Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Paspas Modelleri & Fiyatları  için 2509 sonuç bulundu

2509 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Paspas Modelleri & Fiyatları

Ev dekorasyonu zeminden, zemin de zemin döşemesi ile birlikte ev tekstili ürünlerinden bağımsız düşünülemez. Yer tekstilinde akla ilk gelenler halı, kilim ve yolluk olsa da paspasın etkisini küçümsememek gerekir.

Paspas Nedir, Modelleri Nelerdir?

Paspas Nedir, Modelleri Nelerdir?

Yerleri silmek için kullanılan paspası bir kenara bırakırsak, dekorasyon açısından paspas iki anlama gelir: Birinci anlamı, evlerin dışında tam kapının önüne konulan, eve girmeden önce ayakkabıların altını çamur ve çakıl gibi pisliklerden arındırmaya yarayan, sert bir malzemeden yapılmış silecektir. Sert kıllı, kaymaz bakır tabanlı, ferforje gibi çok çeşitli dış kapı paspasları bulmanız mümkün. Dış mekan paspaslarında sıklıkla “Hoş geldiniz”, “Welcome” ve benzeri karşılama kelimeleri yazılıdır. İkinci anlamı ise ev içinde kullanılan, halı ve kilim yerine geçebilen veya onları tamamlayan, yumuşak bir malzemeden yapılmış yaygıdır. Banyo paspası en yaygın ev içi paspas modelidir ve suya oldukça dayanıklıdır. Evin diğer kısımlarında kullanılan paspaslar daha dekoratif amaçlıdır.

Paspas Nasıl Kullanılır?

Paspas Nasıl Kullanılır?

Hoşunuza giden bir dış kapı paspasını kapının önüne koymanız yeterli olacaktır. Bu modelde dikkat etmeniz gereken şey, paspas yağmur hava olaylarına maruz kalacaksa mümkün olduğunca tüysüz bir ürün kullanmanız. Apartman içinde her türlü dış kapı paspasını kullanabilirsiniz. Ev içinde kullanılan paspas modelleri ise mekanın genel dekorasyonu gözetilerek yerleştirilmeli. Evlerde paspas çoğunlukla tamamlayıcı işlev görür. Büyük bir salon halısı vardır ama fiskos köşesine de küçük bir paspas yerleştirilir. Paspaslarla böyle küçük konfor alanları yaratmanın yanı sıra soğuk havalarda soğuk zeminlere basmamak için de onlardan yararlanabilirsiniz. Halı ve kilimlerde olduğu gibi, modern dekorasyonda modern, klasik dekorasyonda klasik, koyu renklerle açık renkli, açık renklerle koyu renkli paspas mantığı geçerli.

Paspas Seçerken Dikkat Edilecekler

Paspas Seçerken Dikkat Edilecekler

Paspas seçerken renk, desen ve uyumun dışında paspas fiyatları, kalitesi ve ölçülerine de dikkat etmelisiniz. Fiyatlar zaten kalite ve ölçüyle doğru orantılı. Dokuma ve iplik kalitesi ne kadar iyi olursa paspası o kadar uzun süre kullanabilirsiniz. 3D paspas almayı düşünüyorsanız baskı kalitesini de iyice inceleyin. Alerji ve diğer hastalıkları önlemek için hijyenik paspas modelleri idealdir. Birden çok paspas almayı düşünüyorsanız paspas takımları sizin için kurtarıcı bir tercih olabilir. Paspaslarda dikkat edilmesi gereken başka bir şey de altının kaydırmaz olması, yoksa size evde zor anlar yaşatabilir. Halı kaydırmazı alarak paspasınıza uygun ölçülerde kesmeniz mümkün. Asya Halı, Brilliant, Giz Home, Madame Coco ve daha birçok markanın paspas çeşitlerini burada bulabilirsiniz. Diğer banyo tekstili ürünleri için buraya tıklayın.