Jüt/Hasır Halı 

için sonuçları listeledik.

ÜCRETSİZ KARGO

Eko Halı Echo Ech 10 Natural Naturel Jüt Hasır Halı
(1)
712,80 TL
641,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eko Halı Juno Ech 01R Natural Whıte Naturel Jüt Hasır Halı
(1)
751,68 TL
676,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eko Halı Echo Ech 10 Natural El Dokuma Hasır Jüt Halı
(1)
810,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Else Kırmızı Daireli Yuvarlak Oval El Örgü Hasır Jüt Kilim No416
(1)
600,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Milda Jüt Hasırlı El Örgüsü Kilim 15 Yuvarlak(Ebat Seçenekli)
Milda Jüt Hasırlı El Örgüsü Kilim 15 Yuvarlak(Ebat Seçenekli)
(27)
439,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eko Halı Echo Ech 10 Natural Beyaz El Dokuma Örgü Hasır Jüt Halı
(0)
1.026,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Jüt Halı Doğal El Yapımı Model:301
(0)
772,29 TL
695,06 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Else Mısır Firavun Otantik Bolero Örme Jüt Örgü Halı Hasır Kilim
(0)
325,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Milda Jüt Hasırlı El Örgüsü Kilim (Desen & Ebat Seçenekli)
Milda Jüt Hasırlı El Örgüsü Kilim (Desen & Ebat Seçenekli)
(24)
439,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eko Halı Solo Ca-106 Dhurrıe Xw Naturel Jüt Hasır Halı
(0)
1.555,20 TL
1.399,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Jüt Yuvarlak Hasır Halı Yolluk Salon Oda Mutfak Halısı Ks-1001
(1)
179,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Eko Halı Flatweave Triple Kırmızı El Dokuma Jüt Hasır Halı 120X18
Eko Halı Flatweave Triple Kırmızı El Dokuma Jüt Hasır Halı 120X18
(0)
3.240,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

T.Concept Bolero Natural Jüt Halı 90 x 90 cm
(0)
479,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

T.Concept Bolero Yuvarlak Jüt Örgü Halı 90 x 90 Cm
T.Concept Bolero Yuvarlak Jüt Örgü Halı 90 x 90 Cm
(0)
479,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

T.Concept Pata Jut Halı 120*180 Pembe Kombin
(0)
1.119,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Plastik Hasır Piknik Plaj Hasırı Cami Outdoor Kilim 180 x 230 cm
(0)
183,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

T.Concept Pata Naturel Halı 140*200 cm
(0)
699,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

T.Concept Pata Jut Halı 120*180 Turuncu Renkli
(0)
1.399,99 TL

Jüt Hasır Halı

Jüt, corchorus bitkilerinden üretilen ve ev dekorasyonu sektöründe yolluktan döşemeye kadar her şey için yaygın olarak kullanılan doğal bir elyaf ürünüdür. Çoğunlukla Hindistan ya da Bangladeş gibi tropikal ülkelerde üretilen bitkisel bir lif olan jüt ipi üretilmesi kolay, sağlam ve biyolojik olarak parçalanabilir olduğundan halının yanı sıra, alışveriş çantalarında, perdelerde, un çuvallarında, buğday ve pirinç gibi tahılları taşımak için kullanılan çuvallarda ve ev tekstilinde de sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Doğal görüntüsü ile eşyalardan rol çalmadan odanın havasını tamamlayan jüt halıların popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Hasır halı modelleri geniş bir aralığa sahiptir ve bu özellikleri sayesinde birçok farklı mobilya ile kullanılabilir.

