ÜCRETSİZ KARGO

2
Karaca Home Destina Antrasit Çift Kişilik Çok Amaçlı Örtü
(175)
229,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3
Karaca Home Destina Lacivert Çift Kişilik Çok Amaçlı Örtü
(115)
229,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3
Karaca Home Destina Çok Amaçlı Çift Kişilik Pike 200 x 230 CM Turkuaz
(187)
229,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Home Flow Ekose Waffle Çift Kişilik Pike 200x230 Cm Kırmı
(5)
429,98 TL
229,98 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Home Jose Çift Kişilik Pike Mavi
(4)
599,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Home Flow Çizgili Çift Kişilik Waffle Pike 200x230 cm Bej
(4)
429,98 TL
229,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Home Jose Çift Kişilik Pike Kırmızı 200.22.05.0004
429,98 TL
279,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Karaca Home Luis Çift Kişilik Peştemal Pike Fuşya
(65)
199,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Karaca Home Montre Çift Kişilik Peştemal Pike Turuncu
(26)
199,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Home Flow Çizgili Çift Kişilik Waffle Pike 200x230 Cm İnd
429,98 TL
229,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Karaca Home Montre Çift Kişilik Peştemal Pike Fuşya
(42)
199,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yataş Bedding Maris Çift Kişilik Pike - Gri
(16)
299,90 TL
SEPETTE
279,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Karaca Home Sword Çift Kişilik Peştemal Pike Kırmızı
(68)
199,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Miabella Home 220x2500 Çift Kişilik Çok Amaçlı Pike 15718
(9)
189,63 TL
169,64 TL

ÜCRETSİZ KARGO

8

REKLAM

Vionel Home Coza 8 Farklı Desenli Pamuklu Çift Kişilik Baskılı Pike
(1)
374,90 TL
299,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nepal Çift Kişilik Pike 200 x 20 CM - Ekru
(2)
359,90 TL
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casnack Lavin Çift Kişilik Pike 1500 G 200 x 230 CM Gri
(20)
279,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Berlino Çift Kişilik Pike 200x230 Cm - Bej
(3)
249,90 TL
219,90 TL

Çift Kişilik Pike

Pikeler ister set halinde ister tek olarak satın alınabilecek yatak odası tekstili ürünlerindendir. Pikeler ana olarak tek kişilik pike ve çift kişilik pike olarak ikiye ayrılır. Tek başına veya sevdiklerinizle rahat bir uykuya yatmak, serin yaz gecelerinde üzerinize sarınıp balkon keyfi yapmak ya da bir film açıp karşısında sıcacık uzanmak için tek kişilik ve iki kişilik pike çeşitleri elinizin altında mutlaka bulunması gereken ürünlerdir. Pike çeşitleri sadece televizyon karşısında, balkonda, bahçede üzerinize örtmek için değil, geceleri örtü olarak da hatta modeline göre yatak örtüsü olarak da kullanabileceğiniz ev tekstili ürünleridir. Kumaşına göre, modeline göre çok çeşitli pikeler mevcuttur. Çift kişilik pike takımı modelleri ise, tek pikelerden farklı olarak takım halinde satılmaktadır. Genellikle iki kişilik pike takımlarında hangi parçalar bulunur diye merak edilir. İki kişilik pike takımlarında iki adet yastık kılıfı, bir adet çarşaf ve bir adet iki kişilik ebatlarda pike örtüsü bulunur. Tek kişilik pike takımlarında ise farklı olarak yastık kılıfı iki adet değil, bir adettir. Pike takımlarının nevresim takımlarından esas farkı, pikenin kılıf halinde değil, tek katlı olmasıdır. Pikenin içerisine yorgan veya battaniye koyulamaz. Ayrıca pikeler dolgu maddeleri içermezler. Pikelerin elde edilmesinde kullanılan kumaş çeşitleri farklılık gösterse de ağırlıklı olarak % 100 pamuk içerikli olan ranforce olarak adlandırılan kumaş türünden imal edilir. Sentetik hiçbir karışım içermeyen ranforce kumaşlar 55-60 tel/iplik oranında, yani oldukça sık bir dokunma oranında üretilirler. %100 pamuk olan ve sık dokunarak dayanıklılığı arttırılan üstün kalitede pikeler oldukça sağlıklıdır. Kendiniz için, aileniz için ve hatta misafirleriniz için güvenle kullanabilirsiniz. İki kişilik pikelerin elde edildiği ranforce kumaş modeli oldukça yumuşak dokulu bir kumaştır. Ancak doğal hali, boyama gibi ek bir işleme tabi tutulduğunda sertleşme meydana gelir. Açık renkli pike modelleri ve pike takımlarının koyu renkli modellere göre daha yumuşak olmasının altında yatan neden budur. Ranforce kumaşlardan imal edilen pikeler talimatlara uygun yıkanıp kurutulduğunda yıllarca eskimeden, rahatlıkla kullanılabilen pikelerdir. Hava girişi ve hava çıkışına müsaade eden pike yüzeyi, sunduğu bu özellik sayesinde terlemeyi en aza indirmektedir. Hava transferini yüksek oranda mümkün kılması sadece terlemeyi azaltmaya değil, oluşabilecek kötü kokuları önlemeye de yardımcıdır.

