ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Maxvit 1501 Katı Meyve Sebze Sıkacağı
(8)
1.682,07 TL
1.616,62 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Goldmaster GM-7236 Narin Narenciye Sıkacağı
(0)
376,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Philips HR1863-20 Viva Collection Katı Meyve Sıkacağı
(35)
2.687,99 TL
2.679,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Bosch MESM731M Vita Extract Yavaş Sıkım Katı Meyve Sıkacağı
(9)
4.899,00 TL
4.703,04 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arnica Presso 3322 Narenciye Sıkacağı
(6)
606,43 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Sinbo SJ-3145 Narenciye Sıkacağı
(47)
238,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Arçelik K-1578 SMS Katı Meyve Sıkacağı
(0)
1.199,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sinbo SJ-3143 Katı Meyve Sıkacağı
(395)
601,30 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Fakir Press Pulp Narenciye Sıkacağı
(2)
599,00 TL
565,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Braun MPZ9 Citromatic Vario Narenciye Sıkacağı
(56)
633,60 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Arzum AR191 Meyvix Katı Meyve Sıkacağı
(37)
1.349,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Arzum AR1060 Multivit Katı Meyve Sıkacağı
(33)
1.595,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Caso 3560 CP 330 Pro Narenciye Sıkacağı
(4)
3.499,00 TL
2.999,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kiwi KJ1904 Katı Meyve Sıkacağı
(100)
669,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Freshmix 601 Narenciye Sıkacağı
(8)
799,99 TL
SEPETTE
719,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Goldmaster GJE 7204R Vita Katı Meyve Sıkacağı Kırmızı
(0)
1.299,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Russell Hobbs 24740-56 Desire Meyve Sıkacağı
(1)
1.316,00 TL
1.288,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hurom HZ Alpha Premium SBE Slow Juicer Katı Meyve Sıkacağı
(5)
22.999,00 TL
21.849,05 TL

Meyve Sıkacağı

Birçok mutfağın vazgeçilmezi eğlenceli mutfak aletlerinden biri de meyve sıkıcılardır. Meyve sıkacağı aletleri; kabuklu, kabuksuz, çekirdeksiz ve çekirdekli birçok meyve türünü bir bütün halinde sıkılmasını mümkün kılan cihazlardır. Bir tür mini robot olan bu cihazlar içerisine konan meyve veya sebzenin tüm suyunun çıkarılarak posasından ayrılmasını sağlar. Sıkıcılar sayesinde fabrikasyon, hazır veya konsantre sularını tüketmek zorunda kalmazsanız. Sevdikleriniz ve kendiniz için her zaman taze sıkılmış içecekler hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde hazırlanmış içecekler ile hem daha sağlıklı beslenmiş hem hijyen konusuna özen göstermiş olurusunuz. Farklı renk, boyut ve şekilde tasarlanan meyve sıkacağı modelleri arasından beğendiğiniz bir ürüne hemen sahip olabilirsiniz.

