ÜCRETSİZ KARGO

Alf BT-122 Steam Force Multi Buharlı Temizleyici
(61)
849,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arçelik K 7800 Buharika 1800 W Buharlı Temizleyici
(16)
4.999,00 TL
2.999,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Black+Decker FSM1616-QS Stoomreiniger 1600 W Buharlı Temizleyici
(1)
1.999,00 TL
1.599,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Polti Vaporetto Smart 40 Mop 3.5 Bar Basınçlı Buharlı Temizleyici
(0)
2.874,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bissell Vac & Steam 2'si 1 Arada Vakumlu ve Buharlı Temizlik Makinesi
(1)
4.199,00 TL
4.073,03 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Fakir Alina Clean 1300 W Çok Fonksiyonlu Buharlı Temizleyici
(5)
1.379,61 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Karcher SC 4 Easyfix 2000 W Buharlı Temizleyici
(2)
5.399,00 TL
5.129,05 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Black+Decker FSM13E1-QS 1300 W Buharlı Temizleyici
(3)
1.199,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Black+Decker BHSM1615DSM-QS Autoselect 1600 W Buharlı Temizleyici
(2)
3.549,00 TL
3.497,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Yui NV602 1200W 5 in 1 Buharlı Mop ve Temizlik Makinesi (Yui Türkiye Garantili)
(0)
2.499,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eragon Steam Cleaner Buharlı Temizleyici
(3)
589,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Polti Moppy Kablosuz 1500 W Buharlı Temizleyici Paspas
(1)
1.699,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Polti Lecoaspira Fav80 6 Bar Su Filtreli Vakumlu Buharlı Temizleyici
(0)
15.000,00 TL
10.400,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Kiwi KSC4210 1100 W Buharlı Temizleyici
(4)
399,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Karcher SC 5 EasyFix Iron Plug 2200 W Buharlı Temizleyici
(2)
9.887,27 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Karcher SC 3 Upright EasyFix 1600 W Dikey Buharlı Temizleyici
(0)
3.299,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Karcher Sc Serisi Makineler İçin Fırça Seti
(0)
244,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karcher SC 2 Deluxe Easyfix Buharlı Temizlik Makinesi + Pencere Nodülü
(6)
3.149,90 TL

Buharlı Temizleyici

Gelişen teknolojinin günlük hayata getirdiği, kolaylıklar sağlayan araç gereçler arasında bulunan buharlı temizleyici artık evlerdeki ihtiyaçlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Klasik, bilinen ve alışığı olduğumuz temizlik sistemlerinden çok daha etkili olmasıyla, ilk ortaya çıktığı günden beri çoğunluğun dikkatini çekebilmiştir. Özellikle temizlik malzemeleri konusunda, içeriğinde kimyasal bulunan maddeleri kullanmak istemeyen bireyler için ideal konumda bulunan bir üründür. Çünkü deterjan ya da diğer benzeri temizlik ürünlere gereksinim duyulmadan, suyun yüz altmış derece kuru buhara dönüşmesiyle temizlik işlemi sağlanmaktadır. Böylece tüm evinizi ya da evinizdeki tüm eşyaları pratik, hızlı ve gönül rahatlığıyla temizleyebilirsiniz. Örneğin, bebeğiniz ya da küçük çocuklarınızdan dolayı, evin zeminini silerken kullandığınız kimyasallardan ötürü korkularınız bulunmaktaysa, buharlı temizleyici sizi bu ve benzeri korkularınızdan kurtarabilecektir. Ayrıca yüksek sıcaklığın alerjenler üzerindeki ya da zararlı bakterilerin üzerindeki etkin başarısı, uzmanlar tarafından sürekli olarak dile getirilmektedir. Özellikle çocuk sahibi olan ebeveynler için pek çok yarar sağlayacak niteliği bulunmaktadır. Örneğin, banyonuzu deterjanlarınızla temizlemenizin ardından, çocuğunuzun banyoya girip zararlı olan kimyasal ve deterjanı soluması, sağlığı açısından zararlı olabilmektedir. Öbür yandan buharlı temizleyici kullanımı esnasında, cilde teması tahriş edebilecek ya da solunması sağlığa zararlı olabilecek hiçbir ürün kullanmanıza gerek kalmamaktadır. Ayrıca rutin temizliği uzun süren biriyseniz, buharlı temizleyici sayesinde daha kısa sürede temizlik yapabilir, daha etkin sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yorulma durumunuzu da büyük bir oranda ortadan kaldırabilecek bir üründür. Çünkü elinizin ulaşamadığı yerlere dahi kolayca ulaşan bir alet olduğundan, sizin yorulmanıza gerek kalmadan küçük kol hareketleriyle tüm temizliğinizi halledebilirsiniz. Kullanım alanının da geniş olması, yani evin her yerinin temizliğinde kullanabileceğiniz bir ürün olması da işlevsel yönlerinden biridir. Örneğin mutfak, tuvalet, banyo gibi ıslak yüzeyler ve zeminlerle beraber; halı, fayans, parke, duvar, cam, kalorifer petekleri, koltuklar, yastıklar, yataklar ve elinizin ulaşmakta zorlandığı pek çok yer kullanım alanının içerisinde yer almaktadır.

