Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Corsair Güç Kaynağı  için 89 sonuç bulundu

89 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Corsair güç kaynağı ürün çeşitleriyle bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılıyor. Özellikle oyun meraklıları için tasarladığı mekanik klavyeler, yüksek hassasiyete sahip oyuncu fareleri, mükemmel ses kalitesi sunan kulaklıklar üreten ve bu kategoride liderler arasına giren marka güç kaynağı ürünleriyle bilgisayarınızın en yüksek performansı sunması için gereken enerji ihtiyacını en sağlıklı şekilde karşılıyor. Kalitesi, benzersiz teknik özellikleri, yenilikçi bakış açısına sahip tasarımlarıyla dünya çapında birçok farklı dalda ödüle layık görülen marka ürünleri günümüz bilgisayar kullanıcılarının favorileri arasında yer alıyor.

Corsair ile Üst Düzey Performans Düşük Enerji Tüketimi

Corsair ile Üst Düzey Performans Düşük Enerji Tüketimi

Bilgisayar sistemleri son yıllarda oldukça hızlı bir gelişme gösteremeye başlamış ve bilgisayar içerisindeki donanımlar çok daha yüksek performans sunmayı başarmıştır. Günümüz donanım üreticileri kullanıcıların en iyi performansı yakalaması adına geliştirdikleri modellerde nitelikli teknolojilere yer vermiştir. Bu durum donanımların çok daha yüksek enerji tüketimi sağlamasını ve ihtiyaç duyulan enerjinin sağlıklı bir şekilde iletilmesini zorunlu kılmıştır. Bu ihtiyaç doğrultusunda oluşan gelişmeleri yakından takip eden ve üretimini sağladığı her yeni modelde yeni nesil gelişmiş teknolojileri entegre eden Corsair güç kaynakları kategorisinde tasarladığı tüm modellerde üstün performans sağlamanın yanı sıra düşük enerji tüketimini de göz önünde bulunduruyor. Markanın buradaki en büyük amacı en gelişmiş işlemci ve grafik birimlerini dahi kolayca besleyebilecek modeller tasarlarken tüketilen enerjinin belirli seviyede tutulması ve bu sayede tasarruf sağlanmasıdır. Kullanıcılar tarafından tam bir fiyat performans ürünü olarak nitelendirilen ve dünya çapındaki birçok kullanıcı tarafından favori ürün olarak gösterilen Corsair 1000W güç kaynağı sahip olduğu 80+ titanyum sertifika sayesinde sunduğu üstün performansı yüksek verimlilik ile taçlandırıyor. Bilgisayarınızın en yüksek kapasitede çalıştığı anlarda dahi normal bir güç kaynağına oranla daha az enerji harcayan bu ürün doğrudan bütçenize katkı sağlıyor. Güç kaynaklarının en büyük problemlerinden biri olarak görülen ve enerji tüketiminin oldukça fazla olmasında etkili olan ısı kaynaklı boşa harcanan elektrik enerjisi problemine çözüm olması amacıyla tasarlanan 80+ teknolojisi oldukça nitelikli sonuç veriyor. Normal bir güç kaynağı bir bilgisayarı çalıştırmak için içerisinde bulunan güç değerinin belirli bir seviye kadar üzerinde enerjiyi elektrik hattından çekmektedir. Güç kaynağının değeri yükseldikçe çekilen enerji de bir o kadar yükselir ve boşa harcanan enerji en yüksek modellerde neredeyse ürünün güç seviyesine eşit bir değere gelir. Isı kaynaklı boşa harcanan enerjinin normal bir PSU modeline göre 10 kata kadar daha düşük olmasını sağlayan 80+ titanyum sertifika sahibi Corsair 750w güç kaynağı elektrik için ödeyeceğiniz faturaların çok daha düşük olmasında dorudan etkili oluyor. Sunduğu performansla en güçlü donanımları dahi kolayca besleyen bu ürün bilgisayarınıza değer katıyor.

