ÜCRETSİZ KARGO

925 Ayar Çift Mistik Topaz Taşlı Küpe Kadın Gümüş Küpe N11.1917
(43)
229,90 TL
169,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

925 Ayar Mix Taşlı Çift Yıldız Kadın Gümüş Küpe
(6)
229,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tek Delik Üçlü Özel Tasarım Tarz 925 Gümüş Küpe
(2)
606,14 TL
417,12 TL
Kadın Tamamı Orjinal 925 Ayar Gümüş Zirkon Taşlı Yusufçuk Küpe
(3)
49,90 TL
925 Ayar Minik Papatya Küpe Kadın Gümüş Küpe N11.9767
(17)
99,90 TL
69,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Carat Laboratories 0,32 Carat Yapışık Küpe
(0)
874,97 TL
249,99 TL
925 Ayar Minik Kartanesi Küpe Kadın Gümüş Küpe N11.9761
(7)
89,90 TL
69,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Argentum Concept - Işıltılı Gümüş Zincir Küpe
(11)
240,00 TL
189,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

925 Ayar Üçlü Mistik Topaz Taşlı Çift Küpe Kadın Gümüş Küpe N11.10309
(7)
129,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gümüş Pazarım Ametist Taşlı Yuvarlak Kesim Sallantılı Gümüş Küpe
(1)
971,21 TL
837,25 TL

ÜCRETSİZ KARGO

925 Ayar Beyaz Çift Yıldız Kadın Gümüş Küpe
(10)
229,90 TL
Boncuklu Gümüş Halka Küpe 10 Mm Wsk09-10
(10)
87,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

925 Ayar 3'Lü Mistik Topaz Taşlı Küpe Kadın Gümüş Küpe
(3)
149,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Erer Gümüş Taşlı Rose Vidalı Gümüş Küpe
(34)
70,39 TL
66,64 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gümüş 4 Yaprak Yonca Bayan Gümüş Küpe
(14)
149,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gümüş Pazarım Yuvarlak Nazar Boncuğu Motifli Minimal Gümüş Küpe
(8)
736,78 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Işıltılı Gümüş Altın Kaplamalı Zincir Küpe - K086801
(0)
140,00 TL
109,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Omar Silver Unisex 5 Çift Tek Taş Yuvarlak Beckham Zirkon Taşlı G
(2)
546,23 TL
145,00 TL

Gümüş Küpe

Küpeler, giyilen kıyafetlerin yanında şıklığın tamamlayıcı bir ögesi olarak her daim sıklıkla tercih edilen aksesuarlardan biri olmuştur. Bunlardan gümüş küpe, göz alıcı zarif tasarımıyla ve her zevke hitap eden çeşitleriyle alıcılar tarafından en çok beğenilen parçaların arasında yerini almaktadır. İnsanoğlunun bilindiği üzere zarafete özel bir ilgisi vardır. Bu durum gümüş küpeye olan rağbeti artırmaktadır. Sadece özel günlerde ve gecelerde değil, günlük giydiğiniz kombinlerinizde dahi kullanabileceğiniz çok çeşitli gümüş küpe modelleri bulunmaktadır. Gümüş çok eskiden beri üzerinde en çok işlem yapılan değerli madenlerden biri olarak gerek oyma sanatıyla yapılan etnik işlemeli olanları, gerekse modern taşlı tasarımları ile günümüzde de en çok tercih edilen küpe çeşitlerinden biri olmuştur. Dilerseniz isminizin baş harfini, dilerseniz en favori çiçeğinizi ya da en sevdiğiniz hayvan figürünü gümüş küpe üzerinde işlenmiş hoş bir tasarımla gittiğiniz her yere beraberinizde taşıyabilirsiniz. Saçınızı topladığınızda özellikle varlığını daha çok belli eden ve çevrenizdekilerin de dikkat çeken bu hoş parçalar muhakkak takı çekmecenizde olması gereken kurtarıcı aksesuarlardan biridir. Binlerce modelin içinden, gümüş halka küpe bunlardan en çok tercih edilen ve kullanışlı bulunan parçalarından biridir. biridir. Üstelik parfüm, terli ve rutubetli ortamlardan uzak tuttuğunuz sürece uzun yıllar kullanabileceğiniz bu mücevherat seçimi ile kârlı bir alışveriş yapmış olursunuz. Gümüş takılar kategorisinde yer alan binlerce çeşit gümüş küpe fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Kullanışlı Gümüş Küpeler

