M2 M.2 Nvme Ssd Montaj Vida Seti
M2 M.2 Nvme Ssd Montaj Vida Seti
(125)
47,25 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Pusat RGB USB Çoklayıcı Oyuncu Kulaklık Standı
Pusat RGB USB Çoklayıcı Oyuncu Kulaklık Standı
(7)
369,08 TL
322,83 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Asus K52 K52D K52F K52J K52N Menteşe Takimi M-As01
Asus K52 K52D K52F K52J K52N Menteşe Takimi M-As01
(3)
139,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

100 Adet Laptop Vidası Kutulu
100 Adet Laptop Vidası Kutulu
(22)
119,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Engelli Wc Alarm Sistemi Kablosuz
Engelli Wc Alarm Sistemi Kablosuz
(19)
660,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Lenovo Ideapad L340-15Irh Gaming Notebook Hdd Ssd Kablosu
Lenovo Ideapad L340-15Irh Gaming Notebook Hdd Ssd Kablosu
(39)
249,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Power Supply Test Etme Cihazi 4589P Kontrol Tester 4 - 6 - 8 Pin
(26)
108,95 TL
99,79 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Usb Hub 3 Port 4422P Çoğaltici Çoklayici 3.0 2.0 Mini Dişi Çoklam
(60)
88,95 TL
83,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Usb Hub Çoklayici Kart Okuyucu 5043P Combo Ms Micro Sd Mmc Switch
(65)
111,95 TL
106,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ez Rj45 Rj11 Rj12 Cat5 Cat6 Yeni Nesil Konnektör Pensesi
(24)
200,54 TL
Koodmax Asus Toshiba Casper Notebook Tamir Kablosu 5.5X2.5Mm - L Model
(70)
23,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Orjinal Asus X550C X550Cc X550L X550J X550V Güç Dügmesi
Orjinal Asus X550C X550Cc X550L X550J X550V Güç Dügmesi
(2)
199,99 TL
Dvd Kızak Extra Sata 9.5Mm 4716A Hdd Ssd Hardisk Yuva Kutu Caddy
Dvd Kızak Extra Sata 9.5Mm 4716A Hdd Ssd Hardisk Yuva Kutu Caddy
(326)
59,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Sıfır Gecikmeli Usb Encoder
Sıfır Gecikmeli Usb Encoder
(17)
350,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Orjinal Lenovo Gaming 3-15Arh05 Hdd Ssd Sata Ffc Kablosu
Orjinal Lenovo Gaming 3-15Arh05 Hdd Ssd Sata Ffc Kablosu
(7)
249,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Asus X515 X515Jf Notebook Hdd Ffc Kablosu
Asus X515 X515Jf Notebook Hdd Ffc Kablosu
(4)
249,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Keepro Fx01 Peak 300W Mini Atx Power Supply
(4)
449,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Orjinal Lenovo Yoga 300-11Iby Notebook Hdd Kablosu 01051-5C10J08
Orjinal Lenovo Yoga 300-11Iby Notebook Hdd Kablosu 01051-5C10J08
(4)
349,99 TL

Diğer Bilgisayar Aksesuarları & Yedek Parçaları

Bilgisayar aksesuarları ve yedek parçaları, bir bilgisayarın sağlıklı bir şekilde çalışması için oldukça önemli ürünlerdir. Bilgisayarların her türlü işlemi yapabilmesine olanak sağlayan bu aksesuar ve yedek parça ürünleri, bilgisayar ile oldukça sık çalışan insanların oldukça sık ilgi gösterdiği ürünlerdir. Bilgisayarlar temel olarak kasa, monitör, klavye gibi aksesuarlardan oluşur. Bunlar bir bilgisayarın ana aksesuarlarıdır. Bunlar olmadan bilgisayar kendini tamamlayamaz. Diğer bilgisayar aksesuarları ise bir nevi mevcut bilgisayara ekleme yapmak gibidir. Yardımcı ekipmanlarla desteklenen bir bilgisayar hem hız hem de veri işlem alanında çok daha iyi bir performans gösterir.

Diğer Bilgisayar Aksesuarları Nedir?

Diğer Bilgisayar Aksesuarları Nedir?

