ÜCRETSİZ KARGO

Pamuk Prenses Kostümü Kabarık Model
(17)
279,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Elsa Kostümü
(17)
349,99 TL
319,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Genç Kız Uzun Boydan Pliseli Şifon Tesettür Elbise
599,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Polka Dot Puantiyeli Kız Elbise Ve Saç Bandı (553243682)
489,99 TL
SEPETTE
125,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Cat Line Kız Elbise (552768300)
489,99 TL
SEPETTE
125,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

I&K Şımarık Kids Kız Çocuk Cepli Kemerli Elbise
(5)
999,00 TL
599,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Derya Bebek Butik Elsa Pullu Taçlı Doğum Günü Prenses Elbisesi
(1)
250,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Denokids Siyah Tavşan Ekose Kız Çocuk Elbise
(3)
399,99 TL
SEPETTE
339,99 TL
Defacto Kız Çocuk Kısa Kollu Elbise Z5436a623smpn114
199,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kız Çocuk Kuyruklu Kırmızı Elbise-Çiçek Desenli
(1)
599,00 TL
499,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kız Çocuk Elbise, Prenses Bella Kostümü, Abiye Elbise, Tütü
(8)
359,90 TL
349,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Zenokido Puantiyeli Askılı Fırfırlı Kız Çocuk Elbise Zn-ss-070 001
279,99 TL
SEPETTE
75,74 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mushi Çiçekli Kedi Kız Çocuk Elbise
185,56 TL
SEPETTE
157,73 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Uzun Kollu Kolyeli Kız Çocuk Elbise
(4)
541,67 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Çok Satan Bol Incili Doğum Günü Tütü Etek Takımı-Elbise
(23)
310,00 TL
Civil Girls Kız Çocuk Elbise 6-9 Yaş Bordo 26330f856k32-1
249,99 TL
SEPETTE
199,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Çift Yönlü Pul Payetli Kız Çocuk Elbise - Kız Çocuk Elbiseleri
(2)
164,90 TL
144,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Uğurlu Kırmızı Siyah Kız Elbise (552767860)
349,99 TL
SEPETTE
107,24 TL

