Overclock Ürünleri 

için sonuçları listeledik.

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Zauss 4İn1 Kumandalı Rgb Fan Seti 4Lü 12Cm Kasa Fanı Aura Sync
(13)
269,60 TL
261,51 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Cooler Master Mastergel Pro Termal Macun
Cooler Master Mastergel Pro Termal Macun
(70)
200,54 TL
197,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

A2222 + C6144 Epson Güç Transistörü Seti
(16)
53,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Piranha İndash Titan C Type Film Flex Kablo Seti 3Ü Bir Arada
(14)
90,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Am4 Braket Amd İşlemci Fan Ayağı Anakart Bağlantısı Amd Ayak
(1)
79,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Cooler Master Ice Fusion V2 40 Gr Termal Macun
(4)
449,92 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Asus X550J X550Jx X550Vx Power Buton Flex Kablosu 6-0.5-20B
Asus X550J X550Jx X550Vx Power Buton Flex Kablosu 6-0.5-20B
(75)
39,00 TL
Oem Fan Filtresi 12 CM
(110)
19,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

RTX 3070 Ti / 3060 Ti Bakır Termal Pad
RTX 3070 Ti / 3060 Ti Bakır Termal Pad
(3)
215,00 TL
175,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Asus X550L X550V X550E Power Buton Flex Kablosu 6-0.5-15B
Asus X550L X550V X550E Power Buton Flex Kablosu 6-0.5-15B
(23)
38,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Asus X550C X550Vx R510V R510Vx Touchpad Flex Kablo 8-0.5-20B
Asus X550C X550Vx R510V R510Vx Touchpad Flex Kablo 8-0.5-20B
(44)
40,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3'lü Set 120 MM Rainbow Rgb Kasa Fanı 12 CM Renkli Gökkuşağı Fanı
(28)
115,04 TL

ÜCRETSİZ KARGO

MM Psu Uzatma Kablo Set Koyu Gri Sleeved
(1)
359,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arcticmx-4 En Yüksek Performanslı Termal Macun4Grar-Actcp00002B
(31)
165,24 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Phanteks Dikey Ekran Kartı Kiti
Phanteks Dikey Ekran Kartı Kiti
(1)
983,72 TL
954,21 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gd900-1 Termal Macun 30 Gram 08.04.2021 Üretim
Gd900-1 Termal Macun 30 Gram 08.04.2021 Üretim
(1)
156,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Maxtor CTG9E 13.5 W/m-k Nano Termal Macun 4 G
Maxtor CTG9E 13.5 W/m-k Nano Termal Macun 4 G
(0)
115,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Awm 20624 80C 60V Vw-1 Flex Kablo 20 Pin 15 Cm 20-0.5-15A
Awm 20624 80C 60V Vw-1 Flex Kablo 20 Pin 15 Cm 20-0.5-15A
(6)
45,00 TL

Overclock Ürünleri

Türkçe anlamı “hız aşırtma” olan overclock, bilgisayardaki ekran kartı ve RAM gibi parçaların daha hızlı ve daha verimli bir şekilde kullanılması için bilgisayar kullanıcıları tarafından uygulanan bir işlemdir. Teknolojinin gelişmesi ile hayatın önemli bir parçası haline gelen bilgisayarlarda yapılan işlemlerin anında olması istenir. Bunun için de belli bir kapasiteye ve frekansa sahip olan bir bileşenin sahip olduğu kapasitesini daha da artırmak için overclock işlemi uygulanır. Bu işlem, bilinen frekansın üzerine çıkmayı ve kullanılan cihazdan daha fazla verim almayı amaçlayan kullanıcılar bilgisayarlarına yeni bir parça satın almak yerine olan bileşenler hızlandırılır. Böylelikle bu işlem ile bilgisayarlar yüksek bir performans ile çalışmaya başlayacaktır. Birçok marka tarafından piyasaya sunulan overclock ürünleri ile siz de bilgisayarınızın performansını yükseltebilirsiniz. Siz de bilgisayar bileşenleri sayfamızı inceleyerek overclock ürün alternatiflerini yakından keşfedebilirsiniz.

Overclock için Gerekli Ürünler Nelerdir?

Overclock için Gerekli Ürünler Nelerdir?

Günlük hayatta en çok kullanılan macunlardan birisi olan termal macun bilgisayar içerisinde bulunan işlemci ve soğutucu gibi bileşenlerde oluşabilecek hava boşluğunu önlemektedir. İşlemcide oluşabilecek aşırı ısınmanın önüne geçmek amacıyla sürülmektedir. Termal macun aynı zamanda ısı iletiminin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Overclock işlemini yapmadan önce sistemin içerisindeki soğutma ve hava akımının yeterli düzeyde olduğunu kontrol etmek gerekir. Eğer sistemdeki hava akımı ve soğutma yeterli değilse overclock işlemini yapamazsınız. Bundan dolayı işlemci üzerindeki fazla ısının soğutucuya iletilmediğini gösterir. Bu işlemin daha verimli olabilmesi için termal macuna ihtiyaç vardır. İşlemcinin her zaman soğuk tutulmasını sağlayan bu durum termal macun faydaları arasında en önemli kriterdir. Bilgisayarlar zaman geçtikçe işlemci üzerinde bulunan termal macunu eritebiliyor. Eğer işlemci üzerinde bulunan termal macun erimişse yeni bir termal macunun sürülmesi gerekir. Termal macun sürme işlemi yapılırken çok dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü termal macun iletken bir maddedir ve herhangi bir yere taşırılmaması son derece önemlidir. Eğer daha önce bilgisayarınıza termal macun sürdüyseniz veya sürülmüşse yenisi sürmeden önce mutlaka eskimiş olan termal macunu silmeniz gerekiyor. Bu silme işleminin yapılmasının nedeni yeni sürülen termal macununun işlevini yerine getirmesi içindir. Bu silme işlemi için ürün sayfamızda bulunan bilgisayarlar için üretilmiş bezler kullanılması gerekiyor. Termal macunu süreceğiniz yere bolca değil de ince bir şekilde sıkılmalıdır. Termal macunu sürmek istediğiniz bölgenin her yerine yayıldığına emin olmalısınız. Termal macunu doğru bir şekilde sürdüğünüz takdirde, işlemcinin sıcaklığına etki edecektir ve overclock işlemi için gerekli olan hızı daha kolay bir şekilde elde etmenizi sağlayacaktır. Bu da bilgisayarın performansını çok ileri bir seviyeye taşıyacaktır. Termal macun kullanımı için dikkat edilmesi gereken bir unsur olan termal sürme işlemini dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Birçok marka tarafından ile piyasaya sunulduğu ve boyut olarak farklılıklardan dolayı termal macun fiyatları farklılık göstermektedir. Ürün seçeneklerini inceleyerek daha detaylı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Dilerseniz hoşunuza giden bir termal macunu satın alabilirsiniz.

