ÜCRETSİZ KARGO

Wellproducts 3'Lü Hurç Set Çeyizlik Bohça Gelin Bohçası Damat Bohçası Kadife
Wellproducts 3'Lü Hurç Set Çeyizlik Bohça Gelin Bohçası Damat Bohçası Kadife
(4)
385,00 TL
289,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karplus Gelin Çeyiz Kolisi 20'lu Paket
(1)
499,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ayhanceyiz Kapitone Premium 2'Li Söz Damat Nişan Çeyiz Sandığı (228431928)
(7)
599,00 TL
549,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karplus Damat Bohça Çeyiz Kutusu 10'lu Paket
(0)
299,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bilgiclerceyiz Bilgiçler 4 Adet Iğne Oyalı Damat & Gelin Bohçası
Bilgiclerceyiz Bilgiçler 4 Adet Iğne Oyalı Damat & Gelin Bohçası
(10)
149,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gümüşevi1 Bohça Kart Etiketi(10Adet)
Gümüşevi1 Bohça Kart Etiketi(10Adet)
(3)
49,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Evsay Damat Traş Makyaj Kutusu Nişan Çeyiz Sandığı Bohça Seti (240919189)
Evsay Damat Traş Makyaj Kutusu Nişan Çeyiz Sandığı Bohça Seti (240919189)
(10)
162,00 TL
149,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ceyizdiyari Kapitoneli Makyaj Sandığı Cappucino
(0)
119,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tüfekçioğlu Organze Bordo Renkli Kurdele 10Mm.
Tüfekçioğlu Organze Bordo Renkli Kurdele 10Mm.
(0)
40,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tüfekçioğlu Organze Gül Kurusu Renkli Kurdele 10Mm.
Tüfekçioğlu Organze Gül Kurusu Renkli Kurdele 10Mm.
(0)
40,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tüfekçioğlu Organze Altın Renkli Kurdele 10Mm.
Tüfekçioğlu Organze Altın Renkli Kurdele 10Mm.
(0)
40,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tüfekçioğlu Organze Mor Renkli Kurdele 10Mm.
Tüfekçioğlu Organze Mor Renkli Kurdele 10Mm.
(0)
40,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tüfekçioğlu Organze Siyah Renkli Kurdele 10Mm.
Tüfekçioğlu Organze Siyah Renkli Kurdele 10Mm.
(0)
40,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ihvanonline Kadife Kaplı Sandık Hediyelik, Dekor Petrol Rengi
(0)
293,41 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tüfekçioğlu Organze Kırmızı Renkli Kurdele 10Mm.
Tüfekçioğlu Organze Kırmızı Renkli Kurdele 10Mm.
(0)
40,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tüfekçioğlu Organze Pudra Renkli Kurdele 10Mm.
Tüfekçioğlu Organze Pudra Renkli Kurdele 10Mm.
(0)
40,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ihvanonline Kadife Kaplı Sandık Hediyelik, Dekor Pembe
(0)
293,41 TL

