ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft Battaniye (Tek Kişilik) - Antrasit
(9)
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft Battaniye (Tek Kişilik) - Kül Moru
(8)
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft Battaniye (Tek Kişilik) - Pudra
(5)
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft Battaniye (Tek Kişilik) - Indigo
(15)
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft Battaniye (Tek Kişilik) - Mint
(8)
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft Tv Battaniyesi - Antrasit
(3)
199,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft Battaniye (Tek Kişilik) - Ekru
(6)
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3
Karaca Home Softy Comfort Tv Battaniyesi Gri 130X170Cm
(3)
179,89 TL
149,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft TV Battaniyesi - Pudra
(2)
199,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft Tek Kişilik Battaniye - Şampanya
(3)
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3
Karaca Home Softy Comfort Tv Battaniyesi İndigo 130 x 170 CM
(6)
219,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft Battaniye (Tek Kişilik) - Gri
(7)
249,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Polat 4 Mevsim Pamuklu Pike Battaniye - Tek Kişilik
(25)
200,00 TL
178,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Wellsoft TV Battaniye 120x170
(1)
124,90 TL
114,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft TV Battaniyesi - Mint
(0)
199,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Çizgili Pamuklu Tek Kişilik Battaniye Örtü
(8)
228,00 TL
169,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Holly Wellsoft Tv Battaniyesi - Haki (533754419)
(0)
199,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bilgiçler Tek Kişilik Scotch Yün Battaniye 008
(2)
299,90 TL

Tek Kişilik Battaniye

Battaniye, uyurken veya dinlenirken uyuyanı ya da kullananı sıcak tutan ve güvende hissettiren dikdörtgen, büyük tek katmanlı bir örtüdür. Özellikle kış aylarında ve soğuk yaz akşamlarında ısınmak için başvurulan ilk ısınma ürünlerinden biridir battaniyeler. Televizyon karşısında sızmaya başlayınca tek kişilik battaniye yanınızda durması gerekir çünkü uyumaya başladığınız an vücut sıcaklığınız düşmeye başlar ve yanınızda bir battaniye olması durumu bir avantajlıdır. Battaniye deyince genellikle yorganlar akla yorgan gelir fakat battaniye ve yorgan farklı türde ürünlerdir. Battaniyeler genellikle tek katlı olur. Yorganlar ise çift veya üç katlı olur. Battaniyeler genellikle tek kişilik şeklinde kullanılır. Genellikle uzun, ince bir örtü olarak tanımlanır. Battaniyelerin ev içinde kullanım alanları salonlar veya oturma odaları olur. Terasları olan kafelerde ya da sahil de bir yerlere oturacağınız zaman da tek kişilik battaniyeler kullanılabilir. Battaniyeler tüm evlerde temel ihtiyaçlardan biridir. Ayrıca bir yerde deprem ve benzeri doğal afetler olduğu zaman ilk akla gelen ürünlerden biri battaniyelerdir. Bu yüzden sadece evde değil aslında her yerde temel ihtiyaçlardan biridir. Bu temel ihtiyacı karşılayabilmek için bu ürünü seçerken dikkatli davranmalısınız. Bu ürünler arasından tercihte bulunurken ebatlarına ve kullanacağınız yerlere göre seçim yapmak zorundasınız. Her üründe olduğu gibi battaniyelerin de kendi aralarında farklılıkları vardır ve seçerken bu battaniyelerin modellerine, büyüklüklerine, yapıldığı malzemenin türüne bakmanız gerekmektedir. Bu üründe en önemli olan kısım ise tek kişilik battaniye modelleri için alacağınız yerin kalite standartlarına ve güvenilirliğine bakmanızdır. Dokuma, battaniyede kullanılan en yaygın malzeme türleri arasındadır. Battaniyeyi daha kalın ve daha sıcak hale getiren üretiminde kullanılan malzemedir. Battaniyeler için kullanılan diğer malzeme türleri pamuk, kuş tüyü, kaşmir, sentetik, polar, velluks, akrilik ve örme polyesterdir. Yatak odası tekstili malzemelerinden herhangi birini kullanma alanlarınıza ve rahatlığınıza göre seçebilirsiniz.

