ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Orjinal Brillant Düz Stor Polyester Mat Ekru Ve Beyaz Stor Per...
(496)
30,00 TL
13,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Aniper Kalın Stor Perde Krem, Beyaz Tüm Ölçüler
(664)
35,00 TL
12,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

As Perde Cam Balkon Perdesi Plise 14 Farklı Renk Plise
(674)
360,00 TL
205,34 TL

ÜCRETSİZ KARGO

As Perde Yaylı Plise Perde
(127)
320,00 TL
164,86 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Zebra Perde Siyah Beyaz Geçişli Bamboo
(11)
35,00 TL
12,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Orjinal Zebraevim Blackout Stor Karartma Perde %100 Işığı Bloklar
(692)
30,00 TL
22,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Cam Balkon Ve Ofis Perdesi Plise Perde
(44)
155,90 TL
129,63 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Balkon Kapı Perdesi - Cam Üstü Zebra Stor Perde (472843874)
(77)
211,68 TL
169,34 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Stor Perde Keten, İthal
(14)
190,00 TL
171,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

1 . KALİTE ZİNCİR DESEN ÇİFT MEKANİZMALI TÜL STOR PERDE
(2)
500,00 TL
460,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Katlamalı Keten Tül Stor Perde (183734870)
(58)
360,00 TL
339,48 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Zebra Perde Kırık Beyaz Krem Simli Pliseli
(9)
35,00 TL
12,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Atölye Perde Çiftli Sistem Düz Beyaz Kalın Çizgili Tül Ve Stor
(33)
37,50 TL
33,75 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

N11 Özel Fiyat 1.Kalite Kalın Kumaş Leke Tutmaz Stor Perde
(1894)
19,76 TL
13,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Orjinal Zebraevim İthal Kalın Kumaşlı Ekru-Beyaz-Krem Stor Perde
(723)
30,00 TL
25,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Brillant Düz Stor Perde Etek Dilimli & Boncuklu Beyaz Ms1200Eb
(23)
15,99 TL
14,71 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Katlamalı Keten Tül Stor Perde (444106741)
(29)
360,00 TL
339,48 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Taç Blackout Karartma Stor Perde
(80)
45,00 TL

Stor Perde

Kapalı mekanların çoğunda içerisinin dışarıdan gözükmemesi için perde tercih edilir. Birçok farklı perde çeşidi olmakla beraber stor perde modelleri hem kullanım kolaylığı bakımından hem de tasarım özellikleriyle sıklıkla kullanılır. Dışarıdan içerinin görülmesini engellemesinin yanı sıra güneşli havalarda da çok kullanışlıdır. Stor perdelerin de birçok farklı tarz ve modelde çeşitleri bulunur. Kullanım amacınıza uygun olarak seçeceğiniz ürünle mekâna ayrı bir hava katabilirsiniz. Stor perde çeşitleri sahip olduğu mekanizma sebebiyle kaliteli parçalar kullanmayı önemli kılar. Çünkü geleneksel perde ve aksesuarları, tüllerde olduğu gibi sadece korniş üzerindeki yana hareketin yerine daha fazla parçanın bulunduğu sistemler mevcuttur. Evlerin tüm odalarında, iş yerlerinde, konferans ve toplantı salonlarında rahatlıkla kullanılır. Monte edilmesi, kullanılması, temizlenmesi ve çıkarılması ise oldukça kolaydır. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen modern tasarıma sahip evlerde ise birçok farklı rengi ve deseniyle gayet şık bir görünüm yaratır. Her bütçeden kullanıcıya uygun seçenekler hakkında bilgi almak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Stor Perdelerde Kumaş Kalitesi

