Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Kablolu Kulak Üstü Kulaklık Modelleri ve Fiyatları  için 5166 sonuç bulundu

5166 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Bilgisayar çevre birimlerinin iş ve eğlence amaçlı kullanılabilen ve bilgisayarın çalışmasına etki etmediği halde büyük ilgi gören parçalarından biri kulaklık. Film izlerken, müzik dinlerken veya iş yerinde çalışırken sessizlik ve mahremiyet yaratmada kulaklıklar en büyük yardımcınız.

Kulaklık Nedir?

Kulaklık Nedir?

Kulaklıklar kulağın üstüne, etrafına veya içine takılmak için tasarlanmış küçük hoparlörlerdir aslında. Bir elektrik sinyalini kullanıcının kulağında o sinyale karşılık gelen bir sese çeviren elektroakustik dönüştürücülerdir. Kulaklıklar, hoparlörün aksine, tek bir dinleyicinin bir ses kaynağını kendi başına, hem kendi rahatsız olmadan hem de başkalarını rahatsız etmeden dinleyebilmesini sağlar.Kulaklıklar masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar, akıllı telefon ve ses veren başka cihazlara takılabilir. USB bağlantılı kulaklıklar oldukça yaygınlaşsa da standart analog (mini fiş girişli) kulaklıkları daha fazla cihazda kullanma ihtimaliniz yüksek. Kulaklık ayarlarını kulaklığın üstündeki ses ayar düğmesinden veya kulak üstü modellerde askı kısmından yapabilir, mikrofonlu kulaklıkları bilgisayara ses kaydederek test edebilirsiniz. “Kulaklık nasıl takılır?” sorunuzun cevabı ise kulaklığın çeşidine bağlı.

Kulaklık Çeşitleri Neler?

Kulaklık Çeşitleri Neler?

Kulaklık Türkçede genel tek bir kelime ile ifade edilebilse de İngilizcede “headphones, earphones, earplugs” gibi farklı isimler taşır. Kulaklık çeşitlerinin başında gelen kulak üstü kulaklıklar kulak kemeri bulunan ve kulağı tamamen kapatan bir kulaklık türüdür. Bu kulaklıklar, ilk önem verdiği konu ses geçirmezlik olan kişiler, mesela oyun tutkunları için birebirdir. Ses kalitesi açısından da oldukça tatmin edici olan bu kulaklıkların tek dezavantajı boyutlarıdır. Yine bu kulaklık gibi bantlı ama kulağı kaplamadan üstünden ses veren kulaklık türleri de mevcut. Özellikle call center’larda mikrofonlu modellerini görebilirsiniz. Çantanızda taşınabilecek, toplu taşımada kullanılabilecek küçük bir kulaklık istiyorsanız kulak içi kulaklıklardan birini seçmeniz daha iyi olacaktır. Bunlarda da kulak kepçesine, kulak girişine ve tıpa gibi kulak içine takılan modeller bulabilirsiniz. Kulaklıklar genel olarak kablolu kulaklıklar ve kablosuz kulaklıklar diye de ikiye ayrılır. Kabloyla uğraşmak istemezseniz kablolu modelleri tercih edebilirsiniz.

Kulaklık Fiyatları Ne Kadar?

Kulaklık Fiyatları Ne Kadar?

Kulaklık fiyatları kulaklığın markası, modeli, özellikleri ve kalitesi gibi birçok etmene göre değişir. Hangi kulaklık çeşidini seçeceğiniz tamamen sizin kullanım alışkanlıklarınıza, ihtiyaçlarınıza ve konforunuza bağlı. Farklı durumlar ve farklı ihtiyaçlar için birkaç kulaklık da satın alabilirsiniz. Apple ve özellikle iPhone kulaklık ile birlikte, Philips, Snopy, Sennheiser, A4-Tech, Logitech, Frisby, Sony, Avec, Trust, HP, Asus, Samsung, Piranha, Microsoft ve diğer kulaklık markalarının ürünlerini kategorimizde bulabilirsiniz. Diğer kulaklık modellerini ve ayrıca mikrofon modellerini de incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Kulaklık Kullanım İpuçları

  • Kulak içi kulaklıklarınızı daha da ses geçirmez hale getirmek için ilave köpük veya silikon kulak tıkaçlarından yararlanın.
  • Kulaklık kablosunun dolaşmasını engellemek için üstüne paraşüt kordonu geçirin.
  • İki plastik bardak, birkaç kürdan ve biraz bantla kulaklıklarınızı hoparlöre çevirebilirsiniz.
  • Kulaklık çoklayıcı ile bir cihazda iki kulaklık kullanabilirsiniz.

Bunlara Dikkat!

  • Kulaklıkların sesini aşırı açmak kulaklarınıza zarar verebilir.
  • Daha iyi ses için kulaklıklarınızı temiz tutun; az kirliyse nemli bezle, çok kirliyse kuru bir iş macunuyla temizleyin ama su kullanmayın.
  • Kulak içi kulaklığınızın kulağınızdan düşüyorsa sizin için doğru kulaklık o olmayabilir.
  • Kulaklığınızı çantanıza gelişigüzel atmayın, kablosu bir yere takılıyorsa çekiştirmeden çözmeye çalışın.