SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

10M Metre Hdmi Kablo Full Hd Hdmi Altin Kaplama İpli Çift Filtreli
(57)
107,90 TL
Power Kablosu Kasa Monitör Kablosu Pover Kablo 1.5 Metre
(8)
18,95 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Cat6 Kablosu Ethernet Lan Internet 20 Metre 4518P Modem Rj45
(294)
101,95 TL
1080P Full HD HDMI 3D Görüntü Ses Kablosu 3 M
1080P Full HD HDMI 3D Görüntü Ses Kablosu 3 M
(240)
44,50 TL
Hdmi To Vga Çevirici Dönüştürücü Adaptör + Ses Destekli
(17)
49,90 TL
Hdmi To Vga Kablo Ses Çevirici Dönüştürücü
(1506)
49,90 TL
47,90 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

4469 Usb 3.0 Yüksek Hızlı 2.5 Inç Sata Ssd Ve Hdd Harddisk Kablosu
(32)
126,95 TL
SQUARE
Vga Kablosu Ekran Lcd Monitör Bağlanti Kablosu
(53)
21,00 TL
Hdmi Kablo Gold 1.4V 3D 4K 1.5Mt
(27)
23,70 TL
5 Metre Usb Yazıcı Kablosu - Hp Canon Brother Printer Kablosu 5M
(100)
47,90 TL
Laptop Adaptör Güç Kablosu Yonca Power Kablosu 1.5 Metre
(137)
18,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

HİYE HNK-05 26 AWG CAT5 305M
(3)
484,80 TL
SQUARE
Cat6 Kablosu Ethernet Lan Internet Network Kablo 10 Metre
(27)
49,80 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Displayport To Hdmi Vga Dvi Çevirici Adaptor Display Port Dp
(68)
115,00 TL
SQUARE
Displayport To Hdmi Kablo Display Port Çevirici Dönüştürücü 1.8 M
(102)
79,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Usb 2.0 To 7+6 13 Pin Sata Laptop Cd/Dvd Harici Bağlantı Kablosu
(75)
104,74 TL
3 Metre Usb Yazici Printer Kablosu Kaliteli
(16)
33,90 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Hdmi Kablosu Altın Uçlu 1.4B 3D 10 Metre Hdmi Kablosu Al - 4241
(53)
107,95 TL

Bilgisayar Kabloları

Günlük hayatı kolaylaştıran elektronik kabloları, teknolojik cihazlar arasında bir köprü görevi görerek elektrik enerjisini aktarmaya da yardımcı olmaktadır. Kabloların, yalıtkan ve iletken olmak üzere iki kısmı vardır. İletken kısmı, elektrik akımının sağlandığı yerdir. Yalıtkan kısmı ise iletken tele sarılı olan plastik yapıdaki malzemedir. Bu kısım sayesinde kabloların atmosferik olaylardan etkilenmesi engellemiştir. Bu sayede su, rutubet, kimyasal maddeler gibi durumlar karşısında korunma altında olmuştur. Böylece insan sağlığını da etkileme durumu ortadan kalkmıştır. Teknolojinin ilerlemesi ile günümüzde birçok kişi bilgisayar kullanmaktadır. Bilgisayardaki işlemlerin daha kolay ve verimli bir şekilde gerçekleşmesi için bilgisayar kablolarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bilgisayar kabloları ile yapacağınız işleriniz daha verimli hale gelebilir. Aksesuar ve yedek parça sayfamızdaki ürünleri inceleyerek birbirinden farklı türlere sahip bilgisayar kablolarını bulabilirsiniz.

Bilgisayar Kablosu Çeşitleri

Bilgisayar Kablosu Çeşitleri

Bilgisayar ve televizyon teknolojisinin gelişmesi ve ilerlemesi ile birçok kişinin hayatını kolaylaştıran HDMI kablosu sayesinde görüntü ve sesler aktarılmak istenen yere aynı şekilde ulaşmasına imkan vermektedir. Bu kablo, yüksek çözünürlüklü çoklu ortam arayüzü olarak da bilinmektedir. Aktarılmak istenen görüntü ve sesleri sıkıştırmadan aktardığı için yüksek bir değerde veri iletimi sağlamaktadırlar. HDMI kablosu yaptığı işlemlerden dolayı kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Kullanılan alanlar ise HD-DVD disk çalar, oyun konsolu, bilgisayar, Blu-ray disk çalar, dijital uydu alıcısı gibi cihazlara kabloyu bağlayarak kullanabilirsiniz. HDMI kablosu ile bilgisayarı televizyona bağlamak artık çok daha kolay olacaktır. HDMI kablosu seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en büyük nokta, kabloyu hangi cihaz için kullanacağınızı bilmemeniz gerektiğidir. Tüm HDMI kablo çeşitleri aynı işleve sahiptir. Ancak çeşit olarak bulunmasının nedeni birçok cihaz için ayrı olarak üretilmesinden kaynaklanır. HDMI Type-A, standart bir girişe sahiptir. Genellikle dizüstü bilgisayarlarda, oyun konsollarında ve televizyonlarda kullanılmaktadır. Eğer 4K HDMI kablosu satın almak istiyorsanız o zaman HDMI Type B kablolarını araştırmanız gerekmektedir. Bu kablo çeşidi daha yüksek çözünürlüğü olan cihazlarda kullanılmaktadır. HDMI Type-C ise genellikle video kayıt cihazlarında, DSLR kameralarında ve tabletlerde kullanılmaktadır. HDMI Type D, cep telefonları gibi taşınabilir cihazlarda kullanılmaktadır. HDMI Type-E ise otomotiv donanım alanlarında kullanılmaktadır. HDMI sürümlerinde farklılıkların olmasının nedeni, veri aktarım kabiliyetlerindeki farklıklardan kaynaklanır. Tüketici satın almak istediği kabloyu seçerken bu duruma göre seçmelidir. HDMI kablolarının boyutu taşınabilir cihazlarda kullanılıp kullanılmadığına göre değişkenlik göstermektedir. 5 metre HDMI kablosu ile 10 metre HDMI kablosu arasındaki farkın nedeni bu kablolar analog değil de dijital veri taşıdıkları için kablo uzunluğu arttığında sinyal kalitesinin düşme olasılığı azalacaktır. Bu sinyal durumu genellikle çok hafıza kaplayan ses ve görüntüde belli oluyor. Buna dikkat ederek kablo araştırmasını yapabilirsiniz. HDMI kablosu fiyatları kablonun tipine, uzunluğuna ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Piyasaya sunulan ürün seçeneklerini inceleyerek daha detaylı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Dilerseniz hoşunuza giden bir HDMI kablosunu satın alabilirsiniz.

