ÜCRETSİZ KARGO

Arko Men Cool Tıraş Köpüğü 4 x 200 ML
(92)
193,99 TL
Nivea Men Hassas Tıraş Jeli 200 ML
(69)
74,90 TL
Nivea Men Hassas Tıraş Köpüğü 200 ML
(144)
59,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gillette Hassas Tıraş Köpüğü 200 ML
(20)
49,99 TL
48,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arko Men 60. Yıl Tıraş Köpüğü 3 x 300 ML
(4)
119,95 TL
Nivea Men Deep Dimension Kusursuz Tıraş Jeli 200 ML
(61)
67,00 TL
Nivea Men Protect & Care Koruyucu Tıraş Köpüğü 200 ML
(18)
56,76 TL
Nivea Men Protect & Care Koruyucu Tıraş Jeli 200 ML
(31)
65,19 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nivea Men Deep Dimension Tıraş Sonrası 100 ML+Pürüzsüz Tıraş Köpüğü 200 ML
(5)
141,13 TL
RECTANGLE
Gillette Hassas Tıraş Köpüğü 300 ML
(31)
73,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gillette Fusion 5 Ultra Hassas Tıraş Jeli 200 ML
(52)
94,99 TL
93,09 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arko Men Sensitive Tıraş Kremi 4 x 100 G
Arko Men Sensitive Tıraş Kremi 4 x 100 G
(7)
119,95 TL
Nivea Men Deep Dimension Pürüzsüz Tıraş Köpüğü 200 ML
(31)
56,74 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gillette Normal Tıraş Köpüğü 200 ML
(15)
49,99 TL
48,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Arko Berber Tıraş Sabunu 4 x 75 G
(15)
109,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nivea Erkek Cilt Bakım Seti ( Deep Losyon + Deep Tıraş Köpüğü + Deep Roll On + Deep Duş Jeli)
(4)
299,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

More For You Berber Tıraş Sabunu 12 x 140 G
(17)
299,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gillette Series Sensitive Tıraş Jeli 200 ML
(26)
88,19 TL
87,99 TL

Tıraş Köpüğü, Jel, Krem

Genel olarak tıraş yaparken kolaylık sağlaması için pek çok farklı çeşitte ve formda ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler tıraş olurken cilde zarar gelmesini engellerken aynı zamanda kaygan bir yüzey oluşturacağı için kullanım kolaylığı sağlıyor. Her cilt tipine uyacak şekilde farklı formülasyonda üretimleri yapılmaktadır. Bu sayede farklı cilt tiplerine sahip kişiler tıraş olmadan önce kullanacakları ürünleri, endişe duymadan rahatça seçebilmektedir. Tıraş köpüğü ciltte meydana gelen sürtünmeyi en aza indirmek için kullanılmaktadır. Temelde ıslak tıraş için tercih edilmesine rağmen cildi kurutmaması ve tahriş etmemesiyle de ekstra koruma sağlar. Tıraş köpüğü gibi tıraş jeli de cildin üzerinde kaygan bir zemin oluşturarak keskin jilet bıçaklarının işini kolaylaştırmaktadır. Birçok marka tarafından piyasaya sunulan bu ürünler ayrıca sahip oldukları farklı kokular ile ferahlatıcı bir etki sağlıyorlar. Siz de ürün sayfamızı inceleyerek tıraş olmadan önce kullanmaya ihtiyaç duyacağınız bu ürünler arasında kendi cilt tipinize uygun alternatiflerini seçerek yakından keşfedebilirsiniz.

Tıraş Köpüğü ve Jeli Arasındaki Fark Nedir?

Tıraş Köpüğü ve Jeli Arasındaki Fark Nedir?

