Kingston DTX/32GB Exodia 32 GB USB 3.2 Flash Bellek
Kingston DTX/32GB Exodia 32 GB USB 3.2 Flash Bellek
(439)
60,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kingston DataTraveler Exodia M DTXM/128GB 128 GB USB 3.2 Flash Bellek
(18)
174,50 TL
Syrox SYX-UM8 8 GB Usb 2.0 Flash Bellek
Syrox SYX-UM8 8 GB Usb 2.0 Flash Bellek
(160)
52,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Powerway PW-64 64 GB Usb 2.0 Mini Flash Bellek
(396)
85,90 TL
84,18 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kingston DTX/128GB Exodia 128 GB USB 3.2 Flash Bellek
(70)
164,80 TL
Syrox SYX-USB-04 4 GB Usb 2.0 Flash Bellek
Syrox SYX-USB-04 4 GB Usb 2.0 Flash Bellek
(129)
49,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kingston DataTraveler Exodia M DTXM/64GB 64 GB USB 3.2 Flash Bellek
(14)
86,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sandisk iXpand SDIX90N-128G-GN6NE 128 GB USB 3.0 Lightning OTG Flash Bellek
(9)
565,00 TL
SEPETTE
538,70 TL
Powerway PW-32GB 32 GB Usb 2.0 Flash Bellek
(170)
61,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sandisk iXpand SDIX90N-256G-GN6NE 256 GB USB 3.0 Lightning OTG Flash Bellek
Sandisk iXpand SDIX90N-256G-GN6NE 256 GB USB 3.0 Lightning OTG Flash Bellek
(18)
1.259,00 TL
SEPETTE
1.206,23 TL
Powerway PW-16GB 16 GB Usb 2.0 Mini Flash Bellek
(112)
60,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Concord C-U64 64 GB Usb 2.0 Flash Bellek
Concord C-U64 64 GB Usb 2.0 Flash Bellek
(10)
86,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Powerway Mini 64 GB USB 3.0 Metal Flash Bellek
(34)
129,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SanDisk Ultra Dual Drıve Go Type-C SDDDC3-064G-G46 64 GB Usb 3.1 Flash Bellek
(44)
181,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

SanDisk Cruzer Glide UFM SDCZ600-064G-G35 64 GB Usb 3.0 Flash Bellek
(362)
133,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SanDisk Ultra SDCZ48-128G-U46 128 GB Usb 3.0 Flash Bellek
(36)
220,50 TL
214,08 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SanDisk Cruzer Fit SDCZ33-016G-B35 16 GB USB 2.0 Flash Bellek

REKLAM

SanDisk Cruzer Fit SDCZ33-016G-B35 16 GB USB 2.0 Flash Bellek
(230)
109,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Concord 64 GB Mini Lite Usb 2.0 Flash Bellek
Concord 64 GB Mini Lite Usb 2.0 Flash Bellek
(3)
110,90 TL
109,90 TL

USB Flash Bellek

Bazı özel anlar, özel bilgiler; daima saklanılmalıdır. Bu özel anları, özel bilgileri saklamak için kendinize özel bir yer yaratabileceğiniz yedekleme ürünleri arasından USB flash bellek modelleri mevcuttur. Flash bellekler, minik tasarımlarının altında yüklü bilgiler saklamaktadırlar. Kaynak güçleri kesildiğinde bile sakladığı veriyi tutabilme özelliğine sahip bu ürünler ile bilgileriniz tamamen güvende kalır. USB şeklinde her yere taşıyabileceğiniz flash bellekler yenilenebilir ve zamansız ürünlerdir. İçerisindeki bilgiyi ilerleyen zamanlarda değiştirebilir veya yenileyebilirsiniz. Bununla birlikte ürünlerin ömrü bulunmamaktadır. 256 GB’a kadar oldukça fazla geniş hafızalı modeller mevcuttur. İçine her türlü bilgi, resim ve dosya aktarılabilir. Çoğu teknolojik ürün ile de uyumlu olduğu için; bilgi ve veri saklama konusunda en ideal seçeneklerden biri belleklerdir.