Çeyiz

Evlilik müessesi toplumumuzu oluşturan en önemli ve sarsılmaz yapılardan birisidir. Evlilik niyetinin başlangıcından hazırlık sürecine, hazırlık sürecinden evliliğin gerçekleşmesine kadar geçen tüm adımlar kadim geleneğin önemli parçalarıdır. Tüm süreç kadın ve erkek taraflarınca titizlikle yürütülür. İki taraf için de üstlenilmesi gerekilen bir sorumluluktur. Evlilik hazırlıklarında henüz çocuklar doğduktan hemen sonra başlayan tek adet ise çeyiz dizme, çeyiz hazırlama adetidir. Bir çocuk özellikle kız çocukları doğduklarında, anneleri ufak tefek adımlarla çeyiz hazırlamaya başlar. Zira çeyiz hazırlıkları uzun süreli bir maceradır. Sadece kız çocuk aileleri için değil aynı zamanda erkek çocuğu aileleri de bu hazırlıklara erkenden başlamaktadır. Zira bir evin çeyizi o evin temelini oluşturur. Sağlam bir evliliğin gerçekleşmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Çeyiz hazırlarken büyük bir emek sarf edilir. En ince detayına kadar dikkat edilir. Sarf edilen bu emek her şeyi çok daha değerli hale getirir. Çeyiz hazırlamak bir kuşun yuvasını yapmasına benzer bir eylemdir. Türk toplumu için en kadim geleneklerden bir tanesidir. Eskiden çok daha anlı şanlı yapılan çeyiz hazırlıkları zamanla daha da küçülse de önemini hala korumaktadır. Şekil değiştirerek devam eden bu geleneği gerçekleştirmek çağın getirdiği imkanlar ile artık çok daha kolay hale gelmiştir. Çeyiz hazırlığı yapacak olan aileler ve çiftlere yardım etmek amacı ile birçok kurum oluşmuştur. Aynı zamanda yenilikçi ürünler de hazırlık sürecinin hızla gelişmesine yardım etmektedir. Tüm bu imkanlar kullanıcıların iş yüklerini azaltmaktadır. Eskiden çok daha uzun süren süreç, istendiğinde artık çok daha az bir zamanda halledilebilmektedir. Uzaktan bakıldığında zorlu görünmese de ince ayrıntılar alışveriş sürecinde hazırlık yapan kişileri çok fazla yorabilmektedir. Fakat bu yorucu sürecin sonunda ortaya çıkan manzara, bir yuvanın kurulması tüm bu zahmetlerin ne kadar değerli olduğunu kanıtlar niteliktedir.

 İnce Bir Uğraş

İnce Bir Uğraş

Kimi aileler tarafından çok uzun bir süreç alan çeyiz hazırlığı kimi aileler tarafından da son zamanlara bırakılıp daha hızlı bir şekilde yerine getirilmeye çalışılmaktadır. Yöreden yöreye bazı farklılıklar gösterse de ülkenin her tarafında benzer adımlar izlenir. Tüm bu hazırlık süreci ince ince planlanmalıdır ki karmaşa yaşanmadan güzel ve sorunsuz bir şekilde halledilebilsin. Plansız yapılan hazırlıklar bir yerde kilitlenebilir ve ilerleme kesilebilir. Bu durum evlilik hazırlığında olumsuz bir durumun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu tarz sorunlar yaşayan gelin ve damatların oldukça yorgun ve durumdan şikayetçi olduğu gözlemlenmektedir. Her şeyden önce evlenecek çiftin tüm ihtiyaçları belirlenmelidir. Liste yapmak bu adımda hazırlık yapacaklara oldukça önemli bir yardımda bulunacaktır. Liste yapmak evlilik adayları için adeta kurtarıcı bir niteliğe sahiptir. Liste yaparken çeşitli internette, dergilerde, kitaplarda, sosyal medya sayfalarında bulunan çeyiz önerileri listeleri ve yazıları gelin ve damat adaylarının zihinlerinde bir çeyiz şablonun oluşmasına önemli bir katkı sağlamaktadır. Çeyiz olması gerekenler üzerinden arama yapıldığında birçok ürünle karşılaşılmaktadır. Bu sonuçlar zihinlerinde belli bir konsepte sahip olmayan ailelerin fikirlerinin netleşmesine yardımcı olmaktadır. İhtiyaçlar belirlendikten sonra sahip olunan bütçeye göre araştırma yapılmaya başlanmaktadır. Araştırma süreci uzun sürebilmektedir zira çeyiz ürünleri yüzlerce hatta binlerce çeşittir. Ve aralarından seçim yapmak oldukça zordur. Bu aşama kişileri çok fazla zorlayabilmektir. Seçenekler çoğaldıkça karar vermenin alacağı zaman da uzamaktadır. Bu durum evlilik sürecini kötü etkileyebilir. Bu sebeple tam olarak neye ihtiyaç duyulduğu net olarak belirlenmeli ve hazırlıklar bu yönde tamamlanmalıdır. Karar vermeyi etkileyen bir başka faktör de alınacak ürünün kalitesi ve fiyatıdır. Kalite ve fiyat arayışı seçenekleri sınırlandıracak ve seçimlerin yapılmasını kolaylaştıracaktır. Günümüzde internet üzerinden çeyiz alışverişi yapmak çok yaygın kullanılan bir yöntemdir. İnternet üzerinde çok daha fazla ürün ve seçenek bulunabilmektedir. Aynı zamanda internet üzerinden hazırlıkları tamamlamak hazırlık aşamasının çok daha hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardım etmektedir.

