ÜCRETSİZ KARGO

Trend Micro Maximum Security 3 Cihaz / 2 Yıl - Dijital Lisans
Trend Micro Maximum Security 3 Cihaz / 2 Yıl - Dijital Lisans
(59)
40,00 TL
35,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eset Internet Security 2022 1-10 Pc 1-2-3 Yıl
(32)
269,90 TL
109,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eset Nod32 Antivirüs / Internet Security / 2022
(73)
94,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eset Nod32 Antivirüs / Internet Security 2022 1-3-5 Pc 1-2-3 Y...
(216)
249,90 TL
99,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kaspersky Total  Security 2022 -1 Cihaz 1 Yıl Türkiye Garantili
Kaspersky Total Security 2022 -1 Cihaz 1 Yıl Türkiye Garantili
(27)
109,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Trend Micro Maximum Security 3 Cihaz / 1 Yıl - Dijital Lisans
Trend Micro Maximum Security 3 Cihaz / 1 Yıl - Dijital Lisans
(29)
30,00 TL
20,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eset Nod32 Antivirus / Internet Security 1 Cihaz 1 Yıl 2022
(110)
229,90 TL
94,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eset Nod32 Antivirüs 2022 1-3 Pc 1-2-3 Yıl
(41)
249,90 TL
99,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kaspersky Kis2, Internet Security, Md, Türkçe, 2 Kullanıcı,1 Yıl
Kaspersky Kis2, Internet Security, Md, Türkçe, 2 Kullanıcı,1 Yıl
(29)
159,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eset Internet Security 5 Kullanıcı 1 Yıl (421776395)
(23)
599,00 TL
429,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eset Nod32 Antivirüs 2022 1-3 Pc 1-2-3Yıl
(96)
249,90 TL
99,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Trend Micro Maximum Security 5 Cihaz / 2 Yıl - Dijital Lisans
Trend Micro Maximum Security 5 Cihaz / 2 Yıl - Dijital Lisans
(8)
75,00 TL
70,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kaspersky Internet Security 2022 1 Bilgisayar  1 Yıl
Kaspersky Internet Security 2022 1 Bilgisayar 1 Yıl
(112)
111,00 TL
109,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Eset Nod32 Antivirüs / Internet Security / Mobile Security 2022 (420510100)
(84)
249,90 TL
99,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eset Internet Security 2022 1-3-5-10 Pc 1-2-3 Yıl
(45)
269,90 TL
119,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kaspersky Internet Security 2022( 1 Bilgisayar 1 Yıl )
Kaspersky Internet Security 2022( 1 Bilgisayar 1 Yıl )
(15)
111,00 TL
99,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eset Internet Security 1 Cihaz 3 Yıl - Dijital Kod
(11)
199,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Trend Micro Internet Security 1 Pc - 1 Yıl - Dijital Lisans
Trend Micro Internet Security 1 Pc - 1 Yıl - Dijital Lisans
(6)
35,00 TL
15,00 TL