Çift Kişilik Pike Modelleri

Çift Kişilik Pike Modelleri

Pike modelleri kendi arasında diğer ev tekstili veya yatak odası tekstili ürünleri gibi çok belirgin farklarla ayrılmazlar. Herhangi bir iç dolgu malzemesi kullanılmaması, lastik, fermuar, düğme gibi ek aksesuarlar bulundurmaması pike modellerini oldukça kısıtlamaktadır. Kumaşına göre pike örtüsü modelleri % 100 pamuklu, doğal bitkisel lifli, mesela bambu lifli, pamuklu viskon modellerde olabilir. Tek kişilik pikelerde modeller genellikle günlük amaçla kullanılan pike modelleri veya tek kişilik yatak örtüsü amacı için kullanılan pike şeklinde olurlar. Ancak iki kişilik pikelerde modeller oldukça çeşitlidir. İki kişilik günlük kullanıma uygun pikeler, serin yaz ve bahar akşamlarında üzerinizi örtmeniz için, yatılı misafirleriniz geldiğinde örtünmeleri için, bahçelerde balkonlarda sohbetinize eşlik etmesi için kullanılan modellerdir. Çeyizlik pike örtüsü modelleri de iki kişilik pike modellerindendir ve genellikle çift kişilik dantelli pike takımı olarak piyasalarda bulabileceğiniz ürünlerdir. Pike modelleri set olarak satılıp satılmamasına göre de ayrılmaktadır. Çift kişilik yastıklı pike takımı modelleri çift sayıda (iki veya dört) yastık kılıfı, bir adet çarşaf ve bir adet pike örtüsü içermektedir. Takım olarak satılmayan pike örtüleri ise tek bir pike olarak satışa sunulur. Genellikle pamuk olan pike takımları kapitone kumaş kullanarak da kullanıcıların beğenisine sunulabilir. Üreticiler, 4 mevsim pike takımları çift kişilik veya tek kişilik taleplerine cevap olarak kapitoneli pike takımlarını üretmişlerdir. Kapitone kumaş ister giyim, ister nevresim ister döşemelik olarak tercih edilsin, her kesime ve modele uyumlu kumaş çeşididir. Bu kapitone olarak adlandırılan kumaş tipleri, içi yünle, elyaf veya pamukla doldurularak dikilmiş kumaşlardır. Bu pikeler, çift kişilik kalın pike olarak da bilinir. Kapitone pikeler takım olarak satın alınmak istediğinde yastık kılıfları düz kumaş veya yastık kılıfları kapitone kumaş olarak karşınıza çıkacak iki farklı modelde üretilmektedir. Her iki modelde de çarşaf tercihi düz kumaştan yana yapılmaktadır. Standart çift kişilik bir kapitone kumaşta yaklaşık 120 gr ila 150 gr civarlarında değişen dolgu miktarı vardır. Bu dolgu sayesinde kalınlaşan pikeler daha sıcak ve daha yumuşak örtü imkânı sunmaktadır. Kapitone pike örtüleri, katlandığında çok az yer kaplayan ranforce, % 100 pamuk veya viskon pikelere kıyasla daha çok yer kaplamaktadır. Kapitone pikelerin, içerisine yorgan veya battaniye koymaya olanak sağlayan çift katlı fermuarlı ya da çift katlı düğmeli olan modelleri de mevcuttur.