Kullanışlı Gümüş Küpeler

Gümüş küpeler herkesin beğenisine hitap edecek çeşitlilikte üretilmektedir. Gündelik yaşamınızda kot pantolon tişört gibi temel parçalarla dışarı çıkarken dahi takacağınız modern gümüş küpe ile göz alıcı bir şıklığa kavuşabilmeniz mümkün. Gümüş küpeler tasarlanırken ilhamını genellikle hayatın içinden alır. Gökyüzündeki bir aydan, yıldızdan yada güneşten esinlenerek üretilmiş birçok ürün bulabilirsiniz. Halkalı gümüş küpe genellikle dairesel şekillerde olmaktadır. Bu modellerin kulaktan düşmemesini sağlayan menteşeli bir kapatma mekanizması bulunur. Bu kategoride yer alan ürünler günümüzde oldukça modern bir görünüm kazanmıştır. Aynı zamanda ürünlerinizi kişiselleştirme şansınız da bulunmaktadır. Halka gümüş küpeler genellikle kaplamalı sade modeller olarak bilinir. Ancak artık bu modelin çeşitleri oldukça fazladır. Uçlarına ufak taşlar dizilmiş ışıl ışıl görünümlü küpelerle çevrenizden nereden aldığınıza dair sorular duymanız mümkün. Şayet beğeninize hitap ediyorsa gümüş küpenizi taşlı tercih edebilirsiniz. Ancak taş sevmeyip büsbütün sadelikten de hoşlanmayanlar ortasında bir adet küçük boncuğu bulunan halka küpelere göz atabilir. Halka gümüş küpelerin boyutları küçük, orta ve büyük olarak değişmektedir. Bir de ekstra küçük sevenler için bazı halkalı modellerde mini boy seçeneği bulunuyor. Taşlı olarak seçeceğiniz ürünler de dahil çoğu oval şeklindeki küpelerde beyaz gümüş, altın ve bronz rengi kaplama seçenekleri bulunmaktadır. Bu modeli çok sevenler için iç içe geçmiş çift ve çoklu halkalı seçenekleri de bulunuyor. Kabartmalı, ince düz ya da bombeli halka küpelerden hangisini seçeceğiniz tamamen sizin şıklık anlayışınıza ve ihtiyacınıza bağlı. El işçiliği olan, bohem tarzda takılardan hoşlananların otantik gümüş küpe çeşitlerine bakmaları, aradıklarını bulmalarında doğru adres olacaktır. Bu modellerde öne çıkan temel etken el emeğinin diğer modellere kıyasla fazla olmasıdır. Bu tasarımlarda takının üstünde oymalar veya doğal taşlarla süslemeler görmeniz mümkün. Bu stildeki küpeler, tarzını yansıtabilmesinin bir gereği olarak genellikle kulaktan aşağı doğru uzunca sarkan küpe modelleridir bunlar. Bazıları kanca gibi geçirilerek kapatılırken bazı modeller direkt kulaktan geçirilir ve herhangi bir kapatma işlemi gerektirmez. Demir bakır karışımından sıklıkla otantik modeller üretilir. Bohem modellerin bazılarında eskitme tarzı bir hava vardır. Ürün etnik görünümünü buradan alır. Farklı doğal taşların kenarlardan ince tırnaklarla tutturulması veya oyma içine değerli taşın oturtulması gibi tekniklerle çalışılır. Bu takı çeşitlerini, 925 ayar gümüş küpe kalitesinde sayfamızda bulmanız mümkün.