Birbirlerine çok benzer özellikler taşımalarına rağmen tıraş köpüğü ve tıraş jeli aynı şeyler değildir. İkisi de tıraş edilecek yere öncesinde uygulanır. Her cilt tipi ve yüz şekli farklı olduğu için denem yanılma yolu ile en uygun ürünü bulmak gerekir. Genellikle yoğun kimyasallar içeren bu ürünleri küçük çocukların erişebileceği yerlerden uzakta tutmak gerekir. Ayrıca göz ile temasından kaçınılmalı, temas ettiği durumlarda bol su ile yıkanmalıdır. Bu iki ürünü birbirinden ayıran en önemli fark tıraş köpüğünün, tıraş jeline kıyasla daha hafif bir köpükten üretilmiş olmasıdır. Tıraş jelleri içerisindeki formül sayesinde daha kayganlaştırıcı bir özellik taşır. Böylece tıraş bıçağı takılmadan rahatça kayacağı için ciltte kesitler ve tahrişler meydana gelmez. Tıraş köpükleri içerisinde hava boşlukları olduğu için gevşektir ve durulaması daha kolaydır. Ciltte, tıraş bıçaklarına karşı bir bariyer görevi gören bu ürünler pek çok farklı koku ile zenginleştirilmiştir. Her biri temiz, ferahlatıcı ve rahatlatıcı kokulardan oluşmakta ve kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca organik tıraş jeli içerisinde zararlı kimyasalların yer almadığı, alkol oranının 0 olduğu ve doğal bitki özleriyle harmanlanarak üretilmiştir. Bu şekilde üretilmiş ürünler tüm cilt tipleri için rahatlıkla kullanılabilir. Organik ürünler, dermatolojik testlerden geçerek sağlığı tehdit etmeyecek ve alerjiye sebep olmayacak şekilde hazırlanmaktadır. Faydalı yağlar ile cildin nem dengesini sağlarken, tıraş olmayı da kolay bir hale getirmektedir. Teneke şişeler içerisinde sıkıştırılmış bir şekilde üretilen ürünlerin paketlemeleri darbelere karşı korunaklıdır. Yinede yüksek ısıya maruz bırakılmaması ve güneş ışığından korunması gerekmektedir. İçerikleri %3-4 oranında yanıcı özellik taşıdığı için kullanırken dikkat edilmelidir. 200 ml tıraş köpüğü kullanmadan önce iyice çalkalanması gerekir. Basınçlı kutular içerisindeki ürünün homojen bir şekilde karışması kullanıcı açısından önemlidir. Daha küçük paketlerde üretilen 100 ml tıraş köpüğü ise çantada kolay taşınmaya uygun olmakla birlikte seyahatlerde de tercih edilen büyüklüktedir. Pratik ve hızlı bir tıraş deneyimi sunan bu ürünler arasından koku ve formül olarak beğendiğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz bir tanesini sayfamızdaki ürünleri tercih ederek satın alabilirsiniz. Tıraş köpüğü fiyat seçenekleri ürünlerin özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Birbirinden farklı tıraş jeli fiyatları ve alternatifleriyle karşılaştırabilirsiniz.

Tıraş Köpüğü, Jeli ve Kremi Kullanımı Nasıldır?

Tıraş Köpüğü, Jeli ve Kremi Kullanımı Nasıldır?