Yatak Örtüsü Olarak Kullanılabilecek Çift Kişilik Pike Modelleri

Yatak Örtüsü Olarak Kullanılabilecek Çift Kişilik Pike Modelleri

Çift kişilik pike seti, özellikle düğün öncesi çeyizlik alışverişlerinde, nişan alışverişlerinde veya yeni evlenen, yeni eve taşınmış çiftlere ev hediyesinde araştırılan, çiftin zevkine göre alınan içerisinde çift kişilik pike yatak örtüsü, iki adet yastık, bir adet çarşaf bulunduran setlerdir. Özellikle çeyizlik olarak satılan bazı setler iki baş yastığı, iki süs yastık olarak bilinen dört adet yastık içermektedir. Bazı iki kişilik pike setlerinde bulunan pikeler örtünme amaçlı kullanıma uygun olmayan tamamen işlemeli ve dekor amaçlı pikelerdir. Bu dekor amaçlı setlerde bulunan yastık kılıfları da uyuma amaçlı kullanılmayan işlemeli kılıflardır. Sadece yatak örtüsü amacı ile kullanılan bu pikelerin dantelli pike modelleri, Fransız güpürlü pike modelleri, taşlı pike modelleri, simli pike modelleri, kapitoneli güpürlü pike modelleri, kurdeleli pike modelleri gibi pek çok zevke uygun modelleri mevcuttur. Bu iki kişilik pike örtüsü modelleri genellikle çeyizlik pike setleri olarak piyasalarda bulunabilen ürünlerdir. Çeyizlik pike modelleri arasında aynı modelde imal edilmiş masa örtüsü setleri veya bornoz setleri de mevcuttur. Sadece yatak örtüsü amacı ile kullanılan bu pike modelleri, hem yatak örtüsü hem de günlük kullanıma uygun, örtünme amacı ile kullanılan pike örtüleri ile kıyaslanınca daha fazla kırışan modellerdir. Hem yatak örtüsü amacı ile hem de örtünme amacı ile kullanılacak olan pikeler, diğer pike örtülerinden farklı olarak genellikle astar eklenerek imal edilir. Yatak örtüsü olarak kullanılacak pike örtülerinin sık dokunmuş pikelerden olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu pike örtülerinde kullanılan astarın da pamuklu olması, nem alıcı özellikte olması gerekir. Bu amaçla seçilen pamuklu astar kumaşları genellikle poplin, terikoton gibi kumaşlardır. Çift kişilik pike örtüsü yatak örtüsü olarak kullanılacaksa yatak odası ile uyum içinde olması önem arz etmektedir. Gün içinde yatak odanızın göz yormaması ve sakinleştirici olması açısından yatak odanızın dekorasyonunu karmaşadan uzak tutmalısınız. Olabildiğince uyum içinde parçalar kullanmalısınız. Perde, halı ve mobilyalarınızın desenine, rengine uyumlu bir pike örtüsü modeli tercih etmelisiniz. Evinizde çok yer yoksa ve küçük bir odanız varsa sadece yatak örtüsü amacı için kullanılacak bir model yerine hem yatak örtüsü hem de örtünme amacı için kullanılacak bir model seçmeniz, ikinci bir örtünün kaplayacağı alanı kazanmanız anlamına gelir.