Buharlı Temizleyicinin Faydaları

Buharlı Temizleyicinin Faydaları

Buharlı temizlik, yüksek sıcaklıktaki buharın püskürtülmesi ile yapılmaktadır. Temizlik esnasında buhar, kir ve yüzey arasındaki mikroskobik boşluklara temas eder ve böylelikle en zorlu kirleri bile temizleyebilmektedir. Özellikle çocuk sahibi olan bireylerin ya da alerjisi olan kişilerin bulunduğu durumlarda buhar en uygun temizleme biçimidir. Çünkü zemin üzerinde gözle görülmeyen pek çok bakteri türü bulunmaktadır. Buharlı temizleyici ise, tüm bakterilerin yüzde doksan dokuzunu öldürmektedir. Zemin temizliğinde taş, seramik, PVC ve laminant kaplama fark etmeksizin tüm zeminlerde maksimum hijyeni sağlayabilmesiyle temizliğin en kolay ve en hijyenik yöntemi olmaktadır. Mutfaktaki kullanımına değinecek olursak, mutfakta bulunan zorlu lekelerin üstesinden gelmek buharlı temizleyici için oldukça kolay ve pratiktir. Evinizin pek çok alanını ciddi fiziksel efor sarf etmeden ya da uzun süreler harcamadan oldukça pratik bir şekilde yapabilmeniz mümkündür. Kısacası ev hayatınıza ve temizlik hayatınıza büyük oranlarda kolaylıklar sağlayabilecek bir üründür. Böylece temizliğinizin hemen ardından, çocuğunuzun temizlediğiniz alanlara dokunması sizi tedirgin etmeyecektir. Evde geçirdiğiniz zaman içerisinde temizlik konusunda, sizi yorma ihtimali olan hiçbir unsur ve dilediğiniz gibi temizlik yapmanızın önünde hiçbir engel olmayacaktır. Çünkü buharlı temizleyici, yüksek buhar gücüyle evinizin her yerini bakterilerden ya da alerjenlerden koruyacaktır. Ayrıca deterjan kullanımının azaltılmasını sağlayacağı için, hem sizi deterjan masrafından kurtaracaktır hem de temizliğinizi kimyasallarla yapmanızın önüne geçecektir. Özellikle kimyasalların kullanımını engellemesi büyük bir faydadır çünkü bu sayede tüm aile bireyleri için daha sağlıklı bir ev ortamı oluşmaktadır. Bunlarla beraber buharlı temizleyici kullanımı oldukça basit olduğundan dolayı da, onunla temizlik yapmak çok daha kolaylaştıracaktır. Buharlı yer temizleyicisi ile tüm eviniz kimyasal bir etki olmadan tertemiz bir hale dönüşecektir.