Stor Perdelerde Kumaş Kalitesi

Stor perde alırken en çok dikkat edilmesi gereken konu kumaştır. Doğrudan güneşle temas halinde olan ve evinizle güneş arasında bir koruma görevi gören stor perdeler, kaliteli kumaş yapısına sahip olmalıdır. Stor perde kumaşı güneşe karşı olan dayanıklı yapısıyla sebebiyle %100 polyesterden üretilir. Aksi durumlarda stor perdenin güneş ışığına maruz kaldığı zaman perdede aşınma, yırtılma, delinme gibi bazı istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Bu da hem perdenin kullanım ömrünü doğrudan etkiler hem de görsel olarak bulunduğu mekânda olumsuz bir hava yaratır. Stor perdelerde de diğer perdelerde olduğu gibi kırışma büyük bir problemdir. Odanın görünümünü doğrudan etkileyen bu faktörü ortadan kaldırmak için apre adı verilen kumaştan kaplama yapılır. Bu sayede perdeniz daima düz ve kırışmayan bir yapıya sahip olur. Stor perde modelleri sahip oldukları farklı kullanım amaçları ve yerleri bakımından farklı kumaşlara sahip olur. Örneğin, çocuk odalarında daha çok çizgi film karakteri baskılı veya desenli kumaşlar tercih edilir. Bu sayede çocuklarınızı da odalarında zaman geçirmeleri adına motive edebilirsiniz. Tamamen anti alerjik kumaşa sahip olan bu perdeler çocuklar için idealdir. Stor perde çocuk odası modellerinde geniş bir ürün çeşitliliği yer almaktadır. Çocukların ilgilerini çekecek desenlerin yanı sıra birçok farklı renk tercihi sunan desensiz modeller de mevcuttur. Alev almaz kumaşlar da her mekânda olduğu gibi çocuk odalarında da çok önemlidir. Herhangi bir olumsuz durumun cereyan etmesini engelleyebilir veya var olan durumun ilerlemesine engel olur. Stor perde parçaları arasından çıkan çocuk kilidi aparatını, kurulum esnasında takarak çocukların güvenliği adına bir başka önlem daha almış olursunuz. Böylelikle yetişkin kullanımlarının haricinde, çocuklar odalarında ailelerinden ayrı vakit geçirirken perdelerin herhangi bir sorun teşkil etmesinin önüne geçilir. Çocuk odalarında tercih edilmemesinin önemli olduğu bir başka ürün ise boncuklu perdelerdir. Stor perdenin diliminden aşağı sarkık bir şekilde bulunan boncuklar, çocukların da erişebileceği bir mesafede olduğu için çocuk odalarında boncuksuz modeller daha güvenli olur. Başta kumaş kalitesi olmak üzere tüm Stor perde malzemeleri çocuk ve yetişkin sağlığına zarar vermeyecek özelliklere sahip olarak üretilir. Yoğun laboratuvar testlerinden geçerek tüketici kullanımına sunulan Brillant stor perde, evinizin her noktasında şıklığın yanında sağlıklı bir hayatla sizleri buluşturur.

Odanızın Havasını Değiştirecek Stor Perdeler

Odanızın Havasını Değiştirecek Stor Perdeler

Görsellik açısından bir evin veya odanın en fazla fark yaratan parçalarından birisi stor perdelerdir. Özellikle odanın mobilyalarına, halılarına veya badanasına uygun bir stor perde kullanıldığı zaman, hayallerinizdeki tasarıma sahip olabilirsiniz. Stor perde renkleri her ihtiyaca uygun biçimde üretilmektedir. Ancak en fazla tercih edilen renkler açık tonlar olmak üzere, beyaz ve krem renkleri en çok kullanılanlardır. Bununla beraber genellikle özel konsept mekanlarda tercih edilen sarı, mor, kırmızı gibi canlı renkler de üretilir. Bu canlı renkler dikkat çekici ve göz alıcı olmaları sebebiyle çocuk odalarında da kullanılır. Etek dilimi kullanıcının tercihine göre eklenip çıkartılabilen bir parçadır. Perdesinin düz bir taban sahip olmasını istemeyen kullanıcılar etek dilimi ekletebilir. Oda tasarımına uygun olarak, farklı renk tercihleri bulunan boncuklar da etek dilimine eklenebilir. Genellikle iş yerleri ve ofislerde tercih edilen ancak tercihe göre evlerde de rahatlıkla kullanılabilen kapalı kasa modeller mevcuttur. Perdenin sarılıp açıldığı bölümün gözükmesinin engellenmesiyle şık bir görünüm oluşur. Stor perde desenli modellerle de önemli bir görsel etki yaratır. Birçok farklı etnik desen, çizgisel desen, çiçekli desen seçenekleri mevcuttur. Sizler odanızın geri kalanının tasarımına uygun deseni bulup, yaşam alanınızı içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir mekâna dönüştürebilirsiniz. Özellikle yazlık yerlerde veya balkon ve bahçe kapılarında sıklıkla kullanılan hasır storlar da bulunur. Bu hasır stor perde beyaz, kahverengi, gri gibi renk tercihleriyle tüketici inisiyatifine bırakılır. Ahşap görünümlü bambu malzemesinden yapılan stor perdeler de bulunmaktadır. Bu perdeler şık tasarımla kolay temizlenebilir olma özelliğini tek bir yerde toplayan modellerden birisidir. Tasarım açısından stor perdenin yarattığı görünümü tamamlayan unsulardan birisi mekanizmalardır. Stor perde renkli mekanizma ve mekanizma zinciri tercihleriyle kullanıcılara istedikleri kombinasyonu yapma seçeneğini de sunar. Ayrıca mekanizma zincirleri plastikten üretildiği için kaliteli bir plastikten üretildiğine emin olunması gerekir. Çünkü günlük kullanım sırasında perdeyi indirip kaldırırken devamlı mekanizmayla temas halinde olunur. Ve mekanizmanın bu sık kullanım sonrasında erken bir aşınma durumu göstermemesi gerekir. Bu noktada kullanıcılar da mekanizmaya çok yüklenmeden, hassasiyetine uygun bir kuvvet uygulayarak perdeyi açıp kapayabilirler. Dijital baskılar da stor perde modellerinde kullanılır. Genellikle çocuk odasında olmakla beraber, özel konsept mekanlarda tercih edilebilir. Stor perde baskılı olan modellerde solma çok sık rastlanan bir problemdir. Bu yüzden satın alacağınız perdenin baskı kalitesinden emin olun.