Tek Kişilik Battaniye Ölçü Ve Ebatları

Tek Kişilik Battaniye Ölçü Ve Ebatları

Tek kişilik battaniye ölçüleri ve boyutları battaniyenin kullanılacağı yere değişiklik göstermektedir. Ölçüler modele, kullanış alanına, kullanacak kişinin rahatına ve lüksüne göre farklılaşır. Tek kişilik battaniyelerin ölçüler ve boyutları kişinin tercihine bırakılmalı ve zevkine göre tercih edilmelidir. Bazı insanlar bir battaniye ile tamamen örtünmek isterken bazıları üstlerini tam örtsün ister. Bunun yanında bazı battaniyeler sadece omuz ve sırt bölgenizi örtmek için de kullanılabilir. Fakat yine de battaniyeler için ve daha özel olarak tek kişilik battaniyelerin üretim açısından daha kolay ve hızlı olabilmesi için belirli standartları bulunmaktadır. Genellikle kullanılan ve daha çok tercih edilen tek kişilik battaniye ebatları 150 cm – 200 cm ya da 160 cm – 220 cm arasında değişiklik göstermektedir. Buna ek olarak kare biçiminde ve daha çok kafelerde veya teraslarda kullanılan 90 cm - 90 cm ebatlarında tek kişilik battaniyeler bulunmaktadır. Tek kişilik battaniye yatak örtüsü biçiminde de kullanılan çeşitleri bulunmaktadır. Tek kişilik yataklar genellikle 90cm x 190cm boyutlarında olduğu için yatak örtüsü olarak kullanılan battaniyelerin ölçüsü de 180 x 230 cm ölçülerinde üretilebilmektedir. Fakat daha doğru bir ölçüm elde etmek istiyorsanız yatağınıza uygun büyüklükteki battaniyeyi almak için şu şekilde hesaplayabilirsiniz; yatağın üstünü veya yatağınızın derinliğini ölçün. Daha sonra, battaniyenizle yatağınızı tam örtmek isterseniz yatağın derinliğini yatağın üst ölçülerine ve battaniyenin genişliğine yaklaşık 36 cm ekleyin. Battaniyenizin yatağın tamamını örtmesini istemiyorsanız, yatağın veya yatağın üstünü ölçün ve buna en yakın ölçülerde bir battaniye alabilirsiniz. Standart battaniye boyutlarıysa şu şekildedir: Beşik battaniye modeli: 45 x 60 inç ölçülerinde. İkiz battaniye modeli: 66 x 90 inç ölçülerinde. Çift kişilik battaniye: 80 x 90 inç ölçülerinde. Kraliçe battaniye modeli: 90 ila 90 ila 100 inç ölçülerinde. Kral battaniye modeli: 108 x 90 ila 100 inç ölçülerinde olmaktadır. Battaniyelerinizin boyutunun yatağınızın kalınlığına da bağlı olacağını unutmamanız gerekir. Sayfamızdan Özdilek tek kişilik battaniye modellerine bakabilirsiniz.

Konforlu Tek Kişilik Battaniyelerin Yapıldığı Malzemeler

Konforlu Tek Kişilik Battaniyelerin Yapıldığı Malzemeler

Yeni bir tek kişilik battaniye almak için uygun bir kumaş seçmek her zaman basit değildir. Kumaş, nasıl uyuduğunuzdan herhangi bir alerji endişesine kadar kişisel tercihlere dayalı olmalıdır. Bazı insanlar tüylü bir battaniyeyi tercih ederken, diğerleri pürüzsüz bir doku tercih edebilir. Pamuk, hafif, nefes alabilen bir elyaftır. Çok iyi havalandırıldığı ve hatta teri uzaklaştırarak serin kalmanıza yardımcı olduğu için, sıcak iklimler için iyi bir seçimdir. Pamuktan yapılan tek kişilik yazlık battaniye yaz geceleri dışarıda bir kafede veya sahil kenarında oturunca ihtiyaç duyduğunuz bir battaniye türü olabilmektedir. Bazı popüler kumaş seçenekleri arasında dokuma, waffle dokuma veya örgü bulunur. Ayrıca, pamuğun bakımı çok kolaydır- üreticinin talimatlarına bağlı olarak, pamuğun temizlenmesi ve makinede kurutulması gerektiğinde çamaşır makinesine atmanız veya dışarıda kurumaya bırakmanız yeterlidir. Pamuk, yaz uykusu için kullanılacak kadar hafif veya kışın kullanım için yeterince ağır olabilir. Pamuğun en iyi özellikleri nefes alabilirliği ve rahatlığı artıran yumuşaklığıdır. Yün başka bir doğal elyaftır, ancak çok sıcak tutar ve soğuk iklimler için kullanışlıdır. Koyun kıllarından yapılır, bu da bazı insanların ona alerjisi olabileceği veya kaşıntılı bulabileceği anlamına gelir. Yün, liflerdeki boşluklara sıcak havayı hapsederek sizi sıcak tutar, ancak bu boşluklar da nefes alabilir hale getirir. Bu, sizi sıcak tutacak olsa bile terletmeyeceği anlamına gelir. Polar battaniyeler, sıcaklığı, dayanıklılığı ve uygun fiyatıyla popüler bir seçim olan sentetik bir elyaftır. Uzun süre dayanabilmektedir ve çamaşır makinesinde temizlenmesi kolaydır. Bazı stillerin lüks, yumuşak ve pelüş benzeri bir dokusu vardır. Özellikle bu malzemeden tek kişilik pelüş battaniye fiyatları, fiyat performans açısından sıkça tercih edilebilmektedir. Kaşmir kumaşından yapılan tek kişilik battaniyeler de mevcuttur. Kaşmir geleneksel koyun yününden daha yumuşak olduğu için diğer kumaşlara göre sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda o soğuk kış gecelerinde sıcacık tutacak daha güçlü bir koruma sağlar. Kaşmir kumaştaki lifler de güçlü ve hafiftir, bu da kullanıcılarının üzerine ağırlık yapmayacağı ve kolay kolay eskimeyeceği anlamına gelir. Dinarsu tek kişilik battaniye modelleri uygun fiyatlarla sayfamızda!