USB Flash Bellek ile Pratik Depolama

USB Flash Bellek ile Pratik Depolama

USB flash bellekler oldukça minimal ve küçük boyutlu tasarımlara sahiplerdir. Bunun yanı sıra içerisinde depolayabildiği, saklayabildiği kocaman bir dünya mevcuttur. Bilgisayar, televizyon, akıllı tahta gibi birçok teknolojik alet ile kolaylıkla eşleşen USB olarak üretilen flash bellekler, pratik bir kullanım sağlarlar. Bunun yanı sıra oldukça kolay bir şekilde sakladığınız bilgiye ulaşma imkanı verir. USB’yi bilgisayara takarak, mevcut olan ve saklamak istediğiniz bilgileri kolayca flash belleğe atabilirsiniz. Hiçbir zaman kaybolmaz ve saklamak, oldukça kolay olur. Bunun yanı sıra bilgilere ulaşmak istediğinizde çoğu teknolojik ürün sizlere aracılık yapar. 34 GB, 32 GB gibi birçok hafıza seçeneği mevcuttur. Aynı zamanda bu flash belleklere, bilgi aktarmak oldukça hızlı ve kolaydır. Özellikle gelişen teknoloji şartlarında çok daha hızlı bir şekilde dilediğiniz veriyi belleğe yükleyebilirsiniz. Çok sevilen ve oldukça fazla kişinin kullandığı 128 GB, USB flash bellek seçenekleri gri bir tasarımları ile öne çıkar. Bilgisayara, televizyona veya bilginin iletilmesi gereken herhangi bir yere takılan metal kısma uygun bir kapak bulunmaktadır. Böylelikle muhafaza etmek konusunda daha temkinli bir tasarım söz konusu olmaktadır. Ürünler, oldukça hafif olması nedeniyle de çok fazla tercih edilmektedir. Cüzdanınızda, anahtarlığınızda, pantolon cebinizde veya ceket cebinizde taşımanız bile oldukça kolay olacaktır. Belleğin en ilgi çekici özelliklerinden biri, takıldığı teknolojik ürünün fotoğraf galerisinde bulunan bütün fotoğrafları ve videoları da komut verilmeden, otomatik olarak yenilemesidir. Böylelikle olası silinme, sıfırlanma gibi durumlarda; fotoğraflarınıza ve videolarınıza bu üst düzey teknolojiye sahip bellek ile ulaşmanız mümkündür. Bu USB bellek modeli, oldukça hızlı sistemi ile de takdirleri toplamaktadır. Verileri, bilgileri oldukça hızlı bir şekilde, en minimum süre zarfında belleğe aktarım yapılır. Bu da zamandan kazanılmasına olanak sağlar. 3.0 USB bağlantı özelliğine sahip olduğu için, verilen komutları, verilen işlemleri minimum zamanda gerçekleştirir.

Farklı Tasarımlı USB Flash Bellek Seçenekleri

Farklı Tasarımlı USB Flash Bellek Seçenekleri

Minik tasarımlarının yanı sıra farklı ve ilgi çekici görünümleri de USB flash belleklerin sevilmesi için yeterli bir nedendir. Farklı bağlantı hızları ve farklı saklama alanı seçenekleri ile herkese hitap eden, birçok model bulunmaktadır. 32 GB USB flash bellek birçok kullanıcı tarafından kapasite olarak tercih edilmektedir. Oldukça ideal bir hafızaya sahip olan bu bellek, kişinin kendi ihtiyaçları için yeterlidir. Beyaz, sade bir tasarıma sahip olması nedeniyle kullanıcıların çok fazla beğenisini toplamaktadır. 2.0 hız özelliği sayesinde, bilgileri, dosyaları, fotoğrafları ve videoları da olmak üzere bütün veriler en hızlı şekilde kaynaktan belleğe aktarılır. Ürünlerin yorumlarına bakıldığı takdirde, kullanıcıların hepsinden olumlu geri dönüş aldığı söylenebilir. Kullanıcılar, bellek alacak insanların kafasındaki soru işaretlerini götürmeye yönelik yorumlarda da bulunmuşlardır. Hatta belleği kullananlar ve ilerleyen zamanlarda belleğin hafızası yeterli kalmayanlar da tekrar bu bellek seçeneğini satın alarak ek hafızaya sahip olduklarını belirtmişlerdir. USB flash bellek 256 GB ise daha geniş kapasite tercih edenlere hitap eder. Belleğin dış tasarımı; oldukça farklı ve ilgi çekicidir. Oldukça sağlam ve sert olan bellekler, olası düşme gibi olaylara karşı kendini en iyi şekilde koruyacak bir tasarıma sahiptir. Oldukça farklı tasarımının yanı sıra kullanıcılar bu belleği geniş hafıza için de tercih etmektedir. Oldukça fazla bilgiyi depolayabileceğiniz bellekler, en büyük yardımcılarınızdan biri olabilme potansiyeline sahiptir. Aynı zamanda 3.0 hız tipine sahiptir. 3.0, Philips USB flash bellek modelleri arasında en hızlı veri akış hızıdır. Bu bellekte en hızlı veri akış hızına sahip olduğu için; verilen komutları oldukça kısa bir sürede tamamlar.