Stor Perde Çeşitleri

Stor Perde Çeşitleri

Stor perdeler kullandığı yere ve tüketici tercihine göre birçok farklı çeşitte üretilir. Zebra stor perdeler, normal stor perdelerden daha sonra üretilmeye başlanmıştır. Özellikle güneşli havalarda stor perdeyi tamamen indirip kaldırma durumunu ortadan kaldıran stor perde zebra modelleri, çizgili yapısı nedeniyle bu adı almıştır. Gündüzleri tül perde olarak kullanılıp aynı zamanda içerisinin aydınlanmasını sağlar, geceleri ise perde gibi evinizin dışardan görülmesini engeller. Stor perdelerin yaygın kullanıldığı yerlerden birisi mutfaklardır. Özellikle yemek ve yağ kokularını tutmayan bir yapıya sahip olması, geleneksel perde modelleri yerine tercih edilmesinin en büyük sebeplerindendir. Zebra stor perde mutfak içerisinde, çizgili yapısı ile de modern bir tasarım oluşturur. Karartma perdeler ise konferans salonları, toplantı odaları ve film izleme amacıyla kullanılan ev odalarında tercih edilir. Karartma perdeler, ışığı %100 engeller ve içeriyi tamamen karartır. Dışarı bakan yönü beyaz renge sahip bu modeller, şık bir görünüme de sahiptir. Screen stor perdeler, güneşin zararlı ışınlarını engelleyerek, sadece perdenin değil oda içerisindeki diğer eşya ve aletlerin de zarar görmesini engeller. Genellikle ofis ve iş yerlerinde kullanılan bu modeller, saydam bir yapıya sahip olması nedeniyle içerden dışarıyı rahatlıkla görebilirsiniz. Stor perde tül ayrı ayrı ama aynı kasa içinde de bulunur. Sağ ve solda olmak üzere iki farklı mekanizma ile kontrol edilen bu modellerde, istenildiği zaman perde istenildiği zaman tül olarak kullanılır. İsterseniz de ikisini de aynı anda açarak perde ve tül beraber bir görünüm yaratabilirsiniz. İnovatif gelişmeler tül ve perde sektöründe de oluyor. Led stor perdeler, geceleri odanıza loş bir ışık kaynağı sağlar. 3 saatte şarj olan ve 56 saat boyunca kesintisiz yanma kapasitesine sahip bu ürünler, geceleri evinizde orijinal bir görünüm oluşturur. Stor perde fiyat aralıkları birçok etkenden dolayı farklılık gösterebilir. Ürünün kumaşı, ölçüleri, çeşidi gibi faktörler fiyat üzerinde doğrudan etkilidir. Stor perdeler hakkında detaylı fiyat bilgisine sahip olmak istiyorsanız sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kolay Temizlenebilir Stor Perdeler