Çeyizde Olması Gerekenler

Çeyizde Olması Gerekenler

Evliliğe hazırlık sürecinde bir çeyizde neler olması gerektiği sorulması en çok gereken sorudur. Fakat cevaplaması da bir o kadar zordur. Çeyiz demek bir evin neredeyse tüm ihtiyaçları demektir. Evlenecek çiftlerin evlerinin ufak tefek bütün ihtiyaçları da bu listeye dahildir. Çamaşır asma mandalından tost makinesine kadar akla gelebilecek her ürün bu kategoride değerlendirilmektedir. Bu ufak tefek ev eşyalarını yanı sıra sadece çeyiz dizme adetine ait olan bazı ürünler de vardır. Örneğinçeyiz bohçası bu sınıflandırmada yer alan eşyalardan biridir. Sadece bu gelenek için ortaya çıkmıştır ve onun için kullanılmaktadır. Yine çeyiz seti ve çeyiz sandıkları bu ürünlerden bazılardır. Çeyiz hurcu da sadece çeyizlik bir üründür. Markaların sadece bu amaçla hazırladıkları özel ürünler bulunmaktadır.Çeyiz takımları da unutulmamalıdır. Çeyiz için de olması gereken ürünleri sıralama gerekirse şöyle sıralanabilir; havlular, gecelik takımları, çatal kaşık setleri, ayna setleri, makyaj setleri, traş setleri, işlemeli seccade ve örtüler, damatlar için kemer takımları, gelin bohçaları, nevresim takımları, tarak setleri, kahve fincanı takımları, çay fincanı takımları, tesbih, kadın ve erkek için tarak setleri, güzellik bakım setleri, robdöşambr, çaydanlık, kokulu mumlar, renkli kurdeleler, çeyizlik inci süsler, çeyiz taşıma çantaları, kız istemek için çikolata kutuları, hamam tasları, terlikler, gelin ve damat mendilleri, süslü kutular, sabahlık, damat sandıkları, çeyiz bohçası süsleri, nişan süsleri, iğnedanlık, dikiş kutusu, cilt bakım ürünleri, banyo lifleri, bornozlar, iç çamaşırı takımı, çorap parfüm ve deodorant, kravat gibi ürünler ve çok daha fazlası bu başlık altında görülmektedir. Sadece bohça, yatak odası takımı, güzellik kısmına ait sayılan bu ürünlerin dışında, mutfak, temizlik, salon eşyaları, perde halı gibi ürünler de çeyiz hazırlığına girmektedir. Çeyizlik mutfak eşyalarını mutfak malzemelerinin satıldığı kategoride bulabilir eksiklerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Son yıllarda markalar çeyiz için üretim yapmayı çok üst bir seviyeye taşımışlardır. Çeyiz için üretilen ürünler adeta hayal gücünün sonsuz dünyasında dolaşılarak üretilmektedir. Oldukça klasik ve şık ürünler üretilip satışa sunulurken diğer yandan çok yenilikçi ve espirili ürünler de kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Çeşit çeşit damatlık şeklinde tasarlanan sandıklar, prenses kıyafeti şeklinde tasarlanan sandıklar bu ürünlere örnektir. Aynı zamanda çeyiz sandıklarını ve bohçalarını süslemek için de birbirinden eğlenceli ve renkli eşyalar üretilmektedir. Küçük papyonlar, kravatlar, güller, ponponlar bu eşyalara örnek olarak verilebilmektedir. Aynı zamanda yeni oluşturulacak evde kullanılmak üzere gelin ve damadın şahsına özel eşyalar da el yapımı olarak üretilip çiftlerin hizmetine sunulmaktadır. Şahsa özel tasarlanarak üretilen çeyizlik eşyaları diğerlerinden farklı olmak adına tercih edilen yöntemlerden birisidir.