Buharlı Temizleyicinin Kullanım Alanları

Buharlı Temizleyicinin Kullanım Alanları

Buharlı temizleyici evlerin kurulumunda kullanılan her türlü malzemenin temizliğinde işlevsel niteliklerini sergileyebilmektedir. Genel anlamıyla kimyasal yardımı alınmadan yapılan temizlik sürecini ifade etmektedir. Islak ya da sıcak olan zeminler üzerinde kullanılmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu uyarılara dikkat ederek evinizde; mutfak, banyo, sıkıştırılmış ahşap zeminler ya da pencereler gibi pek çok alanda kullanabilirsiniz. Yani neredeyse evinizin tamamına dair etkin bir temizlik sağlama imkanı oluşturmaktadır. Bunlarla beraber birbirinden farklı olan pek çok kullanım alanına sahip olan ürünlerden biridir. Ocak üstlerinden derz aralarına dek pek çok alanın temizliğini sağlamasıyla niteliğini kanıtlamaktadır. Geliştirilmiş pek çok modele sahip olmasıyla da elin ulaşamadığı pek çok alana kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bu nedenle yalnız yaşayan ya da kalabalık aile mensubu olan tüm bireyler için ideal bir eşya konumuna yükselmektedir. Çünkü temizlik her bireyin kaygısı ve sorumluluğudur. Özellikle bebeklerin ya da çocukların bulunduğu evlerde hijyenik bir ortam olmaması, beraberinde olası sorunların risk faktörleri artış göstermesini getirmektedir. Bununla beraber alerjen hastalığı bulunan ya da belli bedensel hassasiyetlere sahip olan bireylerin yaşadığı ortamlarda kullanılması elzem niteliktedir. Tüm bu özellikleri, kullanım alanının ne kadar çeşitli olduğunu ifade etmektedir. Sizler de buharlı temizleyici ile evinizin ya da iş yerinizin pek çok alanlarına etkin bir temizlik uygulayabilir aynı zamanda da bu temizlik işlemini zamanınızdan tasarruf ederek yapabilirsiniz. Buharlı temizleyicinin faydaları sayesinde, temizlikten arta kalan zamanınızda kendinize zaman ayırabilirsiniz. Böylece farklı planlar yapabilir, aynı zamanda da temizliğinizi de yapabilirsiniz. Dilerseniz buharlı temizleyici kullanıcı yorumları ile daha fazla fikir sahibi olabilir, size uygun olabilecek modellere sayfamız üzerinden göz atabilirsiniz.

Buharlı Temizleyicinin Modelleri ve Özellikleri

Buharlı Temizleyicinin Modelleri ve Özellikleri

Eviniz için ideal temizliğe kısa zamanda ve çok daha pratik bir şekilde ulaşmanızı sağlayan buharlı temizleyiciler, üreticiler tarafından dört dörtlük temizliği amaçlayan şekilde üretilmiştir. Kullanım alanlarına ve kullanım şekline göre; zemin, duvar, hava ve basınçlı buharlı temizleyici modelleri bulunmaktadır. Bu sayede deterjan kullanmamanızın yanında, bez ya da fırça kullanmanıza da gerek duymadan tüm evin temizliğini etkili bir biçimde yapabilirsiniz. Örneğin, duvar silme çoğu zaman temizliğin en zor ve fiziksel anlamda en yorucu kısımlarından birini oluşturmaktadır. Ancak buharlı duvar temizleyici sayesinde, silmekte zorlandığınız duvarları temizlemek sizin için yorucu olmaktan çıkacaktır ve çok kısa zamanda halledebileceğiniz bir işe dönüşecektir. Çünkü buharlı duvar temizleyici, silmenin oldukça zor olduğu duvarları deterjan kullanımına gerek duymanızı sağlamadan kısa sürede temiz bir hale getirebilmektedir. Duvarınız adeta henüz boyanmış bir şekilde, canlı renklerle ve parlaklığıyla göz doyuran bir hale bürünecektir. Ayrıca bu sayede her ihtiyaç duyduğunuz an yorulmadan duvar temizliği yapabilirsiniz. Bu oldukça faydalı bir duruma evirilecektir. Çünkü özellikle yaz aylarında evin camlarının sıklıkla açık bırakıldığı zamanlarda, içeri giren tozlar duvarlarda birikip, uzun vadede sizin için bir uzun temizlik süreci gerektiren durumlara dönüşebilmektedir. Oysa buharlı duvar temizleyicisi ile dilediğiniz her an ufak kol hareketleriyle temizleyebilirsiniz. İlgi çeken bir diğer model de buharlı hava temizleyicileridir. Özellikle solunum yollarına dair rahatsızlığı olan insanların yaşam alanlarında kullanılması gereken ürünlerdendir. Hava temizleyici, havayı nemli ve temiz bir hale dönüştürür. Bunlarla beraber buharlı temizleyicilerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Her çeşide uygun aparatlar ürünlerin içerisinde mevcuttur. Temizlik yapacağınız alana uygun aparatı kullanarak etkin bir temizliğe başlayabilir, kısa vadede oldukça faydalı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sayfamız üzerinden buharlı temizleyici yorumları kısmına bakabilir ve ürüne dair istediğiniz ölçüde bilgilenebilirsiniz. Böylelikle ideal buharlı zemin temizleyici modeline ulaşabilirsiniz.

