ÜCRETSİZ KARGO

2
Karaca Future Essential Tost Makinesi 1800 W
(1)
649,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2

REKLAM

Arzum AR2007 Sultane 1800 W Tost Makinesi
(206)
679,54 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Dökümix Döküm Tost Makinesi
(2435)
731,43 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Aksu Vintage Izgara ve Tost Makinesi

REKLAM

Aksu Vintage Izgara ve Tost Makinesi
(27)
595,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arzum AR2005 Eco Panini 1800 W Tost Makinesi
(19)
883,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

GoldMaster Trihot 3in1 1750 W Granit Waffle Izgara Tost Makinesi
(34)
1.329,05 TL
1.234,05 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2
Arnica Tostit Maxi 2000 W Tost Makinesi
(106)
1.187,02 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

2
Awox Orion 1800 W Tost Makinesi
(137)
409,70 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Tugra 12 Dilim Döküm Tablalı Tost Makinesi
(63)
1.805,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Korkmaz A328-05 Tostkolik 1800 W Tost Makinesi
(232)
1.618,64 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arzum AR2023 Grandia 2000 W Tost Makinesi
(106)
2.430,07 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Schafer Concept Grill 2000 W Tost Makinesi
(29)
1.605,56 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Atababa 8 Dilim Ev ve Sanayi Tipi Döküm Çelik Tost Makinası
(231)
1.549,99 TL
1.472,49 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2
Schafer Gusto Grill 1800 W Izgara ve Tost Makinesi
(12)
1.691,06 TL
1.597,06 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arçelik TM 6046 CK Resital 2400 W Tost Makinesi
(2)
2.200,00 TL
2.046,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Altus AL- 759 R 1800 W Tost Makinesi
(1)
599,85 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Karaca Gastro Classic Izgara ve Tost Makinesi
(8)
1.299,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Tuğra Mini 1800 W Tost Makinesi
(35)
740,00 TL

Tost Makinesi

Mutfağın vazgeçilmez olan birçok unsuru var. Küçük ev aletleri mutfaktaki yemek deneyiminizi kolaylaştırmakla beraber aynı zamanda eğlenceli de kılıyor. Bu küçük ev aletlerinden en önemli olanlardan biri ise elektrikli mutfak aletleri kategorisinden tost makinesi denebilir. Tost makinenizle evinizi lezzetli yemeklerinizin güzel kokularının sarmasını sağlayabilirsiniz. Evinize gelen misafirlerinize lezzetli yemekler yapabilir veya haftalık kahvaltılarınızı keyifli hale getirebilirsiniz. Birbirinden farklı tost makinesi modelleri ile bu oldukça mümkün. Siz de kendinize uygun modeli edinerek mutfağınızda yeni lezzetlere yer açabilirsiniz. Çeşit çeşit renk ve modellerle mutfağınıza uyum sağlayan tost makineleri hayatınızı kolaylaştırarak lezzete ulaşmanızı sağlayacak. Her mevsim sofranıza en lezzetli yemekleri koymanıza yardımcı olan makineler mutfağınızdaki en büyük yardımcılarınızdan biri olacak. Izgara, sebze ızgaraları, balık, kestane, krep, waffle, börek, lahmacun, köfte ve daha çeşitli yiyeceklerin keyfine varmanızı sağlayan makinelerinin renk renk modelleriyle mutfağınıza lezzetin yanında renk de gelecek.