Tek Kişilik Battaniye Modelleri ile Kendinizi Soğuktan Koruyun

Tek Kişilik Battaniye Modelleri ile Kendinizi Soğuktan Koruyun

Bir battaniyenin içinde kıvrılmış haldeyken uyumak kişinin kendini korumalı ve güvende hissetmesine neden olmaktadır. Bu durum, beyindeki serotonin seviyelerini artırır ve sonuçta strese neden olan hormonları azaltır. Fakat bu durumların oluşması için bir kişi rahat hissedeceği bir battaniye modeli seçmelidir. Tek kişilik bir battaniye modeli olan Afgan battaniyesi, genellikle yünden yapılır ve tığ işi veya örülür. Bazen keten, pamuk veya çeşitli doğal lifler gibi malzemelerden yapılır. Afgan battaniyelerin genellikle bloklar veya büyük kareler kullanılarak oluşturulan motifleri vardır. Afgan battaniyeler, sıcaklık sağlamaktan çok dekoratif bir eşya olarak kullanılır. Afgan battaniyelerin tam olarak nasıl yapıldığına bağlı olarak, bunların temizlenmesi zor olabilir. Akrilikten yapılmış bir tek kişilik battaniye modeli genellikle hafiftir ancak yine de sıcaktır. Bu tür battaniyeler güvelere dayanıklıdır ve uzun süre saklanabilir. Akrilik genellikle yün benzeri bir dokuya ve hisse sahiptir. Çok nefes alamazlar, ancak ısıyı korumada iyi olmalarının bir nedeni de budur. Bu tür elektrikli battaniyeler, bir çakmağa veya 12 voltluk bir prize takmak için yapılır. Bir diğer tek kişilik battaniye modeli olan araba battaniyesi, bir kişinin evde kullanacağı elektrikli battaniyelere benzerler fakat bunlar özellikle bir araçta seyahat ederken kullanılacak stilde üretilmiştir. Genellikle polyester veya keçeden yapılırlar Ayrıca çok fazla aşınma ve yıpranma olmaksızın defalarca yıkanabilmektedirler. Tek kişilik ince battaniye modelleri arasında yer alırlar. En yumuşak tek kişilik battaniye olarak adlandırılacak şekilde üretilmiş ve şönilden yapılmış battaniyeler, bazen tamamen pamuktan yapılır. Rayon veya akrilikten de yapılabilir. Bu kumaşın kenarların dik açı şeklindendir. Bu durum, benzersiz görünümü yaratır. Bu battaniyelerin çoğunun yıkanması ve bakımı kolaydır. Acil durum battaniyeleri modeli ise, hafif ve yansıtıcı bir dış yüzeye sahiptir. Bir kişinin vücudundaki ısı kaybını azaltmak için acil durum battaniyeleri kullanılır. Genellikle kampçılar tarafından kullanılır ve bazen ilk yardım çantalarına konurlar. Temel acil durum battaniyesi, küçük bir alana sığacak şekilde katlanabilen ince metal bir tabaka şeklindedir. Diğer tek kişilik battaniye türleri; tek kişilik güpürlü battaniye, tek kişilik mikro fiber battaniyeler, polyester battaniye, tek kişilik nohut battaniye şeklindedir.