Buharlı Temizleyiciler Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

Buharlı Temizleyiciler Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

Buharlı temizleyiciler çevre dostu araçların arasında yer almaktadır. Deterjan kullanımının gerekliliğini ortadan kaldırması, yani kimyasal kullanımını engellemesi yönüyle oldukça çevre dostu olan bir üründür. Buhar gücü ile inatçı kirlerin etkin temizlik için oldukça yeterlidir. Bu sayede temizlik malzemeleri gereksiz olarak sayılmaktadır. Ayrıca altmış metrekare bir alanı temizlemek için bir litre suyun yeterli oluşu da çevre dostu olan yönlerinden biridir. Bu durum aynı zamanda ev bütçesine de katkı sunmaktadır. Aynı zamanda temizlik malzemelerinin kullanımını en aza indirgediği için, plastik deterjan ambalajlarının çöpe atılmasına da gerek kalmamaktadır. Böylece tüm faydalarına ek olarak kaynak ve enerji tasarrufu da sağlayan araç gereçlerden biridir. Çünkü buharlı temizleyicilerin kullandığı enerji sadece içinde bulunan suyu ısıtmak amaçlıdır. Bu da oldukça küçük bir enerji harcanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda sağlıklı temizlik sonucunda ev ortamımız da hem kimyasallardan hem de alerjenlerden arınmış olmaktadır. Özellikle bebeğiniz varsa, her şeyi sorgulamadan ağzına götürme isteği sizin için artık bir korkuya sebep olmayacaktır. Çünkü artık duvarınızda, evinizin zemininde, banyodaki küvetinizde ya da bebeğinizin beşiğinde önceden temizlik amacıyla kullanılmış kimyasalların kalıntıları bulunmayacaktır. Ayrıca alerjik rahatsızlığı bulunan kişiler için de sağlıklı bir ev ortamı sunmaktadır. Çünkü su buharı havadaki ve zemindeki tozu içine katmaktadır ve bu sayede alerjen malzemeler havaya yayılamamaktadır. Böylece evimizin hava kalitesi de büyük oranda artmış olur. Ayrıca evdeki pek çok ortam için uygun olarak üretilmiş aparatları sayesinde, ulaşamadığınız yer bulunmayacaktır ve etkin bir temizliğin hakim olduğu bir ortam oluşacaktır. Dilerseniz buharlı temizleyici fiyatları hakkında bilgilenebilir ve böylece bütçeniz için uygun olan modellere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Edindiğiniz buharlı ev temizleyici ile gündelik hayatınız büyük ölçüde kolaylaşacaktır.

 Buharlı Temizleyici Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler

Buharlı Temizleyici Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle buharlı temizleyicilerin nerede kullanılmaması gerektiğini bilmeniz sizin için faydalı olacaktır. Böylece tam olarak neresi için satın alacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz. Buharlı temizleyicinizi sıcak ve aynı zamanda da ıslak yapıdaki zeminlerde kullanmamanız gerekmektedir. Buharlı temizleyiciler kimi zaman elektrikli süpürgeler ile karıştırılabilmektedir. Fakat buharlı temizleyiciler, elektrikli süpürgeler gibi toz çekimi yapmazlar. Yüzeylere verdikleri buhar sayesinde kirlerin daha kolay ve hijyenik temizlenmesini sağlar. Kullanım alanlarına değinecek olursak karo zeminlerin temizlenmesinde, laminant kaplamaların temizlenmesinde, banyo ya da tuvaletlerin temizlenmesinde, pencerelerin ve aynaların temizlenmesinde, derz aralarının temizlenmesinde, yağ kalıntılarının temizlenmesinde, ocak ve fırınların temizlenmesinde, giysilerin yenilenmesinde buharlı temizleyiciler kullanılabilmektedir. Özellikle giysilerin yenilenmesinde kullanılması sayesinde, kuru temizlemeye gerek kalmamaktadır. Buharlı temizleyicinin ardından ovmak için ya da parlatmak için ayrı ayrı efor sarf etmeye gerek kalmamaktadır. Ayrıyeten bebek sahibi biriyseniz, buharlı hava temizleyici sizin için oldukça uygun olmaktadır. Havayı temizleme özelliği sayesinde bebeğiniz için daha sağlıklı bir ortam oluşturulmuş olacaktır. Bu özelliklerin yanı sıra ürünün teknik özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Cihazın basınç değeri ve kuru buhar üretebilmesi gerekebilmektedir. Çünkü kuru buhar üreten ürünler uygulandığı yüzeyde birkaç dakika içinde kuruyabilmektedir. Bu sayede kurulama işlemine gerek olmadan temizliğinizi yapmış olursunuz. Bu doğrultuda ürünün çelik kasaya sahip olması gerekmektedir. Çünkü çelik kazanı bulunmayan ürünler kuru buhar üretememektedir. Ayrıyeten ürünün kullanım alanlarına da dikkat etmelisiniz. Bazı ürünler ev tipi kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Profesyonel buharlı temizleyiciler ise büyük temizlik şirketleri için üretilmektedir. Ev içi kullanım içinse çoğu zaman profesyonel buharlı temizleyiciye gerek yoktur. Ürüne yönelik yorumları okuyarak uygun buharlı temizlik makinesi çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu noktada buharlı temizleyici özellikleri size yol gösterecektir ve böylece hangisini alacağınız hususunda karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Buharlı Temizleyici Ne İşe Yarar?

