz de tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtan güneş gözlüğünü seçebilirsiniz. Seçeceğiniz kadın gözlük hem kişiliğinizi yansıtabilir hem de kombinlerinizi renklendirebilir. Güneş gözlüğü aksesuar olarak kullanıldıkları gibi göz sağlığı açısından da faydalar sunarlar. Güneşten gözünüze gelebilecek olan ultraviyole ışınları yansıtarak gözünüze ulaşmasını engeller. Bu engelleme gözünüzün sağlığı açısından oldukça önemlidir. Güneş gözlüğü tercih ederken fonksiyonel olan özelliklerinin yanı sıra görünümü açısından da değerlendirmelisiniz. Güneş gözlüğü seçimlerinizi yaparken ihtiyaçlarınızın yanı sıra cam ve çerçeve özelliklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Günlük kullanımlarınızda ya da sportif faaliyetlerinizde kullanacağınız cam ve çerçeveler, ciddi iş ortamlarınızda kullanacağınız cam ve çerçevelerden farklılık gösterebilir. Güneş gözlüğü bayan modelleri arasından polarize özelliği olan ve sizi güneş ışığının zararlarından en çok koruyan modeli seçmelisiniz.

Birbirinden Şık Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Birbirinden Şık Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Seçeceğiniz ürünün yüzünüze yakışması için yüz şeklinize göre seçimlerinizi yapmalısınız. Böylece hem kullanırken kendinizi rahat hissedebilir hem de daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kadın güneş gözlüğü siyah klasik rengiyle çok tercih edilir ve rengi dolayısıyla kombinleri eksiksiz biçimde tamamlar. Oval bir yüzünüz, ince çeneniz ve çıkık elmacık kemikleriniz var ise her türden güneş gözlüğünü rahatça kullanabilirsiniz. Çeneniz dar ve alnınız geniş ise daha çok oval, köşeli ya da çerçevesiz ürün modellerini tercih edebilirsiniz. Ürünlerinizi satın alırken sadece estetik görünümünüzü değil aynı zamanda göz sağlığınızı da ilgilendirdiğini bilmelisiniz. Bu bakımdan satın alacağınız modelin kaliteli ve sağlıklı olmasına özen göstermelisiniz. Aldığınız ürün modelinin camlarının polarize özellikte olması zararlı güneş ışınlarından korunacağınızı göstermektedir. Hem gözünüzün kamaşmasını engeller ve böylece daha rahat hareket edebilirsiniz hem de ultraviyole ışınlarını maskeler ve böylece göz sağlığınızı korursunuz. Diğer yandan satın aldıktan sonra bakım işlemlerinizi de düzenli olarak ve özenle yapmalısınız. Gözlük camının çizilmesine neden olabilecek eylemlerden kaçınmalısınız. Alacağınız kadın güneş gözlüğü orijinal ürünlerin camlarını çizmemek adına peçete, gazete kâğıdı gibi materyalleri silme işlemlerinizde kullanmamalısınız. Bakım, silme işlemleri için camları temizlemek için özel olarak üretilmiş bezleri kullanmalısınız. Eğer camınız çok fazla kirlendiyse normal su ile de yıkayabilirsiniz. Ancak su altında yıkarken de camınızı yüksek hızla akan, debisi fazla bir suya maruz bırakmamalı, bunun yerine daha yumuşak akan bir suyla temas ettirmelisiniz. Sayfamızdan Osse kadın güneş gözlüğü çeşitlerine bakabilirsiniz.