Çift Kişilik Pike Ölçüleri

Çift Kişilik Pike Ölçüleri

Ev tekstili ürünlerinin üretiminde ve tasarımında dekoratif, her zevke uygun modellerin önem taşıdığı kadar, kullanımı kolay modeller de önem taşımaktadır. Kullanıcılar sadece göze hitap eden ürünleri değil, aynı zamanda kullanımı konforlu, söküp takması kolay, yıkaması zahmetsiz ürünleri de talep etmektedir. Pike örtülerinin de kullanım kolaylığı, kullanılacağı yatakla ve kullanım amacı ile uyumlu ölçülerde olması ile doğru orantılıdır. Pike örtülerinin üretiminde de tıpkı diğer yatak odası tekstili ürünlerinde olduğu gibi uyulması gereken standart ölçüler vardır. Bebek pike örtülerinde standart ölçü 75 x 110 cm, tek kişilik pike örtülerinde standart ölçü 160 x 230 cm, büyük boy tek kişilik pike örtülerinde ise standart ölçü 170 x 250 cm olarak belirlenmiştir. Bu standartlarda, çift kişilik pike ölçüleri ise normal boy iki kişilik pikelerde 200 x 230 cm, büyük boy iki kişilik pike örtülerinde ise 240 x 260 cm ebatlarında belirlenmiştir. Çift kişilik pike takımı ölçüleri ise standart 200 x 230 cm pike örtüsüne ek olarak, 240 x 260 cm ebatlarında çift kişilik çarşaf ve 50 x 70 cm ebatlarında iki adet yastık kılıfı olarak belirtilmektedir. Bu ölçülerde pike takımları çift kişilik standart yataklara tam bir uyum sağlar ve geceleri çarşaflarda toplanma yapmaz. İki kişilik pike örtülerinin ölçüleri isteğe özel de üretilebilmektedir. Bunun için yatağınızın ve örtmek istediğiniz alanın ölçülerini doğru almak gerekir. Çift kişilik pike ebatları belirlenirken, öncelikle normal boy veya battal boy çeşitleri arasında karar kılmak ve ardından ölçüleri buna göre almak gerekir. Normal boy pike örtülerinin ölçümü için, pikenin kullanılacağı yatağın en ölçülerine 60 cm eklenir. Bu 60 cm, 30’ar cm yatağın kenarlarından sarkacak şekilde hesaplanmıştır. Çift kişilik pike battal boy olarak tercih edilecekse ölçü alınırken sadece enden değil, boydan da sarkacağı düşünülerek alınmalıdır. En ve boy ölçülerine yatağın yerden yükseklik ölçüsü eklendiğinde yere kadar sarkan yatak örtüsü modelinde pike yapılabilir. Pikelerde kullanılan kumaşların özelliği nedeni ile pike örtüleri genellikle ilk yıkamada çekme yapar. Bu sebeple tüm pike örtülerinde standart ölçüye çekme payı ölçüsü de ilave edilir. Bu şekilde tam olarak yatak ölçüleri ile uyumlu iki kişilik pike örtüleri elde edilebilir. Pike örtüleri sadece ilk yıkamada çekme yapar. Daha sonraki yıkamalarda, yıkama talimatlarına uyulduğu sürece çekme problemi yaşanmaz. Eğer ihtiyacınız varsa elektrikli battaniye modelleri de sayfamızda mevcuttur.

Çift Kişilik Pike Fiyatları

Çift Kişilik Pike Fiyatları

Pikeler genellikle yatak örtüsü pike, pike örtüsü seti, iki kişilik pike örtüsü, tek kişilik pike örtüsü ve bebek pikesi gibi gruplarla fiyatlandırılır. Çift kişilik pike fiyatları başlıca pikede kullanılan kumaşa ve satın alınacak üründe ki parça sayısına göre değişir. Yatak örtüsü pike takımlarında fiyatlar sadece yatak örtüsü olarak kullanılması veya hem örtünme amaçlı hem de yatak örtüsü amaçlı kullanılmasına göre ayrı ayrı fiyatlandırılır. Bu tarz pike örtülerinde pike kumaşının yanı sıra pikede dolgu kullanılması ve kullanılan dolgunun çeşidi fiyatın belirlenmesinde önemli faktörlerdir. İki kişilik pike örtüsü setlerinin fiyatları da yine çeyizlik olması, günlük kullanıma uygun olması, sette bulunan yastık kılıfının sayısı ve özellikle modeline göre değişmektedir. Setlerde bulunan çift kişilik pike modelleri kanaviçe işlemeli, kurdele nakış işlemeli, beyaz iş işlemeli, aplike işlemeli, örgü dantel işlemeli, Fransız dantel işlemeli, sim işlemeli, makine işlemeli, kenar süsü işlemeli, fisto ve fırfır işlemeli, büzgü işlemeli gibi çok çeşitli modellerde bulunmakta ve fiyatlar bu modellere göre oldukça farklılık göstermektedir. Dört mevsim pike örtüleri de standart modelde pikelerden farklı fiyat aralıklarında bulunmaktadır. Bu ürünlerin fiyatları da kumaşlarına, dolgu çeşitlerine, astar çeşitlerine göre ve ebatlarına göre değişiklik gösterir. İki kişilik pike örtüleri de diğer tüm pikeler gibi ebatlarına, kullanılan kumaşa göre farklı fiyat aralıklarında bulunabilir. Ancak bu çift kişilik düz pike ürünlerinde astar malzemesi, iç dolgu malzemesi, elyaf dolgu, fermuar, düğme, çarşaf, yastık gibi başka malzemeler bulunmadığından fiyatı diğer ürün tiplerinden daha aşağılarda seyretmektedir. Her bütçeye uygun fiyatlarda, her zevke ve her odaya, dekora uygun renk ve desenlerde, herkesin rahat edebileceği konforda yumuşacık pikelere ve fiyatlarına yatak odası tekstili sayfamızda göz atabilirsiniz. Sayfamızda ürünlerin özelliklerini incelerken daha önce kullanan kişilerin yorumlarını da bulabilirsiniz.

