ÜCRETSİZ KARGO

Taç Tek Kişilik Lisanslı Yatak Örtüsü Seti-Disney Cars Nitroade
(2)
399,00 TL
335,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Home Manira Gri Çift Kişilik Triko Yatak Örtüsü Seti
(1)
519,89 TL
319,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SÜPER SOFT YATAK ÖRTÜSÜ BATTANİYE SETİ ÇİFT KİŞİLİK ANTRASİT
(1)
800,00 TL
449,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Home Moddy Mavi-Gri Tek Kişilik Yatak Örtüsü Seti
(1)
319,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Home Somes Indigo Çift Kişilik Yatak Örtüsü Takımı
(0)
319,89 TL
269,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3

REKLAM

Damask Desenli Çift Kişilik Jakarlı Yatak Örtüsü 200X230 Cm
(9)
149,90 TL
139,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Örtüm Sarmaşık Çift Kişilik Düz Renk Yatak Örtüsü Takımı - Beyaz
(1)
499,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

%100 Pamuk Çift Kişilik Yatak Örtüsü 200x240 | Asteria
(0)
385,17 TL
199,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Elart Santiago Mutlu Set Lacivert
(0)
799,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Home Moddy Gri-Mavi Çift Kişilik Yatak Örtüsü Seti
(2)
419,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Home Lamia Antrasit Ultrasonik Tek Kişilik Yatak Örtüsü
(0)
419,89 TL
319,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2
Birhome Favori Pano Çift Kişilik Yatak Örtüsü
(3)
566,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Taç Glory Çift Kişilik Yatak Örtüsü Seti Taş
(2)
789,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

TAÇ FENERBAHÇE LOGO LİSANSLI YATAK ÖRTÜSÜ TEK KİŞİLİK
(0)
700,00 TL
484,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SÜPER SOFT YATAK ÖRTÜSÜ BATTANİYE SETİ ÇİFT KİŞİLİK AÇIK GRİ
(0)
800,00 TL
449,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SÜPER SOFT YATAK ÖRTÜSÜ BATTANİYE SETİ ÇİFT KİŞİLİK SİYAH
(1)
800,00 TL
449,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Clasy Tek Kişilik Yatak Örtüsü Rapala V1 Bej
(1)
599,90 TL
549,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Clasy Marine Yatak Örtüsü Tek Kişilik Mavi
(0)
599,90 TL
509,02 TL

Yatak Örtüsü ve Eteği

Harika bir gece uykusu çekmek için doğru yatağa ve en uygun uyku ortamına sahip olmanız gerekir. Bununla birlikte, yatak takımının uyku kaliteniz üzerinde de önemli bir etkisi olabilir. Yatak örtüsü seçimi kişiliğinizi yansıtır ve hatta stil anlayışınız hakkında fikir verebilir. Yatak örtülerinin sıcak yaz geceleri için keten gibi malzemelerden, sonbahar ve kış ayları için pamuk başta olmak üzere çok çeşitli malzemelerden üretilen farklı modelleri vardır. Günümüzde insanların çoğunun şık yatak örtüsü modelleri ile uyudukları düşünüldüğünde, bu ürünlerin önemi de artıyor. Uyuduğunuz örtüler ve yatağınızı nasıl kapattığınız sadece uykunuzun kalitesini ve konforunu değil, aynı zamanda yatak odanızın estetik görünümünü de etkileyebilir. Yatak eteği çeşitleri arasında birçok farklı çeşit vardır. Yatak örtüleri yüzyıllardır kullanılan ürünlerin başında gelir. Zaman içinde evrim geçirmiş olsalar da, tipik olarak geçen yüzyılda olduğu gibi hala aynıdır. Bunlar, dokunmuş ve yatağı kaplayan, yere kadar uzanan ürünlerdir. Bu nedenle yatak eteği şeklinde de bilinir. Geleneksel ve modern yatak odaları ile uyumlu olan farklı stillerde yatak örtüleri bulunur. Yatak örtüleri hem yatak odanızın dekorasyonunu tamamlar hem de şık yataklarda uyumayı sevenler için mükemmel bir seçimdir. Yaz aylarında sadece çarşafla kullanılan bir yatak örtüsü, uyumak için iyi bir tercihtir. Kışın hem çarşaf hem de battaniyeyle birlikte kullanılan bir yatak örtüsü sizi sıcak ve rahat tutacaktır. Geleneksel dokuma yatak örtülerinin yanı sıra, yatağınız için hem yetişkinlere hem de çocuklara uygun dekoratif tasarımlarda çok çeşitli kumaşlardan üretilmiş örtüler bulabilirsiniz. Yatağınızı yazın ve ilkbaharda örtmek için bir ürün arıyorsanız, bunlar kışın da size ekstra sıcaklık sağlayacaktır. Basit bir ifadeyle, bir yatak örtüsü, yatağınıza örtmek için kullanılan ama aynı zamanda sizi sıcak tutmak için de kullanılabilen bir örtüdür. Battaniyeler ve yorganlar da yatak örtüleri ile aynı kategoriye girer. Bunlar aynı zamanda kalınlık, boyut ve ağırlık bakımından da farklılık gösterir. Yatak örtüleri gibi battaniyeler de sıcaklık elde edebilmek ve dekorasyon için kullanılabilir. Genellikle çarşaf ve battaniyelerin bir kombinasyonu ile birlikte kullanılır. Yatak örtüleri çok yönlüdür. Her mevsim kullanabileceğiniz ürünleri kışın çarşaf ve battaniyelerle, ilkbahar veya yaz aylarında ise sadece çarşafla kullanabilirsiniz.

Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak Örtüsü Modelleri

Bazı insanlar yatak odalarına daha şık bir ambiyans ve stil kazandıracak ipek veya saten yatak örtüsü ile yorganlarını tercih ediyor. Çoğu insanın en çok rahatsız olduğu şey yatağın içindeyken aşırı sıcak hissetmektir. Eski moda yatak örtüleri her şeyden önce, insanları sıcak tutmak için tasarlanmıştır. Zamanla yatak örtüleri sadece işlevsel ve pratik değil, aynı zamanda yatak odasına stil ve renk katmanın bir yolu haline gelmiştir. Sürekli olarak nevresim değiştirmek istemiyorsanız, bu durumda yatak örtüsü daha iyi bir seçenek olabilir. Günümüzde birçok farklı yatak örtüsü ve yorgan malzemesi mevcut olduğundan, yatak örtüsü modelleri seçerken zorluk yaşamanız normaldir. Etekli yatak örtüleri ve kısa yatak örtüleri en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Fırfırlı yatak eteği ve lastikli yatak eteği gibi bir dizi seçeneğiniz vardır. Bunlar arasında popüler olan modellerden biri de kaz tüyü ve kuş tüyünden yapılan yatak örtüleridir. İlk bakışta normal kuş tüyü ürün ile kaz tüyü arasında pek bir fark yoktur. Kaz tüyü, nadir olduğu için öne çıkar, kuş tüyü daha sık bulunur ve bu nedenle optimum konfor sağlar. Kuş tüyü ve kaz tüyü arasındaki en büyük fark, dolgunluk gücüdür. Kaz tüyü, normal kuş tüyünden daha yüksek dolgunluk sunar. Diğer bir fark, coğrafi kökendir. Dünyanın daha soğuk bölgelerinden gelen kuş tüyü daha büyük ve daha kabarık olacaktır. Bu nedenle Avrupa’dan ithal edilen kuş tüyü genellikle daha dolgun ve kalındır. Macar kaz tüyü, termal yetenekleri nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilir. Ultra yumuşak ve ince olan bir Macar kaz tüyü dolgusu, hafif bir his verirken yine de lüks konfor ve yalıtım sağlar. Kaz tüyü ve kuş tüyü yatak örtüsü seti bazı özellikleri açısından avantajlıdır. Hipoalerjenik olması, hafifliği ve nefes alabilirliği bu özellikler arasında yer alır. Ürünlerin geneli makinede yıkanabilir.