Yuvarlak, Oval Kadın Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Yuvarlak, Oval Kadın Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Yapacağınız seçimler sadece kombinlerinizin tamamlayıcı aksesuarı olmayacak aynı zamanda göz sağlığınızı da etkileyecektir. Klasik modeller arasından seçeceğiniz ürünlerle aynı zamanda ışığa bağlı gelişen baş ağrılarınızı da hafifletebilirsiniz. Bazı insanlar güneş ışığına doğrudan maruz kaldıklarında baş ağrısı çekebilmektedir. Yüz tipinizle uyumlu olarak satın alacağınız modellerde şık ve spor bir görünüm elde edebilirsiniz. Diğer yandan retro kadın güneş gözlüğü ile yeni trendlere ayak uydurabilir ve görünümünüzü bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Gözlüğünüz camı aynı zamanda görüntünün kontrastını artırarak görüşünüzü iyileştirir ve ayna, cam gibi yüzeylerden kaynaklanan yansımaları da önler. Kontrast artırma ve yansıma önleme özellikleri sayesinde güneşin tepede olduğu zamanlarda bile görüş miktarınızı artırabileceksiniz. Görünüşünüze şıklık katacak olan güneş gözlüğü çeşitlerinin uzun süreli kullanımlar için sık sık bakımı yapılmalıdır. Bakım esnasında silme, kurutma gibi işlemler yapacaksanız muhakkak gözlük cam bezini kullanmalısınız. Aksi taksirde camda çizikler meydana getirebilirsiniz ve bu da görüş kalitenizi bozabilir. Diğer yandan oval ya da yuvarlak kadın güneş gözlüğü modellerini temizlerken sapından ya da camından değil orta kısmından tutmalısınız. Eğer bakım ve temizlik işlemlerine yeteri kadar özen gösterirseniz uzun yıllar boyunca gözlüğünüzü güvenle kullanabilirsiniz. Her kullanımınızdan sonra cam beziyle silmek, fazla kirlenmişse düşük debili suda yıkamak gözlüğünüzün ömrü açısından oldukça önemlidir. Öte yandan fiyatlar da modele, markaya, kullanılan malzemeye ve çerçeveye göre değişebilmektedir. Bütçenize göre farklı model ve renkteki güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz. Kadın güneş gözlüğü markaları arasından zevkinize ve yaşam stilinize en uygun modelleri üreteni seçebilir ve kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Birbirinden farklı tasarımları incelemek, birbiriyle karşılaştırmak için sayfamızı inceleyebilir ve sipariş kaydınızı hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Polarize Kadın Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Polarize Kadın Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Polarize özelliğe sahip güneş gözlükleri göz sağlığınızın korunması açısından oldukça önemlidir. Güneşten yeryüzüne gelen ve bazen zararlı olabilen ultraviyole ışınlarının gözünüze ulaşmasını engelleyecek olan polarize güneş gözlüğü camları kullanım bakımından avantajlar sağlar. Diğer yandan kadın güneş gözlüğü renkli çeşitleriyle de kullanıcılarının beğenisine sunulur. İster siyah gibi klasik renkteki bir ürünü seçin isterseniz de yeşil, kırmızı, mor gibi canlı renkteki bir ürünü seçin giyiminizi renklendirebilirsiniz. Yapacağınız gözlük seçimlerinde yüz şeklinizi belirlemek size en çok yakışan tasarımı bulmak için oldukça önemlidir. Örneğin kare şekline sahip bir yüzünüz varsa oval ve yuvarlak çerçeveye sahip, nazaran daha kalın saptan üretilmiş ürün modellerini seçebilirsiniz. Öte yandan yüz şekliniz dikdörtgen ise sapı daha ince materyallerden yapılmış bir gözlük türüne yönelebilirsiniz. Kadın güneş gözlüğü oval modelleri de dar çeneye ve geniş alına sahip kişiler tarafından rahatça tercih edilebilir. Yüzünüz yuvarlak hatlara sahip ise dikdörtgen ve kare çerçeveli ürün modellerini inceleyebilirsiniz. Görünüşlerinin yanı sıra fonksiyon açısından da artıları olan gözlükleri kullanım alanlarına göre de seçebilirsiniz. Örneğin dağ yürüyüşleri yapacaksanız, yüksek rakımlı yerlere tırmanışlar ya da gezilerde bulunacaksanız daha koyu renkte üretilmiş gözlük camlarına sahip ürün modellerini tercih etmeniz daha iyi olacaktır. İster siyah ister beyaz çerçeveli kadın güneş gözlüğü seçin, yüksek rakımlı yerlerde camınızın daha koyu renkte olmasına özen göstermelisiniz. Gündelik kullanımınız için edineceğiniz bir gözlüğün yanı sıra özel günleriniz ve davetleriniz için kullanacağınız bir ürün de seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise gözlük bakımıdır. Gereken önemi verdiğiniz ve rutin bakımlarını gerçekleştirdiğiniz takdirde ürününüzü uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz. Ancak temizlik ve bakım işlemlerini yaparken peçete, kumaş, gazete kâğıdı gibi materyaller kullanmamalı ve temizlik için öze olarak üretilmiş cam bezlerini tercih etmelisiniz. Böylece çizilme gibi olumsuz durumlar yaşamayacak ve görüş kalitenizi hiç bozmayacaksınız. Aksi takdirde görüş kalitenizi bozabilir, gözlüğünüzün ömrünü kısaltabilirsiniz. Kadın çekik güneş gözlüğü, siyah güneş gözlüğü modellerini detaylı bir şekilde incelemek ve kararınızı vermek için Fendi kadın güneş gözlüğü sayfamızı ziyaret edebilir ve sipariş kaydınızı kolayca oluşturabilirsiniz.