Tost Makinesi Modelleriyle Lezzetli Tostlar

Tost Makinesi Modelleriyle Lezzetli Tostlar

Tost makinesinde öncelikli işlev olarak birbirinden çeşitli tostlar yapabilirsiniz. Her sabah kahvaltınızda ufak tostlar yapabilirsiniz. Hafta sonları kalabalık kahvaltılarınızda aileniz ve arkadaşlarınız için birden çok tostu isterseniz aynı anda yapabilir ve servis edebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi oldukça çabuk gerçekleştirebilirsiniz. Tost makinesinde birçok ısı kademesi ayarı mevcut. Hangi ayarda pişirme işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız azdan çoğa doğru sıcaklığı kademelendirebilir ve sürenizi de buna göre ayarlayabilirsiniz. Kolay pişen ekmekleriniz için en düşük seviyede yavaş bir pişirme gerçekleştirebilirsiniz. Daha zor pişen ve kalın ekmekler için ölçülü olarak son kademeyi kullanabilir ve hızlı bir şekilde lezzete ulaşabilirsiniz. Hatta kademeden ziyade zaman ayarlı modeller ile birlikte pişirme gerçekleştireceğiniz toplam zamanı ayarlayabilir ve bu süre içerisinde işlemin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede yakmak ve bunun sonucunda oluşacak olumsuz durumları engellemiş olursunuz. Aynı zamanda tarife göre tam kıvamında bir tost edinebilirsiniz. Makinenizin tek seferde pişirebileceği sayı da oldukça önem taşıyor. Eğer kalabalık bir aile iseniz veya sürekli kalabalık arkadaş gruplarıyla kahvaltı ediliyorsa kapasitesi daha yüksek makinelerinden yana seçim hakkınızı kullanabilirsiniz. 8 dilimli tost makinesi gibi modeller ile birlikte masada aile ve arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçireceksiniz ve tost makinesinin başında beklemenize gerek kalmaksızın tek seferde herkesin tostunu hazırlamış olacaksınız. Eğer bu denli bir kapasiteye ihtiyacınız yok ise daha ufak modelleri tercih edebilirsiniz. Tost makinesi küçük modellerde dört dilime kadar pişirme kapasitesi sağlayabiliyor. Eviniz için edinebileceğiniz bu modellerin yanı sıra kapasitesi çok daha yüksek modeller mevcut. 12 dilime kadar tost yapabilen sanayi tipi tost makinesi modelleri sizler için uygun olabilir. Kafe gibi bir işletmeniz varsa ya da otel içerisinde tost ve benzeri şeyleri yapacaksanız bu modeller siz kullanıcılara kolaylık sağlamak amacı ile tasarlanmış. İstenilen kapasitede bulunan modeller aynı zamanda yüksek sıcaklığa kısa sürede çıkarak olabilecek en kısa sürede hazır hale getiriyor. Bu sayede de müşterilerinize kolaylıkla ve çabucak servis yapabilir, müşteri memnuniyetinizi artırabilirsiniz. Arzum tost makinesi çeşitleri ile de birçok lezzeti deneyimleyebilirsiniz.

Tost Makinesi ile Lezzetli Tatlılar da Mümkün

Tost Makinesi ile Lezzetli Tatlılar da Mümkün

Günümüzde tost makineleri birden fazla işlevle kullanılabiliyor. İçerisindeki ızgara türlerine göre kullanma alanları farklılık gösteriyor. Waffle ızgarası ile birlikte waffle hamurunuzu kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Üzerinde mevsim meyvelerini bulundurabileceğiniz birbirinden farklı çeşitleri bulunan bir tatlı olan waffleı yemeklerden sonra sofranızda bulundurabilirsiniz. Tost makinesinde waffle yapmak oldukça kolay. Waffle için hazırladığınız karışımı önceden ısıttığınız waffle ızgaralı tost makinenize aktararak bir kişilik waffle hamurunuzu hazırlayabilirsiniz. Üzerini kapatarak waffle şeklini verebilirsiniz. Hamurunuz piştikten sonra istediğiniz şekilde çeşitli meyvelerle süsleyerek servis edebilirsiniz. Kısa bir sürede tatlınızı hazırlayarak misafirlerinize lezzetli bir yemek sonrası servisi yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde tost makinenizde pankek karışımı ile pankekler hazırlayabilirsiniz. Makinenizin sıcaklığını üzerindeki kademe düğmeleri aracılığı ile kontrol edebilir ve hazırladığınız yiyeceğe en uygun kademeyi bu şekilde seçebilirsiniz. Waffle ızgarası bulunan tost makineleri sadece waffle yapmak amacı ile bu ızgarayı bulundurmaz. Klasik waffle şeklini bu ızgara ile elde edebilirsiniz ancak farklı hamur karışımları ile de bu ızgarayı kullanabilirsiniz. Waffle tatlınızı yaptıktan sonra ızgaranızı yerinden çıkararak her zamanki kullandığınız ızgarayı yerine takarak günlük kullanımınıza devam edebilirsiniz. Elinizdeki plakaların materyalleri birbirinden farklı olabilir. İsteğinize göre buna karar verebilirsiniz. Çift taraflı ya da tek taraflı plaka kullanımlarından birini tercih edebilirsiniz. Tatlınızı yaptıktan sonra makinenizi topladığınızda dikey saklama özelliği ile birlikte mutfak dolabınızda muhafaza edebilirsiniz. Dikey saklama özelliği sayesinde mutfak tezgahında veya mutfak dolabınızda büyük ölçüde yer tasarrufu edeceksiniz. Ergonomik tasarımıyla birlikte işiniz bittiği anda ufak bir alanda saklayabilecek ve ihtiyacınız olduğu zaman tekrar çıkarabileceksiniz. Tost makinesi plakası çeşitlerini de aynı şekilde muhafaza edebilir ve istediğiniz an kullanabilirsiniz.