Yatak Eteği Çeşitleri

Yatak Eteği Çeşitleri

Yatak örtüsü takımı seçerken bazı ayrıntılara dikkat etmeniz önemlidir. Öncelikle yatağınızın boyutunu ve ölçülerini belirlemelisiniz. Yatak kalınlığını ve yüksekliğini de ölçmelisiniz. Yatağınız tek kişilik ise yatak örtüsü tek kişilik ürünlerden, yatağınız çift kişilik ise yatak örtüsü çift kişilik ürünler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Yatak örtünüzü uzun yıllar boyunca kullanmanız mümkündür. Elbette, bunun için kaliteli ürünler arasından seçim yapmanız büyük önem arz eder. En iyi sonuçları elde etmek amacıyla yatak örtünüzü kullanım kılavuzuna uygun bir şekilde temizlemelisiniz. Yatak eteği modelleri arasından tercihte bulunurken, ürünün mevsime uygunluğunu da kontrol etmeniz önemlidir. Soğuk havalar için özel olarak üretilen yatak örtüleri, daha kalın ve daha yoğun dolguludur. Yaz ayları için üretilenler ise ince ve daha hafiftir. Yaz sıcakları evin her köşesine nüfuz eder ve bu dönemlerde daha hafif örtüler tercih edilir. Bununla birlikte, yaz aylarında serin geceler de vardır ve iyi bir uyku uyuyabilmek için yazlık bir yatak örtüsü en iyi seçenek olabilir. Hatta yaz aylarında yatağınızı süslemek için bile yatak örtülerini kullanabilirsiniz. Bir yatak örtüsünün konforu, sıcaklığı ve dekoru benzersizdir ve bir yaz gecesinde yatağınızı açmak zorunda kalmadan kısa bir uyku için uygundur. Yatak örtüleri uzun süredir popülerliğini koruyor. Tüm yatak odasını birbirine bağlayan son derece dekoratif bir unsurdur. Bu nedenle, hem dekoratif hem de kullanışlılık özelliklerini göz önünde bulundurarak doğru yatak örtüsünü nasıl seçeceğinizi bilmelisiniz. Havanın ne kadar soğuk olduğuna bağlı olarak yazlık yatak örtünüzü sadece bir çarşafla veya yorganınızla kullanabilirsiniz. Bir yaz konsepti içeren yatak örtüsü ile yatağınız her zaman daha güzel görünecektir. Kış için bir yatak örtüsü arayışınız varsa ürünün pamuklu olması ek bir avantaj sunabilir. Pamuk, yumuşak ve kabarık bir kışlık yatak örtüsü için en iyi seçimdir. Sizi tüm gece boyunca sıcak tutar ve uzun ömürlü bir kullanım sunar. Bir yatak örtüsü seçerken bilmeniz gereken bir diğer önemli unsur da ihtiyacınız olan boyuttur. Genellikle 150 x 250 cm ölçülerinde olanlar 90 cm ve 120 cm yataklar için üretilmiştir. Bunlar tek kişilik yatak eteği şeklinde de bilinir. Aynı zamanda çocuk yatak örtüsü olarak da kullanılabilirler. 230 x 250 cm yatak örtüsü 140, 160 ve 180 cm yataklar için idealdir. Çift kişilik yatak eteği olarak adlandırılır.