Antivirüs Programları

Bilgisayarlar özellikleri ve sağladığı avantajlar sayesinde günümüzün vazgeçilmez cihazları arasına girmeyi başarmıştır. Pek çok kişi iş veya eğlence amaçlı olarak bilgisayarlarını kullanmaktadır. Bilgisayarların özellikleri ile büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ancak bilgisayarların kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte bilgisayarlara zarar verebilecek yazılımlar ortaya çıkmaya başladı. Bu zararlı yazılımlar kötü amaçlı internet siteleri tarafından bilgisayarlara sızmaktadır. Bu zararlı yazılımlardan bilgisayarınızı korumanız gerekmektedir. Virüs ve zararlı yazılımlara karşı bazı programlar geliştirilmiştir. Bilgisayarınızı korumak için kullanabileceğiniz programların başında antivirüs yazılımları gelmektedir. Antivirüs programları kişisel veya iş için kullandığınız bilgisayarları zararlı yazılımlara karşı korur. Bu programlar bilgisayarın işleyişini bozabilecek şeyleri bulur ve size bildirim gönderir. Bu sayede zararlı yazılımların bilgisayara bulaşarak zarar vermesi önlenir. Bu nedenle antivürüs programlarının kullanılması çok önemlidir. İnternet siteleri ve başka yollardan bulaşan virüsler bilgisayarların özelliklerini ve işleyişini bozmaktadır. Antivirüs programları bilgisayarınızın güvenlik duvarı olmaktadır. Sürekli koruma sayesinde virüslerin bulaşması engellenmektedir. Virüsler profesyonel yazılımlardır. Bundan dolayı kapsamlı bir antivirüs programı kullanılması gerekir. Kullandığınız programın virüsleri tespit etmesi ve yüklenmeden anında silmesi gerekmektedir. PC antivirüs programları ile kontroller de yapabilirsiniz. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızda virüs taraması yapabilirsiniz. Program tarama sırasında yüklü ve taşınmış olan tüm içerikleri kontrol etmektedir. Zararlı olarak görülen yazılımlar bildirim olarak gösterilmektedir. Taramalar sayesinde bilgisayarınızda virüs olma ihtimalini en aza indirebilirsiniz. Antivirüs programları ile korunan bilgisayarların özellikleri zarar görmemektedir. Bu sayede bilgisayarın kullanım ömrü de uzamaktadır. Antivirüs programları teknolojik gelişmeler ile birlikte yenilenmiş ve sayı olarak artmıştır. Her markanın kendisine özel antivirüs programı bulunmaktadır. Bu programlardan almak istediğinizde kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Antivirüs programınız bilgisayarınız dostu olacak ve aynı performansla uzun yıllar çalışmasını sağlayacak. PC’nize uygun olan antivirüs programını araştırma yaparak bulabilirsiniz.

Antivirüs Programlarıyla Bilgisayarınızı Koruyun

Antivirüs Programlarıyla Bilgisayarınızı Koruyun

Bilgisayarlar internetin yaygınlaşması ile birlikte farklı amaçlar için kullanılmaya başlanmıştır. İnternet ile birlikte bilgisayarların özellikleri genişlemiş ve kullanım alanları farklılaşmaya başlamıştır. İnternet sonsuz bir dünyadır ve bu dünyada sürekli olarak yararlı içerikler yoktur. İnternet üzerinde zararlı siteler üzerinden virüs buluşmaktadır. Bu virüsler bilgisayarlara girerek işleyişi bozmaktadır. Günümüzde bilgisayarlara zarar veren pek çok virüs yazılımı bulunmaktadır. Bu yazılımlardan bilgisayarınızı korumalısınız. Bundan dolayı antivirüs programları geliştirilmiştir. Bu programlar bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı korumaktadır. Tüm antivirüs programları temelde aynı amaca yöneliktir. Sürekli gelişmekte olan bu programlar özellikleri gereği PC’leri korumaktadır. Bu programlar bilgisayarınızda bulaşan veya bulaşabilecek zararlı yazılımları belirlemektedir. Antivirüs programları sayesinde bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kullanabilir ve internetin sınırsız dünyasını keşfedebilirsiniz. Zararlı yazılımlar pek çok yöntemle bilgisayarınıza sızabilir. Hiç bilmediğiniz bir e-porta veya internet sitesi virüs yayıyor olabilir. Antivirüs programınız internetten açtığınız sayfaları kontrol eder ve size bildirim yollar. Bu bildirimler virüsün varlığı hakkında uyarıcıdır. Bu nedenle programın bildirim gönderdiği sitelere girmemelisiniz. Bilgisayarlara bulaşan virüslerin etkilerini anında görebilirsiniz. Yavaşlama, kasma, dosyaların açılmaması ve dosyaların farklı eklere geçiş yapması virüs göstergesidir. Virüsler PC’nin çalışma performansını anında etkilemeye başlar. Bilgisayarınızın açılma, işlem ve okuma hızı yavaşlar. Hatta bu işlemlerin hiçbirisini yapmayabilir. Antivirüs programları özellikleri ile bilgisayarınızın ve sizin en iyi yardımcınız olur. Programlar bilgisayarınızın performansını hiçbir şekilde etkilemez. Sadece üstün koruma sağlar. Antivirüs programı sayesinde bilgisayarınızı zararlı virüslere karşı koruyabilirsiniz. Virüslerin bulaşmadığı bilgisayarlar tam performans çalışmalarını sürdürebilir. Bu nedenle antivirüs programları çok önemlidir. Programlar PC’nize girebilecek virüsleri anında belirler ve siler. Bu sayede bilgisayarınız virüslerden etkilenmemiş olur. Virüs bulaşmayan bilgisayarınızın ömrü de uzun olur. Zararlı yazılımlardan kaçınmak için en az bir tane antivirüs programlı kullanıyor olmanız gerekir. Bilgisayarınız bu programla birlikte uyumlu bir şekilde çalışarak aynı performansını sürdürür. Bu arada mutlaka oyun ve yazılım sayfamıza bakmanızı öneririz.