Kolay Temizlenebilir Stor Perdeler

Tül ve perde temizliği eskiden beri ev işlerinde en çok zorlanılan durumlardandır. Çıkarması, yıkaması ve takması uzun ve meşakkatli süreler alıyor. Ancak stor perdeler tüm bu problemleri ortadan kaldırdı. Stor perde temizliği kumaş yapısından dolayı çok kolaydır. Leke tutmayan kumaşlar, temizlenmesi zor lekeleri daha ortaya çıkmadan engeller. Zamanla olan tozlanmalar ise temizlik bakımından sizlere hiç zorluk çıkarmayacak. İlk önce stor perdeyi tamamen açın. Daha sonrasında takılan yerden kolaylıkla çıkarın. Temizlik işlemini yapacağınız yere serin. Ancak perdenin kırışıp, zarar görmediğinden emin olmanız gerekir. Sonrasında ise nemli veya sabunlu bir bezle silebilirsiniz. Eğer perdeniz çok büyük ve temizleyecek yeriniz yoksa veya kendiniz yapmak istemiyorsanız, stor perde temizleme işini yapan profesyonellerle iletişime geçebilişiniz. Stor perde yıkama işlemi kesinlikle makinede veya kuru temizlemede yapılmamalıdır. Bu seçenekler perdenizi temizleyememekle kalmaz, zarar görmesine de yol açar. Ancak bir de tekstil teknolojisinin son ürünlerinden olan kendi kendini temizleyen perdeler mevcuttur. Bu modeller, yapay veya gün ışığının aydınlığıyla kendini temizleyebilme özelliğine sahiptir. Bu modeller sayesinde uzun süreler boyunca perdenizin temizliğini düşünmenize gerek kalmayacak. Stor perdenizi çıkarmadan monte haldeyken de rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Stor perde mekanizması üzerinde kullanılır haldeyken perdeyi tamamen açın. Daha sonra yine nemli bir bezle silebilirsiniz. Ancak hem monte haldeyken hem de çıkarıp temizlerken çok dikkatli olmanız gerekir. Çok fazla bastırmadan ve sert hareketler yapmadan silmelisiniz. Aksi taktirde perde buruşmakla kalmaz, kullanılamaz hale bile gelebilir. Takıp çıkarma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken parçalardan birisi stor perde zinciri olarak karşımıza çıkar. Diğer parçalardan daha sistematik olan bu bölüm bozulduğu takdirde onarmak zor olabilir. Stor perde alırken dikkat edeceğiniz noktalardan birisi de alacağınız kumaşın kolay temizlenebilir bir yapıda olmasıdır. Aksi taktirde temizleme sırasında istenmeyen lekeler ve çizilmeler ortaya çıkabilir. Sizler de uzun yıllar boyunca kullanacağınız stor perde tercihinizi yaparken, bunun gibi kritik öneme sahip noktalara dikkat ederek uzun ömürlü bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Herkesin Monte Edebileceği Stor Perde Modelleri