 Şıklığınızı İkiye Katlayan Gümüş Küpeler

Şıklığınızı İkiye Katlayan Gümüş Küpeler

Gümüş küpeler, sizlerin giyim tarzınızdaki estetiğe artı değer katmayı hedefleyen , kulağınızdaki zarif ve iddalı duruşuyla ışığınızın hitap ettiği alanları genişleten aksesuarlardır. Özenle ve incelikle tasarlanan gümüş küpe modelleri, kulağınıza taktığınızda kendinizi size daha göz alıcı hissettirir ve dışarıdan da meraklı gözlere maruz kaldığınızı fark edersiniz. Tasarım gümüş küpe çeşitleri hususi olarak bir koleksiyon için dizayn edilerek üretilmiş modeller olmasının yanında bütün gümüş küpeler esasen bir tasarım sonucu ortaya çıktığından hepsi birbirinden özel ve şıktır. Yıldız, baykuş, yaprak, kelebek, kaplumbağa, yonca gibi evrendeki her çeşit canlının ve varlığın ruhunu taşıyan çok farklı küpe çeşitleri bulunmaktadır. Özel tasarlanmış küpeler genellikle az rastlanan işçilik türlerine sahiptir. Otantik küpeler çoğunlukla özel tasarlanarak ve birden fazla aşamalardan geçerek alıcıların önüne sunulur. Bu gruptaki ürünlerde el emeği diğerlerine nazaran daha fazladır. Bu yüzden sınırlı sayıda olabilmektedir. Kimi müşteriler bohem tasarımları severken kimisi modernlikten ödün vermez. Ama siz her kategorideki gümüş küpe çeşitlerinde zümrüt, firuze, mercan, safir, ametist ve topaz gibi doğal taşların oldukça yaygın kullanıldığını görebilirsiniz. Gümüş küpe üreticileri tüm müşterilerin taleplerine olabildiğince karşılamaya çalışmaktadır. Eskitme tarzı gümüş küpeler günlük yaşamda en çok tercih edilen etnik stillerdendir. Silver gri, bronz ve altın renkler ise klasik elbiselerle ya da belirli gün ve gecelerde daha çok tercih edilir. Ancak elbette zevkleri kesin olarak sınıflandırmak mümkün değildir. Her gün aynı şıklığa sahip olmayı seçenler için neyin ne zaman kullanıldığı çok da önemli değildir. Eğer bu taşları seviyor ya da bunları üzerinizde taşımanın enerjisine inanıyorsanız gümüş küpe seti çeşitlerine mutlaka bir göz atın deriz. Set şeklinde satılan ürünler kimi zaman tekli alımlara göre daha bütçe dostu olabilmektedir. Siz de bu fırsattan yararlanmak isterseniz, gümüş takılar sayfamıza bakarak düzenli olarak fiyat takibi yapmanızı öneriririz.