Çift Kişilik Pike Seçimi ve Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çift Kişilik Pike Seçimi ve Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İki kişilik pike veya pike takımı seçimi uyku deneyiminizi ve kalitenizi oldukça etkiler. Bu sebeple pike örtüsü seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. İyi bir pike örtüsünün taşıması gereken özellikler arasında öncelikle pikenin yumuşak bir tutuma sahip olması yer alır. Nem alıcı özelliği taşımalı ve çok iyi bir nem iletkenliğine sahip olmalıdır. Sağlığınız, cilt sağlığınız ve uyku kaliteniz için bakteri, mikrop, küf, akar gibi canlıların üremesine uygun bir yapıda olmamalı ve hijyenik olmalıdır. Günlük çift kişilik pike takımı sade ve düz bir modelde olmalı, kolaylıkla ütülenebilmelidir. Eğer dört mevsim pike örtüsü modellerinden değilse, pike örtüleri serin tutmalıdır. Balkon, bahçe gibi dış mekânlarda da tercih edilen iki kişilik pike örtüleri kir tutmamalı, aynı zamanda da kolay temizlenebilmelidir. Pikeler hem yatar pozisyonda hem de oturur pozisyonda kullanılabildiği için buruşma, kırışma yapmaması da önem arz etmektedir. Pikelerde olması gereken bir diğer konu ise yaş haslığı, ter haslığı özelliklerinin yüksek olmasıdır. Sağlığa zararlı sentetik malzemeler içermemeli, sık dokunmalıdır. Çift kişilik beyaz pike takımı gibi sade pike takımları haricinde renk renk pikeler tercih edilecekse kullanılan boyar madde sağlığa zararlı kimyasallar içermemelidir. Çift kişilik pike siyah, mavi, yeşil, pembe, mor, sarı, kırmızı, gül kurusu, bej rengi gibi çok çeşitli renklerde üretilmekte ve tercih edilmektedir. İki kişilik renkli pikeler arasında çift kişilik kırmızı pike örtüsü oldukça tercih edilen bir üründür. İşte bu renkli ürünlerin boyar maddelerinin sağlığa zararlı olmaması önem arz eder. Pike seçerken tüm bu faktörlerin bağlı olduğu ana etken pikenin kumaş çeşidi ve kalitesidir. Seçtiğiniz pikenin imal edildiği kumaş türüne dikkat etmeniz gerekir. Pamuklu kumaştan imal edilen pikeler nem ve ter partiküllerini hızla emen ve serinliği koruyan pikelerdir ve yaz günlerinin vazgeçilmez ev tekstili ürünleridir. Pikeyi satın alırken kullanım amacınızı belirleyerek amacına uygun bir pike seçimi yapmalısınız. Pikeyi kullanacağınız alana uygun kumaş ve modelde seçim yaptıktan sonra da ölçülerine mutlaka dikkat etmeli ve yatağınıza uygun boyutlarda almalısınız. Misafirlerinizin örtünmesi için alacağınız pikeleri ise misafirleri yatıracağınız alanın ölçülerine göre almalısınız. Ayrıca misafirlerinizi yatıracağınız odanın perde, mobilya ve halılarına uygun renkte pikeler tercih etmeli, konfordan, kaliteden ve dekorasyon zevkinizden ödün vermemelisiniz. Sayfamızdan Taç çift kişilik pike takımı modellerine bakabilirsiniz.