Antivirüs Programları ile İnterneti Güvenli Bir Şekilde Kullanın

Antivirüs Programları ile İnterneti Güvenli Bir Şekilde Kullanın

İnternet teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünyada milyonlarca insanın erişim sağladığı bir sistem haline gelmiştir. Bilgiye en hızlı şekilde ulaşılabilen internet bunun yanında sosyal hayatın da farklılaşmasını sağlamıştır. İnternet üzerinden kişisel hesaplar ve sosyal medya dünyada fazlasıyla yaygınlaşmıştır. İnternet üzerindeki bu kişisel hesap ve bilgilerin korunması gerekmektedir. İnternetin içerisinde zararlı virüs ve siteler bulunmaktadır. Bu sitelerden uzak durmak gerekmektedir. Zararlı yazılımlar bilgisayarınıza girebilir. Ayrıca virüsler internet üzerindeki hesaplarınıza da giriş yapabilir. Üstün koruma için antivirüs programı kullanmalısınız. Bilgisayarlar için geliştirilen antivirüs programları sürekli güncellenmektedir ve bu sayede daha kapsamlı bir koruma sağlamaktadır. Antivirüs programları internetteki zararlı yazılımlardan da korumaktadır. Antivirüs programı özellikleri içerisinde internetteki virüslerden de koruma vardır. Herhangi bir internet sitesi veya bildirim üzerinden gelen virüs, bilgisayarınızda etkinleştirdiğiniz program sayesinde anında fark edilmektedir. Antivirüs programınız girdiğiniz sitede bulduğu virüsleri göstermektedir ve bu siteye girmemenizi sağlamaktadır. Virüsler pek çok yöntem ile bilgisayarınıza sızabilir. Bu nedenle kapsamlı ve güncel bir antivirüs programı kullanmalısınız. Güncel antivirüs programları sayesinde internetteki kişisel hesaplarınızı ve bilgilerinizi koruyabilirsiniz. Bu programlar bilgisayarı ile çalışan ve uzun süre kullanan kişilerin PC’lerinin olmazsa olmazıdır. Antivirüs programları siber güvenlik şirketleri tarafından geliştirilmektedir. Ayrıca bazı uzmanlar tarafından da programlar geliştirilmektedir. Programınızı seçmeden önce kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz. Araştırmanızda antivirüs programının özelliklerine ve bilgisayarınızın ihtiyacına göre ürün seçebilirsiniz. PC’niz ile uyumlu bir antivirüs programı ile birlikte interneti güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kapsamlı bir bilgisayar koruması için lisanslı antivirüs programları arasından seçim yapmalısınız. Orijinal programlar tam zamanlı koruma sağlar. Kurduğunuz program sayesinde bilgisayarınızla internette ve diğer işlerinizi güvenli bir şekilde yapabileceksiniz. Antivirüs programları sürekli gelişim göstermektedir ve otomatik koruma sağlamaktadır. Antivirüs programınızın ayarlarını yükledikten sonra kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca Mcafee antivirüs programları sayfamıza bakınız.