Gerek bilgisayarın çalışmasını kolaylaştırmak, gerekse daha iyi performans almak için birçok aksesuar kullanılır. Bilgisayar soğutucu bunlardan biridir. PC soğutucu, soğutucu fan, CPU soğutucu bu ürünün diğer adlarıdır. Bilgisayarlar çalışırken belli bir performans sağlarlar. Bu da özellikle bilgisayar kasasında ya da laptop kullananlar da bilgisayar gövdesinde aşırı ısınmaya yol açar. Bilgisayar kullanıcıları bu durumla özellikle oyun oynarken çok sık karşılaşırlar. Yükselen ısı bilgisayarın performansını düşürür ve donmalara yol açar. Bir süre daha müdahale edilmezse bilgisayarınız aşırı ısınmadan kapanır. Sıvı ya da hava soğutucular ile bilgisayarınızın aşırı ısınmasının önüne geçebilirsiniz. Bu soğutucular masaüstü bilgisayarlardan dizüstü bilgisayarlara kadar pek çok farklı bilgisayarda etkili bir yöntem sergiler. Diğer bir aksesuar ise monitör ekran koruyucu olarak bilinen aksesuardır. Bilgisayar ekranına uzun süre bakılması, ekrandan yansıyan zararlı ışınların gözlerinize zarar vermesine neden olur. Ekran koruyucuların asıl amacı özellikle eski bilgisayarlarda ortaya çıkan bu zararlı ışınları engellemektir. Hem dizüstü hem de masaüstü monitörlere göre üretilen bu ürünlerde ekran ölçeğine uygun olan koruyucuyu seçmeniz bir hayli önemlidir. LCD ekran temizleyici solüsyonlar, zamanla toz ve parmak izi lekeleri ile kötü bir görünüme kavuşan bilgisayar ekranlarınızı temizlemek için üretilen aksesuarlardandır. Bilgisayarlarınızın ekranları bu tip temizlemelere karşı hassas olabilir. LCD ekran temizleyici solüsyon ekranınıza zarar vermeden temizlemenize yardımcı olur. Bazı modeller, temizledikten sonra ekranda uzun süreli bir koruma sağlar. Bilgisayarınız açıkken dahi temizleyebileceğiniz bu solüsyon ile en sağlıklı temizleme rutinini yakalamış olursunuz. Bir diğer ekran temizleyici ise LED ekran temizleyicidir. LED ekran temizleyici adı üzerinde LED ekranları temizler. LED ekranlar özellikle yeni nesil masaüstü bilgisayarlarda sıklıkla kullanılan monitör ekranlarındandır. Web kamerası özellikle kendini kaydetmek isteyen kullanıcıların tercih ettikleri aksesuarlardandır. Masaüstü bilgisayarlarda olmayan dahili web kamerası, bu tip ürünlerle harici bir şekilde tamamlanabilir. Metal kulaklık standı özellikle oyun oynamayı sevenler için yardımcı aksesuar görevi görür. Bu ürün, kulaklığınızı kullanmadığınız zamanlarda düzgün bir şekilde sabitlemenize ve muhafaza etmenize yardımcı olur. Kulaklık kablolarının ters bir hareket ile bozulduğu düşülünce, sağlıklı bir kulaklık deneyimi için bu tip ürünler mutlaka tercih edilmelidir. Diğer bilgisayar aksesuarlarını daha detaylı bir şekilde incelemek için ürünlere göz atabilirsiniz.