Tost Makinenizde Izgara Keyfini Yaşayın

Tost Makinenizde Izgara Keyfini Yaşayın

Tost makinenizin size sunduğu birçok olanaktan bir diğeri ise ızgara. Bir yaz gününde balkonunuzda tost makinenizle ızgara yaparak arkadaşlarınızı evinizde misafir edebilirsiniz. Izgara özelliği bulunduran tost makinelerinizde birçok ekstra özellik de mevcut. Kilit özelliğini kullanarak ızgara yaptığınız makinenizin alt ve üst plakaların sabit durmasını sağlayabilirsiniz. Ayarlanabilir termostat ile sıcaklığın eşit düzeyde kalmasını sağlayabilirsiniz. Kademe düğmelerinin bulunduğu durumda bu düğmeleri kullanabilirsiniz. Izgara yaparken en büyük kolaylıklardan biri ise yüz seksen derece açılan plakalar olacaktır. Tost yaparken kullandığınız plakaları birbirine bastırma işlemini ızgaralarda genellikle kullanmazsınız. Bu noktada fazla alan yaratabilmek ve kolayca ızgaralarınızı pişirmek için yüz seksen derece açılan plakaları kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman eski haline getirerek tost makinesi şeklindeki kullanıma devam edebilirsiniz. Bu şekilde tost makinesi köfte ,tavuk ve benzeri etlerin ızgarasında kullanılabilir. Mangala gitmenize bile gerek kalmaksızın mutfağınızda ızgara işlemini gerçekleştirebilir, kolayca ve kısa sürede etleri servis edebilirsiniz. Izgara yapımını gerçekleştirirken yağ toplama haznesi özelliğini kullanabilirsiniz. Tost makinesi ızgarası büyük ölçüde tost makinenizin yağlanmasına sebebiyet verecektir. Izgara özelliği bulunduran makinelerinde bulabileceğiniz yağ toplama hazneleri sizi bu yağların temizliğinin zorluğundan kurtarabilir. İki plakada da bu yağ toplama kanallarını bulunduran makinenizde kapalı şekilde kullanım sağladığınızda tek hazneyi kullanabilirsiniz. Veya yüz seksen derece açık ızgara pozisyonunda kullanım sağladığınızda iki yağ kanalını da kullanabilirsiniz. Makinenizi kullandıktan sonra inatçı yağlar için deterjan kullanabilirsiniz. Deterjanı bir süre beklettikten sonra silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak ızgara plakasını ekstra olarak bulunduran makinelerinde plakalar yerinden çıkabilme özelliği taşıyabilir. Bu noktada bulaşık makinenizi kullanabilirsiniz. Bulaşık makinesinde kolay bir şekilde yıkayabilir ve tekrar kullanmak üzere mutfak dolabınıza kaldırabilirsiniz. Her besinin pişirilmesi için gereken süre farklılık gösterebilir. Tost makinenizde ekmek kızartmak için düşük kademeyi tercih edebilirsiniz ve ızgara konusunda daha yüksek kademelerde pişirme sağlayarak etinizin içinin çiğ kalmasını önleyebilirsiniz. Köfte, tavuk ve kırmızı et haricinde makinenizde balık da pişirebilirsiniz. Arçelik tost makinesi çeşitleri de bu şekilde size her türlü olanağı sağlıyor.