USB Flash Bellek Sayesinde Verilerinizi Yanınızdan Ayırmayın

USB Flash Bellek Sayesinde Verilerinizi Yanınızdan Ayırmayın

Geçmiş yıllarda çok popüler olan disk ve CD seçenekleri, günümüzde yerlerini USB modellerine bırakmaktadır. Günümüzde; USB, çok daha fazla karşınıza çıkmaktadır. USB, çok daha kolay kullanılan ve çok daha minik tasarımlı bir veri saklayıcısıdır. Oldukça minimal tasarımı ile çok fazla veriyi sağlıklı bir şekilde saklamaya ve verileri cihazlar arasında aktarmaya yarayan bu ürün, oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Oldukça kolay bir şekilde her yere taşıyabileceğiniz bu bellekler ile her an istediğiniz her bilgiyi, en hızlı şekilde depolamanız, saklamanız sağlanır. Piyasada oldukça fazla satılan bellek hafıza seçeneklerinden biri; 64GB USB flash bellek olarak da bilinmektedir. 64 GB hafızası ile oldukça ideal bir şekilde verileri, bilgileri depolamanızı sağlayan bellekler; siyah gibi birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Ürünün yan kısımları, çerçeve kısımları ve marka isminin yazıldığı kısım ise kırmızı renklidir. Kırmızı ve siyahın eşsiz uyumu ile tasarlanan bu ürün, kullanıcıların oldukça hoşuna giden bir dış görünüme sahiptir. Oldukça ince ve minik tasarımı sayesinde, pratik bir kullanıma sahiptir. Silikon ve plastikten üretilen bu bellek modeli, oldukça hafif bir ağırlığa sahiptir. 2.0 veri aktarma hızı sayesinde, oldukça hızlı bir şekilde istenilen verileri belleğine aktarma özelliğine sahiptir. Verileri silme hızı da oldukça hızlıdır. Verilen komutları en hızlı şekilde algılayıp, en hızlı şekilde verilen emiri yerine getirir. Aynı zamanda bellekte saklanan veriler de aynı şekilde, oldukça hızlı bir şekilde istenilen cihaza kolaylıkla aktarılır. Bu ürün USB girişi olan bütün cihazlarda sorunsuz ve sıkıntısız çalışmaktadır. Küçük USB flash bellek olarak da tanımlanabilecek modeller; kullanıcıların oldukça işe yarar bulduğu ve oldukça takdirini kazanan farklı bir özelliğe sahiptir. Bellekte bulunan dosya koruma sistemi sayesinde; saklanılan bilgileri kişiselleştirmek mümkündür. Kimsenin görmesini istemediğiniz belgeleri, fotoğrafları veya verileri; şifre yardımı ile gizleyebilirsiniz. Böylelikle olası bir bellek kaybolması veya karıştırılması durumunda, bilgilerinizin, verilerinizin kimsenin eline geçmeyeceğinden emin olmuş olursunuz.