Pratik Kullanım Olanağı Sunan Meyve Sıkacakları

Pratik Kullanım Olanağı Sunan Meyve Sıkacakları

Sebze ve meyve sıkacakları portakal, havuç, nar ve elma gibi daha birçok farklı besinin suyunun çıkarılmasında kullanılan küçük ev aletleridir. Mutfakların vazgeçilmez ürünleri olarak edilen bu ekipmanlar, farklı teknik özellikleri ile birbirinden ayrılır. Her ihtiyaca yönelik modelleriyle ön plana çıkan katı meyve sıkacağı çeşitleri, çalışma mekanizmaları, teknik özellikleri ve kapasiteleri ile değişik modeller halinde kullanıcıların beğenisine sunulur. Markaların ürettiği bu makineler, estetik tasarımlarıyla da mutfağınıza zarafet katar. Modelleri çalışma prensiplerine göre elektrikli ve pres olarak ikiye ayrılır. Pres meyve sıkacağı çeşitleri, dökme demirden yapıları ile dikkat çeker. Bu tür meyve sıkacağı demir tasarımlar uzun yıllar sorunsuz bir şekilde performans gösterir. Pres sıkacaklarının uzun kullanım ömrü ve kolay temizlenebilir olması özellikle ticari yerlerde sık tercih edilmesine neden olur. Armut, portakal ve mandalina gibi daha yumuşak gıdaları sıkarken verimli bir şekilde çalışan meyve sıkacağı kollu tasarımlar, ayva ve nar gibi sert gıdaların suyunu çıkarmak için uygun değildir. Bu kapsamda ön plana çıkan modeller, elektrikli sıkacaklarıdır. Makineler içerisinde birçok farklı özelliğe sahip ekipmanlar bulunur. Meyve koyulan kısmı geniş olarak dizayn edilen modeller, bir bütün olarak sıkmanıza olanak sağlarken dilimleme yapmanıza gerek kalmaz. Alt kısmında kaymayı engelleyici ayak bantları bulunan cihazlar, gıdaları sıkarken makinenin yerinden oynamasını ve sarsılmasını engeller. Ürün çeşitlerinde ayrı olarak posa kabı da bulunur. Cihazın bu bölümü sıktığınız besinlerin posalarının biriktiği alandır. Besinleri sıktıktan sonra posaların biriktiği bu alanı tamamen temizlemeniz gerekir. İşlevselliği ile dikkat çeken katı sıkacakları, genel olarak 1 litre hacmindeki sürahi ile 2 litrelik posa bölümünden meydana gelir. Makineleri kullanırken temizlik konusu oldukça önemli bir faktör olarak belirir. Meyve sıkacağı yorum sitelerinde, cihazların kullandıktan sonra gecikmeden temizlenmesi konusunun altı her zaman çizilir. Bu nedenle, makinenizi kullandıktan sonra parçalara ayırarak bulaşık makinesinde veya elde yıkamalısınız. Böylelikle cihazın içerisinde bakteri oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenmenize Yardımcı Olan Meyve Sıkacağı Modelleri

Sağlıklı Beslenmenize Yardımcı Olan Meyve Sıkacağı Modelleri

Özelikle çocuklu ailelerin işini oldukça meyve sıkacağı makinesi modelleri, sağlık dostu olmalarıyla bilinir. Meyve sıkıcılar sayesinde yaratıcı karışımlar yapılabilir. Farklı gıdaların karışımından meydana gelen smoothie'ler ile harika tatların keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca hazırlayacağınız eğlenceli milkshake'ler ile yaz aylarında serinlenmenize yardımcı olabilirsiniz. Meyve sıkacağı çeşitleri ile hazırlayacağınız buz gibi limonatalar sayesinde konuklarınıza fresh bir ikram hazırlayabilirsiniz. İçerisinde katkı maddesi olmadan tamamen doğal olarak hazırlanmış içecekler ile besin değeri yüksek içecekler elde edebilirsiniz. Uyguladığınız sağlıklı beslenme yöntemi ile bağışıklık sisteminizi de güçlendirmenize katkı sağlayabilirsiniz. Katı ürün cihazları, marketlerde hazır olarak satışa sunulan ve içeriğinde fazla miktarda şeker bulunan içeceklere nazaran doğal bir içecek hazırlamanıza imkân verir. Normal şartlarda zinde ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için besin takviyesi alınması tavsiye edilir. Bir bardak taze sıkılmış meyve suyu ise günlük gereksiniminiz olan vitamin ve minerallerin büyük bir kısmını doğal yollardan karşılamanıza olanak tanır. Bununla birlikte katı olarak tükettiğinizde sert besin hücrelerinin vücut tarafından emilim oranı oldukça azdır. Ayrıca bu tür besinlerin sindirilmesi için uzun saatlerin geçmesi gerekir. Taze hazırlanmış içeceklerin emilim oranıysa çok daha yüksektir. Hazırladığınız meyve suyunun yavaş sıkım meyve sıkacakları ile hazırlanması son zamanlarda oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Doğal beslenme trendlerini sıkı bir şekilde takip eden kullanıcılar, detoks ve benzeri sağlık uygulamalarında yavaş sıkım içecekleri yönelmektedir. Bunun nedeni düşük hızda çalışan yavaş sıkım meyve sıkacaklarının sebze veya meyvenin içerisinde yer alan enzimlerin özelliklerini yitirmeden ve sağlıklı bir şekilde suyunun elde edilmesine yardımcı olur.