Kız Çocuk Elbise ve Jile

Giyim sektöründe üretimi sıkça yapılan giysi parçalarından birisi elbise olarak bilinir. Elbiseler ise genel olarak kız çocukları ve kadınlar için özel tasarlanmaktadır. Elbiseler, bebek yaşlardan itibaren kadınların dolaplarında bulunabilecek klasik giyim parçalarıdır. İlk dönemlerde ebeveynlerin seçtikleri çocuk elbise modelleri satın alınır. Yaş aralıkları gelişim gösterdikçe ise kullanacak olan kişinin beğenileri satın alımlarda ön plana çıkmaktadır. Küçük yaşlardan itibaren bu kültüre alışan bireylerin giysi parçaları seçimlerinde belirli farklar görülür. Elbise ve jile farkı bunlardan biridir. Jile, elbiseden farklı olarak bluz üzerine de giyilebilen kolsuz bir giysi modelidir. Uygun olabilecek kombinlerde oldukça şık bir dış görünüş sağlama konusunda tercih edilir. Kolsuz olması yönüyle farklılık oluşturan bu modelin dışında satışa sunulan binlerce farklı model de alıcıların beğenisini kazanmaktadır. Kız çocuk elbise tercihleri binlerce model arasından en doğru parçaların seçilmesi ile satın alınabilir. Üretimde kullanılan malzeme türü, malzeme dokusu, kumaş rengi, baskı modeli, ölçü ve ebatlar, tasarım özellikleri ve benzeri kıstaslara göre modeller birbirinden ayrı özelliklere sahip olurlar. Bazı ürünler kot şeklinde üretilirken bazıları penye şeklinde üretilir. Yine bazı modeller güpürlü olabilirken bazı modeller ise düz tasarım özellikleri ile sade bir şekilde satışa sunulmaktadır. Ürünlerin etek şekilleri de diğer özellikler gibi her beğeniye uygun olacak şekilde dizayn edilir. Çan şeklinde etek tasarımı olan ya da pileli şekilde etek tasarımı olan modeller sıkça üretilmektedir. Doğru ürüne erişebilmek açısından belirtildiği üzere modellerin özelliklerine hakim olunması gereklidir. Gerekli ve yeterli bilgi elde edildikten sonra tercih yapılmadan önce tercihlerin yapılışını etkileyen püf noktalar bilinmelidir. Kız çocuk jile farkını bilmek bu püf noktalardan sadece birisidir. Ürünler arasında kullanım farklılıkları seçim aşamasında memnuniyet için bilinmesi gereken detaylardır. Araştırma ve detaylı bilgi edinme aşamalarından sonra yapılacak satın alımlarda özellikle kız çocuk elbise çeşitlerinin kombinlenebileceği parçaları belirlemek de önemlidir. Çünkü çocukların da en az yetişkin bireyler kadar tarzlarına ve dış görünüşlerine önem verdikleri bilinmektedir. Çocuk için pembe bir elbise sadece pembe bir elbise değildir. Onun kendini yansıttığı belirli bir gösterge şeklidir. Aynı zamanda kişisel tercihidir. Alınacak kıyafetin hangi parçalarla uyumlu olabileceği konusu bu yüzden önemlidir. Diğer alışveriş süreçlerinde ise avantajlı olabilecek seçimleri etkileyebilmektedir. Kız çocuk giyim sayfamızda her zevke ve beğeniye uygun şekilde kaliteli markalarca üretilip sonrasında satışa sunulan yüzlerce uygun fiyatlı ürün bulunmaktadır.

 Kız Çocuk Elbise ve Jile Modelleri

Kız Çocuk Elbise ve Jile Modelleri

Dolapların vazgeçilmez parçası olan giysileri arasında yer alan elbiselerin farklı özelliklere sahip çeşit çeşit modeli bulunur. Bu modellerin çeşitlenmesi ise sahip oldukları özellikler ile gelişir. Çocuk elbisesi modelleri çeşitlendirilirken öne çıkan birçok kriter vardır. Modelleri farklılaştıran bu kriterlerden ilki üretim aşamasında kullanılan kumaş yapısı ve türü ile ilgilidir. Kumaş türleri onlarca farklı şekilde giysilerin üretim süreçlerine dahil olup ürünlerin ortaya çıkmasında vazgeçilmez olarak kullanılan ana malzemeler olarak bilinir. Penye, kadife, saten, dantel, keten gibi üretimde öne çıkan malzeme çeşitleri bulunur. Her malzemenin yapısı itibariyle ortaya çıkardığı ürün yapısı değişir. Aynı malzeme kullanımları kız çocuk jile modellerinde de görülür. Penye modellerin dokusu ile kadife modellerin sahip oldukları doku farklıdır. Bu sebep ile elbiselerin ya da jilelerin giyilebilecekleri koşullarda farklı özelliklerde olmaktadır. Modeller arasında görülen ikinci farklılaşma noktası elbisenin tasarım ölçüleri ile ortaya çıkar. Kol tipi olarak uzun, kısa, kolsuz ya da askılı modeller satışa sunulur. Kollar tasarımsal olarak da değişmektedir. Modeller arasında en sık tercih edilen kol tipleri arasında pencere kollu ürünler öne çıkmaktadır. Kız çocuk elbise tasarımlarında elbisenin boy uzunluğu ise ölçülere bağlı farklı bir çeşitlenme kriteridir. Uzun boy, midi boy ve kısa boylarda kullanım tercihlerine açık yazlık ya da kışlık ürünler modeller arasında sıkça satışa sunulan boy ölçüleridir. Yaka tipleri de yine tasarımsal özellikler ile ilişkilidir. Modeller birbirlerinden farklı olarak bebek yaka, bisiklet yaka, fırfır yaka, modernize yaka ya da yuvarlak yaka formunda üretilip satışa sunulmaktadır. Böylelikle kişisel beğenilere bağlı kalarak satın alma işlemlerini gerçekleştiren alıcılar istedikleri formlarda tasarıma sahip olan ürünleri satın alabilmektedir. Modelleri farklılaştıran kriterlerden ikinci olanı ise modelin sahip olduğu diğer ayrıntılar ile ilgilidir. Düz zevklere hitap eden düz renkli modeller ve daha hareketli detaylara sahip olan modeller arasında detaylara bağlı olarak gelişen çeşitlenmeler bulunur. Hareketli detaylar simler, pullar, payetler, danteller, tüyler, taşlar, fırfırlar, fiyonklar, nakışlar, güpürler ve benzeri ayrıntılar ile ilgilidir. Modellerin farklılaşma nedenleri arasında hareketli detaylar önemli bir yer kaplar. Bu detaylara bağlı olarak yüzlerce farklı ürün üretilip satışa sunulmaktadır. Son olarak elbiselerde kullanılan aksesuarlar ile çeşitlendirmeler artmaktadır. Çantalı, şapkalı, broşu, kemerli, bolerolu, vb. ekstralarla modellerin değişim gösterdikleri görülür. Özellikle yazlık elbiselere ekstra parça olarak hasır şapkalı ürünler alıcılar tarafından sık olarak satın alınırlar. Sayfamızdan Mayoral elbise ve jile ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

