RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Kingston DataTraveler Exodia M DTXM/128GB 128 GB USB 3.2 Flash Bellek
(59)
179,90 TL
Syrox SYX-USB-04 4 GB Usb 2.0 Flash Bellek
Syrox SYX-USB-04 4 GB Usb 2.0 Flash Bellek
(143)
51,88 TL
Powerway PW-64 64 GB Usb 2.0 Mini Flash Bellek
(422)
77,43 TL
76,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sandisk iXpand SDIX90N-128G-GN6NE 128 GB USB 3.0 Lightning OTG Flash Bellek
Sandisk iXpand SDIX90N-128G-GN6NE 128 GB USB 3.0 Lightning OTG Flash Bellek
(19)
668,16 TL
Syrox SYX-UM8 8 GB Usb 2.0 Flash Bellek
Syrox SYX-UM8 8 GB Usb 2.0 Flash Bellek
(182)
52,68 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sandisk iXpand SDIX90N-128G-GN6NJ 128 GB USB 3.1 Flash Bellek
Sandisk iXpand SDIX90N-128G-GN6NJ 128 GB USB 3.1 Flash Bellek
(5)
749,00 TL
616,64 TL
Kingston DataTraveler Exodia M DTXM/32GB 32 GB USB 3.2 Flash Bellek
(24)
68,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kingston DTX/128GB Exodia 128 GB USB 3.2 Flash Bellek
(92)
177,70 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hikvision HS-USB-M200/64G 64 GB USB 2.0 Flash Bellek
Hikvision HS-USB-M200/64G 64 GB USB 2.0 Flash Bellek
(106)
86,37 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Concord C-U64 64 GB Usb 2.0 Flash Bellek
Concord C-U64 64 GB Usb 2.0 Flash Bellek
(22)
84,90 TL
Kingston DTX/32GB Exodia 32 GB USB 3.2 Flash Bellek
(578)
59,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

HIKVISION M220P USB 3.2 64GB USB FLASH BELLEK
(10)
93,45 TL
89,71 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SanDisk Ultra Dual Drıve Go Type-C SDDDC3-064G-G46 64 GB Usb 3.1 Flash Bellek
(51)
194,90 TL
Powerway PW-32GB 32 GB Usb 2.0 Flash Bellek
(185)
63,49 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SanDisk Ultra Dual Drive Type C SDDDC2-256G-G46 256 GB Usb 3.1 Flash Bellek
SanDisk Ultra Dual Drive Type C SDDDC2-256G-G46 256 GB Usb 3.1 Flash Bellek
(77)
481,54 TL
Powerway PW-16GB 16 GB Usb 2.0 Mini Flash Bellek
(122)
60,80 TL
58,92 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Mi Xiaomi 2 TB USB Bellek Type C Telefonlar ve Tüm Bilgisayarlarda Uyumlu
(0)
599,00 TL
Powerway PW-4GB 4 GB Usb 2.0 Flash Bellek
Powerway PW-4GB 4 GB Usb 2.0 Flash Bellek
(71)
54,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Kingston DTX/128GB Exodia 128 GB USB 3.2 Flash Bellek
(92)
354,43 TL

USB Flash Bellek

İnternet ve bilgisayar dünyasında her geçen gün çeşitlilik gösteren veri fazlalığı kullanıcıları farklı veri depolama araçlarına yöneltmektedir. Film, dizi, müzik, oyun, e-kitap, çeşitli iş programları, PDF dökümanlar, ses kayıtları ve fotoğraflar gibi dijital veriler depolama araçlarında güvenle saklanabilmektedir. Bu noktada öne çıkmayı başaran USB flash bellek modelleri, son derece kompakt tasarımları ve hafif yapılarıyla kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Minik boyutları sayesinde istenilen her yerde rahatlıkla taşınabilen flash bellekler, kullanıcılarına depoladıkları verileri her an yanlarında taşıma imkanı sunmaktadır. USB flash bellek ürünü satın alınacağı zaman ürünün hangi amaçla ve hangi ortamlarda kullanılacağına dikkat edilmesi gerekmektedir. Basit kullanımlar için küçük depolama alanı sunan ve uygun fiyatlı malzemelerden üretilerek ekonomik olarak öne çıkan USB flash bellek modelleri bulunmaktadır. Önemli ve yüksek boyutlu verilerin depolanması için kullanılacak bir USB flash belleğin yüksek bir depolama kapasitesi sunması gerekmektedir. Ayrıca USB flash belleğini sürekli yanında taşımak isteyenlere metal gibi dayanıklı malzemelerden üretilen ürünler önerilmektedir. Sürekli USB flash belleğini kaybeden ve bulmakta zorlanan kişiler için anahtarlık halkası bulunduran USB flash bellek modelleri üretilmektedir. Taşırken çok fazla ağırlık hissi yaşamak istemeyen kişiler için de güçlendirilmiş plastik ve silikondan üretilen hafif flash bellek modelleri bulunmaktadır. Flash bellekler sevilen müziklerin, oyunların, filmlerin ve dizilerin yedeklenmesi konusunda fayda sağladığı gibi eğitim ve iş alanında da önem taşımaktadır. Ders materyallerinin yedeklenmesini sağlayarak hem öğretmenler hem öğrenciler için etkin bir kullanım sunmaktadır. İş alanında da çeşitli şirket ve kurum verilerinin yedeklenmesi, iş programlarının yüklenip istenilen her bilgisayarda çalıştırılmasını sağladığı için sıklıkla kullanılmaktadır. USB flash bellek modelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için sayfamızda yer alan ürün çeşitlerine bakabilirsiniz. USB flash bellek ve benzer ürünleri incelemek için yedekleme ürünleri sayfamızı göz atabilirsiniz.