Zamansız Bilgi Depolamak İçin USB Flash Bellek Kullanın

Zamansız Bilgi Depolamak İçin USB Flash Bellek Kullanın

Gerekli olan bazı bilgiler, resimler, videolar; hiç beklenilmediği bir anda ihtiyaç duyulabilir. Bundan dolayı daima yanınızda taşıyacağınız veriler, daima sizi avantajlı konuma getirir. Bunun yanı sıra oldukça önemli olan bazı bilgileri daha güvenli bir yerde saklamak istenilebilir. Bu gibi durumlar için USB flash bellekleri tercih etmeniz en ideal seçenek olacaktır. Dış görünüşü ile oldukça beğeni alan ve oldukça ilgi çeken bellekler, minimal ve güzel bir tasarımlara ev sahipliği yapar. 16 GB USB flash bellek olarak bilinen ürünler, 16 GB olması nedeniyle oldukça yeterli bir hafızaya sahiptir. Az veri, bilgi, resim veya video saklamak isteyenler için çok işe yarayan bir seçenek olarak gösterilebilir. Bu ürünün orta kısmında mavilik bulunduğu için, farklı bir görünüme sahiptir. Belleğin metal kısmını, konnektör denilen kısmını korumak amacı ile kapakla birlikte piyasaya sunulmaktadır. Sürgülü bellek olarak da bilinen çeşitler, 2.0 hız özelliğine sahiptir. 2.0 verilerin belleğe aktarılma veya bellekteki verilen kaynağa aktarılma hızını temsil eder. Oldukça ideal ve yeterli bir hız söz konusudur. 2.0 veri aktarım hızı ile oldukça kısa süreli veri aktarımı yapılması mümkündür. Aynı zamanda micro flash bellek olarak piyasada geçmektedir. Micro olarak üretilen flash bellekler, telefonlardan direkt veri aktarımı için en pratik ve en hızlı seçeneklerden biridir. Aynı zamanda telefondan USB flash belleklere de aktarım için oldukça hızlı bir çözüm yaratan bu bellek, oldukça kullanışlıdır. Kullanıcıların yorumlarına bakıldığında; kişilerin kolaylıkla akıllı telefonlarındaki bilgileri, fotoğrafları ve videoları istedikleri farklı bir cihaza atmalarının ne kadar kolaylaştığı görülebilir. Kablosuz, hızlı bir kullanım sunan bu ürün; telefon verileri için harika bir seçenektir. USB flash bellekler, farklı fiyat seçenekleri ile piyasada yer almaktadır. Her flash belleğin hafızası, veri aktarım hızı, üretildiği hammaddeler ve dolayısıyla fiyatları farklılık göstermektedir. Sayfamız üzerinden, herkesin ihtiyacına uygun olan Sandisk USB flash bellek seçeneklerine ulaşması mümkündür.

USB Flash Bellek Modelleri ile Bilgilerinizi Kaybetme İhtimalini Sıfırlayın

USB Flash Bellek Modelleri ile Bilgilerinizi Kaybetme İhtimalini Sıfırlayın

Bazı bilgiler, kaybedilme riski alamayacak kadar önemlidir. Bu bilgilerin en düzgün ve en sağlıklı şekilde saklanması, depolanması için USB flash bellekleri tercih etmek mümkündür. Aynı zamanda istenildiği takdirde belleği bir kaynağa bağlayarak bu belleklerin içindeki bilgileri değiştirmek veya silmek mümkündür. 64 GB USB flash bellek olarak da bilinen modeller; oldukça yeterli bir hafıza deposuna sahiptir. Kişisel bilgiler, HD videolar gibi birçok veriyi kolaylıkla bünyesinde barındırabilecek bu ürün; bilgilerinizi en sağlıklı şekilde korumak için oldukça ideal bir seçenek olacaktır. Ürünler, duyarlı bir üretim stratejisi ile üretildiği için çevreye zararı olmayan hammaddeler ile üretimi gerçekleştirilmiştir. Metal kasaya sahip olan bu ürün; oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Kırılma, hasar görme gibi durumlar ile karşılaşılması mümkün değildir. Bundan dolayı da daha da güvenli bir şekilde verilerinizi siz istemeyene kadar saklar. 64 GB’e sahip olan ve çok sevilen başka bir bellek türü de şeffaf cam ile tasarlanmış bir üründür. Kenarları sarı rengine sahip olan bu ürün oldukça modern bir tasarıma sahiptir. Çoğu bellek türünden farklı bir görünümü olması nedeniyle, çok fazla beğenilen modeller bulunur. 3.0 veri aktarım hızına sahip olmasıyla, verilen komutları en hızlı şekilde yerine getirir. Telefona da uyumlu olan bu ürün, telefondan verileri aktarma ve telefondaki verileri saklama konusunda da eşsiz bir işleve sahiptir. Akıllı telefonların çoğu ile uyumlu olan bu bellek, oldukça kullanışlıdır. Ürünlerin yorumlarına bakıldığında; özellikle modellerin dış görünüşü hakkında birçok olumlu yorum görmek mümkündür. Bunun yanı sıra ürünün minimal tasarıma sahip olması, kolay bir şekilde ürünü taşımak için pratik olan bir özelliktir. Yine yorumlara bakıldığında; ürünün ömürlük bir ürün olduğu ve gönül rahatlığı ile verileri uzun süreli depolama imkanı sunduğu görülebilir. 64 GB hafızalı belleklerin yanı sıra 8 GB, 256 GB gibi hafıza seçeneklerine sahip, her bireyin ihtiyacını karşılayacak birçok bellek seçeneğine sayfamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