 Ekran Kartı Overclock

Ekran Kartı Overclock

Bilgisayar ve laptopunuzun kaliteli olup olmadığını temsil eden en önemli parçalarından biri olan ekran kartı sayesinde bilgisayarınızın kalitesini artırabilirsiniz. Görüntülerin monitöre yansıtılmasını sağlayan bir malzeme olan ekran kartı bilgisayar ve monitörün daha dayanıklı olması için önemli bir unsurdur. Satın aldığınız ekran kartını bilgisayara takmadan önce bilgisayarınıza gelen voltajın kesilmesi gerekiyor. Ayrıca bilgisayar kasanızda oluşmuş tozların da temizlenmesi gerekmektedir. Ekran kartı seçerken kişinin bilgisayarda ne kadar zaman geçirdiği, bilgisayardan beklentisi gibi konular önemli bir unsurdur. Birçok marka bundan dolayı farklı özelliklere sahip ekran kartlarını piyasaya sunmuşlardır. 2 GB ekran kartı ve 4 GB ekran kartı modelleri sizler için tasarlanıyor. Ekran kartı seçerken dikkat edilmesi gereken iki konuda işlemci hızı ve veri yolunun genişliğidir. Aynı zamanda monitörünüzün çözünürlüğüne de dikkat etmeniz gerekir. Ekran kartınızın ısınmasını önlemek için ekran kartı fanı kullanmanız gerekir. Ekran kartınız ısınırsa ekran kartınız işlevini yapamaz hale gelir ve ekran kartınızın ömrü azalır. Ekran kartı işlevini yapamadığı için de ekranınıza görüntü gelmeyecektir. Overclock işleminde de ekran kartının fazla ısınma olasılığı olduğu için işlemi yapmadan önce ekran kartı fanı satın alabilirsiniz. 6 GB ekran kartı ve 8 GB ekran kartı gibi ürünler için de fan gerekebilir. Eğer birden fazla ekran kartına ihtiyacınız varsa o zaman devreye ekran kartı ve anakart arasında köprü görevi gören riser kart giriyor. Riser kartı aynı zamanda overclock işlemi yapacağınız zaman ekran kartınızın bozulmasını da önlemek için kullanabilirsiniz. Bu sayede ekran kartınızı riske atmamış olursunuz. Uzatma görevi de gören riser kart sayesinde ekran kartındaki bilgileri taşıyabilirsiniz. Piyasada farklı markalardan ve birçok çeşit ekran kartı seçeneği bulunduğu için ekran kartı fiyatları farklılık göstermektedir. Sayfamızdaki ürünleri inceleyerek sizin için ideal özellikler taşıyan bir ekran kartı satın alabilirsiniz.

 Güvenilir Overclock Malzemeleri

Güvenilir Overclock Malzemeleri

Bilgisayarınızdan tam performans elde etmek için yapılan overclock işlemi sayesinde bilgisayarda bulunan parçaları daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan parçaların daha hızlı çalışması için yapılan bu işlemde dikkat edilmesi gereken konular vardır. İlk başta satın aldığınız işlemcinizin overclock işlemini yapmasına izin verip vermediğinden emin olmanız gerekir. İşlemcinin işlevini iyice araştırmalısınız. Eğer bunu yapmasanız bilgisayarınızın veya laptopunuzun bozulma olasılığı olabilir. Satın alacağınız ekran kartlarının kapasitesinden daha hızlı ve verimli çalışmasını isterseniz overclock işlemini bu parçaya da yapabilirsiniz. Eğer ekran kartına overclock işlemi uygulayacaksınız mutlaka bu konuyla ilgili programlara bakmalısınız. Overclock işlemi yapmadan önce bilgisayarınızdaki verilerin neler olduğunu analiz etmeniz gerekiyor. Bunun için birçok program mevcuttur. Bunlardan birisini indirerek bu adımı yapabilirsiniz. En önemli adımlardan biri de stres testidir. Bu test ile bilgisayarınızın overclock işlemini kaldırıp kaldıramayacağına bakabilirsiniz. Ayrıca bu test sonucuna göre almanız gereken overclock ürünlerini de tespit etmiş olursunuz. Bilgisayarınız overclock işlemi için uygun olsa da engellerin çıkma olasılığına karşı mutlaka ekran kartı fanı kullanmanız gerekir. Siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir ve overclock ürünlerine ve ürünlerin özellikleri hakkında detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz bir ürünü satın alabilirsiniz.