Bu ürünlerin kullanım ömürlerini dikkate alarak tüketmek çok önemlidir. İlk kullanıma başlandığı andan itibaren, paket üzerinde yer alan kullanım süresine dikkat edilmelidir. Tıraş olurken cilt tipinize uygun ürünler tercih etmeye özen göstermelisiniz. Cildiniz kuru veya yağlı ise bunun için özel olarak üretilmiş ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca hassas ciltler için yoğun kimyasallardan uzak organik ürünler de çeşitli markalar tarafından üretilmiş ve kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Tıraş olmadan önce uygulanması gereken ve tıraş sırasında daha rahat bir uygulama sağlayan bazı adımlar vardır. Bu adımlardan ilki cildi nemlendirmektir. Nemlendirilmiş bir cilt yumuşayacağı ve daha kaygan bir hale geleceği için tıraş işlemi sırasında yaşanılabilecek olumsuzlukların önüne geçer. Tıraş olurken eğer bir makine tercih edilmeyecekse ve tıraş bıçakları kullanılacaksa kullanılması tavsiye edilen bazı ürünler vardır. Örneğin tıraş köpüğü kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Ürünün nasıl kullanılacağı paketin üzerinde yer alan ilgili kısımda da yazılı bir şekilde belirtilmektedir. Tıraş olmadan önce, tıraş edeceğiniz yere sürmek üzere yeterli miktarda ürünü avucunuza sıkıp ardından eşit miktarda yüzünüze dağıtabilirsiniz. Zaten köpük bir forma sahip olduğu için su ile ıslatmanıza gerek kalmaz. Bir diğer ürün tıraş jelidir. İkisinin de ambalajı teneke bir kutu şeklindedir ve birbirlerine benzer. Tıraş jeli tavsiye edilmesinin en önemli sebebi tıraş köpüğü ve tıraş sabunlarına kıyasla daha kaygan ve besleyici olmasıdır. Bu nedenle tıraş jeli kullanımı daha işlevseldir. Tıraş esnasında kullanılabilen tıraş kremi ise genellikle plastik tüp şeklinde bir ambalaja sahiptir. Sakalları daha yumuşak bir hale getirerek tıraş işlemini kolaylaştırmaktadır. Tıraş kremi kullanımı tıpkı diş macunu gibi bir ambalaja sahip olduğu için pratiktir. Köpük ve jel ürünlerin aksine cilt yenileme ve nemlendirme özelliklerine de sahiptir. Nemlendirici tıraş kremi olarak da bilinen bu kremler cildin üzerinde jiletin rahatça kaymasını sağlar ve krem sayesinde yumuşayan cilt, tıraş esnasında kılların rahat bir şekilde kesilmesine yardımcı olur. Birbirinden farklı kokularda üretilen bu kremler, cildin nem dengesini sağlarken aynı zamanda ferahlatıcı etkiye de sahiptir.Kullanım amacınıza göre birbirinden farklı içeriklere sahip olan ürünler arasından cilt tipinize göre bir alternatif belirleyebilirsiniz. Tıraş jeli fiyatları genel olarak modellerin içeriklerine, markasına ve hacmine göre değişkenlik gösteriyor.

Tıraş Köpüğü, Jeli ve Kremi Avantajları

Tıraş Köpüğü, Jeli ve Kremi Avantajları

Pek çok marka tarafından üretilen tıraş öncesi jel ürünlerinin kokusu, köpük olanlara kıyasla daha uzun süre ciltte kalmaktadır. Jel forma sahip olduğu için köpük haline getirmek uzun sürmez. Hızlı köpürmesi ve hemen uygulanabilir olması en önemli avantajlarından biridir. Jel ürünler de köpük olanlarda da temel amaç köpüğün tıraş edilecek alana homojen bir şekilde dağılımını sağlamaktır. Jilet bıçakları kayganlaşan yüzeyde kolay ve hızlı bir şekilde hareket eder. Aynı zamanda tıraş köpüğü , tıraş jeli ve tıraş kremi jiletin takip edeceği yolu da göstereceği için hiçbir yeri atlamadan cildin tamamını temizleme imkanı sunar. Bu nedenle kılavuz özelliğine de sahip olduğu için aynı yere birden fazla jilet darbesi uygulayarak tahriş oluşumunu ve bazı kısımların gözden kaçırılması gibi problemlerin önüne geçer. En sert kılları bile yumuşatabildikleri için kolayca kesilebilmesini sağlar. Ayrıca cildi kurutan tıraş sabunlarının aksine yumuşak bir yapıya sahiptir. Tıraş köpüğü faydaları arasında jiletin, yüz hatları boyunca kolay bir şekilde hareket edebilmesini sağlayan kayganlaştırıcı bir özelliğe sahip olması yer alır. En kaliteli tıraş köpüğü cilde sürüldüğünde hemen yok olmayan, yoğun yapıdaki ve yüksek kayganlık veren köpüklerdir. Aksi takdirde kılları tam anlamıyla yumuşatamadığı için tıraş sırasında istenilen performansı sağlayamaz. Dilerseniz organik tıraş kremi gibi zararlı kimyasallardan uzak, cildi beslerken aynı zamanda da istenilen tıraş deneyimini sağlayan ürünleri de sayfamız üzerinden değerlendirebilirsiniz. Sayfamızdaki ürünleri incelerken tıraş köpüğü fiyat ve özellikleri hakkında detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz bir modeli satın alabilirsiniz.