En Güzel Sebzeler Tost Makinenizle Sofrada

En Güzel Sebzeler Tost Makinenizle Sofrada

Etin yanı sıra tost makinenizle yapabileceğiniz birçok şey mevcut. Et bulunan bir tabakta tamamlayıcı sebzeler olması gerekebilir. Mevsimlik en taze sebzeleri tost makinenizde hazırlayabilirsiniz. Tost makinesi çeşitleri birçok şeyi aynı anda yapmanıza olanak veriyor. İsterseniz bir seferde makinenizde sadece sebzelerinizi kızartabilirsiniz. Ya da makinenizin yüz seksen derece açma özelliğini kullanarak iki plakayı aynı anda kullanabilirsiniz. Bu sayede bir plakada ızgaranızı yaparken diğer plakada sebzelerinizi pişirebilirsiniz. Isı kademesine dikkat etmeyi de unutmayın. Sadece sebzeleriniz plaka üzerindeyken sıcaklık kademesini düşürebilirsiniz. Etlerinizle birlikte sebzelerinizi kızartırken ise normalden daha kısa sürede plaka üzerinde tutmaya dikkat edin. İsterseniz ızgara plakanızı değil, normal plakanızı kullanarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tost makinenizin bir diğer işlevi daha mevcut. Kışın ailecek bayılarak yenilen ve bu ayların vazgeçilmezi olan kestaneyi de makinenizin üzerinde yapabilirsiniz. Soba üzerinde yapılan klasik kestane tadı makinenizin plakasında yaptığınızda da size aynı keyfi ve lezzeti yaşatacak. Kestanelerle birlikte televizyon başında kış keyfi yapabilirsiniz. Aynı zamanda makinenizde çeşitli börek türlerini de yapabilirsiniz. Kahvaltı sofralarınıza renk getirecek olan sigara böreği, karnabahar, karnabaharlı tost gibi birçok çeşidi tost makinenizde yapabilirsiniz. Tost makinesi lahmacun yapmak için de oldukça kullanışlı. Lahmacun için hazırladığınız iç harcı lahmacun hamurunuzla birleştirerek yapışma yapmayan plakalı makinenizde pişirebilirsiniz. İsterseniz orta boyutta bir lahmacun yapabilirsiniz. İsterseniz daha fazla servis çıkarmak amacı ile fındık lahmacun yapabilirsiniz. Lahmacun yaparken plakalarınızı kapatmadan ancak küçük açıyla tutmanız doğru olacaktır. Bu durumu sağladıktan sonra tek plaka üzerinde boyutlarına bağlı olarak istediğiniz kadar lahmacun yapabilirsiniz. Büyük veya küçük işletmelerde de tost makinesi sanayi modelini kullanarak müşterilerinize bu şekilde lezzetli börekler hazırlayabilir, lahmacunlar yapabilirsiniz. Hazırladığınız bu yemekleri müşterileriniz çok beğenecek. Siz de evde veya işletmenizde kullanımınız için modelinizi sayfamızdan seçebilirsiniz.

Tost Makinesi Tasarımlarıyla Renk Getirecek

Tost Makinesi Tasarımlarıyla Renk Getirecek

Tost makineleri işlevinin dışında tasarımsal olarak da önem taşıyor. Mutfağınızda küçük ev eşyalarınızın gözdelerinden biri olan makineniz isterseniz her an tezgahınızda durabilir, isterseniz de mutfak dolabınızda muhafaza edebilirsiniz. Dik konumda saklama özelliğiyle sizlere yerden tasarruf ettirecek olan makinenizi kolay bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu yapısı ile mutfağınızda yer açabilirsiniz. Bunun dışında tezgahınızda da her an makinenizi bulundurabilirsiniz. Birçok amaca hizmet eden tost makinesi büyük , orta boyut ve küçük olmak üzere modellere sahip. Kullanım amacı açısından bu konuda karar vermeniz önem taşıyor. Tost makinesi mini modeller tezgah üzerinde oldukça az yer kaplayarak sizlere tezgahta alan sağlayacak. Tost makinenizin dış tasarımını seçebilirsiniz. Birçok farklı renk arasından mutfak tasarımınıza en yakın olanı seçerek küçük ev aletlerinizi aynı tonlarda tamamlayabilirsiniz. Her mutfağa uyum sağlayan tost makinesi siyah modeli seçebilirsiniz. Diğer bir klasik seçim olarak ise kırmızı ve beyaz seçenekleri tercih edebilirsiniz. Size uygun rengi seçerken mutfağınızın genel olarak tasarımını göz önünde bulundurabilirsiniz. Pembe, mor, turuncu gibi diğer canlı renklerden yana da tercih hakkınızı kullanabilirsiniz. Makine seçerken plaka maddesine de dikkat edebilirsiniz. Yanmaz ve yapışmaz makinelerinin temizliği kolay olacaktır. Değiştirilebilen veya çıkarılabilen plakaların temizliğini bulaşık makinenizde sağlarken bu şekilde plakası hareket etmeyen, sabit olan makinelerde elinizde temizliği sağlayabilirsiniz. Tost makinesi yorumları sayfamızdan okunabilir ve yine sayfamızdan modelleri inceleyerek kararınızı verebilirsiniz. Makineleri kahvaltı sofralarınızın gözdesi olacak ve en lezzetli atıştırmalıkları makinenizle birlikte hazırlayarak sevdiklerinize servis edeceksiniz.

Tost Makinesinde Neler Yapılabilir?