 Kız Çocuk İçin Elbise ve Jile Nasıl Seçilir?

Kız Çocuk İçin Elbise ve Jile Nasıl Seçilir?

Satışa sunulan modeller arasından doğru ürünü seçebilmek için modellerin sahip oldukları özellikler hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Seçilecek ürünün doğru ürün olabilmesi için modellerin özelliklerini bilmek dışında belli başlı bazı püf noktaları da bilmek gerekir. Yüzlerce çeşit arasından yapılan seçimler sırasında alıcıların ve kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı noktalar öne çıkmaktadır. Çocuk elbisesi modelleri seçmeden önce mevsim şartları, beden tipleri, kullanıcı ölçüleri, kullanıcının kişisel beğenileri, dönemin trendleri, çocukların yaş aralıkları, elbisenin giyildiği ortamın özellikleri, cilt hassasiyeti ve üretimde kullanılan kumaşın cinsi gibi kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. İlk olarak mevsimsel koşullara bağlı gelişen hava koşullarına uygun tipte olan ürünlerin özelliklerine hassasiyet göstermek elzemdir. Soğuk bahar ayları ve kış ayları için uygun olan belli başlı modeller vardır. Örgü, tüylü, iç astarlı, kalın, hırkalı, uzun kollu ya da uzun etekli olarak üretilen ürünler serin havalar için daha uygun ürünler arasında yer alırlar. Yaz ayları için uygun olan çocuk elbisesi modelleri ise daha farklı özelliklere sahip olmalıdır. Yapılacak seçimler sırasında öncelikle kumaşın sıcak havalara uygun nitelikte olması önemlidir. Kalın yapıda olan elbiseler yaz aylarında kullanışlı tipte değillerdir. Uygun özellikte olan kolsuz ve pamuklu üretim ile desteklenen kız çocuk jile çeşitleri yaz ayları için uygun olabilecek ürünler arasında yer alır. Sıcak havalarda kız çocuk jile ürünleri dışında bahçıvan tarzında, bebek yakalı, şapkalı, pencere kollu, vintage ve benzeri daha birçok özelliğe sahip model tercih edilebilir. Kaşıntıya ve aşırı terlemelere sebep olmayacak ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Çocuklarının enerjilerinin yüksek seviyede olduğu ve oyunlar oynadıkları sıcak yaz aylarında elbiselerin etekleri de bu durumu engellemeyecek şekilde olmalıdır. Bu sebep ile kullanıcılar tarafından geniş ve salaş yaz elbiseleri sıkça tercih edilmektedir. Seçimlerde etkili olan bir diğer önemli faktör ise yaş aralıkları ile ilgilidir. 1 yaşından 16 yaşına kadar çocuk elbise modelleri arasından seçim yapılabilir. Fakat yapılacak bu seçimler giysiyi giyecek olan kişinin yaşına uygun şekilde olmalıdır. Bebekler için satın alınacak ürünler daha çocuksu desenlere ve şekillere sahiptir. Büyük yaşta olan kızlar için ise daha şık ve zarif modeller kişisel tarzların yansıtılması için kullanılırlar. Yaştan sonra ise elbisenin giyildiği ortamın özellikleri de seçim aşamasında dikkate alınmalıdır. Çünkü bazı modeller günlük kullanımlara açık iken bazı modeller daha özel kullanımlara uygundur. BREEZE elbise ve jile çeşitleri, uygun fiyatlarla sayfamızda sizleri bekliyor.