Dört Mevsim Kullanılabilir Yatak Örtüleri

Dört Mevsim Kullanılabilir Yatak Örtüleri

Her bir ürünün tasarımı, işlev ve malzeme açısından farklı nitelikler taşır. Hepsi temelde aynı amaca hizmet eder; soğukta sizi sıcak tutmak ve sıcak olduğunda serinletmek. Bu ürünler farklı malzemelerle doldurulmuş büyük bir kumaş parçasından yapılmıştır. Yorgan örtüleri, bunlar arasında en popüler olanlardan biridir. Çünkü çok yönlülük ve kullanışlılık sunar. Yorganların aksine yorgan örtüleri daha incedir ve daha az dolgu içerir. Bu örtüler de genellikle kapitonedir. Böylece dolgusu eşit bir şekilde dağıtılır ve sabitlenir. Yorganlardan farklı olarak yorgan örtüleri, çarşaflarınızın üzerine yerleştirilerek katmanlı bir görünüm sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sebeple, yorgan örtüleri, tüm yatak görüntüsünün yalnızca bir parçasını oluşturur. Tasarım açısından bakıldığında, bir yorgan örtüsünün üzerini örtmeniz gerekmez. Tipik olarak, yatak takımını ve vücudunuzu korumak için düz bir çarşaf gibidir. Fakat dokusu çarşafa göre daha kalındır ve farklı desenlerde üretilebilir. Öte yandan yorgan örtünüzü daha uzun süre temiz tutmak istiyorsanız yeni bir nevresim almayı düşünebilirsiniz. Çoğu zaman yorgan örtüleri dekorasyonu kolaylaştıran ek yastıklarla birlikte nevresim takımlarında da sunulur. Yatak örtüsü çeyiz seti olarak bu ürünler tercih edilir. Yatak örtüsü setleri, diğer yatak takımlarınızla birlikte çamaşır makinesinde yıkanabileceği için bakımı ve temizliği de oldukça kolaydır. Yorgan örtüleri kullanışlı ve çok hafiftir. Nevresim ile birlikte kullandığınızda sık ve düzenli olarak yıkamanıza gerek kalmaz. Bu örtüler nevresimlerden daha kabarıktır ve çoğunlukla tek bir yatak takımı olarak kullanıldığından tüm yatak hazırlama sürecini kolaylaştırır. Yeni bir ürün almadan önce tercihlerinizi dikkatlice analiz etmeli ve ardından yatak örtü takımını seçmelisiniz. Doğru ürünü seçmenin en iyi yolu, hem evinize hem de yaşam tarzınıza uygun seçenek bulmaktır. Yatak örtüsü kumaşı seçimi de oldukça önemli bir detaydır. Farklı yatak örtüsü kumaşları görebilirsiniz. Bunlar arasında keten en çok tercih edilenlerden biridir. Çoğu insan keteni yaz ve bahar kumaşı olarak görür çünkü nefes alabilir, hafiftir ve soğutma özelliklerine sahiptir. Keten yatak örtüleri son derece hafiftir, inanılmaz nefes alabilirliğe ve sıcaklığı düzenleyici özelliklere sahiptir ve doğaüstü görünür. Bununla birlikte keten örtüler, kış aylarında da idealdir. Ayrıca bu ürünler son derece zengin bir dokuya sahiptir. Keten örtülerin güçlü lifleri sayesinde ürünler sizlere uzun yıllar boyunca dayanıklılık sunar. Sizler de Brillant yatak örtüsü ve eteği için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Modern Kapitone Yatak Örtüsü Modelleri