 Tek Kişilik Battaniye Kullanım Alanları

=" Tek Kişilik Battaniye Kullanım Alanları

Tek kişilik battaniyelerin kullanım alanları günlük hayat içerisinde oldukça yaygındır. Mevsim fark etmeksizin tek kişilik battaniyeler her zaman diliminde kullanılabilmektedir. Battaniye sadece bir tabaka kumaş malzemesi veya ham maddeden oluşur. Tek kişilik battaniye kalın malzemelerle yapıldığı takdirde daha fazla sıcaklık sağlayacaktır. Bu malzemeler yün veya diğer kalın malzemeler olabilir. Battaniyeler genellikle ılık ve sıcak aylarda veya salon, oturma odası gibi bazı alanlarda ihtiyaç duyduğumuz bir ürün haline gelir. Soğuk kış aylarında ve uyumadan önce yatak odanızı ısıtacak bir ısıtıcı kullanmamışsanız tek kişilik battaniyenizi bir nevresim takımı kullanmaktansa yatacağınız zemininin üstüne sererek gece boyu yattığınız zeminin sıcaklığını koruyarak battaniyeniz sayesinde sıcak bir soğuk kış gecesini sıcak geçirebilirsiniz. Tek kişilik battaniyeler koltuk örtüsü veya halı örtüsü olarak kolay yıkanabilme sebeplerinden ötürü bu fonksiyonlarda kullanılabilirler. Genellikle hangi malzemeden yapılmış olması fark etmeksizin battaniyelerin yıkanması kolay olmaktadır. Bir sahil kenarında veya yaz akşamında yakın olunan bir arkadaş grubuyla otururken serinliğin hafif etkisini kırmak için tek kişilik battaniye böyle bir ortamda gerekli ve sohbeti sıcak tutacak bir üründür. Tek kişilik battaniyelerinin diğer bir kullanım alanı teraslar veya dışarıda servis yapan kafelerdir. Bu kafe işletmecileri veya teraslı ev sahipleri tek kişilik battaniyelerinin önemi ve işlevi hakkında talep doğrultusunda ciddi bir fikre sahiptir. Kafeye veya terasa oturan her bir kişi hava biraz serinlediğinde bir tek kişilik battaniye ister ve böylece bulunduğu yerde oturmanın tadını çıkarmaya devam ederek sıcak kalmanın da bir yolunu bulmuş olur. Bu nedenle tek kişilik battaniyelerin kullanım alanları oldukça geniştir bunun nedeni çok rahat taşınabilir olmaları durumudur. Ayrıca ortama kattığı estetik ve bohem hava tercih edilmesinin bir diğer sebeplerindendir.

Tek kişilik Battaniye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tek kişilik Battaniye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir battaniye seçmek, sadece en iyi rengi ve bedeni seçme durumundan daha fazla faktör bulundurmaktadır. Genellikle battaniye seçiminde kaliteyi veya sizi rahat hissettirecek boyutu dikkate almadan parlak renkli veya daha büyük boyutlu olanı seçmek kullanıcılar arasında yapılan bir hatadır. Herkesin rahat hissedeceği ve kendini güvende hissedebileceği tek kişilik battaniye ölçüleri ve modelleri farklıdır. Bu yüzden, tek kişilik battaniye seçme durumu da kişisel bir zevk seçimdir. Örneğin battaniyenizi kullandığınız mevsim veya kullandığınız alandaki sıcaklık derecesini göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ücret ödeyerek aldığınız bir tek kişilik battaniyenizden istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek kişilik battaniye boyutunu bilmek, dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husustur. Eğer yatağınıza örtecek bir battaniye almayı düşünüyorsanız boyutlar açısından biraz büyük bir boyutta almanız gerekmektedir. Televizyon izlerken uzanıp kendinizi örtmek isteyeceğiniz bir tek kişilik battaniye almak isterseniz ise boyutları yatak örtüsü olarak kullanacağınız battaniyenizden daha küçük olmalıdır. Bir battaniyenin kumaş türü yani yapıldığı malzeme çeşidi battaniye seçerken en çok dikkat edilmesi gereken noktadır. İhtiyaçlarınıza ve zevklerinize göre battaniyelerin üretildiği malzemelerin analizini iyi yaparak tek kişilik battaniyenizi seçmelisiniz. Bütçenizi daima aklınızda bulundurmanız gerekmektedir. Tek kişilik battaniyeler, malzeme, marka ve dikişe göre geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Kaşmir ve suni kürkten yapılan battaniyeler, piyasadaki en pahalı tek kişilik battaniyeleridir çünkü çok iyi yumuşaklık ve stil sunar. Öte yandan, pamuk ve yün biraz ucuz olarak piyasada bulunmaktadır. Bir battaniye satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken ana faktörlerden biri de konfordur. Bunun arkasındaki sebep, battaniyenin zaman zaman cildinizle ve burnunuzla doğrudan temas edecek olmasıdır. Bu nedenle, yumuşak ve konforlu olan, kaba veya sert olmayan battaniyeyi seçmeniz tavsiye edilir.