 Bilgisayar Görüntü Kabloları

Bilgisayar Görüntü Kabloları

Yüksek çözünürlüğe erişmek için birçok tüketici tarafından VGA kablosu kullanılmaktadır. VGA kablosu ve bilgisayarda bulunan VGA girişi ile bilgisayarın grafik kartında bulunan görüntüyü bir monitöre yansıtılır. VGA kablosunun bir ucu bilgisayarın kasasına diğer ucu ise monitöre takılarak çalışır. VGA kablosunda 15 pin bulunmaktadır. Bu 15 pin de farklı amaçlar doğrultusunda üretilmiştir. Sağlıklı ve net bir görüntüye ulaşmak için bu 15 pinin de bozulmadan çalışması gerekir. Eğer bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınızda mavi bir çıkış görüyorsanız, cihazınızda VGA kablo girişi var demektir. VGA kablosunun iyi bir görüntü vermesi üç unsura bağlıdır. VGA kablosunun kaliteli olması, VGA’nın içinde bulunan pinlerin kaliteli bir şekilde çalışması ve bilgisayarın -bilgisayar kasasının- monitöre olan mesafesidir. Bu mesafeden dolayı tüketiciler genellikle VGA kablo 10 metre olanı tercih etmektedir. VGA kablosu sadece video çekmektedir. Ses çıkarmadığı için HDMI kablosu ile arasındaki fark buradan kaynaklanır. Amacınız sadece iyi bir görüntü almaksa ürünleri inceleyerek sizin için ideal özellikler taşıyan bir VGA kablosunu satın alabilirsiniz.

Bilgisayar Kablosu Fiyatları

Bilgisayar Kablosu Fiyatları

Kablolu internet kullanmak için kişilerin bir cihazı ya bilgisayara ya da bir dağıtıcıya bağlaması ethernet kablosu ile sağlamaktadır. Bu sayede cihaz verimli ve etkin bir şekilde kullanıma hazır hale gelmektedir. Belirli bir mesafede faaliyet gösteren Ethernet kablolarının uzunlukları farklılık göstermektedir. Daha yaygın bir alanda kullanım sağlamak isterseniz ethernet kablosu 20 metre daha az bir alan için kullanacaksanız ethernet kablosu 10 metre seçeneklerine bakabilirsiniz. Bu kablolar satın aldığınız zaman size hazır halde geldiği için yapmanız gereken tek şey kabloyu ilk önce cihaza, daha sonra da tercih ettiğiniz bilgisayara veya dağıtıcıya takmaktır. Taktıktan sonra sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir. Ethernet kablosunu takarken dikkat etmeniz gereken bir durum vardır. Bu kabloların ucunda bulunan çıkıntının kırılmadan cihaza takılması gerekir. Bunun için çıkıntıya bastırdıktan sonra kabloyu takmalısınız. Çıkıntıyı sorunsuz bir şekilde cihaza taktıktan sonra elinizi çekebilirsiniz. Bu işlemi yapmazsanız bir süre sonra çıkıntının kırılma olasılığı çok yüksektir ve yeniden kablo almak zorunda kalabilirsiniz. Ethernet kablolarının genellikle kategori 5 ve kategori 6 olarak bilinen iki çeşidi vardır. Birçok site bunlar CAT 5 ve CAT 6 demektedir. Tüketicinin hangi kabloyu seçmesi gerektiğine karar vermeden önce kullanım amacının ne olduğunu ve hangi amaçla bu kabloyu kullandığını bilmesi gerekir. CAT 5 internet ağını etkin hale getirmek için kullanılır. Eğer eviniz boyutu 150 metre ve daha azsa CAT 5 sizin için uygun bir seçenektir. Eğer kullanılacak mesafe 150 metreden büyükse o zaman devreye CAT 6 girmektedir. CAT 6’da aynı zamanda dış parazit koruması da mevcuttur. CAT 6’nın veri akışı CAT 5’e göre daha yüksektir. Bu yüzden kullanım alanı ve neden kullandığınız çok önemli bir unsurdur. Siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir ve ethernet kablosu fiyat seçenekleriyle diğer kabloların özellikleri hakkında detaylı bilgi edinerek ihtiyaç duyduğunuz bir bilgisayar kablosunu satın alabilirsiniz.