Modern Kapitone Yatak Örtüsü Modelleri

Etekli yatak örtüsü modelleri için sıklıkla kullanılan kumaş türlerinden biri de polikotondur. Bu kumaş türü kapitone şeklinde de bilinir. Polikoton kullanımı yeterince geniştir. Yatak örtüleri, yastık kılıfları, çarşaflar ve nevresimler gibi yatak çarşafları için kullanılan düz veya tek renkli bir bezdir. Hem evlerde hem de otel gibi işletmelerde sıklıkla tercih edilir. Polyester iplikler termal antibakteriyel işleme dayanır. Çok renkli kumaşlar, yatak örtüsü ve ev tekstili dikiminde de aktif olarak kullanılmakta ve bu segmentte en çok aranan ürün grubu olarak kabul edilmektedir. Polycotton, kapitone işlemine iyi yanıt verir. Bu, kapitone sırasında iğneden büyük deliklerin oluşmasını engelleyen sentetik ipliklerin varlığından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle yatak örtüsü modelleri çoğunlukla kapitonedir. Kapitone malzeme çok popülerdir ve örtü, battaniye ve minder yapımında vazgeçilmezdir. Bununla birlikte, bağımsız yatak veya ev tekstili üretiminde, polikoton kullanımı için bazı kurallara uyulması gerekir. Bu nedenle yeni yatak örtülerinin kullanmadan önce soğuk suyla durulanması tavsiye edilir ve tüm yıkama 40 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta su ile yapılmalıdır. Doğru yıkama yöntemi için kullanım kılavuzlarına göz atılmalıdır. Kapitone yatak örtüleri oldukça avantajlıdır. Kumaşın yüksek dayanıklılığı ve uzun ömrü onu tamamen diğer kumaşlardan ayırır. Renklerin parlaklığı ve renklendirme malzemesinin dayanıklılığı yatak örtüsü üretiminde kullanımını mümkün kılar. Kapitone kumaştan yapılan yatak örtüleri uzun seneler boyunca kullanılır. Bu tarz kumaşlar sağlam bir duruş sergiler ve kırışma ihtimalleri oldukça düşüktür. Malzemenin bu özelliği, yıkandıktan sonra yatak örtülerinin ütülenmesini gerektirmez. Ayrıca ürünler çok çabuk yıkanıp kurutulur. Kapitone kumaşın yüksek hijyeni, malzemenin mükemmel higroskopikliğinden ve serbestçe hava akışı kabiliyetinden kaynaklanmaktadır. Modern karışımlı polikoton kumaşın ekonomik yapısı onu birçok doğal kumaştan ayırır. Kapitone yatak örtüleri dört mevsim boyunca kullanım imkanı sunar. Eviniz için yatak örtüleri arıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok kapitone örtü vardır. İç mekanınızın dekoruna ve kişisel isteklerinize uyum sağlayan kapitone yatak örtüsünü kolayca bulabilirsiniz. Kapitone yatak örtüsü fiyatları ürünlerin boyutuna ve markasına göre değişir.

Yatak Eteği ve Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak Eteği ve Yatak Örtüsü Modelleri

Yorganın muadili olarak öne çıkan yatak örtüleri, kuş tüyü, klasik yün veya sentetik elyaflarla doldurulmuştur ve dikişle yerine tutulan kumaş katmanlarıyla oluşturulur. Yatak örtüleri nevresim olmadan kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Fakat ürünün ömrünü uzatmak için nevresim ile birlikte kullanılabilir. Yatak örtüleri, genellikle çarşaf ve yastık kılıflarıyla birlikte komple setler halinde satılırlar, birçok farklı renk ve desende sizlere sunulurlar. Yatak örtülerinin en önemli avantajlarından biri de kolay şekilde temizlenebilmeleridir. Yatak örtünüzü temizlemek için kullanım talimatlarını incelemeniz yeterlidir. Bununla birlikte yatak örtüleri oldukça hafiftir. Bu nedenle çocukların kullanımı için de ideal ürün olarak karşımıza çıkar. Yatak örtüleri tek başına kullanılabileceği gibi yorganlarla birlikte de kullanılabilir. Bir yorganı ilave dökülmelere, lekelere ve diğer hasarlara karşı korumak için birçok kişi yatak örtüsü tercih eder. Bütçenize uyum sağlayan yatak örtüleri bulabilirsiniz. Yatak örtüsü seti genellikle çarşaflar ve yastık kılıfları içerir. Bazı markaların yatak örtüsü setleri yorgan da içerir. Yatağınız için bir yatak örtüsü satın alırken, yaşam tarzı alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir. Ayrıca, sıcak bir iklimde yaşıyorsanız ya da evinizin sıcaklık düzeyi yüksek ise yıl boyunca yatak örtüsü kullanmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda dört mevsim boyunca kullanım olanağı sağlayan ürünler arasından seçim yapmanızda yarar vardır. Yatak odası dekorunu ve yatak takımlarını sık sık değiştirmeyi seven kişiler için de yatak örtüleri doğru bir seçim olabilir. Birbirinden farklı stil konseptine sahip yatak örtülerine sahip olarak, yatak odanıza farklı bir hava kazandırabilirsiniz. Yatak eteği çift kişilik ve tek kişilik ürünler için yatak odası tekstili sayfamızdaki ürünlere göz atabilir, ihtiyaç duyduğunuz ürünlere sahip olabilirsiniz.