Jüt Hasır Halı ile Dekorasyon

Jüt Hasır Halı ile Dekorasyon

Doğal elyaf kilim söz konusu olduğunda, sisal, bambu, deniz otu ve hatta kenevirden yapılan kilimler gibi alternatiflerden birisi olan jüt halılar özellikle evcil hayvanlı ve çocuklu evler için idealdir. Ancak jüt kokuları çok iyi emebilen bir tekstil değildir bu sebeple kullanırken dikkat edilmesi gerekir. Jüt yumuşak ve doğal bir elyaf olduğu için nemli yerler için uygun değildir. Jüt halılar sağlıklı olmalarının yanı sıra sade ve doğal görüntüleriyle kullanıldığı mekanlara sıcak ve ferah bir hava katar. Hemen hemen her renk ile kolaylıkla kombinlenebilir olma özelliği sayesinde evlerin her odasında rahatlıkla kullanılabilir. Jüt ipinin sağlam yapısı sebebiyle dayanıklı olan jüt halılar uzun süre kullanılabiliyor. Aynı zamanda bu dayanıklı yapıları jüt halıları insan trafiğinin çok olduğu mekanlarda kullanım için ideal hale getirmektedir. Jüt halılar, daha rahat olan bir kıyı tasarımı estetiğini somutlaştırma eğiliminde olsalar da aslında modernden geleneksele kadar çeşitli stilleri tamamlayacak kadar çok yönlüdürler. Jüt halıları odaları dekore ederken kullanmanın bir yolu da son yıllarda popülaritesi artan çift halı kullanımıdır. Örneğin modern, cesur tarzda bir halı kullanılmak istenilen mekanda kullanılacak halının altına ek koruma için geniş, basit bir jüt halı yerleştirilerek denge hissi yaratılabilir. Bu şekilde halı kullanımı giderek daha çok tercih edilmekle birlikte, özellikle geniş oturma alanları, hol, ya da yatak odası gibi rahat bir ortama ihtiyaç duyulan yerler için idealdir. Aynı zamanda açık konseptli alanlarda yüzen mobilya olarak adlandırılan dekorasyon tarzı için de ideal bir çözümdür. Jüt ipinin doğal tonu toprak kahvesidir, ancak giderek daha fazla marka tarafından zikzak ve şeritler de dahil olmak üzere desenli tarzlarda renkli jüt halılar üretiliyor. Desenli bir jüt halı, özellikle nötr renk paletine sahip bir odaya biraz doku ve kişilik katmanın kolay bir yoludur. Jüt halıların bir dezavantajı doğal bir ipten üretildiğinden liflerinin dökülme eğiliminde olmasıdır. Bu nedenle, dökülmenin daha az fark edileceği açık renk zeminli bir odada jüt halı kullanmak daha çok tercih edilir. Dökülmenin önüne geçmek için jüt halı ile beraber bir kaydırmaz halı pedi kullanmak da dökülmeyi en aza indirir. Gri hasır halı ya da siyah hasır halı gibi renk seçenekleri ile jüt halılar hem iç hem dış mekanlar için kullanıma uygundur.

Jüt Halı Fiyatları

Jüt Halı Fiyatları

Jüt halılar genellikle sisal bitkileri kullanılarak yapılan sisal kilimlerle karşılaştırılır, ancak jüt kilimlerin lifi sisal kilimlerinden çok daha yumuşaktır. Jüt halılar oldukça konforlu bir yüzeye sahip olduklarından terliksiz rahatlıkla üzerinde dolaşılabilir. Jute halılar pek çok nedenden dolayı trend haline gelmiştir. Jüt halıların özellikle son yıllarda hızla popülerleşmesinin en önemli sebeplerinden birisi şık görüntüsüdür. Kolaylıkla her renkle kullanılabiliyor olması dekorasyon konusunda kullanıcılara oldukça büyük rahatlık sağlıyor. Jüt lifi, tekstilde kullanılan organik lifler arasında dayanıklılığı ile bilinir. Jüt iplerinin bu sağlamlığı da jüt halıların tercih edilme sebepleri arasındadır. Ayrıca jüt lifleri yenilenebilir özellikte olurlar ve kolaylıkla bir halıya dönüştürebilirler. Özellikle evcil hayvanlı evlerde jüt halılar sağlamlıklarıyla ideal bir tercih olmaktadır. Bebekli aileler, yumuşak dokuları sayesinde bu tip ürünü öncelikli olarak tercih ederler. Jüt halılar evlerdeki insan trafiğine dayanabilecek sağlamlıkta olduğu için evin her köşesinde rahatlıkla kullanılabilir. Jüt halı ile ilgili en yanlış yanılgı set bir yapıya sahip olduğu yönündedir. Her ne kadar jüt lifi yaprak kökenli olsa bile yumuşak ve üzerinde yürümesi rahattır. Bu sebeple jüt lif aynı zamanda altın lif olarak da bilinir. Jüt halı, uygun maliyetli avantajlarla eklenen güzel, şık ve zarif bir seçimdir. Çocuklar ve bebekler rahatlıkla ciltleri tahriş olmadan oynayabilirler. Jüt halı ve kilimler aynı zamanda çevre dostu bir tercihlerdir. Jüt halılar doğada sürdürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir. Ayrıca jüt halılar karbon dioksit nötrdür bu sayede kolaylıkla bolca yetiştirilebilirler. Ürün yağmurla beslenir ve büyümesi için herhangi bir gübre veya kimyasal madde gerektirmez. Jüt halılar geri dönüştürülebilir ve makine yapımı kilimlere kıyasla çevreyi etkilemez. Jüt halılar pahalı halılara ideal bir alternatiftir ve kullanılan mekanın havasını anında değiştirir. Jüt halı fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte genellikle ekonomik bir tercih olurlar. Jüt halı oval veya dikdörtgen formatında olabilir. Beyaz jüt halı modelleri genellikle dikdörtgen olmakla birlikte oval formatında da bulunabilir.