 Çeyizlik Ürünlerin Özellikleri

Çeyizlik Ürünlerin Özellikleri

Sayfamızın çeyiz sandığı & bohça ve setler başlığı altında otuz sekiz güvenilir markanın ürünü bulunmaktadır. Bu markalara ait iki bin yedi yüz altmış beş ürün evlenecek çiftlerin ve çeyiz hazırlığı yapan anne babaların hizmetine sunulmaktadır. Bu ürünler otuz sekiz farklı renk aralığına sahiptirler. Satışa sunulan ürünler şaşalı eşyalar kullanmak isteyenlere de sade ürünler arayanlara da hitap eden nitelikler taşımaktadırlar. Her zevke hitap eden her türden ürünler bulunmaktadır. Ağır ve parlak tonlar sevenler için koyu tona sahip ürünler, minimal ürünlerden hoşlananlar için de daha sade tasarımlara ve renklere sahip çeyizlikler kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Oldukça geniş bir alana sahip ürün kataloğunda firmalar farklı üretim yöntemleri kullanmayı tercih etmektedirler. Bazı markalar fabrikasyonda hızlı üretim yapmayı tercih ederken bazı firmalar ise el üretimi yapmaktadırlar. El yapımı eşyalar isteyenler düğün, davet ve organizasyon sayfamızda aradıkları ürünleri alabilmektedirler. Özellikle çeyiz sandığı gibi ürünlerin el üretimi oldukça ayrıntılı bir şekilde yapılmaktadır. Yatak odası çeyiz setleri, elektrikli ev aletleri, beyaz eşya, mutfak çeyiz setleri gibi başlıklar da çeyiz hazırlığında bulunanların faydalandığı diğer başlıklardandır. Çeyizlik ürünler uzun yıllar kullanılacakları için özellikle kaliteli tercih edilmelidir. Aksi takdirde alındıktan kısa süre sonra kırılacaklar ve artık hizmet edemeyecek hale geleceklerdir. Bu durum hem yeni evli çifti üzecek hem de yeniden masraf etmelerine neden olacaktır. Evlilikten sonra ikinci kez masraf etmemek için seçilen ürünlerin kalitesine dikkat etmek önerilen bir eylemdir. Çeyiz ürünleri sadece kullanıcıların kendileri için değil aynı zamanda ileride ağırlayacakları misafirler için de alınmaktadır. Misafirler için alınacak ürünler de büyük bir özenle üretilerek zarif bir tasarım çizgisi yakalanmaya çalışılmaktadır. Toplumumuzda misafir her şeyden önde tutulduğu için daha evliliğin temelleri atılırken ağırlanacak misafirler düşünülmektedir. Bu sebeple çeyizlik ürünler misafirler için üretilmiş eşyaları da bünyelerinde barındırmaktadır. Kişiler kendileri için alırlarken müstakbel misafirlerini en güzel şekilde ağırlamak için tabak, çatal, nevresim takımı, misafirlik havlu gibi eşyalar almaktadırlar.