Antivirüs Programları Özellikleri

Antivirüs Programları Özellikleri

Bilgisayarlarımız internet ve bazı programlar üzerinden sürekli virüs tehdidiyle karşı karşıya kalmaktadır. Zararlı yazılımlar bilgisayarları zayıflatır ve performansını etkiler. Ayrıca bu yazılımlar kişisel bilgilerinize de erişebilir. Antivirüs programlarının temel amacı PC’nizi virüslere karşı korumaktır. Korumanın yanı sıra dosya silme ve temizleme işlemleri için de bu programlar kullanılabilmektedir. Antivirüs programınız ile bilgisayarınızı hızlı bir şekilde tarayabilirsiniz. Taramada yüklü olan programlar denetlenir ve zararlı olduğu belirlenen içerikler belirlenir. Tarama sonrasında vereceğiniz komut ile zararlı içerikleri silebilirsiniz. Programı kendi belirlediğiniz ölçülerde korumaya ayarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra programınızı otomatik olarak koruma moduna da alabilirsiniz. Tarama özelliği bilgisayarınızı sürekli kontrol eder ve virüsleri belirler. Taramalarla birlikte belirlenen zararlı içerikleri kaldırabilirsiniz. Ayrıca zararlı olduğu saptanan yüklü bir sürücü varsa devre dışı bırakma işlemini yapabilirsiniz. Kurumsal antivirüs programları virüs olarak nitelendirilen malware, spy veya worm yazılımlarını otomatik olarak ya da talimatınızla birlikte kaldırabilir. Bu programları önemli kılan özelliklerinden biri de kurtarma yapabilmesidir. Programın virüs olarak belirlediği dosya veya sürücüleri kontrol ederek kullanılmasına izin verebilirsiniz. Bunun için program tarafından silinen içeriği kurtarma yaparak geri yükleyebilirsiniz. Antivirüs programlarının bazıları çok fazla kullanılan sürücüleri zararlı yazılım olarak algılayabilmektedir. Bu bakımdan kurtarma özelliği çok işe yaramaktadır. Programların en küçük bir zarar gördüğü içerikleri silmesi en iyi şekilde çalıştığını göstermektedir. Programınız virüs olmayan sürücüleri sildiğinde kesinlikle kaldırmayın. Kurtarma seçeneği ile bu sürücüleri geri yükleyin. Antivirüs programları full olarak sunulmaktadır. Ayrıca programların özellikleri sürekli güncellenmektedir. Çünkü zararlı yazılımlar da sürekli olarak güncellenmektedir. Bu nedenle antivirüs programınızın kendisini güncellemesi çok önemlidir. Antivirüs programını bilgisayarınızı ilk kez kullandığınızda veya sonradan yükleyebilirsiniz. Bu programları üreten pek çok şirket bulunmaktadır. Bundan dolayı program fiyatları markalara göre değişiklik göstermektedir. Markaların programları arasından araştırma yaparak kişisel PC’niz için uygun ürünü yükleyebilirsiniz.

Antivirüs Programlarının Avantajları

Antivirüs Programlarının Avantajları

Virüs yazılımları, bilgisayarınızın işletim ve sistemi işlevlerini kötü olarak etkiler. İnternet ve diğer bağlantılar üzerinden bulaşabilen bu yazılımların en büyük etkisi işletim sistemi üzerinde olmaktadır. Bilgisayara kolay ve hızlı bir şekilde sızmayı başaran bu virüsler kişisel bilgilere ulaşabilir ve arka planda çalışmasını sürdürür. İnternette kişisel bilgilerinizin kayıtlı olduğu sistemlere de virüsler bulaşabilir. Zararlı yazılımlardan korunmak için antivirüs programının kullanımı gereklidir. Her bilgisayar kullanıcının en az bir tane antivirüs yazılımı kullanıyor olması gerekmektedir. Antivirüs programı seçiminde dikkatli olmalısınız. Her zaman lisanslı ürünleri tercih etmelisiniz. Bazı antivirüs programları bilgisayarınız yanı sıra tablet ve akıllı telefonlarınız için de koruma imkanı sunmaktadır. Alacağınız bir program ile birden fazla cihazınızı koruyabilirsiniz. Virüsler bilgisayarların yanı sıra akıllı telefon, tablet gibi teknolojik cihazlara da sızabilmektedir. Paketlerin içerisinde diğer ürünlerin de olması bu açından önemlidir. Bu programlar sağladığı avantajlar ile kullanıcıları fazlasıyla memnun etmektedir. Antivirüs programı öneri ile ilgili bölümlerde ekstra kullanımlardan bahsedilmektedir. Bilgisayarınıza yüklediğiniz programı farklı işlemler için kullanabilirsiniz. Kurtarma, tarama ve silme yapmaya imkan sağlayan bu yazılımlarda, çocuklar için özel seçenekler de bulunmaktadır. Çocuklarınız bilgisayar kullanıyorsa programdaki seçeneklerden ayarlama yapabilirsiniz. Bu seçeneklerde çocuğunuzun ulaşmasını istemediğiniz zararlı siteleri engelleyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz güvenli bir şekilde internet kullanabilir. Bilgisayarlara sızan virüsler işletim sistemini etkiler ve büyük oranda bir yavaşlama olur. Bunun yanı sıra bazı yazılımlar direkt olarak dosyalarınızı değiştirir ve açılması için para isteyebilir. Antivirüs programınız bilgisayarınızın zararlı yazılımlardan etkilenmemesi için tasarlanmıştır. Bilgisayarınızı yavaşlatabilecek ve kişisel bilgilerinize ulaşabilecek yazılımlar anında belirlenir ve silinir. Antivirüs yazılımları bu işlemi hızlı bir şekilde yapar. Bu nedenle antivirüs programları tavsiye edilmektedir. Programları kullanan kişiler sunduğu avantajlardan fazlasıyla memnun kalmaktadır. Ayrıca internette karşılaşabileceğiniz reklam ve çerezleri bilgisayarınızdan uzaklaştırır.