Jüt Hasır Halı Özellikleri

Jüt Hasır Halı Özellikleri

Jüt halılar çeşitli boyut, desen ve şekillerde üretilmektedir. Jüt halı lifleri sentetik olarak da üretilebilir ve bu şekilde de birçok avantajları vardır. Jüt hasır, doğal bitki örtüsünün taşmasını önlemek için bile kullanılır. Jüt hasır ipler birçok farklı tekstil ürününü üretmekte kullanılsa da en popüler kullanım alanı halılardır. Jüt lifi bitkisel olduğundan diğer lif türleriyle birleştirilerek de kullanılabilir. Bu şekilde jüt halılara daha göz alıcı bir görüntü verilir. Jüt hasır halılar kullanıldıkları mekanlara doku katarlar. Farklı çeşitlerde üretilen jüt halılar mobilyaları tamamlayarak odaların havasını değiştirirler. Halının çizgili perdeler, çiçekli nevresim takımları veya geometrik şekilli yastıklar gibi farklı desenlerle rekabet etmesini istemeyen kişiler için, jüt kilimler mükemmel bir tamamlayıcıdır. Jüt hasır halılar dayanıklılıkları ile bilinirler. Jüt halıların sağlamlığı, çekme mukavemeti kullanılarak ölçülür. İşlenmiş demet jüt lifleri için çekme mukavemeti 104.9 ± 8.8MPa'dır.Bu değer bir malzemenin deforme olmadan önce ne kadar basınca dayanabileceğinin ölçüsüdür ve diğer doğal liflere kıyasla jüt lifi oldukça etkileyici bir güce sahiptir. Ek olarak Jüt lifi %150 oranında güçlendirilerek daha da güçlü hale getirilebilir. Jüt Hasır halılar ayrıca düşük genleşme özelliğine sahip olurlar. Genleşme, bir malzemenin orijinal şeklinden ve boyutundan uzama ve deforme olma yeteneğidir. Jüt, diğer organik liflere kıyasla çok düşük genişletilebilirlik özelliğine sahiptir, yani sıcaklık ve durum ne olursa olsun deforme olmaz. Jüt halılar, bir odadaki ses basıncını azaltarak kullanıldıkları mekanda akustik yalıtım sağlarlar. Jüt diğer malzemelerle birleştirilerek kullanıma uygun olduğundan çok fazla çeşit ve özellikle jüt hasır halı üremek mümkündür. Örneğin pamuk ve jüt birlikte kullanılarak elde edilen bir halı, Jüt ve deri karışımı bir halıdan daha farklı özellikler ve görünüm sergileyecektir. Hasır halı temizliği kolay olması sebebiyle jüt halılar günlük kullanıma uygun birer parça haline gelirler. Büyük jüt halı modelleri yine temizlikleri kolay olduğu için geniş ve sık kullanılan alanlarda kurtarıcı olurlar. Tüm ürün seçeneklerini halı ve kilim ev tekstili sayfamızdan inceleyebilirsiniz.