USB Bellek Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Hangi boyutta bir USB bellek satın almanız gerektiğine karar verirken, ne tür veriler taşıyacağınızı düşünmelisiniz. Eğer dosya, fotoğraf gibi düşük boyutlu verilerse daha az kapasiteli bir USB bellek işinizi görecektir.
  • Eğer USB bellek ile saklayıp yedekleyeceğiniz veriler yüksek boyutlu programlar ya da film gibi medyalar ise, terabaytlık USB flash bellekler daha uygundur.
  • Yüksek veri güvenliğine ihtiyaç duyuyorsanız, şifreli kullanım için geliştirilmiş USB bellekler size daha uygundur.

USB Flash Bellek Hakkında İlginç Bilgiler

  • Dünya üzerinde 10 milyardan fazla USB flash bellek bulunmakta ve kullanılmaktadır.
  • 1990’lı yılların sonunda piyasaya sürülmüş olan USB belleklere bugünkü adı 2005 yılında Microsoft tarafından verilmiştir.
  • IBM’in ürettiği ilk USB bellek 8 GB kapasiteliydi ve o dönemki kompakt disklerin kapasitesinden 5 katı fazla kapasiteye sahipti.
  • USB bellekler -84 derece ile +185 derece arasındaki sıcaklık koşullarına dayanıklı olacak şekilde üretilirler.

USB Bellek Nasıl Çalışır?

USB şeklinde olan flash bellekler, elektrik yükü prensibi sayesinde çalışır. İnce bir oksit tabakası ile elektrik yükünün boşalması engellendiği için verilen yıllarca, hatta süresiz olarak saklanabilir. Oldukça ileri düzeyde teknoloji sayesinde, oldukça küçük bir ürüne oldukça fazla veri sığdırılır.

USB Flash Bellek Nasıl Kullanılır?

Belleklerin, konnektör adı verilen metal kısımları bulunmaktadır. Bilgisayarların, televizyonların veya hangi teknolojik alet ile açılacaksa; o teknolojik aletin USB portuna bu metal bellek, konnektör takılarak bilgiler belleğe yüklenir veya bilgilerin görülmesi mümkün olur.

Hangi Flash Bellek Almalıyım?

Herkesin ihtiyacı olan bellek seçeneği farklıdır. Eğer zamanınız kısıtlıysa ya da beklemek istemiyorsanız 3.0 hıza sahip olan seçenekleri seçebileceğiniz gibi eğer beklemeyi sorun yapmıyorsanız ya da sizin için çok da önemli bir özellik değilse 2.0, 1.0 gibi veri aktarım hızına sahip olan bellekleri de tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra; eğer oldukça fazla ürün depolamanız gerekiyorsa 256 GB gibi daha geniş hafızalı bellekler seçebileceğiniz gibi eğer çok fazla bir hafızaya ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız; 8 GB gibi daha az hafızaya sahip ürünleri de tercih edebilirsiniz.

USB Bellek ile Yapılabilecekler

USB şeklinde üretilen flash bellekler, bir nevi taşınabilir hard disk görevi görür. Bu bellekler veri depolamak için ve verileri bir cihazdan diğerine aktarmak için oldukça hızlı ve pratik bir seçenek olacaktır. Anılarınızı saklayabilirsiniz, yapılacak bir sunumu işyerinize taşıyabilirsiniz, bir cihazınızdan diğer cihazınıza uygulama aktarımı yapabilirsiniz derken belleğin temel görevi olan veri aktarımı ve veri depolama işlemini her anlamda gerçekleştirmeniz mümkündür.

Flash Bellek Nasıl Çalıştırılır?

Flash bellek, konnektör denilen metal kısmı ile diğer cihazlar ile iletişim kurmaktadır. Veri aktarmak için de verilere göz atmak için de metal kısmı, kullanacağınız kaynak cihazın USB kısmına takmanız yeterli olacaktır. Böylelikle cihazınız USB aygıtını fark eder ve içindekileri size sunar.