USB Flash Bellek Nedir, Ne İşe Yarar?

USB Flash Bellek Nedir, Ne İşe Yarar?

Bilgisayarında yer alan bazı verileri güvenle saklamak ve farklı bilgisayarlarda da kolayca görüntülemek isteyenlere USB flash bellek ürünleri tavsiye edilmektedir. Baş parmak boyutunda olan USB flash bellekler, küçük boyutlarına rağmen çok fazla veriyi başarıyla depolayabilmektedir. Teknoloji alanındaki başarılı ürünleriyle öne çıkan Sandisk, Syrox, Kingston, Intenso ve Concord gibi birçok farklı marka USB flash bellek modelleri üretmektedir. Farklı markaların üretmiş olduğu flash bellekler depolama kapasitesi, veri aktarım hızı, kullanılan malzemenin türü, tercih edilen tasarım ve renk gibi noktalarında birbirlerinden ayrılmaktadır. Bu sayede hem ekonomik olarak hem de özellik olarak çeşitlilik gösteren USB flash bellek modelleri görülmektedir. USB girişi bulunduran birçok cihazla kolayca eşleyip veri aktarımı yapabilen USB flash bellekler, bazı modellerinde ekstra güvenlik önlemleri sunmaktadır. Kingston USB flash bellek modellerinin bazılarında veri aktarımı sırasında özel bir şifreleme tekniği kullanılmaktadır. Bu sayede veri aktarımı güvenle gerçekleşmekte ve mevcut verilere dışarıdan sızılması engellenmektedir. Ayrıca bazı USB flash bellek modellerinde kullanıcıların yedeklediği verilere parola koymasına imkan verilmektedir. Bu sayede USB flash bellek hangi cihaza takılırsa takılsın yedeklenmiş verileri görüntüleyebilmek için parola girişi yapılması gerekmektedir.Syrox USB flash bellek seçenekleri arasında tamamen metal malzemelerden üretilen modeller görülmektedir. Son derece dayanıklı ve sağlam bir kullanım imkanı sunan metal USB flash bellekler, depolanan önemli verilerin daha güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Flash bellek modellerinin birbirinden ayrılan en önemli kısmı sunmuş oldukları depolama kapasitesidir. 16 GB 64 GB 128 GB 1 TB ve 2 TB gibi depolama seçenekleri bulunmaktadır. Hangi depolama kapasitesine sahip aygıtı alması gerektiğine karar veremeyen kişiler 128 GB USB flash bellek kullanabilir. 128 GB’lık bir depolama alanı birçok farklı verinin başarıyla depolanması için geniş bir alan sunmaktadır.