Her Tarza Uygun Gümüş Küpeler

Her Tarza Uygun Gümüş Küpeler

Bir aksesuar seçerken farkında olmasak da daima kişiliğimizi yansıtan seçimler yaparız. Gündelik giyim şeklimiz ruh halimize göre değişebilir ancak üzerimizde taşıdığımız takılar daima ruhumuzun bir yansıması olur. Küpe seçerken de farklı karakterlere hitap eden çokça seçenek olduğunu görebilirsiniz. Şayet siz sportif tarzı çok kullanan biriyseniz bu durumda rahatlığı ön planda tutan biri olabilirsiniz. Ya da ruhunuzun canlılığı daima ele avuca sığmıyor ve yüksek bir enerjiniz varsa seçiminizi, kendiniz gibi şıkır şıkır bir sallantılı gümüş küpe ile yapabilir ve kişiliğinizi dışarı yansıtabilirsiniz. Bu model kulağa takıldıktan sonra 2-6 cm gibi bir uzunlukta boynunuza doğru inen görünüme sahiptir. Halka küpelerin sallantılı olanlarına ise şarnel küpe adı verilmektedir. Ayrıca klasik ve keskin duruş severler de bu modellerde kendisinden bir şeyler bulabilir. Çünkü bu kategorideki tasarımlar herkese hitap edecek kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. İşe giderken jilet net duruşlu ya da klasik bir elbise giydiğinizde, imajınızı tamamlaması ve suyun incecik akışını çağrıştırmasıyla eşlik edecek baget taşlı, İtalyan stili gibi çeşitleri olan ince uzun zincir gümüş küpe seçeneklerini kombininiz için biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirmeniz mümkün. Gümüş, kendine has rengiyle bilinir hatta bu isimle adlandırılan bir renk literatürde mevcuttur. Ancak alıcıların sevmesi ve talep etmesiyle bronz ve altın kaplama gümüş küpe çeşitleri de yakın zamanlarda imalatta yerini almış ve çok hızlı bir şekilde popüler olmayı başarmış modellerdendir. Gümüş küpelerde seçenek sayısı, tek renk ve tasarım anlayışıyla sınırlanamayacak kadar çoktur. Bu zarif ürünlerin ağırlıkları, üzerinde çalışıldığı maden çeşitleri ve taş sayısına; sallantılı ise zincir uzunluğuna göre değişebilmektedir. Çoklu gümüş küpe ,modelin ucunda birden çok charm olarak adlandırılan çeşitli figürlerin sayılarının birden fazla olması ya da ürünün bir pakette farklı boyutlarda sunulmasıyla oluşan takı cinsidir. Bu küpeler değişik seçeneklerle sizlere sunulur. Örneğin bir şarnel küpenin ucunda çiçek ve at nalı figürleri birlikte bulunabilir ya da kulak memenizden kıkırdağınıza dek uzanan uzunca bir küpe de yine bu isimle anılmaktadır. Yine bu modellerde genellikle taşların bol kullanılması ürüne hareketli bir hava katar. Ayrıca kulağınızda birden çok delir varsa hepsine büyükten küçüğe dizebileceğiniz benzer tarzda ürünlerin tek pakette satışa sunulması da çoklu küpelere örnektir. Aynı zamanda inci küpe seçenekleri de oldukça popülerdir.

Geçmişten Bugüne Değerini Koruyan Gümüş Küpeler

Geçmişten Bugüne Değerini Koruyan Gümüş Küpeler

Tarih boyu farklı amaçlarla kullanılan gümüş insanların daima itibar ettiği bir değer olmuştur. Nihayetinde günümüze gelene kadar, bireylerin birbirlerine sevgi ve itibarını yansıtacak, özel günlerde hediye edilebilecek çok farklı formlara bürünmüştür. Bunlardan en çok tutanı ise aksesuar anlamında icat edilen gümüş kullanımı olmuştur. Diğer kıymetli madenlere kıyasla daha uygun olması da onu revaçta yapan en önemli etkenlerden biridir.Bilindiği gibi altından sonra gelen en kıymetli seçenektir. İşlendiğinde bambaşka bir güzelliğe dönüşen gümüş madeni takılardan küpe çeşitleri en çok beğenilen ve kullanılan türlerden olmuştur. Aklınıza gelebilecek neredeyse her objeyi ve hatta hiç düşünmediğiniz birbirinden farklı hoş tasarımları gümüş küpelerde görmeniz mümkün. Ham haliyle saf gümüşün değer 1000 ayar olurken, gerçek gümüş küpe yapımında kullanılan, işlenme ile elde edilen ürünlerde kalite ölçüsü 925 ayar olmasıyla ölçülür. Gümüş takılar doğadan çıktığı halden takıya dönüşene kadar farklı aşamalardan geçer ve değişik maddelerle tepkimeye girer. Bu durum da gümüş takıları kararmaya müsait hale getirir. Yani kararan bir gümüş aksesuarınız varsa bu onun gerçek olmadığı anlamına gelmez. Sizler gerekli talimatlara uyduğunuzda tasarım gümüş küpe uzun yıllar boyu göz alıcı güzelliğini korur ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin duş esnasında küpenizi muhakkak çıkarın ve banyo gibi buharlı ve rutubetli ortamlardan uzakta kapalı bir kutuda muhafaza edin. Parfüm sıkarken küpenize temas etmesinden kesinlikle sakının. Zihinlerde, kararma eyleminin gümüş rengi olarak bilinen grilikten kaynaklandığına dair bir yanılgı vardır. Hâlbuki temelde maden aynı olup sadece bronz veya altın renginin verilebilmesi için farklı alaşımlar kullanılmaktadır. Yani altın renkli gümüş küpe seçimi sizi bu kararma derdinden kurtarmaz. Elbette daha sonra gümüş küpeler parlatılabilir ve eski güzelliğine kavuşabilir ancak özenle kullanmanız, bu hassas madenden yapılmış küpenin yıpranmasını da önler.