Bütçe Dostu Meyve Sıkacağı Fiyatları

SBütçe Dostu Meyve Sıkacağı Fiyatları

Meyve sıkacağı ne kadar sorusu, meyve sıkacağı almayı planlayanların merak ettiği soruların başında gelir. Piyasada yer alan birçok markanın meyve suyu sıkacağı, farklı fiyat seviyelerine sahiptir. Değişik kullanım alanlarına göre tasarlanan bu ürünler, donanımsal özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bu durum fiyat konusuna da aynı şekilde etki eder. Ürün fiyatları, cihazların markalarına, modellerine, üretimlerinde kullanılan teknolojilere göre değişir. Daha fazla teknik özellik ile donatılan sıkacaklar ve gelişmiş teknolojiler kullanılarak üretilmiş ekipmanlar, kapasite yönünden daha kısıtlı nitelikte dizayn edilen ürünlere göre daha yüksek fiyatlıdır. Sessiz çalışma mekanizması, burgu sıkacak özelliği, yavaş sıkım özelliği ve kolay temizlenebilme özelliği gibi işlevler ile dizayn edilen Sıkacak fiyatları da daha eski teknolojiler ile üretilen ürünlere göre farklı fiyatlandırılır. Motor gücü yükseldikçe ürünün fiyatı da artış gösterir. Elektrikli ile çalışan makinelerin fiyatları, manuel tasarıma sahip kollu sebze ve meyve sıkacakları ile kıyaslandığında daha yüksek fiyat skalasına sahip olduğu görülür. Ürün fiyatları, ürünlerin motor gücüne, kapasitesine, gıda koyma yerinin genişliğine göre değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte plastik gövdeden imal edilen meyve sıkacağı plastik tasarımlar, diğer ürünlere göre daha uygun fiyat seviyeleri ile kullanıcılara sunulur. Meyve sıkacağı manuel modeller de yüksek motor gücü ile dizayn edilen sıkma makinelerine göre farklı fiyatlandırılır. Siz de ürün tavsiye seçeneklerini doğru bir şekilde değerlendirdikten sonra her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile sunulan modellerinden beğendiğiniz ve bütçenize uygun bir ürüne hemen sahip olabilirsiniz.

Yeni Teknolojiler ile Donatılan Meyve Sıkacağı Çeşitleri

Yeni Teknolojiler ile Donatılan Meyve Sıkacağı Çeşitleri

Katı meyve sıkacağı makineleri, içerisine koyulan besinleri posasından ayırma işlemini yaparken santrifüjlemeyi kullanır. Ürünün modeline göre değişiklik göstermekle birlikte, meyve sıkacakları farklı büyüklükteki başlıklar ile tasarlanır. Sıkmak istediğiniz meyveye uygun olan başlığı takarak sıkma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Makine gıdayı sıkarken aşırı bir şekilde baskı uygulanması tavsiye edilmez. Aksi taktirde rendeleme işlemini tam anlamıyla gerçekleşmez ve cihazın motorunu zorlayabiliyor. Mutfak tezgahının üzerinde çok fazla alan kaplamayan meyve sıkacağı küçük tasarımlar, portatif yapıları ile ön plana çıkar. Mini elektronik robotlar olarak da bilinin bu modeller oldukça basit çalışma mekanizmasına sahiptir. Gıda girişine arzu edilen ürünler atılır. Daha sonra sebze ve meyvelerin üzerine ek aparat yardımıyla baskı uygulanır. Bu sayede yiyeceklerin posaları ve suları dakikalar içerisinde ayrıştırılabilir. Posası farklı bölmede birikirken, sebze ve meyvelerin suyu ayrı bir hazneye dolar. Kullanımı oldukça pratik bu cihazların temizlenmesi de o kadar kolaydır. Bir yapboz mantığı ile birbirinden ayrılan parçaları, bulaşık makinesinde zahmetsiz bir şekilde yıkanabilir. Kendiniz elde temizlemek isterseniz de küçük parçalara ayrılmış bölmeleri teker teker yıkayarak temizleyebilirsiniz. Özel fonksiyonlara sahip sıkacakları motor güçleri ile de dikkat çeker. Çok yüksek motor gücüne sahip modeller, hemen her sertlikteki meyvenin suyunu rahatlıkla çıkarabilir. Makinelerinden yer alan süzgeç bölümü, sebze veya meyve suyunun daha berrak ve saf bir şekilde bir elde edilmesini sağlar. Çocuklu ailelerin ve sağlığına özen gösteren kişilerin öğünlerinin olmazsa olmazı içecek hazırlamanızı mümkün kılan bu küçük ev aletleri oldukça verimli çalışır. Ayrıca son teknolojiler ile tasarlanan makineleri çalışırken herhangi bir titreşim meydana getirmez ve ses çıkarmaz. Bu tür yeni tasarım sıkacaklar çalışırken çevreye de rahatsızlık vermez. Bu kapsamda eski teknolojiye sahip bir makineniz var ise yeni modellerden birine sahip olarak daha sessiz çalışan bir ürünün keyfini çıkarabilirsiniz.