Antivirüs Programı Fiyatları

Antivirüs Programı Fiyatları

Günümüzde bilgisayarların korunması için pek çok şirket tarafından antivirüs yazılımları üretilmektedir. Korsan yazılımların sayısı arttıkça bu programlar da kendisini geliştirmeyi sürdürmektedir. Antivirüs yazılımları sürekli olarak yenilenmektedir. Alacağınız bir yazılım bilgisayarınıza kurulmasıyla birlikte devamlı olarak güncellenecektir. Antivirüs programı üretmekte olan şirketlerin fiyatları farklılık göstermektedir. Fiyatları etkileyen yazılımların özellikleri ve paket ile birlikte sunulanlardır. Antivirüs programları fiyatları markalara göre değişiklik göstermektedir. Ücretini ödediğiniz bir programı anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Fiyatları etkileyen konuların başında paketlerdeki yıllık aboneliklerin süresi ve diğer cihazlara da erişim sağlanması yer almaktadır. Bu nedenle kapsamlı bir paket aldığınızda daha fazla para ödemeniz gerekebilir. Paketler içerisinden bir yıllık bir abonelik açabilirsiniz. Ayrıca paketlerde çeşitli dil destekleri ve özel seçeneklere de yer verilmektedir. İnternette bazı programlar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ancak bu programlar temel düzeyde koruma sağlamaktadır. Ücretsiz ürünlerde detaylı ve kapsamlı koruma sistemi bulunmamaktadır. Bu nedenle antivirüs programları ücretli arasından seçim yapmalısınız. Yazılımı satın almadan önce markalar hakkında araştırma yapabilirsiniz. Araştırmalarınızda daha önce kullanmış kişilerden veya uzmanlardan bilgi alabilirsiniz. Bu sayede doğru paketi bulmanız kolaylaşır. Antivirüs programları ile birlikte çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Ebeveyn kontrolleri, güvenlik duvarı koruması, dosya şifreleme ve spam filtreleme satın almış olduğunuz standart bir antivirüs paketinde bulunmaktadır. Bu seçenekler arttıkça fiyatlarda da artış olmaktadır. Parasını ödediğiniz programın tüm özellik ve avantajlarından kolay bir şekilde yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bilgisayarınızın ihtiyacına göre uygun yazılımı yükleyebilirsiniz. PC’nize uyum sağlayacak antivirüsü bütçenize göre belirleyebilirsiniz. Ayrıca paket belirlemede de bütçeniz önemlidir. Bu programlar ödediğiniz paranın karşılığını en iyi şekilde vermektedir. Üstün koruma ve güvenli bilgisayar kullanımı sağlayan antivirüs programları artık bir gereklilik haline gelmiştir. Herkes korunma için bilgisayarına en az bir tane antivirüs programı yüklemelidir.