Cosair ile Nitelikli Performans

Cosair ile Nitelikli Performans

Bilgisayarınızın içerisinde tercih edeceğiniz güç kaynağının sunduğu yüksek performansa ek olarak güvenli bir çalışma ortamı oluşturması da ileride problemlerle karşılaşmamanız adına oldukça önemlidir. En nitelikli versiyonlarında %96 enerji verimliliği sağlayabilen ve bu sayede bütçe dostu olarak kabul edilen Corsair güç kaynağı modelleri bu benzersiz özelliğine ek olarak yüksek güvenlikli yapısıyla dikkat çekiyor. Voltaj korumasına sahip olan Corsair power supply elektrik hattında meydana gelen dalgalanmalardan dolayı donanımsal parçalarda oluşabilecek kalıcı hasarları önlemek için özel bir sistem kullanıyor. Elektrikte dalgalanmalar olduğu esnada tüm sistemin çalışmasını durdurarak bilgisayarı güvence altına alan PSU aynı zamanda yüksek voltaj gelmesi halinde de enerjinin donanım parçalarına ulaşmasını engelliyor. Bu durum beklenmedik anlarda yaşanabilecek yanma gibi problemlerin önüne geçiyor. Modüler sisteme entegre edilebilen birbirinden farklı seviyeye sahip güç kablolarından bazıları anakart üzerinde gömülü bulunan donanımları beslerken grafik birimi gibi parçalar için özel giriş seçenekleri bulunuyor. Bu sayede en güçlü grafik kartlarında bulunan 8 pinli güç girişlerine destek verilerek grafik biriminin performansı korunuyor. ZeroRpm moduna sahip soğutucu fan bilgisayar tam kapasiteyle çalışırken dahi kullanılan teknoloji sayesinde oldukça sessiz çalışıyor. Aynı zamanda fansız çalışma özelliğine de sahip olan güç kaynakları bilgisayar üzerinde işlem yapılmadığı anlarda fanı otomatik olarak bekleme moduna alıyor ve enerji tasarrufu sağlıyor. Güç kaynağının kolayca soğutulmasını sağlayan bu fan aynı zamanda kasa içerisinde oluşan ısının da dışarı atılmasını ve iç kısımdaki sıcaklığın düşürülerek donanımların zarar görmesini engelliyor. Tasarım içerisinde bulunan özel yazılım sayesinde soğutucu fan bilgisayarın altında olduğu yük durumuna göre otomatik bir dönüş hızı belirler. Kasanın dış kısmında kullanılan ve ısı iletimi açısında nitelikli bir yapıda bulunan alüminyum alaşım sayesinde güç kaynağı yüksek performansla çalışsa dahi fanın devreye girmesi sayesinde hem iç hem de dış kısımda sıcaklık hızlı bir şekilde dengeleniyor. Ürün içerisinde bulunan %100 Japon marka kondansatörler ürünün oldukça uzun bir kullanım ömrü sunmasını ve bu kullanımın üst düzey güvenlikli olmasını mümkün kılıyor. Corsair 600w güç kaynağı modüler yapısı sayesinde kolayca kurulabiliyor.

Corsair ile Üst Düzey Performans Düşük Enerji Tüketimi

Corsair ile Üst Düzey Performans Düşük Enerji Tüketimi

İlk tasarlandığı dönemlerde daha klasik bir görünüme sahip olan ve tüm kabloların tek bir çıkış noktasında bulunduğu Corsair güç kaynağı çeşitleri geçmiş dönem şartlarında bilgisayarın çalışması için gereken performansı sunmaktaydı. Bilgisayarların gelişme göstermesiyle marka bu değişim rüzgarını yakından takip ederek çok daha farklı bir tasarıma imza atmaya ve ürünlerine daha fonksiyonel bir tasarıma geçirmeye başladı. Günümüzde hem dış tasarımıyla hem de benzersiz performansıyla öne çıkan Corsair modüler güç kaynağı normal modellere kıyasla bilgisayarınızı dilediğiniz şekilde özelleştirmenize ve tüm donanımları dilediğiniz şekilde yeniden kurabilmenize olanak tanıyor. Ürünün en büyük özelliği tüm kablo sistemlerinin arka bölümde bulunan ve her donanım için farklı seviyede güç çıkışı sunan sayısız enerji çıkışına sahip olmasıdır. Ürünle birlikte gönderilen karbon kaplamalı kablolar sayesinde tüm donanımlara gereken enerjiyi verebilir ve bilgisayarınızda hız aşırtması yapsanız dahi tüm sistemi gereken şekilde besleyebilirsiniz. Özellikle bilgisayar içerisinde yükseltme yapmak isteyen kullanıcılar için kolaylık sunan ürün ihtiyaç duyduğunuz zaman birden fazla grafik birimi ya da depolama birimini bilgisayar sistemine bağlayarak darboğaz problemleriyle karşılaşmadan bilgisayarı sağlıklı bir şekilde kullanabilmenize imkan tanıyor. Bu durum özellikle oyun tasarımcılarının 2 ya da 3 adet grafik birimini tek bir bilgisayar sistemine bağlayarak karakter modelleme işlemleri esnasında rahatlıkla çalışmasını sağlıyor. Birden fazla depolama biriminin bağlanabiliyor olması yüksek hızlara sahip hard disklere sistemi yükleyerek önemli dosyalarınız için sadece depolama yapacağınız başka bir disk daha bulundurmanızı kolaylaştırıyor. Kablo sisteminin birleşik bir yapıya sahip olması bilgisayar içerisinde dağınık bir görüntü oluşmasını engelliyor. Dilerseniz benzersiz dış tasarımıyla sisteminizin daha zengin bir görünüm sağlamasına yardımcı olan, modüler yapısıyla dilediğiniz şekilde özelleştirebileceğiniz ve verimlilik sunan 80+ sertifikasıyla bütçe dostu kullanım sunan Corsair güç kaynağı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ve bütçenize uygun modeli seçmek için sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.