 Birbirinden Güzel Çeyiz Modelleri

Birbirinden Güzel Çeyiz Modelleri

Çeyiz hazırlığı her gelin ve damat için farklı ilerlemektedir. Bazı gelin ve damatlar en baştan her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür ve alırken bazı çiftler ise hazır setlerden yararlanmaktadır. Bazı çiftler çanta tercih ederken bazı çiftler ise sandık ve bohça tercih etmektedir. Evlerinde uzun süreli kalmasını isteyen kullanıcılar genelde çeyiz sandıkları tercih etmektedir. Fakat evinde fazla yer kaplamasından hoşlanmayan kullanıcılar çeyiz bohçası ve çeyiz hurcu almaktadırlar. Çeyiz bohçaları ve sandıkları çeyizlik ürünlerin saklanması ve gelin evinden damat evine taşınmasında kullanılmaktadır. Hürrem model sandık, damatlık figürlü damat sandığı, kadife sandık, kapitone Premium sandık, Fransız güpürlü enjoy sandık, fuse güpürlü sandık, kordonlu sandık, tüm güllü sandık, sultan pliseli sandık, yarmalı dantelli sandık, saten çiçekli sandık, ağça lüks taşlı püsküllü sandık, rose pink lüx sandık, alya lüks taşlı püsküllü sandık, bombeli art kuğu ayaklı sandık, şura lüks taşlı püsküllü sandık, lüx mimoza dantelli kadife sandık, hasır sandık, amortisörlü kuğu ayaklı sandık, ve daha onlarca çeşit model sandık arayan kullanıcılar için satışa sunulmuştur. Bu modeller arasında çok işlemeli taşlı modeller olduğu gibi sade ve minimalist modeller de bulunmaktadır. Karmella saten bohça, carolina kadife bohça, zümrüt bohça, Fransız güpürlü bohça, ekru güpürlü inci saten bohça, daisy kadife bohça, kanaviçe işlemeli bohça, modelleri ve daha fazlası da çeyiz bohçası seçenekleri arasındadır. Çeyiz sandıkları genelde üç boy ve iki boy olarak satışa sunulmaktadır. Çeyiz bohçaları setlerinde ise bohça, seccade, Kuran-ı Kerim kılıfı ve havlu bulunmaktadır.Çeyiz havlusu modelleri de gelin ailelerinin en çok ilgi duyduğu ürünlerdendir. Çeyiz gecelik takımları en göz dolduran en çok özenilen eşyalardandır. Gelinlerin bir başka gözde eşyalarından birisi de çeyiz makyaj seti dir. Makyaj setleri farklı boy kutularda ya da işlemeli sandıklarda satışa sunulmaktadır. Bazı markalar tarafından özel olarak üretilen makyaj kutuları ise boş olarak satılmaktadır. Geline hediye edilecek ürünler gelinin zevkine göre seçilerek kutu doldurulur. Bu yöntem de heyecanlı ve yorgun gelin adaylarının yüzlerini güldüren yöntemlerden biridir. Her yeni gelinin mutluluğu ve zevki için sayfamızdaki markalar özel tasarımlar yapmaktadırlar. Birçok modelin bulunması heyecanlı çiftlerin işini seçim yapmak konusunda zorlaştırırken aradıklarını bulmak konusunda da onlara yardımcı olmaktadır. Zorlu evlilik sürecinin en güzel yanlarından birisi olan çeyiz hazırlığı rengarenk ürünlerle çok daha eğlenceli bir hale gelmektedir. Sayfamızdan Dantelux sandık ve bohça ürün çeşitlerine göz atabilirsiniz.

 Avantajlı ve Göz Alıcı Çeyiz Seti Modelleri

Avantajlı ve Göz Alıcı Çeyiz Seti Modelleri

Her bütçeye hitap eden çeyiz seti modelleri bulunmaktadır. Çeyizlik eşyalar alınırken bir ömür kullanılma niyetiyle alındığı için en sağlam modeller tercih edilmelidir. Çok uzun ömürlü olan eşyalar için verilen ücret her geçen yılda çok daha değerli olmaktadır. Set olarak satılması çeyizlik eşyaların tekli ürünlere göre çok daha avantajlı hale gelmesine sebep olmaktadır. Sayfamızda bulunan firmalar oldukça hoş kampanyalar düzenleyerek evlenecek çiftler için fırsat yaratmaktadırlar. Bunu yanı sıra çeyiz alışverişleri normal alışverişlere göre çok daha toplu şekilde yapılan alışverişler oldukları için ürünlerin fiyatları çok uygun bir hale gelmektedir. Eğer evlilik sürecine bir yıl ya da altı ay gibi bir süre varsa beğenilen ürünlerin firmalar tarafından yapılan büyük kampanyalardan yapılarak olduğundan çok daha uygun bir fiyata alınması mümkün kılınabilir. Bu yöntem her ne kadar uzun bir zaman alsa da aile bütçesine büyük bir katkı sağlayabilir. Aynı zamanda sayfamızı sürekli takip etmek en yeni çıkan çeyiz ürünlerinden haberdar olmanıza neden olur. Sayfamızda her aileye ve bütçeye uygun yüzlerce ürün bulunmaktadırlar. Eğer siz de yuvanızı kurarken aradığınız ürünlerin sayfamızda olduğunu düşünüyorsanız büyük kampanyaları ve eşsiz fırsatları kaçırmadan hemen sepetinize ekleyin. Sayfamızı takip ederek büyük fırsatları yakalayabilirsiniz. Çeyiz alışverişi çok uzun yıllar aldığı için internetten indirimleri gözeterek alışveriş yapabilirsiniz. Böylelikle çok kalabalık olan çeyiz alışverişini uzun yıllara yararak aile bütçenizi sarsmadan çeyiz hazırlığınızı tamamlayabilirsiniz.