Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

2019 Erkek Mont Modelleri & Fiyatları  için 3488 sonuç bulundu

3488 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

2019 Erkek Mont Modelleri & Fiyatları

Erkek dış giyim ürünleri arasında yer alan erkek mont modelleri, sonbahar ve kış aylarında en çok kullanılan ürünlerdendir. Mevsimlik ve kışlık montlar diye ayrılmakta olup, kapüşonlu ya da kapüşonsuz olarak üretilmektedir. Kışlık erkek mont modelleri, mevsimlik montlara göre daha kalın yapıda tasarlanmaktadır. Montlar, hem soğuk havalardan koruma sağlamakta hem de yağmurlu havalarda ıslanmayı önlemektedir. Farklı markalar tarafından değişik renk ve desenlerde üretilmektedir. Jack Jones, Tommy Hilfiger, Kiğılı, U.S. Polo Assn., Calvin Klein bu markalardan bazılarıdır.

Mont Çeşitleri

Mont Çeşitleri

Mevsimlik kullanımlar için daha ince kumaşlardan ve kış aylarında kullanım için daha kalın kumaşlardan üretilen mont modelleri, hem günlük olarak hem de özel günlerde giyilecek şekilde tasarlanmaktadır. Montlar, şapkalı ya da şapkasız olabilmektedir. Şapkasız mont modelleri, düz yakalı olarak tasarlanmaktadır. Bazı şapkasız erkek mont modellerinin yakaları kürklü yapıda olabilmektedir. Bu sayede boyun kısmı soğuklara karşı korunmaktadır.. Şişme mont modelleri içi kalın şekilde tasarlanmaktadır. Ayrıca su geçirmez yapısı sayesinde yağmurlu havalarda da kullanılabilmektedir. Mont modelleri arasında çift taraflı montlar da bulunmaktadır. Her iki tarafı da kullanılan bu montların iç ve dış kısımları farklı desenlerde olmaktadır.

Şişme Mont Nasıl Temizlenir?

Şişme Mont Nasıl Temizlenir?

Şişme montlar yıkanırken yapısının bozulmasına ve yıpranmamasına dikkat edilmelidir. Yıkamaya başlanmadan önce şişme mont üzerinde yer alan kirler, bir fırça yardımı ile iyice temizlenmelidir. Şişme montların su geçirmez yapısına zarar vermeyecek ve şişme montlar için tasarlanmış olan özel deterjanlar kullanılarak yıkanmalıdır. Şişme mont modelleri makineye konulurken mutlaka ters çevrilmeli ve dış yapısına zarar gelmesi önlenmelidir. Kullanılacak uygun yıkama programları, yün yıkama ya da hassas yıkama programlarıdır. İyice temizlenmesi ve deterjan kalıntısı kalmaması adına en uzun sıkma programı ayarlanmalıdır. Yıkama işlemi bittikten sonra mont en hızlı sürede kurutulmalıdır. Kuruma süresi uzadıkça içerisindeki tüyler toplanma yapmakta ve dikişler zarar görmektedir. Bu nedenle kurutma işlemi mont düz olacak şekilde gerçekleştirilmelidir.

Mont Fiyatları

Mont Fiyatları

Erkek mont fiyatları, markalara ve modellere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Montlar, hem klasik tarzda hem de spor tarzda üretilmektedir. Montlarda kullanılan materyaller de fiyatlar üstünde doğrudan etki yaratmaktadır. İnce mont modellerinin içleri genellikle sadece astardan oluşmaktadır. Bu sayede terleme yapmamaktadır. Kışlık mont modelleri ise polar, peluş, yün gibi kalın malzemelerle dikilmekte ve vücut sıcaklığını korumaktadır. Montlar, uzun ya da kısa olabilmektedir. Kısa mont modelleri, uzun mont modellerine göre daha uygun fiyatlarda olmaktadır. Isıtmalı mont modelleri de bulunmakta ve diğer mont modellerine göre daha fazla bütçe ayırmanızı gerektirmektedir.