Antivirüs Programları Ne İşe Yarar?

Antivirüs programları zararlı yazılımlara karşı geliştirilmiş sistemlerdir. Bu programlar sayesinde zararlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca temizleme, kurtarma işlemlerini de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu programlar zararlı virüsleri bulur ve karantina altına alabilir. Karantina altına alınan virüsleri silebilirsiniz. Ayrıca bu virüsleri otomatik olarak programın silmesini de sağlayabilirsiniz. Bu özellikler programın çalışma hızını ve prensiplerini belirler. Bir antivirüs programı kullanarak bilgisayarınızı her türlü kötü yazılımdan koruyabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılımların bulaşmadığı bilgisayarlar aynı performansla çalışmaya devam eder. PC’nizin korunması ve aynı performansını devam ettirebilmesi için antivirüs programı kullanmalısınız. Ayrıca bu programlar kişisel bilgilerinizin korunması için de çok önemlidir. Zararlı yazılımlar internette kayıtlı olan kredi kartı, fotoğraf gibi kişisel verilere erişebilir. Antivirüs programları bu açıdan internet siteleri için de koruma sağlamaktadır. Ayrıca özelliklerde bulunan ebeveyn kontrolü sistemi sayesinde çocuklara uygun olmayan siteleri engelleyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz güvenli bir şekilde interneti kullanmış olur.

Hangi Antivirüs Programını Kullanmalıyım?

Antivirüs programları bilgisayarlarla uyumlu bir şekilde çalışan güvenlik yazılımlarıdır. Hangi programı seçmeniz gerektiğini ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilirsiniz. Ancak program seçerken lisanslı ürünlere bakmalısınız. İnternette ücretsiz olarak sunulan antivirüs programları temel bir koruma yapmaktadır. Kapsamlı bir koruma için ücretli antivirüs paketlerinden birini seçmelisiniz. Programınızı seçerken bir araştırma yapabilirsiniz. Günümüzde antivirüs yazılımı üreten pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmaların programlarını inceleyebilir ve kendinize göre karar verebilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz programın paketlerini de belirleyebilirsiniz. Yazılımlar ile birlikte pek çok seçenek birlikte sunulmaktadır. Bu nedenle paketlerdeki seçenekleri inceleyebilir ve diğer cihazlarınız için de koruma sağlayabilirsiniz. Seçeceğiniz antivirüs programının bilgisayarınız ile uyumlu bir şekilde çalışması gerekmektedir. Bu nedene yazılımın hangi özellikteki bilgisayarlarla çalışabileceğini öğrenmelisiniz. Bazı programlar eski sürüm bilgisayarlarla çalışmak için uygun değildir. Bu programlar sürekli olarak güncellenmektedir. Bunun nedeni virüs yazılımlarının da devamlı gelişmesidir. Antivirüs programları tam zamanlı koruma için gereken tüm özelliklere sahiptir.

Antivirüs Programı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Antivirüs yazılımları bilgisayarları virüslerden tam olarak korumaktadır. Şu anda satılmakta olan pek çok program bulunmaktadır. Bu nedenle antivirüs yazılımı arayan kişiler sürekli kafa karışıklığı yaşamaktadır. Program alırken öncelikle belirlemeniz gereken kendi ihtiyaçlarınızdır. Bu kapsamda ne tür bir program almak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Program almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise özelliklerdir. Markalar arasından tüm programların özelliklerine bakabilirsiniz. Özellikleri size uyan antivirüs yazılımını satın alabilirsiniz. Programların tarama ve cihazı temizleme hızı dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesidir. Ayrıca gerçek zamanlı koruma da programınızın özelliklerinde olmalıdır. Tam zamanlı koruma sayesinde PC’nizi kim kullanırsa kullansın koruma devam eder. Ayrıca alacağınız ürün bilgisayarınızla uyumlu olmalıdır. Programın ne kadar yer kapladığına ve işlemciyi ne kadar etkilediğine dikkat etmelisiniz. Programı yükledikten sonra ne kadar sıklıkla tarama yaptığı önemli bir konudur. Tarama zamanlamasını kendinize göre ayarlayabilir veya programı otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.