Yüz Tiplerine Göre Değişiklik Gösteren Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Yüz Tiplerine Göre Değişiklik Gösteren Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Modaya uygun tercihler yapabileceğiniz gibi yüz şeklinize uygun modelleri de tercih edebilirsiniz. Beş gruba ayrılan yüz tipleri için kullanılması gereken çerçeve ve cam şekilleri değişiklik göstermektedir. Modaya ayak uydururken aynı zamanda şık görünmek istiyorsanız yüz şeklinize uygun modelleri kullanmaya dikkat etmelisiniz. Çerçeve ve cam şekillerinin yanı sıra çerçeve ve cam renkleri de bayan güneş gözlüğü stilinin belirleyicileridir. Çerçevede ve camda tercih ettiğiniz desen ve renkler sizin tarzınızı yansıtmaktadır. Örnek vermek gerekirse; Retro bir tarza sahipseniz küçük yuvarlak cam ve kemik rengi çerçeveler sizin için uygundur. Diğer yandan klasik ve şık görünmek istiyorsanız kadın damla güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz. Yüz şeklinize uygun modelleri seçmek istiyor ama hangi yüz tipine sahip olduğunuzu bilmiyorsanız; bu ipuçlarına dikkat ederek yüz şeklinizi bulabilirsiniz. Eğer yüzünüzün eni ve boyu doğru orantılı, ayrıca anlınız geniş ise yuvarlak yüzlüsünüz demektir. Yuvarlak yüzlülerin tercih etmesi gereken dikdörtgen kadın güneş gözlüğü modelleridir çünkü dikdörtgen çerçeve geniş olan alın bölgesi için bir kurtarıcıdır. Diğer yandan yuvarlak yüz şekline sahip olanlar yüzlerinin ince ve uzun görünmesini istiyor ise koyu renkli camlar tercih etmelidir. Bir diğer yüz şekli ise kalptir. Alnınız geniş, çeneniz dar ise yüz şeklinizin kalp olduğu söylenebilir. Bu yüz şekli için ise kadın güneş gözlüğü kedi modeli en uygunudur. Ayrıca yüz şekli kalp olanlar; sade ve ince yapılı çerçeveler tercih etmelidir. Üçüncü yüz şekli ise ovaldir. Yüzünüzün genişliği ve uzunluğu birbiriyle orantılı ve çenenizin dar bir yapısı var ise yüz şeklinizin oval olduğu söylenebilir. En şanslı grup olan oval yüz şekline sahip olanlar hemen hemen tüm çerçeve şekillerini kullanabilir; yalnızca kadın güneş gözlüğü büyük çerçeve kullanırken dikkatli olmaları gerekir. Bunun dışında kare yüz şekline sahip olanlar oval ya da yuvarlak şekilli gözlükleri kullanmalıdır. Son grup olan elmas yüz şekline sahip olan insanlar ise genellikle damla ve kedi modellerini tercih etmelidir. Yüz tipinize uygun modelleri kullanmanız sizi daha şık ve estetik gösterecektir.

İlgi Çekici Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

İlgi Çekici Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Bir aksesuar olmasının yanı sıra göz sağlığını korumak için de kullanılan güneş gözlükleri, özen gösterildiğinde uzun yıllar eskimeden kullanılabilir. Uzun yıllar kullanılabilmesi için güneş gözlüğünün sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Bu özelliklerin başında polarize cam gelmektedir. Eğer kadın güneş gözlüğü polarize özelliğine sahipse kullanan kişi güneşin zararlı ışınlarından korunur ve göz kamaşması yaşamaz. Polarize cam gözü güneşin zararlı ışınlarından korumasının yanı sıra camda yansıma oluşumunu engeller ve kişiye sağlıklı bir kullanım sunar. Sağlıklı ve konforlu bir güneş gözlüğü kullanmak istiyorsanız polarize özelliğini önemsemelisiniz. Diğer yandan sağlık ve modayı buluşturmayı sevenlerdenseniz tercih edeceğiniz şeffaf kadın güneş gözlüğü modeli sayesinde hem göz sağlığınızı korur hem de gözlük trendinden geri kalmazsınız. Diğer yandan güneş gözlüğü bakımı da oldukça önemlidir. Güneş gözlüğünüzün temizliğine özen gösterirseniz eşyanız hemen deforme olmaz ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gerekenlerin başında cam hijyeni gelmektedir. Gözlük camınızı temizlemek için kesinlikle gazete ve peçete gibi sert materyalleri kullanmamalısınız. Çizilmeleri ve hasarları önlemek amacıyla gözlük camları için özel üretilmiş gözlük mendillerini kullanmalısınız. Yumuşak bir dokuya sahip olan gözlük mendilleri sayesinde camınızın temizliğini oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hijyen ve cam temizleme şekillerinden sonra önemsemeniz gereken konu gözlük modelinin ve renginin sizin tarzınızla uyumlu olup olmadığıdır. Göz sağlığını koruyan bir eşya olmasının yanı sıra aksesuar olarak da kullanılan güneş gözlükleri; giyim sitilinizin tamamlayıcılarıdır. Klasik, spor ve Retro gibi tarzlara göre değişiklik gösteren modeller arasından sizi yansıtan ürünü bulmalısınız. Gözlük tarzının belirleyici unsurlarının başında cam rengi gelmektedir. Cam rengi tercihine göre stil sınıflamalarının yapılabileceği bilinmektedir. Örnek vermek gerekirse kadın güneş gözlüğü pembe cam tercih eden bir kişinin, klasik bir tarza sahip olmadığı kolaylıkla söylenebilir. Diğer yandan küçük, yuvarlak ve renkli cam tercih eden bir kişinin Retro tarzına sahip olduğu aşikârdır. Siz de tarzınızı tamamlayacak olan cam rengini ve çerçeve şeklini bulabilir ve kombinlerinizi renklendirebilirsiniz. Bunun dışında geçtiğimiz yıllardan başlayarak popülerliği gittikçe artan kadın güneş gözlüğü kare cam şekli hemen hemen bütün tarzlara uyum sağlamaktadır.

Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı?

Göz sağlığını korumasının yanı sıra kadın ve erkekler için popüler bir aksesuar olan güneş gözlüklerinin en önemli özelliği polarize camlardır. Yansımaları önleyen polarize camlar sayesinde güneş gözlüğü kullananlar göz hassasiyetlerini koruyabilmektedir. Polarize cam özelliğinin yanı sıra bir güneş gözlüğünden beklenen şey gözleri zararlı ışınlardan korumasıdır. Morötesi ya da ultraviyole olarak bilinen UV ışınlarına karşı koruyucu özelliği sahip olan gözlükler; gözleri güneşin radyasyon yüklü ışınlarından korumaktadır. Göz sağlığınız için satın alacağınız güneş gözlüğünün UV ışınlarına karşı koruyucu özelliğine sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Teknik özelliklerin yanı sıra güneş gözlüğünde önem arz eden bir diğer nokta ürünün tasarımıdır. Tasarımın modaya uygun olması ve üretiminde trend renklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Tarzınıza ve yüz şeklinize göre tercih edeceğiniz gözlükler giyim tarzınızın tamamlayıcı parçalarıdır.

Güneş Gözlüğü Nasıl Temizlenir?

Gözlük camlarını temizlerken; gazete kâğıdı ya da peçete gibi sert materyallerin kullanılması çiziklere sebep olabilir. Bu yüzden gözlük temizliği için özel olarak üretilmiş yumuşak dokulu mendiller tercih edilmelidir. Pamuklu, hassas ve yumuşak dokusu sayesinde hiçbir yüzeye zarar vermeden toz alabilen bu özel mendiller gözlük temizliğinin ana malzemesidir. Gözlük mendili dışında cam ve çerçeve temizliği için saf su da tercih edilebilir. Aşırı tozlanmış camları temizlerken öncelikle suya tutabilir ardından gözlük mendiliyle silebilirsiniz. Cam ve çerçeve temizliğinde sabun ya da farklı bir kimyasal madde kullanılması oldukça sakıncalıdır. Gözlüğün kullanım ömrünü uzatmak istiyorsanız kimyasal temizleyicilerden uzak durmalı ve yumuşak gözlük mendillerini sık sık kullanmalısınız. Biriken tozları ve lekeleri temizlemek için yeterli olan bu mendilleri her zaman yanınızda taşımalısınız.

Güneş Gözlüğünde Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş gözlüğü satın alırken dikkat edilmesi gerekenler ikiye ayrılmaktadır: göz sağlığı açısından dikkat edilmesi gerekenler ve stil olarak dikkat edilmesi gerekenler. Öncelikle göz sağlığınızı korumak amacıyla kullandığınız güneş gözlüklerinde olmazsa olmaz iki özellik vardır. Bunlardan biri gözünüzü zararlı ışınlardan koruyan UV özelliği diğeri ise yansımaları önleyen polarize özelliğidir. UV ve polarize özelliğine sahip olan güneş gözlüklerin kullanımı oldukça ergonomiktir. Sağlık açısından dikkat edilmesi gerekenleri uyguladıktan sonra ürünün tasarımını önemsemelisiniz. Cam rengi, çerçeve deseni, cam şekli ve çerçeve büyüklüğü kriterlerine göre değerlendirebileceğiniz güneş gözlüğünün, sizin tarzınıza uygun olduğundan emin olmalısınız. Dönem dönem değişen gözlük trendlerinin yanı sıra sizin yüz tipinize ve giyim tarzınıza uygun olan gözlüğü kullanıyor olmalısınız. Yüz tipinize ve giyim tarzınıza uygun olan gözlüğü kullandığınız sürece moda değişse de siz gözlüğünüzü kullanabilirsiniz.