2019 Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri & Fiyatları  için 14033 sonuç bulundu

14033 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Erkeklerin dört mevsim sıklıkla kullandığı güneş gözlüklerinde pek çok farklı model ve seçenek bulunur. Özellikle günün büyük bir bölümünü dışarıda geçiren erkekler, güneş gözlüğü seçiminde modeli kadar gözlüğün kalitesine de dikkat etmelidirler. Güneşten yansıyan ve zararlı madde içeren ultraviyole ışınlarının gözlerinize zarar vermemesi için UV bloke özelliği olan gözlükler kullanmanız gerekir. Bu kategorimizde en uygun fiyatta ve en iyi kalitede erkek güneş gözlüklerini bulabilirsiniz.

UV Işınlara Karşı Erkek Güneş Gözlüğü Seçimi

UV Işınlara Karşı Erkek Güneş Gözlüğü Seçimi

Güneş gözlüğü seçiminizi ultraviyole ışınlardan koruma özelliği olan modellerden yana yaparsanız, göz kuruluğu, katarakt, sarı nokta vb. rahatsızlıklara karşı önlem almış olursunuz. Özellikle güneş ışığında bulunurken, karlı havada, yamaç ve dağlık alanlara giderken UV korumalı gözlüklerinizi yanınızda bulundurmak faydalı olur. Her ne kadar güneş gözlüğü, daha çok yazın tercih edilen bir aksesuar olsa da uzmanlar, yaz kış fark etmeksizin gün ışığında bulunduğunuz her an UV korumalı güneş gözlüğü kullanmanız gerektiğini vurguluyor.

Erkek Güneş Gözlüklerinde Olması Gereken Özellikler

Erkek Güneş Gözlüklerinde Olması Gereken Özellikler

Erkek güneş gözlüğü seçerken dikkat etmeniz gereken ilk özellik, UV ışınlarına karşı koruması olup olmadığıdır. Bununla birlikte polarize özelliği, erkek güneş gözlüğünde de olması gereken bir diğer önemli noktadır. Polarize bir filtre sistemidir ve gözlüğün camında kullanılır. Camın hamuruna yerleştirilen bu filtre sistemi; yerden, karşı yönden, yukarıdan ya da paralel olarak gelen ışınların gözlüğe yansımasını ve parlamasını engeller. Polarize güneş gözlüğünü özellikle çokça araba kullananların tercih etmesi gerekir. Satın almayı düşündüğünüz erkek güneş gözlüklerinde polikarbon özelliğinin olması da ekstra fayda sağlar. Polikarbon maddesi, yine camda yer alan ve olumsuz hava şartlarına dayanıklı bir şekilde üretilen cam görünümlü dayanıklı levhalardır. Bu özellikleri sayesinde güneş gözlüğünü daha dayanıklı hale getirirler.

Yüz Hattına Göre Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Yüz Hattına Göre Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğü satın almayı planladığınız zaman yüz tipinize uygun olan modelleri seçmeniz, hem ergonomik bir kullanım sağlar hem de şık bir görünüm oluşmasına vesile olur. Geniş alın yapısına sahip erkekler için köşeli güneş gözlükleri idealdir. Eğer yüz tipiniz köşeli ise çerçeve ve cam seçiminizi oval, çekik, yuvarlak modellerde yapabilirsiniz. Kare yüz hattı olanlar da kalın saplı gözlükleri kullanabilir. Yuvarlak yüz hattına sahip olanlar da köşeli, oval ve çekik modellerini tercih edebilir. Erkekler genelde yüzlerini çok kapatmayan gözlükleri tercih eder ve büyük camlı, kalın çerçeveli gözlüklerden yana tercih yapmaz. Yüz şekliniz ufaksa yüzünüzün kapanmaması için çok büyük bir çerçeve kullanmamanızı öneririz. Klasik tarzda bir gözlük isterseniz, metal ve koyu renk çerçeveli olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Güneş Gözlüğünün Temizliği Nasıl Olmalı?

Erkek Güneş Gözlüğü Temizliği & Bakımı

Güneş gözlüklerinizi mutlaka gözlük için özel olarak üretilen bezlerle temizlemelisiniz. Bunun dışında peçete, kağıt havlu, gazete, gibi sert materyallerle gözlüğünüzü silerseniz camlarının çizileceğini unutmamalısınız. Gözlük bezi ile lekeler çıkmıyorsa suyun altında hafif ovma hareketleri ile gözlüğünüzü yıkayabilirsiniz. Gözlüğünüzü yıkarken çerçeve ya da sap kısmından değil de ortasındaki bağlantıdan, dikkatli bir şekilde tutmanız en doğrusu olacaktır. Ayrıca güneş gözlüğünü takıp çıkarırken de iki elle çerçeveyi tutmanız gerekir. Tek elle tutmak, gözlüğün çerçevesinin hasar görmesine ve gevşemesine neden olur. En popüler erkek güneş gözlüğü markaları arasında Lacoste, Ray-Ban, Osse gibi markalar yer alıyor. Güneş gözlüğü fiyatları ise marka ve modele göre değişkenlik gösteriyor. Tüm güneş gözlüğü modellerini ve markalarını incelemek için Güneş Gözlüğü kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.