Herkesin Monte Edebileceği Stor Perde Modelleri

Stor perdeler herkesin kendi başına kurulumunu gerçekleştirebileceği bir şekilde üretilir. Ancak stor perde almadan önce bilmeniz gereken bir nokta vardır. Perdenizi kornişe mi duvara mı monte edeceğiniz çok önemlidir. Bunu belirledikten sonra stor perde kurulumu aşamasına geçebilirsiniz. Eğer tavanınızda hali hazırda korniş bulunuyorsa kurulum çok daha kısa sürede gerçekleşir. Perdenin içinden çıkan küçük aparatları kornişin yoluna soktuktan sonra, kasanın gireceği ayağı belirli aralıklarla vidalayabilirsiniz. Uygun sayıda ayak koyduktan sonra perdenizin kasasını bastırarak montaj işlemini tamamlayabilirsiniz. Ancak korniş yoksa veya siz stor perdenizi duvara takmak istiyorsanız farklı bir yol izlenir. Matkap yardımıyla deldiğiniz duvara dübel atın. Açılan deliklere perdenin kasasının ayaklarını vidalayın. Daha sağlam bir montaj istiyorsanız da L ayak kullanabilirsiniz. L ayağın üstüne stor perdenizi oturtarak stor perde montajı işlemini tamamlayın. Alacağınız ürünü eğer kendiniz kuracaksanız paketin içinden çıkacak aparatlara dikkat etmelisiniz. Herhangi bir eksik parça mevcut olursa montaj işlemini gerçekleştiremezsiniz. Stor perde aparatları kullanıcılara, kendi başlarına kolaylıkla kurulum yapılabilecek özelliklere sahip olarak yollanmaktadır. Bununla beraber perde montaj işlemi gerçekleştirirken bir sorunla karşılaşmamak istiyorsanız ilk başta ölçü alırken çok dikkatli olunmalı. İçeriye ışığın girmesinin tamamen engellenmesi için yanlarda boşluk kalmamalıdır. Genellikle tavsiye edilen pencere ölçüsünün üzerine, 10 cm bir taraftan 10 cm diğer taraftan olmak üzere 20 cm eklemektir. Dilerseniz bu ölçüyü 40 cm de yapabilirsiniz. Boy ölçüsü alırken de aynı şekilde en az 10 cm eklenmelidir. Perdeyi kullanacağınız yer birden fazla pencereden oluşuyorsa ve siz bu pencereleri aktif olarak kullanıyorsanız, parçalı stor perde sipariş ederek daha kullanışlı bir ürüne sahip olabilirsiniz. Stor perde ölçüleri hem montaj esnasında hem de kullanım esnasında sıkıntı yaşamamak adına çok önemlidir. Bir başka önemli nokta çok geniş camlarda kullanılacak perdedir. Geniş camlarda da aynı şekilde iki veya üç parçalı stor perde tercih edilmelidir. Çünkü o kadar genişliğe sahip perde, daha fazla ağırlığa sahip olduğu için hem montaj hem de kullanım esnasında zorlanabilirsiniz. Stor perde modelleri ile ilgili detaylı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Stor Perde Nasıl Takılır?

Stor perdenin içinden çıkan aparatlar yardımıyla kısa ve kolay bir kurulum işlemi gerçekleşir. Belirlediğiniz yeri matkap yardımıyla deldikten sonra dübel koyun. Daha sonrasında stor perdenin ayaklarını deliklere vidalayın. Perdenin kasasını sertçe bastırarak sağlam bir şekilde ayaklara oturtabilirsiniz. T ayak kullanarak perdeyi daha da sağlamlaştırabilirsiniz. Ayrıca genellikle ürün ile beraber gönderilen çocuk kilidini de ihtiyaç halinde mekanizma zincirine kolaylıkla monte edebilirsiniz.

Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Stor perdeler ıslak veya sabunlu bir bezle kolay bir şekilde temizlenir. Tazyikli akan suyu doğrudan stor perdeye tutarsanız perdede aşınmaya yol açabilirsiniz. Stor perdeler hem monte halde hem de çıkarılmış halde temizlenebilir. Monte haldeyken tam açıp her yerini silebilirsiniz. Çıkarmak istiyorsanız da tamamen açılmış bir halde geniş bir yüzeye serip doğrudan temizleyebilirsiniz. Ancak temizleme esnasında çok bastırmadan üstten silinmesi gerekir. Çamaşır makinesinde veya kuru temizlemede kesinlikle yıkanmamalı. Stor perde temizliğini eskisi kadar düşünmek istemiyorsanız kendi kendini temizleyen perdeleri tercih edebilirsiniz.

Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Stor perde çıkarma işlemi monte etmekten daha kolaydır. Stor perde kasası ayaklara geçmiş haldeyken, ayakların üstteki çıkıntılarına sertçe bastırarak çıkmasını sağlayabilirsiniz. Çok geniş stor perdelerde, çıkarma işlemi sırasında başka birisinden de yardım isteyebilirsiniz. Uzun olması sebebiyle çıkarma işlemi sırasında perdeye hâkim olamayıp düşürebilirsiniz. Çıkarılan perdeyi kapalı bir şekilde iyi muhafaza etmeniz gerekir. Aksi taktirde kırışmalar, yırtılmalar, sökülmeler yaşanabilir.

Stor Perde Nereye Takılır?

Stor perdeler kullanıcı tercihine göre farklı yerlere takılabilir. Eğer evinizde hali hazırda korniş mevcutsa küçük aparatlar yardımıyla kornişe kolaylıkla monte edebilirsiniz. Tavana monte etmek de bir diğer seçenektir. Ancak son zamanlarda yapılan evlerde tavanlarda beton olmayabildiği için direkt olarak duvara da monte edebilirsiniz. En güvenlisi ve sağlamı duvara takmaktır. T ayak kullanarak daha sağlamlaştırıp, güvenli bir kullanıma ulaşabilirsiniz.