USB Flash Bellek Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

USB Flash Bellek Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

USB flash bellek satın alınacağı zaman dikkat edilmesi gerekenlerden biri ürünün hangi ortamlarda kullanılacağıdır. Evde kullanacak basit işlemler için 8 GB USB flash bellek gibi küçük kapasiteli modeller önerilmektedir. Küçük depolama alanına sahip modeller pratik kullanıma uygun malzemelerden üretildikleri için ekonomik olarak da öne çıkmaktadır. Flash bellek ürününde önemli veriler yedekleneceği ve sıklıkla dış ortamda kullanılacağı zaman dikkat edilebilecek daha farklı noktalar da bulunur. Kullanıcıların sürekli yanlarında taşıyacakları USB taşınabilir flash bellekler fazla büyük boyutlu olmamalıdır. Ayrıca cihazın USB kısmı kapak gibi bir aparatla kapatılarak dış ortamdaki olumsuz şartlardan etkilenmemesi sağlanmalıdır. USB taşınabilir flash belleğini sıklıkla yanlarında taşıyacak kişiler için metal malzemelerden üretilen ve dayanıklı bir yapı sunan modeller bulunmaktadır. Bu sayede USB flash belleğe fiziksel bir hasar gelerek verilerin kaybolmasına engel olunmaktadır. USB flash bellek satın alınacağı zaman dikkat edilmesi gerekenlerden biri de ürünün hangi amaçlarla kullanılacağıdır. Müzik, e-kitap, fotoğraf ve çeşitli videoların saklanması için 16 GB USB flash bellek çeşitleri etkili bir kullanım sunmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta fotoğraf ve videoların görsel kalitesinin boyutudur. Yüksek kaliteye sahip fotoğraf ve videolar yedeklendiği zaman USB flash belleğin depolama kapasitesi hızla dolmaya başlayacaktır. Özellikle film ve dizi gibi hem uzun süreli hem de yüksek kaliteli videolar yedeklemek için 64 GB USB flash bellek ve üzeri modeller tavsiye edilmektedir. Bilgisayarında depolama alanı kısıtlı olan ve oyun yükleyip oynamak için flash bellek satın alacak kişilerin yüksek depolama kapasiteli modellere göz atması gerekmektedir. Bilgisayar oyunlarının boyutları yüksek olduğu için 1 TB USB flash bellek modelleri tavsiye edilmektedir. 1 TB depolama alanı sunan flash bellekler birçok oyunun başarıyla yüklenmesine imkan tanımaktadır. Oyunların yanı sıra USB flash belleğini müzik, film, dizi, görsel, e-kitap ve çeşitli programlar yüklemek için kullanacak kişilere özel 2 TB USB flash bellek seçenekleri de üretilmektedir. USB flash bellek satın alınacağı zaman kullanım şekli doğru analiz edildiğinde ihtiyaç dışı ürün tercihini de engeller. Yüksek depolama kapasiteli ve üst düzey malzeme kalitesi sunan modeller arşiv yapmak isteyen kişilere hitap eder. Bundan dolayı bazı dosyalar için flash bellek alacak kişiler orta düzey hafıza alanına sahip ürünleri tercih edebilir. Sıklıkla dış ortamda bulunan ve flash belleğini dayanıksız malzemelerden tercih eden bir kullanıcı düşme, çarpma ve sıvı teması gibi bir problemde verilerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Bundan dolayı seçimleri yaparken ürünün ne kadar kullanacağı ve nasıl kullanacağı dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar arasında yer alır.