Meyve Sıkacağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meyve Sıkacağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı ve doğal içecekleri evinizde daha pratik şekilde hazırlamanız için değişik özellikler ile üretilen sıkacaklar arasından tercihte bulunmanız gerekir. Hemen hemen her markanın farklı gereksinimlere hitap eden ürünleri bulunur. Bu ürünlerin her biri farklı teknik özelliklere, fiyata ve boyuta sahiptir. Doğal sebze ve meyve suyunuzu hazırlamanıza imkân veren mini mutfak robotlarını satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı nitelikler vardır. Elektrikli meyve sıkacağı modelleri arasında tercihte bulunurken dikkat edilmesi gereken ilk konu, cihazın motor gücüdür. Motor gücü iyi seviyede olan ürünleri tercih etmeniz daha iyi performans elde etmeniz anlamına gelir. Güçlü bir motora sahip meyve sıkacağı modelleri, istediğiniz türde katı sebze ve meyveyi kolaylıkla sıkabilir. Meyve sıkacağı almadan önce dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri ise makinenin kullanım sıklığı ve kullanım alanıdır. Eğer satın alacağınız ürünü kafe, restoran veya okul gibi toplu alanlarda kullanacaksanız fonksiyonel ve daha büyük çaplı ürünlere yönelebilirsiniz. Katı meyve sıkacağı öneri sayfalarında bu tür kullanım alanları için meyve sıkacağı sanayi tipi dizaynlar tavsiye edilir. Bu tür ürünleri gün içerisinde yoğun bir şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer satın alacağınız meyve sıkacağını evinizde kullanacaksanız daha küçük çaplı ürünleri satın alabilirsiniz. Çünkü motor gücü daha yüksek meyve sıkacağı modelleri, meyve ve sebzelerin en iyi şekilde ayrışmasını sağlar. Bu sayede bir meyveden veya sebzeden olabilecek en fazla miktardaki suyu çıkarabilirsiniz. Meyve sıkacağı modelleri arasında tercihte bulunurken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer özellik ise ürünün gıdaları bir bütün halinde mi yoksa parçalara bölünmüş olarak mı haznesine aldığıdır. Bir bütün halinde kabul eden modeller daha zahmetsiz hazırlanması imkân verir. Bununla birlikte bazı meyve sıkacağı makineleri, hazırlanan besinin suyunu haznesine doldururken diğer makineler ise altına yerleştirdiğiniz bardağa doldurur. Siz de kullanım tercihinize uygun olan modeli seçebilirsiniz. Son olarak eğer kullanımı kolay bir ürün istiyorsanız parçaları birbirinden kolay ayrışan robotları tercih etmelisiniz. Parçaları birbirinden ayrılan modeller, elde yıkama sırasında veya bulaşık makinesinde yıkama için kolaylık sağlar. Buna karşın parçalara ayrılmayan sıkacakların temizlenmesinin oldukça zor olabileceği mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Kolay İpuçları

  • Meyve sıkacakları gelişmiş olsa da katı meyveleri dilimleyerek sıkmanız daha iyi olacaktır.
  • Meyve sıkacağınızdan çıkan posaları atmayıp doğal gübre olarak kullanabilirsiniz.
  • Özellikle sert meyvelerde şeffaf değil posalı su elde edebilirsiniz, bunu süzmeyin çünkü sindirim sisteminiz için yararlı.

Bunlara Dikkat!

  • Meyve sıkacağı çalışırken meyveleri attığınız bölümüne parmaklarınızı kesinlikle sokmayın.
  • Makinenin motorundan garip sesler veya kokular geliyorsa onu hemen kapatın.
  • Meyve sıkacağına meyve ve bazı yumuşak sebzeler dışında bir şey atmayın.

Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

Meyve sıkacağı kullanımı, cihaz ile ilgili en çok merak edilen konular arasında yer alır. Kullanım sırasında elektronik bir cihaz olduğu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bu kapsam ilk yapılması gereken ürünü satın aldıktan sonra kullanım kılavuzunun dikkatli bir şekilde okunmasıdır. Genel olarak meyve sıkacaklarını kullanırken sıkılacak gıdalar önce yıkanır. Daha sonra giriş haznesine uygun bir şekilde yerleştirilir. Ardında eğer ürünün ek aparatı var ise onun yardımı ile giriş haznesinde bulunan gıdaların üzerine bastırılır. Bu sayede posa ile suyun ayrışması sağlanır. Suyundan ayrılan besin ayrı bir kısımda bulunurken çıkarılan su da makinenin haznesinde birikir. Sıkma işlemi bitirildikten sonra besinlerin posaları diğer kısımdan alınarak makinenin içi temizlenir.

Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir?

Meyve sıkacağı kullanımı konusunda en sık sorulan sorulardan birisi ‘Meyve sıkacağı nasıl temizlenir’ sorusudur. Katı meyve sıkacağı cihazları birkaç parçadan meydana gelir. Ana gövdenin altında motor bulunur. Bu nedenle ana gövdenin dışı dışında herhangi bir temizlik yapılmaz. En çok kirlenen parça ise posa toplama kabıdır. Ardından sırayla besin itici parça, üst kapak, filtre yuvası ve meyve suyu musluğu gelir. Temizleme işlemine başlamak için tüm parçaları birbirinden ayırın. İlk olarak parçaların üzerinde kalan partikülleri su ile temizleyin. Eğer yıkama işlemine elde devam edecekseniz tüm parçaları detaylı bir şekilde fırça ve bulaşık süngeri yardımıyla temizleyin. Cihazın temizliğini bulaşık makinesi ile yapacaksanız parçaları makineye düzgün bir şekilde yerleştirdikten sonra düşük sıcaklıkta yıkayın.

Meyve Sıkacağı Nasıl Çalışır?

Elektronik seçenekler 220 volt ile çalışır. Meyve ve sebzeleri sıkarken sıkacakları 0.2 litre ile 0.4 litre arasında su çıkarma kapasitesine sahiptir. Suyu çıkarılacak gıdalar makinenin içerisine koyulduktan sonra düğmesine basılır ve yükse devirde çalışan motor meyveleri preslemeye başlar. Preslenen gıdanın suyu ve posası süzülerek ayrı yerlere ayrılır. Manuel modellerinde ise genellikle bölünerek makinenin içerisine yerleştirilir. Uygun bir şekilde yerleştirildikten sonra kolu bastırılarak suyunun posasından ayrılması sağlanır.

Meyve Sıkacağında Neler Sıkılır?

Meyve sıkacakları sebze ve meyvelerin suyunun çıkarılması için dizayn edilmiş cihazlardır. Katı meyve sıkacağı modellerinde en çok sıkılan gıdalar; elma, havuç, ananas, kavun, üzüm, nektarin, armut, mandalina, greyfurt, kereviz, kivi, pancar, çilek, zencefil ve diğer kırmızı meyvelerdir. Ayrıca yaz aylarının vazgeçilmezi limonata yapmak için limon da sıkabilirsiniz. Bununla birlikte nişasta içeren muz, şeker kamışı, mango, balkabağı, avokado gibi gıdaların suyu sıkılmaz.

Hangi Katı Meyve Sıkacağını Almalıyım?

Katı meyve sıkacağı alırken teknik özelliklerinin yanı sıra kullanım maksadınızı da göz önüne bulundurun. Bir katı meyve sıkacağından hedeflediğiniz verimi alabilmek için gücünün en az 700 watt olmas gerektiğini unutmayın. Ayrıca en yüksek güce sahip sıkacak modelleri genellikle 1000 Watt gücündedir. Satın aldığınız ürünün giriş yerinin geniş olması kolay kullanım olanağı sunar. Bu sayede bölerek koymak zorunda kalmazsınız. Dar gıda girişi olan modeller ve düşük watt’lı ürünler satın aldığını taktirde arzu ettiğiniz verimi elde edemeyebilirsiniz. Bununla birlikte satın aldığınız ürünün garanti durumuna mutlaka dikkat edin. Farklı markalar 2 yıl ile 4 arasında değişen sürelerde garanti vermektedir. Ayrıca yetkili servis ağına sahip olan markaları tercih etmeniz de sizin yararınıza olur. Herhangi bir arıza durumunda size en yakın yere götürerek gerekli işlemi yaptırabilirsiniz.