 Kız Çocuk Elbise ve Jile Kombinleri

Kız Çocuk Elbise ve Jile Kombinleri

Kişisel tarz oluşturulurken etkili olan birden fazla faktör vardır. Kişisel beğeniler bu faktörler arasında en çok etkili olan faktördür. Kişilerin iç dünyasının ve zevklerinin bir tarz şeklinde yansıtılma yollarından birisi ise giysi tercihleridir. Beğenilerin ve iyi hissetmenin vücut sağlığı açısından önemli olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman uyumlu giyim tarzı öne çıkar. Kombinler uyumlu ve farklı giysi parçalarının bir arada kullanıldığı bütünsel giyim şekilleridir. Çocuk elbisesi modelleri genel olarak tek parça şeklinde satışa sunulan ürünler olarak bilinir. Tek parça olarak satın alınan giysi parçaları ise kombinleme açısından avantajlı ürünlerdir. Çünkü oldukça kolay bir şekilde ve belli başlı püf noktalara dikkat edilerek uyumlu parçalar ile birlikte giyilebilir özelliktedirler. Kombinlere katılarak fark yaratan belli başlı ürünler ise aksesuarlar, ayakkabılar, çoraplar, ceketler, kabanlar, vb. şeklinde sıralanabilir. Öncelikle çocuk elbise modeli abiye ise akla ilk gelen kombin parçası ayakkabılardır. Abiye modellerinin uyumlu ayakkabılar ile buluşması öncelikle elbiselerin tasarımsal özellikleri ile ilişkilidir. Dantelli, güpürlü, kabarık, simli, pullu, incili, dolgulu, tüylü ve daha birçok yapıda üretilen abiyeler tercih edilebilir. Satın alınacak modelin yapısı kabarık ise gösterişli ayakkabılar tercih edilirken dantelli ise daha düz ayakkabılar satın alınabilir. Çocuk elbise modeli abiye olunca öne çıkan bir diğer kombin unsuru yaş aralıkları ile ilgilidir. Girilecek ortama göre tercih edilen abiyelerin her yaş grubu için farklı şekillerde kombinlenmesi gerekir. Çocuk elbiseleri 10 yaş grubunda ve diğer yaşlarda yaşa göre olan parçalarla giyilmelidir. Küçük yaşta olan bebekler için pullu ya da simli modeller cildi rahatsız ederken büyük yaş grubunda olanlar için bu durumu anlamak oldukça kolaydır. Böylelikle daha kullanışlı elbise parçaları ile kombinlemeler yapılabilmektedir. Elbiselerin yazlık olarak tercih edildikleri durumlarda açık ayakkabılar, sandaletler ve şık terlikler kombinlere katılırlar. Canlı renklerin ve hafif kumaşların ön planda olduğu ürün tasarımlarında yaz ayları için genelde babet tarzı ayakkabı modelleri de kullanılır. Aksesuar olarak kış ve yaz ayları için farklı aksesuarlar ile parça uyumları yakalanır. Kış aylarında soğuk hava şartlarının etkisi ile kombinlere kaban, mont ya da ceket gibi parçalar eşlik eder. Bu parçalar ile uygun kombinlenen kalın çoraplar ile de uyum desteklenir. Elbisenin türüne ve yapısına uygun olan çorapların seçilmesi oldukça önemlidir. Aynı şey mont ve kaban gibi tamamlayıcı kışlık parçalar için de geçerli olmaktadır.