USB Flash Bellek Ürünleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

USB Flash Bellek Ürünleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

USB flash bellek ürünleri internet ve bilgisayar kullanan herkes için verimli bir kullanım sunmaktadır. Çocuk, genç ve yaşlı birçok kişi hem iş hem eğlence amacıyla veri depolamak için flash bellek modellerini tercih etmektedir. USB flash bellekler, herhangi bir hobisi olan herkese faydalı bir kullanım imkanı sunmaktadır. Oyun oynamayı çok seven ama mevcut bilgisayarında depolama alanı az olan veya sıklıkla farklı bilgisayarları kullanan kişilere flash bellekler tavsiye edilmektedir. USB flash belleğin içerisine kurulan oyunlar, cihazın takıldığı her bilgisayarda tek bir tıklamayla açılıp oynanabilmektedir. Oyunların yanı sıra sevdiği fotoğrafları kaydedip saklamayı sevenler tarafından da flash bellekler tercih edilmektedir. Film ve dizi indirip kaydetmeyi sevenlere de flash bellekler büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sayede hem sevdikleri film ve diziler kaybolmadan saklanmakta hem de her istenilen bilgisayarda pratik bir şekilde açılıp izlenebilmektedir. USB flash bellek modellerinin en çok kullanıldığı alanların başında eğitim gelmektedir. PDF ve EPUB formatındaki ders notlarının ve dijital kitapların depolanmasına imkan tanıyan flash bellekler, öğrenciler için büyük önem taşımaktadır. Word ve Power Point gibi yazı ve sunum programlarında hazırlanan ödevlerin kolaylıkla kaydedilip ürünün takıldığı her bilgisayarda görülmesini sağlayan flash bellekler, ödevlerin kolaylıkla yapılmasını sağlamaktadır. Üniversite öğrencileri için de etkin bir kullanım sunan USB flash bellek ürünleri, internet ortamında yer alan makale ve tez gibi dokümanların kolayca kaydedilmesini sağlamaktadır. USB flash bellek seçenekleri, öğretmenlerin ders anlatımına da katkı sunmaktadır. Dijital ortamda yer alan ve ders anlatımına katkı sunacak videolar, görseller, farklı ders dokümanları ve çeşitli ders uygulamalarının kaydedilebildiği USB flash bellekler, son derece verimli bir ders işlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca flash bellekler, öğrencilerle ilgili ders notu, ödev ve çeşitli belgelerin güvenle muhafaza edilmesi açısından da önem taşımaktadır. USB taşınabilir flash bellek ürünleri reklam alanında da sıklıkla kullanılmaktadır. Birtakım firma ve kuruluşlar düz tasarıma sahip flash bellek modelleri satın alarak üzerine kendi logolarını bastırıp dağıtmaktadır. Bu sayede firma birçok kişiye veri yedeklemek için kullanabilecekleri fonksiyonlu bir ürün hediye ederken kendi reklamını da yapmış olur. Kullanıcılar USB taşınabilir flash belleği her kullandıklarında üzerinde logosu olan firma veya kuruluşu anımsamaktadır. Bundan dolayı işletmeler tarafından tanıtım amacıyla kullanılabilir. Ayrıca bazı USB taşınabilir flash bellek modelleri kolaylıkla anahtarlıklara takılabildiği için firma logosunun daha sık görülmesine yardımcı olmaktadır. Çeşitli üniversite ve kurumlar da seminer ve konferans sonrasında küçük kapasiteli flash belleklere mevcut sunumun slaytını yükleyerek katılımcılara hediye etmektedir. Flash belleklerin kullanıldığı alanlardan biri de şirketlerdir. İş alanında kullanılan flash bellekler çalışanların çeşitli iş programları, kayıt girdileri ve ofis dokümanlarını her an yanlarında taşımalarına ve evlerinden de çalışmalarına imkan vermektedir.

USB Flash Bellek Çeşitleri Nelerdir?

USB Flash Bellek Çeşitleri Nelerdir?

Kullanıcılara çok amaçlı bir kullanım imkanı sunan USB taşınabilir flash belleklerin birbirinden farklı özellik ve tasarımlara sahip modelleri üretilmektedir. Bu sayede kullanıcılar kendi ihtiyaçları ve kullanım tercihlerine en uygun flash bellek modelini kolaylıkla satın alabilmektedir. USB Flash bellek çeşitleri söz konusu olduğunda tasarım konusunda geniş bir çeşitlilik görülmektedir. Siyah, gri, beyaz, kırmızı, pembe, mavi ve turuncu gibi farklı renklere sahip flash bellek modelleri bulunur. Bu sayede kullanıcılar sevdikleri renge sahip USB taşınabilir flash bellek modellerini kolayca satın alabilmektedir. Her ortama uygun olduğu için en çok tercih edilen renkler arasında siyah, beyaz ve gri flash bellek modelleri yer almaktadır. Kullanılan malzeme sayesinde birbirinden farklı tasarımlarla öne çıkan USB flash bellekler, plastik veya metal malzemelerden üretilmektedir. Sertleştirilmiş plastik malzemelerden üretilen flash bellek modelleri uygun fiyat aralıkları sunabilir. Çelik malzemelerden üretilen flash bellekler dayanıklı olmalarıyla bilinmektedir. Bazı USB flash bellek alternatiflerinde, ürünün USB kısmında takılıp çıkartılabilen bir kapak bulunmaktadır. Bu kapak sayesinde flash belleğin USB kısmı su, toz ve çeşitli darbelerden korunmaktadır. Bazı modellerde ise kaydırılarak açılan bir mekanizma bulunmaktadır. Bu modellerde de ürünün USB kısmını dış etkenlerden korumak amaçlanmaktadır. Intenso USB Flash bellek modellerinde kaydırmalı yapı görülmektedir. Bazı flash bellek modellerinde de sürgülü bir USB yapısı görülmektedir. USB flash belleğin orta kısmındaki sürgü ittirilerek USB kısmının dışarı çıkması sağlanmaktadır. Veri aktarımı yapılmayacağı zaman sürgü düğmesi geri çekilerek USB kısmının korunması sağlanmaktadır. Flash belleklerin küçük boyutuna rağmen daha fazla alan tasarrufu sağlamak için mini USB flash bellek çeşitleri üretilmektedir. Mini flash bellek modelleri klasik modellerin yarısı kadar ufak bir boyutta olmaktadır. Mini modellerin üzerinde veya yan tarafında bulunan mekanizma sayesinde USB çıkışı kolayca açılabilmektedir. Bu sayede ürün herhangi bir bilgisayara takılmayacağı zaman USB kısmı kolayca iç hazneye çekilerek mini boyuta getirilebilmektedir. USB mini flash bellek çeşitleri söz konusu olduğunda Sandisk, Syrox ve Concord USB flash bellek modelleri öne çıkmaktadır. Birçok cep telefonu modelinde görülen Type-C soketiyle uyumlu flash bellek modelleri de bulunmaktadır. Type-C USB flash bellek modelleri, kolaylıkla cep telefonuna takılarak veri transferi yapabilmektedir. Sandisk 32 GB çift taraflı USB flash bellek gibi hem Type-C hem de USB çıkışı bulunan flash bellek modelleri üretilmektedir. Çift taraflı modeller cep telefonu, akıllı televizyon, tablet ve bilgisayar gibi farklı girişlere sahip akıllı cihazlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca cep telefonu ve bilgisayar arasında veri transferi yapmak isteyenler USB çift taraflı flash belleklerini aynı anda iki cihaza da takarak kullanabilmektedirler.