Bu durum tost makinenizin sizlere sağladığı özellikler doğrultusunda değişiklik gösterecektir. Ancak tüm özellikler göz önünde bulundurulduğunda tost makinenizde ızgara, köfte, lahmacun gibi yemeklerin yanı sıra waffle gibi tatlıları da yapabilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan kestaneyi makinenizde kızartabilirsiniz. Aynı zamanda börek çeşitlerini de makineniz aracılığı ile sofraya koyabilirsiniz. Izgaralarınız yanına sebzelerinizi bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Krep ve benzeri kahvaltılıklarınızı kolayca yanmaz ve yapışmaz plakanızda hazırlayabilir, sıcak sıcak sofranıza koyabilirsiniz. Kısacası tost makinesi dendiğine bakmayın, ızgaralarınız fırsat sağladığında makinenizi birçok alanda kullanabilirsiniz.

Tost Makinesi Nasıl Kullanılır?

Tost makinesinin genel işlevi alt ve üst ızgaralar arasında kalan besinin kızarmasına, pişmesine olanak vermektir. Tost makinesinde yapılan kimi besin için ızgaraları kapatmak zorunda değilsiniz. Direkt olarak düz ızgara zemininde yemeğinizi yapabilirsiniz. Tost makinenizi tuşlar aracılığıyla komutlandırabilir ve kullanımına başlayabilirsiniz. Et tipi yemeklerde plakalarınızı yüz seksen derece konumuna getirerek daha geniş alan sağlayabilir ve bu şekilde kullanabilirsiniz.

Hangi Tost Makinesi Alınmalı?

Hangi tost makinesini alacağınız ihtiyaçlarınız doğrultusunda verilecek bir karardır. Eğer sadece tost yapmak amacı ile bir makine edinmek istiyorsanız çok spesifik özellikler aramanıza gerek yoktur. Şayet çok fonksiyon sağlamasını istiyorsanız durum değişiklik gösterecektir. Izgara yapmanız için gerekli olan makinesinin özellikleri de değişkenlik gösterir. Waffle da yapmak gibi bir düşünceniz varsa bunun için farklı ızgaralara ihtiyacınız olacaktır. Boyutları da isteklerinize göre şekillenir. Eğer bir restoran vb. bir mekan için makinesi alacaksanız bu durumda sanayi tipi makinelerini de incelemesiniz. Günlük kullanım için küçük ve orta boy cihazlar sizlere uygun olacaktır. Evinizdeki kişi sayısına göre buna karar verebilirsiniz.

Tost Makinesi Neyle Temizlenir?

Bu durum tost makinenizin modeline göre değişkenlik gösterecektir. Kimi tost makinesinin parçaları birbirinden ayrılabilir konumdadır. Yani temizliğini kolay bir şekilde bulaşık makinesi içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Tost makinesinde genel olarak yağ kullanımı mevcut olduğundan her kullanımdan sonra temizlemeniz doğru olacaktır. Aksi takdirde yağ birikme yapacaktır. Aynı zamanda düzenli temizlik sağlayarak bakteri oluşumu durumunu engelleyebilirsiniz. Parçaları birbirinden ayrılamayan makineleri için de klasik temizlik yollarını kullanabilirsiniz. Yağ çözücü bir deterjanı ızgaralar üstünde bir süre bekletip çözülmelerine izin verdikten temizliğini sağlayabilirsiniz. Eğer ızgaraları daha detaylı temizlemek istiyorsanız bunun için ufak alanlara ulaşan fırçaları veya bulaşık bezlerini kullanabilirsiniz. Bu sayede derinlemesine bir temizlik sağlayabilirsiniz. Bu işlemi uygularken makinenizin elektrik bağlantısının açık olup olmamasına dikkat etmeli ve temizliği dikkatli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Deterjanı bekletmenin yanı sıra ılık su ile de temas etmesini sağlayarak artıklardan kurtulabilirsiniz. Bu birçok yoldan birini seçerek temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tost Makinesi Nasıl Olmalı?

Tost makinesi öncelik olarak sizin ihtiyaçlarınıza karşılık vermelidir. Bu noktada da yaptığınız seçim önem taşıyor. Makineyi ne için kullanacağınıza karar vermeli ve buna göre model seçiminizi yapmalısınız. Bunun dışında makinenizde işlevsellik istiyorsanız bu da belirleyici bir unsur. Tost makinesi ailenize yemek yaparken veya arkadaşlarınızla bir akşam yemeği düzenlediğinizde kapasite unsuruna cevap vermelidir. Kapasiteyi göz önünde bulundurarak tost makinesi modellerinde büyüklük seçimi yapabilirsiniz ve bu açıdan daha sonra zorluk çekmeden tek seferde yemeklerinizi yapabilirsiniz. Yanmaz ve yapışmaz plakalar ile birlikte kolay temizlik sağlayabilirsiniz. Eğer makinenizin sürekli olarak konumunu değiştiriyorsanız hafif modellere göz atabilirsiniz.