 Kız Çocuk Elbise ve Jileleri Nasıl Yıkanmalı?

Kız Çocuk Elbise ve Jileleri Nasıl Yıkanmalı?

Giysileri satın aldıktan hemen sonra ve giydikten sonra çeşitli sebeplerden dolayı yıkamak gerekir. Giysi parçaları arasından çocuk elbisesi modelleri en sık kirlenen ve bakımı önemli olan parçalardır. Çocuk elbisesi modelleri arasından seçim yapıp satın alımları gerçekleştirdikten sonra ürünün uzun ömürlülüğü için bakım ve temizlik şartlarının bilinmesi gerekir. Üretici firmalar kıyafetlerin üretim aşamasında yıkama talimatlarını etiket olarak ürüne eklerler. Ürüne dair malzeme yapısı ve yıkama koşullarının detaylı bilgilendirmesi bu etiketlerde yapılır. Bakım ve temizlik şartları ilk olarak yıkama talimatlarından öğrenilmelidir. Genelde kesilip atılan bu talimatların okunduktan sonra kesilmesi daha uygun olur. Ürünün kumaş yapısı ve yıkama önerileri dikkate alındıktan sonra diğer temizlik aşamalarına geçilir. Kız çocuk elbise modelleri farklı malzemeler baz alınarak üretilir. Malzeme yapısındaki her farklılık yıkama tarzına da yansımaktadır. Ana malzemesi kot olan elbiseler ile ana malzemesi şile bezi olan ürünlerin yıkanması farklı koşullarda gerçekleştirilir. Pamuklu yapıda bir malzeme kullanıldıysa yine bakım önerileri değişir. Malzeme yapısı da öğrenildikten sonra kız çocuk elbise modellerinin yıkanma püf noktalarını bilmek gereklidir. Öncelikle çamaşırlar makinede, elde ya da kuru temizleme şeklinde temizlenirler. Kuru temizleme yapılması gereken elbise modelleri genelde abiye ya da kostüm olarak satışa sunulan modellerdir. Elde yıkama koşulu gerektiren ürünler ise genelde kullanım sonrası yalnızca lekelenmelerin olduğu ürünlerdir. Temizleme işlemlerinde gerçekleştirilecek yıkama aşaması için en sık başvurulan yıkama şekli ise çamaşır makinesi kullanılarak yapılan temizliktir. Bugün her evin içerisinde demirbaş olan eşyalar arasında çamaşır makineleri başta gelir. Bu makineler genel olarak çocuk elbise parçalarının sıklıkla ve dikkatle yıkanmasına elverişli özelliklere sahip olarak geliştirilirler. Teknolojik olarak elverişli makineleri kullanmadan önce elbiselerin renklerine göre ayrılmaları gerekir. Beyaz, krem ve soluk pastel gibi renkler açık renkler arasında yer alır. Diğer renkte olanlar ise koyular ve renkliler olarak birbirinden ayrılır. İki çeşidin birbirinden ayrılması renklerin korunması açısından oldukça hassas bir işlevi yerine getirir. Açık renkte üretilen çocuk elbise modelleri diğer açık renkliler ile yüksek ısılı ve uygun programlar kullanılarak yıkanabilir. Fakat elbisenin malzeme dokusu pamuklu ise soğuk suda yıkanması daha uygun olacaktır. Koyu renklilerde renklerin solmasını önleme amacı ile yıkamada kullanılacak su sıcaklığı soğuk ya da ılık olarak ayarlanmalıdır. Böylelikle kıyafetlerin yüksek ısı etkisi ile renk kaybına uğramalarının ve hemen eskimelerinin önüne geçilmiş olur.