Buharlı temizlik makinesi sayesinde temizlik buhar yardımıyla yapılmaktadır. Buharlı temizlik makinesi sayesinde bez kullanımına ya da kimyasal deterjan katkısına gerek kalmamaktadır. Özellikle alerjen hastalığı bulunan ya da küçük yaşlarda çocuğa sahip olan bireylerin yaşadığı alanlarda elzem niteliğinde bir üründür. Çünkü özellikle bebekler ev içerisinde zeminle fazla temas halinde yaşamaktadır. Bu nedenle zeminin %100 oranında temiz olması gerekmektedir. Evinde evcil hayvan bulunan bireyler için de benzer durumlar bulunmaktadır. Kimyasal ile temizlenmiş zeminler hayvanlar için de olası risk faktörlerini doğurabilmektedir. Lakin buharlı temizleyici sayesinde evcil hayvanınız ya da çocuğunuz için zararlı olabilecek yani temizlikten kaynaklı olarak ortaya çıkan tüm olumsuz durumlar etkisiz bir hale dönmektedir. Bu sayede hem temizlik oldukça kısa zamanlar içerisinde bitecektir hem de kimyasal gibi zararlı unsurlar ile temizlik sağlanmayacaktır. Kimyasal deterjan gereksinimini ortadan kaldırmasıyla ev bütçesine de katkı sunmaktadır.

Hangi Buharlı Temizleyici Daha İyi?

Bu noktayı belirleyen unsur sizin gereksinimlerinizdir. Çünkü temizlik yapacağınız alana binaen ideal model değişkenlik göstermektedir. Farklı başlıkları ile her yere uzanabildiğinden dolayı belli zamanlarda başlık değiştirme işleminin yapılması gerekmektedir. Bu nedenle tüm başlıkları bünyesinde barındıran set halinde satılan modellerden edinebilirsiniz. Çünkü bir alışveriş ile tüm yüzeyleri temizleyebilecek ürünleri satın alabilirsiniz. Buhar basıncı seviyesine de dikkat etmeniz gereklidir. Örneğin, doğru kullanımda güçlü 3,0 bar buhar basıncı sayesinde bakteriler %99,99 oranında temizlenmektedir. İki aşamalı buhar düzeneğinin bulunması da oldukça işlevsel olmaktadır. Bu nitelik sayesinde zeminde yer alan kirliliğe uygun biçimde temizlik buharı uygulanmaktadır. Ayrıyeten su tankı kapasitesinin boyutlarına da dikkat etmelisiniz. Bir litre su tankı haznesi bulunan çeşitler uzun süreli kullanım için idealdir. Bu özellikler çerçevesinde size ve bütçenize uygun olan modellere dilerseniz sayfamız üzerinden göz atabilirsiniz.

Buharlı Temizleyici Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Öncelikle ürünün markası incelenmelidir. Sektörde pek çok markanın pek çok çeşitte ürünü olduğundan, bu noktada kullanıcı yorumlarını referans alabilirsiniz. Sonrasında ürünün kullanım yerine dikkat etmelisiniz. Örneğin buharlı temizleyiciyi duvarda ya da zeminde kullanıp kullanmayacağınız konusunda karar vermelisiniz. Bu noktada her alanda kullanma kararındaysanız, farklı aparatları bulunan ve evin her bölgesinde kullanılan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece her kısım için ayrı temizleyici almak yerine, bir alışveriş ile hepsine ulaşabilirsiniz. Ayrıca cihazın basınç değerine dikkat etmelisiniz. Satın almayı düşündüğünüz cihazın kuru buhar üretebiliyor oluşu size pek çok açıdan fayda sağlar. Böylece temizliğin ardından sildiğiniz yüzey dakikalar içinde kuruyacaktır ve tekrardan kuruma işlemi yapmanıza gerek kalmayacaktır. Son olarak, ev içi kullanım ya da profesyonel kullanım için olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu unsurlar etrafında seçenek oluşturarak, alışverişinizi yapabilirsiniz.