Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Switch & Hub Modelleri ve Fiyatları  için 9943 sonuç bulundu

9943 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Birden çok bilgisayarın birbiriyle iletişim kurmasını sağlamak için kullanılan birtakım ağ cihazları bulunur. Bu ağ cihazları birbiriyle ağ bağlantıları aracılığıyla iletişim kurar ve bu ağ bağlantılarını sağlayan cihazlar arasında switch ve hub adı verilen ürünler bulunmaktadır.

Switch Nedir, Hub Nedir?

Switch Nedir, Hub Nedir?

Switch, Türkçede ağ anahtarı olarak adlandırılan ve bilgisayarlar arasında etkin networkler (ağlar) kurmaya yarayan ağ cihazlarına verilen addır. Hub ise yine aynı şekilde bilgisayarlar arasında iletişim ve bağlantı kurar ve bunu ağ oluşturmak yoluyla yapar. Birden fazla bilgisayarın bulunduğu kalabalık ofis ortamlarında özellikle tercih edilen switch ve hub cihazları, bilgisayarlar arasında ortak bir ağ kurarak bilgisayarların etkin bir biçimde birbirlerine bağlanmasını sağlar. Hub adı verilen ürünler, bilgisayarların yanı sıra yazıcılar, tarayıcılar ve diğer aksesuarlar ve elektronik cihazların da iletişimini sağlar. Switch adı verilen ağ cihazları ise tüm bu özelliklerinin yanı sıra bilgisayarların IP adreslerini de kaydederek daha akıllı bir kullanım sağlar. Switch ağ cihazları, Hub adı verilen ağ cihazlarından daha yetkin çalışan, bilgisayarları tek tek tanıyan ve bu nedenle daha çok tercih edilen cihazlardır.

Switch ve Hub Arasındaki Farklar Nelerdir?

Switch ve Hub Arasındaki Farklar Nelerdir?

Swtich çeşitleri ve hublar aracılığıyla evinizde ve ofisinizde kendi ağ altyapınızı oluşturabilirsiniz. Aslında temelde iki ağ cihazı da aynı görevi üstlenirler. Ancak switch cihazları hublardan daha akıllıdır. İkisi arasındaki en temel fark, switchlerin bir komut karşısında mesajın iletileceği bilgisayarı tanıması ve doğrudan hedefe yönelik çalışmasıdır. Hub ise bunu yapamaz ve gereksiz ağ trafiği yaratabilir. Hublar daha az karmaşık olan ağ cihazlarıdır ve fiyat olarak daha uygundur. Ancak akıllı ağ donanımları arasında yer alan Switchler, gereksiz ağ trafiği yaratmazlar. Switchler üzerine bulunan her bir port bağımsız veri alışverişinde bulunabilir ve verileriniz yalnızca hedeflenen bilgisayara iletilir. Bu nedenle daha hızlı ve aktif çalışma imkânı sağlarlar. Hub daha yavaş bir cihazdır, oysa Switch hızı bölmediği için daha tercih edilebilir bir konumdadır.

Hub ve Switch Fiyatları

Hub ve Switch Fiyatları

8 porttan 48 porta kadar geniş bir port aralığında piyasaya sürülen switch ve hub çeşitleri arasında tercih edebileceğiniz en tanınmış markaların en kaliteli switch ve hub modellerine kategorimiz üzerinden hızlı ve kolay bir biçimde ulaşmanız mümkün. Hem PC hem de Mac kullanıcılarının faydalanabileceği modellere sahip markalar arasında TP-Link, Zyxel, Asus, HP, D-Link, Cisco gibi isimler öne çıkıyor ve bu markaların en kaliteli ağ cihazlarına web sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. Üstelik en uygun switch fiyatları ve en avantajlı hub fiyatları sayesinde kârlı bir alışveriş yapacaksınız. Diğer modem ve ağ ürünleri için ise buraya tıklayabilirsiniz.