 Kız Çocuk Elbise ve Jile Fiyatları

Kız Çocuk Elbise ve Jile Fiyatları

Giyim alanında üretimden satış sonrası hizmetlere kadar her süreç fiyatlandırma üzerinde etkili olmaktadır. Üretimde kullanılan ana malzemenin türü, giysi üzerinde bulunacak aksesuar adetleri, tasarımsal özellikler, işçilik unsurları, üretim teknikleri ve benzeri daha birçok unsur etiket üzerinde değişikliklere sebep olmaktadır. Kız çocuk elbise yapımında kullanılan malzemelerin türü fiyatlandırmayı etkileyen ilk faktördür. Kot baz alınarak üretilen kız çocuk elbise modelleri ile penye üretim modellerin arasında fiyat açısından farklılıklar görülebilmektedir. Yün ve kumaş baz alınarak üretimi yapılan modeller için de aynı şey geçerlidir. Üretimde kullanılan aksesuar detayı etiketler üzerinde etkili olan bir diğer unsurdur. İncili, taşlı, broşlu ve benzeri aksesuar detaylı ürünlerin etiketleri düz ürünlere oran ile değişiklik göstermektedir. İnci ayrıntıları genelde kız çocuk örgü elbise modelleri içerisinde öne çıkmaktadır. Düz modellerde ise ayrıntılar tasarımsal olarak verilir. Son olarak tasarımsal özellikler etiket farklılaşmalarına sebep olmaktadır. Ürün elde edilirken tasarlanma aşamasında model olarak nasıl olacağı ele alınır. Düz ve abiye, kostüm ve günlük giyim, tüylü ve otantik, kapüşonlu ve kapüşonsuz, keten ve ekose, çantalı ve ceketli, kabarık ve salaş, dantelli ve payetli gibi birçok farklılaşma noktası mevcuttur. Çocuk elbisesi modelleri arasında etiket farkına sebep olan bu noktalar seçimlerde de farklılıklara sebep olmaktadır. Bisiklet yaka ya da bebek yaka tercihlerinin bütçeye göreliği de değişir. Cepli modellerin fiyatları ile cepsizlerin fiyatları değişkenlik gösterir. Abiye ve kostüm temalı olan ürünler genellikle özel kullanımlara hitap ettikleri için fiyat olarak diğerlerine nazaran farklıdırlar. Satın alınacak çocuk elbise modeli abiye ise etiket açısından daha farklı bir politika izlenir. Çünkü abiyeler detaylı üretilen ve özenli kullanımlara açık elbiseler arasında yer alır. Aynı durum kostüm tarzında olan ürünler için de geçerlidir. Üretim dışında fiyat aralıklarında etkili olan yegane unsur marka olgusudur. Çocuk giyimi alanında uzun yıllardır üretim ve satış yapan birçok kaliteli marka bulunmaktadır. Bu markaların sahip oldukları marka kimliği, marka algısı ve müşteri sadakati onları pazarda fiyat konusunda söz sahibi olabilecekleri bir konuma getirir. Lider konumunda bulunan markalar diğer markaların da fiyatlandırma politikalarında etkili olurlar. Markanın sahip olduğu soyut değerleri dışında üretim sürecinde gösterilen çabalar da etiket aralıklarının belirlenmesini etkiler. Kız çocuk elbise üretimi yapan markalar veya üretici firmalar üretim aşamasında tercih ettikleri bazı yöntemlere bağlı olarak fiyatlarını uygun şekilde belirlerler.

En iyi deneyimi yaşa, mobile özel fırsatları yakala