Marjinal tasarımlı gümüş küpeler

Marjinal tasarımlı gümüş küpeler

Alışılagelmiş ve herkes tarafından kullanılan popüler ürünlere karşı elinde olmayan bir sebepten ötürü sempati besleyemeyen insanlar vardır. Bu tip alıcılar genellike sıra dışı, az bilinen ancak kendilerine yakışacağına inandıkları parçalara yönelmeyi tercih ederler. Bu kategoride yer alabilecek bir ürün de sarı gümüş küpe modelidir. Bu göz kamaştıran renk farklı renk varyasyonlarıyla kullanılabilmektedir. Örneğin bronz ve neon sarı tonlarının buluştuğu kalp, yıldız ve hatta kısmeti temsil ettiğine inanılan balık figürüyle süslenmiş bu sevimli modeller gerçekten de alışılagelmişin dışında bir renk tasarımına sahip. Yine bu rengin güzelliğinden faydalanarak sarı akik ve zirkon gibi taşlardan faydalanarak üretilen birçok otantik gümüş küpe vardır. Küpelerin tasarımında kullanılan bazı figürlerin çok özel anlamları vardır ve genellikle hayatımızda bizim için en özel yere sahip insanlara bu manalı parçaları hediye etmek isteriz. Bu sembolizmler mücevherat dünyasında yerini yakın zamanlarda almış olmalarına rağmen, kullanım yaygınlıkları bir çığ gibi büyüdü. Bunlardan hem anlamlı oluşuyla hem de modernliği yansıtan kar tanesi gümüş küpe modeli birçok takı severin favorisi olmuştur. Önemli bir günde değer verdiğiniz bir insana alınabilecek en manidar hediyelerden biridir. Her bir kar tanesinin tıpkı insanların parmak izi gibi kendine has ve biricik olduğu tespit edilmiştir. Buradan yola çıkarak bu hediyenin neden en güzel seçimlerden biri olacağını isabetli bir şekilde tahmin ettiğinizi düşünüyoruz. Ayrıca geceleri giydiğiniz açık renkli bir elbiseyle renk kontrastı oluşturması için ya da resmi bir günde göze çok çarpmayan ama yine de klas görünen bir seçim yapmak isterseniz siyah gümüş küpe mantıklı bir opsiyon olabilir. Gümüşün alışılagelmişin dışındaki bu renkle kullanımı sayesinde farklı tarzınızı net bir şekilde yansıtabileceksiniz.

Gümüş Küpe Nasıl Parlatılır?