USB Flash Bellek Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

USB Flash Bellek Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

USB flash belleklerin sunmuş olduğu en büyük avantaj kolay taşıma olarak bilinmektedir. Çok küçük boyutlu olduğu için çanta ve ceplerin yanı sıra gözlük kutusu, cüzdan ve kalem kutusu içerisinde de rahatlıkla taşınabilmektedir. Taşıma avantajını daha da kolaylaştırmak için daha ufak boyutlu USB mini flash bellek çeşitleri üretilmektedir. Plastik ve silikon gibi malzemelerden üretilen USB flash bellek modelleri hafif oldukları için kullanıcılarında rahatsızlık hissi yaratmadan pantolon ve ceket ceplerinde de taşınabilmektedir. Kapaklı USB flash bellek modelleri ürünün USB kısmını kapalı tuttuğu için pantolon ve ceket ceplerini yırtmasına engel olmaktadır. Anahtarlıklara takılabilen USB flash bellek modelleri unutkanlık sorunuyla sıklıkla karşılaşılan kişilere tavsiye edilmektedir. Anahtarlığa kolayca takılabilen USB modelleri cihazın unutulmasına engel olarak kullanıcılarına büyük bir kolaylık avantajı sunmaktadır. USB flash belleklerin kullanıcılarına sunmuş olduğu en büyük avantaj USB girişi bulunan her cihazla etkileşime girebilmesidir. Bu sayede bilgisayarların yanı sıra akıllı televizyon ve PlayStation gibi farklı cihazlara de USB flash bellekler takılabilmektedir. Akıllı televizyonlara takılan Flash bellekler, içerisinde bulunan film ve videoların akıllı televizyon ekranından oynatılmasını sağlamaktadır. USB flash belleğin içerisine yüklenen oyunlar ise PlayStation’a takıldığında kolaylıkla oynanabilmektedir. Cep telefonu ve tabletlerinde de flash bellek kullanmak isteyenler için Type-C ve Micro USB girişli flash bellek modelleri üretilmektedir. Bu sayede kullanıcılar birçok farklı cihazda USB flash bellek kullanma avantajı elde etmektedirler. Çok sık veri aktarımı yapan kullanıcılar için USB 3.0 hız desteği sunan modeller bulunmaktadır. Bilgisayar ve USB arasında performanslı bir veri aktarımı gerçekleşmesini sağlayan USB 3.0 modeller, kullanıcılarına hız avantajı sunmaktadır. USB flash bellek fiyatları ürünün depolama kapasitesine göre değişiklik gösterir. Sahip oldukları hafıza yükseldikçe fiyat da buna bağlı olarak yükselir. Üründe kullanılan malzeme fiyatı etkileyen bir diğer faktördür. Önem verdiğiniz verilerinizi kaydedip yanınızda taşımak ve istediğiniz her cihazda görüntülemek istiyorsanız flash bellek modellerini inceleyebilirsiniz. Sayfamızda yer alan USB flash bellek çeşitleri arasından hem ihtiyacınıza hem de beğeninize uygun modelleri sipariş verebilir ve dosyalarınızı yedekleyerek istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.