Bilgisayar Yedek Parça Çeşitleri

Bilgisayar Yedek Parça Çeşitleri

Bilgisayarların bozulması durumunda ya da performansının arttırılmasının çalışıldığı durumlarda bilgisayar yedek parça çeşitleri imdadınıza yetişecektir. Bilgisayarlar günlük hayatta en çok kullandığımız teknolojik aletlerden biridir Bundan dolayı bilgisayar aldıktan bir süre sonra bakım yapmanız gerekebilir. Bakım için ise gerekli olan şeylerin başında bilgisayar yedek parça gelir. Yedek parçalar bilgisayarınızın markasına ve modeline göre değişkenlik gösterebilir. Dizüstü bilgisayarlar için fan, anakart, ses kartı gibi yedek parçalar gerekebilirken, masaüstü bilgisayarlar için ise kasada yer alan parçalar gerekir. LCD ve LED ekranlar da gerekli olan bir diğer yedek parça ürünlerindendir. LCD ekran LED ekranlara göre daha eski bir teknolojidir. Bundan dolayı bilgisayar kullanıcılarının çoğu yeni ekran çözünürlüklerine uygun olması için LED ekranlara geçmektedir. Bilgisayar ünitesi, bilgisayarların ana işletim sisteminde hayati bir rol oynar. Giriş ünitesi, işlem ünitesi ve çıkış ünitesi olmak üzere üçe ayrılan bu üniteler bilgisayar sistemine dışarıdan bir bilgini girmesi, işlenmesi ve çıkmasına olanak tanır. Giriş ünitesine örnek olarak klavye ve mouse örnek verilebilir. İşlem ünitesine, bilgisayarın işletim sistemi örnek verilebilir. Çıkış ünitesine ise monitör ve projeksiyon gibi parçalar örnek olarak verilebilir. Bilgisayarın beyni durumundaki CPU bilgisayar üzerindeki komutların doğru bir şekilde yerine getirilmesi için oldukça önemlidir. Yedek parça sektöründe en çok rastlanılan ürünlerden biri budur. Anakart ise bilgisayar içerisindeki tüm donanımların birbirleri ile iletişim kurmalarını sağlar. Anakartlar bilgisayarların temelidir. RAM, geçici bir hafıza birimidir. HDD üzerinden gelen verileri geçici olarak üzerinde tutar. Bilgisayarlarında RAM yükseltmek isteyen kullanıcılar yedek parça ürünlerini detaylı bir şekilde incelerler. Ekran kartı bir diğer bilgisayar parçasıdır. Bilgisayardan görüntü almak bu kart sayesinde mümkün olmaktadır. Ekran kartınız ne kadar iyi olursa alacağınız görüntü de o denli iyi olur. Özellikle toplama bilgisayar kuranlar yüksek çözünürlüklü bir ekran kartı tercih ederler. Hard disk ya da sabit diskler bilgisayarınızdaki verileri istediğiniz sürece hafızasında tutan üründür. Günümüzde hard diskler yerini SSD’lere bırakmaya başlamışlardır. SSD’ler çok daha hızlı performans almanıza yardımcı olur. Bilgisayar yedek parça modelleri hakkında daha detaylı bilgi almak için ürünlere göz atabilirsiniz. Ayrıca, adaptör ve şarj cihazı modelleri için de sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bilgisayar Aksesuarları & Yedek Parçaları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar Aksesuarları & Yedek Parçaları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hem bilgisayar aksesuarları hem de yedek parça alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bilgisayar ürünleri elektronik cihaz olduğundan hassas olunması gereken ürünlerdir. Eğer seçtiğiniz yedek parçayı kendi imkânlarınızla takacaksanız dikkatli olmanız gerekmektedir. Yedek parçaya talep etmenin iki nedeni vardır. Biri bozulan parçanızı yenisi ile değiştirmekken, diğer ise mevcut parçayı daha iyi performans gösteren üst sınıf bir ürün ile değiştirmektir. Bundan dolayı bilgisayarınızda neden yedek parça arayışına girdiğinizi önceden belirlemiş olmanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise alacağınız yedek parçanın mevcut bilgisayarınıza uyumlu olması gerekliliğidir. Eğer bilgisayarınıza uyum olan bir parça almazsanız, aldığınız parça hiçbir işe yaramaz. Ana kart, ses kartı, ekran kartı gibi yedek parçalarda uyum çok önemlidir. Bilgisayarınız masaüstü ise gerekli olan yedek parça ağı daha geniş olabilir. Masaüstü bilgisayarlarda özellikle toplama bilgisayar tercih edenlerde yedek parça ağı önemli bir husustur. Hem yedek parça ürünlerinde hem de diğer aksesuarlarda dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise tercih edilen ürünün fiyatıdır. Bilgisayar yedek parça fiyatları ürünün kalitesi, modeli ve markasına göre bazı değişkenlikler gösterebilir. Örneğin hard disk alacak biri bunun yerine SSD tercih ederse daha farklı bir ödeme yapacaktır. Bundan dolayı bilgisayar sahibinin ne istediği önemlidir. LCD ekrandan LED ekrana geçecek biri bütçesini arttırmak durumundadır. Özellikle 4K görüntü kalitesini destekleyen modellerde fiyat daha değişken olmaktadır. Diğer aksesuarlarda ise ürün kalitesi ön plandadır. Diğer bilgisayar aksesuarları ve yedek parçalarının fiyatlarını daha detaylı bir şekilde incelemek ve ürünler hakkındaki yorumları okumak için ürünleri inceleyebilirsiniz.