Gümüş küpeler zamanla hor kullanım sonucu yada kapalı bir kutuda muhafaza edilmemesinin sonucunda nemli ve rutubetli ortamlarda kararmaya müsaittir. Gümüş küpeleriniz ne kadar az parlatma işleminden geçerse o kadar yeniliğini ve canlılığını korur. Nasılsa parlatılıyor diyerek özensiz bir kullanımla aksesuarınızın özelliklerini de zedelemiş olursunuz. Ancak tüm çabanıza rağmen bir şekilde kararmış gümüş küpelerinizi parlatabileceğiniz bazı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler kullanıcılar tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış yöntemlerdir. Eğer küpeleriniz karardıysa deneyebileceğiniz ilk yöntem karbonatlı ılık su. Eğer birden fazla gümüş küpenizi parlatacaksanız hepsi için ayrı bir kap hazırlamanız daha iyi olur. Bir küpe parlatımı için bir kâseye yarım çay bardağı su koyun, bu su sıcak ya da ılık olabilir. Bazı kullanıcılar kaynatarak da güzel sonuçlar elde etmiştir. Bu kaseye bir tatlı kaşığı kadar karbonat ekleyin. Küpelerinizi suyun içine bırakarak dinlendirin ve arada hafif ovalamalar yapın. Bir gün beklettikten sonra sonuçları kendiniz görebilirsiniz. Bu karışımın içine diş macunu karıştırarak sonuçtan memnun kalanlar olmuştur ancak florür maddesi uzun vadede gümüşleri yıpratabilmektedir. Sizler bu yöntemlere karşı kaygıyla bakıyorsanız bir gümüşçüye giderek profesyonel yöntemlere başvurabilirsiniz.

Hangi Model Gümüş Küpe Hediye Edilir?

Arkadaşınıza ,annenize, çocuğunuza ya da partnerinize rahatlıkla hediye edebileceğiniz en güzel seçeneklerden biridir gümüş küpeler. Her kime olursa olsun, hediye edeceğiniz kişinin şu ana kadar taktığı küpe çeşitlerini muhakkak dikkate alın seçim yaparken. Taşlı şeylerden hoşlanıyorsa muhakkak taşlı küpe çeşitlerine bir bakın. Sadelikten hoşlanıyor ve taktığı küpeyle dikkat çekmeyi tercih etmiyorsa o zaman zincir şeklinde sallantılı gümüş küpe ya da ufak top şeklinde taşı olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Küçük kızınıza doğum günü maksadıyla ya da içinizden geldiği için bir hediye almak isterseniz sarı ya da nazar boncuklu gümüş küpe çeşitlerine bir göz atabilirsiniz.

Erkek Ve Kadın Gümüş Küpeler Nasıl Olur?

Gümüş küpeler sadece kadınların kullandığı aksesuarlar değildir. Özellikle günümüzde modernlik anlayışı herkesi içine alacak şekilde genişleme göstermiştir. Elbette kadınların aksesuar olarak küpe kullanmayı seçmesi, erkeklerinkine göre daha fazladır. Kadın gümüş küpe çeşitleri daha çok parıltılı taşlardan ve dikkat çekici detaylardan oluşurken erkekler tarafından tercih edilen gümüş küpe çeşitleri otantik, gotik veya ufak bir taş şeklinde olmaktadır. Erkeklere hitap etmesi amacıyla üretilen taşlı küpelerde daha minimalist tasarımlar ve ufak detaylar ön plana çıkmaktadır. Halka gümüş küpe çeşitleri hem erkek hem kadın alıcılar tarafından en çok tercih edilen modellerdendir.

Gümüş Küpe Kaç Gram Olur?

Gümüş küpeler üzerinde kullanılan taşların ağırlığı, yapılan işçilikte ilave edilen fazladan materyallerin ağırlığına göre değişebilmektedir. Gümüş küpelerin fiyatlandırılması da gramajına ve el işçiliğine göre belirlenmektedir. En sade bir küpe ortalama 2-3 gr kadar olup bir çift küpe bunun iki katı kadar bir ağırlığa sahiptir. Ebatlar ve detaylar arttıkça ağırlık da doğal olarak artmaktadır.