Tek Kişilik Battaniye Nasıl Serilir?

Battaniyeler, eviniz için çok yönlü öğelerdir. Sadece sıcaklık için etrafınıza sarılmazlar, aynı zamanda dekor olarak da kullanılabilirler. Battaniyeler o kadar çok farklı kumaş, desen ve stilde üretilir ki, özellikle yatak odasında çeşitli farklı ev dekor trendlerine uyum sağlamak için kullanılabilirler. Zahmetsiz hemen kullanabilecek görünüm oldukça çekici olabilir. İnce bir battaniyeyle dekorasyon söz konusu olduğunda, battaniyenizi yatağın üzerinde kıvırarak rasgele koyabilirsiniz. Bunu yapmanın en çekici yolu, yatağın iki alt köşesinden birine çapraz olarak yerleştirmektir. Görünümü, üşüdüğünüzde hemen ulaşılabilir olduğunu ima eder, ancak aynı zamanda yatak takımına ya da odaya bir renk katacak bir ahenk verir. Yatağınızın alt köşesinde veya odanızın bir bölümünde rahat bir görünüm tercih edilirse, battaniyenizi uzunlamasına katlayabilir ve yatağınızın ya da koltuğunuzda tüm ayağının üzerine yerleştirebilirsiniz. Bu görünümü daha da özelleştirebilmenin yolları da var. Örneğin, battaniyenin fazlası veya sadece birazcık gösterme isteme durumunuza göre ikiye katlayın veya biraz isteme durumunuza göre üçe ya da dörde katlayın. Tek kişilik battaniyenizle yatağın tüm uzunluğunu (en azından yastığa kadar) bir tek kişilik battaniye ile kaplayabilirsiniz. Yaz aylarında, sıcak olma durumuna bağlı olarak yorgan kullanmanıza bile gerek kalmayabilir. Bu serme işlemini sıcak havalarda yaptığınız takdirde, uyurken rahat olabilmeniz için üst çarşafın üzerinde ihtiyacınız olan tek şey bir battaniye olabilir. Tek kişilik battaniyenizi sermenin bir diğer yolu eğer karyola direkleriniz varsa, her birinin etrafına bir battaniye sermek hoş bir görünüm yaratabilir. Battaniyeye uyan veya onu tamamlayan bir yastık  eklemek ise görünümü uyumlu bir havaya sokabilir.

Tek Kişilik Battaniye Nasıl Yıkanır?

Çamaşır makinesine atabileceğiniz pamuklu tek kişilik battaniyeler gibi bazı battaniyeler varken, elde yıkanması, kuru temizlemeye gönderilmesi veya leke temizliği yapılması gerekenler de vardır. Tek kişilik battaniyenin yapıldığı malzeme ve örgü, öncelikle bir battaniyeyi temizleme şeklinizi çok önemli ölçüde etkiler. Bir battaniyenin yıkanılmasına karar verildikten sonra öncelikle ürün etiketine bakılmalı ve oradaki direktiflere göre hareket edilmelidir. Ürün etiketi, ürünü bozmadan veya zarar vermeden tek kişilik battaniyenizi temizlemenin en iyi yolu konusunda sizi yönlendirecektir. Çamaşır makinesinin kullanılması, battaniyelerin temizlenmesini kolaylaştırır; ancak, onları yıkamanın battaniyenize zarar vereceği, eskitip soldurabileceği veya çekmesine neden olacak zamanlar da vardır. Böyle zamanlarda elle yıkama seçeneği düşünülebilir. Elle yıkama da izlenecek yol: Plastik bir kutuyu soğuk suyla doldurun ve sıvı deterjan ekleyin. Su ve deterjanın iyice karıştığından emin olun. Malzemeyi su altına daldırın ve battaniyenizi birer birer çitileyin. Battaniyeniz iyice temizlendiğinde, battaniyeyi çıkarın ve fazla suyu battaniyenizi sıkmadan bastırın, çünkü şekil bozukluğuna neden olabilir. Battaniyenin suyunda sabundan eser kalmayıncaya kadar temiz su kullanarak su tutun. Battaniyedeki tüm suyu sıktıktan sonra, suyu çekmesi için battaniyeyi iki kuru havlu arasına yerleştirin. Bu işlem kurutma sürecini hızlandıracaktır. Ardından şeklini koruması ve eski şekline gelmesi için kuruma amacıyla iyice asın.