Hdmı To Vga Kablo Çevirici Dönüştürücü + Ses - Hdmi To Vga Kablo (535137212)
(52)
49,90 TL
47,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Omron Tansiyon Aleti Adaptörü 6 Volt M2 M3 M4 M6 M7 Uyumlu
(32)
95,04 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Usb 3.0 To Rj45 Ethernet Gigabit Adaptör Çevirici Kartı 1000Mbps (287909958)
(95)
147,74 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3'In 1 Type-C To Hdmi 4K Usb 3.0 Çevirici Dönüştürücü Adaptör (334896003)
(301)
179,00 TL
Hdmi To Vga Kablo Çevirici Dönüştürücü Görüntü (533633502)
(1041)
49,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Hdmi To Scart Av Çevirici Dönüştürücü Skart Convert Tüplü Tv Tele (510121232)
(8)
100,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hdmı To Scart Av Çevirici 4363A Dönüştürücü Skart Adaptor Convert (377024271)
(102)
108,95 TL
104,59 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Omron Tansiyon Aleti Adaptörü Uyumlu Adaptör M2-M3-M4-M6-M7 (530997941)
(17)
99,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Usb 3.0 Ethernet Gigabit Adaptör Çevirici Kartı Rj45 1000 Mbps P (287908578)
(13)
153,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Usb Gigabit Ethernet Çevirici Dönüştürücü 3.0 Adaptör 1000Mbps (525500727)
(20)
153,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Usb 3.0 To Ethernet 4939P 1000Mbps Gigabit Ag Adaptoru Laptop Pc
(152)
159,95 TL
154,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ses Destekli Hdmı To Vga Çevirici Dönüştürücü 4499A Adaptor Monit
(90)
75,95 TL
70,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

M.2 Nvme Ssd To Pci-E X4 Sata 4898P Çevirici Adaptör Dönüştürücü
(7)
174,95 TL
169,95 TL
12V/2A Kaliteli Adaptör 5.5x2.5 Standart Uçlu
(56)
60,00 TL
48,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Hdmi To Av Rca Tos Çevırıcı Dönüştürücü Hd 1080P Mini Hdmı2Av Vid (247873109)
(58)
103,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nintendo Wii Hdmı Tv Kablo Çevirici Adaptör 4542A Dönüştürücü Ek
(14)
110,95 TL
105,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

5225 Pci-e Express 3.0 To Nvme Ssd M.2 M Key Çevirici Kart
(2)
109,95 TL
104,95 TL

REKLAM

Hdmi To Vga Kablo Çevirici Dönüştürücü + Ses Destekli Mg-2163 (468077435)
(41)
49,80 TL

Adaptör ve Çevirici

Pek çok elektrik ile çalışan alette kullandığınız adaptörler alternatif akım adı verilen akımın doğru akıma dönüştürülmesini sağlayan cihazlardır. Adaptörler gerçekleştirdikleri bu işlemi redresör ismi verilen doğrultucu devrelerin katkısı ile gerçekleştirir. Redresör adı verilen devrelerin içlerinden eksik olmayan tristörler ya da diyotlar sayesinde alternatif akımın doğru akıma çevirme işlemi sağlanmış olur. Başka bir şekilde adaptörler, cihazların şebekelerdeki elektrikler ile çalışabilmesi için gerekli olan voltaja değerine indirmesini ya da artırılmasını sağlayan cihazlardır. Çoğunlukla doğrultucu adı altında kullanılan adaptörler son derece yüksek akımlı olan şehir elektriğinin kaldırabileceği güç seviyesine düşürmeye yarayan aletler olarak kullanılır. Bilgisayar adaptörleri pillerle aşağı yukarı aynı işlevi görürler ancak pillere nazaran çok düzgün akım vermezler. Alternatif akım güç adaptörleri boşalan pilleri şarj etmeye veya bilgisayarlarınızın uzun süre kapanmadan çalışabilmesi için güç sağlamada kullanılır. Adaptörler DC doğru akım konnektörü, AC alternatif akım adaptörü ve güç kablosu üçlüsünden oluşmaktadır. Bilgisayarlardaki veri çevirici olarak bildiğimiz aygıtlar sadece akımın dönüştürülmesinde kullanılmaz bunun yanında ses ve görüntü dönüştürmede de kullanılır. Çoklu bilgisayar adaptöründe ise diğerlerinden farklı olarak bir veya daha fazla farklı işlevi olan çok çeşitli uç girişleri bulunur. Bilgisayar alanında, adaptörler hem donanım unsurunuz hem yazılım bileşeni olabilir. Adaptör dönüştürücüler başka bir yere aktarmak istediğiniz bilgileri aktarır yani aktarılmak istenen bilgiyi bir cihazdan diğer cihaza geçerken dönüştürür, bir nevi bu iki cihaz arasında köprü işlevi görür. Aktarılmak istenen bu veriler cihazların birbirine göndermek istediği bir bilgi de olabilir, bir bağlantı sayesinde gönderilen bir veri, bilgi veya uygulama da olabilir. Bu kullanılan yedek parçalar adı verilen parçalar, bilgisayarınıza veya tabletinize daha fazla uyumluluk ve işlevsellik katar böylelikle kullandığınız ürünlerin ömrü uzun olur. Örnek olarak, elinizdeki bir video adaptörü bilgisayarınıza monitörde video oynatma özelliği verir. Adaptörler genişleme özelliklerinde olsa da tabletle, bilgisayarınızla ya da kablolar ile bütün bir halde de olabilir. Fare kablonuzun ucuna taktığınız, bir diğer ucu da USB’ye takılan kısım aslında bir adaptördür. Pek çok farklı özellikte adaptör çeşidi vardır. Bu sebeple hangi adaptör çeşidine ihtiyacınız olduğunu bilmeniz adaptör çeşitleri satın alırken son derece önemlidir. Hangi adaptöre ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra aksesuar ve yedek parça sayfamızdan çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Adaptör ve Çevirici Çeşitleri

Adaptör ve Çevirici Çeşitleri

Çok çeşitli ve birbirinden değişik marka ve modelleri ile çok sayıda farklı özellikleri olan çevirici ve adaptör çeşitleri bulunur. Geniş marka yelpazesinin olması, hemen hemen her markanın kendine özgü çeşitli modelleri bulunması, her modelin ise kendine ait teknik detaylarının, fiyatının, uzunluğunun, renginin farklı olması pek çok bilgisayar adaptörlerinin de çeşitlerinin çok fazla olmasına olanak sağlar. Adaptörlerin temelde bilinen üç farklı çeşidi bulunur; tam dalga adaptörler, yarım dalga adaptörler ve bunların yanında köprü tipi adaptörler. Bir çeşidi olan yarım dalga adaptörler farklı yöndeki akımlara değişik direnç gösteren doğrultucular olmakla beraber bir de şarj makineleri ve pil için kullanılır. Bir diğer model olan tam dalga adaptörler ise alternatif akımı doğru akıma hiçbir kayıp olmaksızın dönüştürür. Son olarak köprü tipi adaptörler ise işlev yönünden tam dalga adaptörlere çok fazla benzer yanlar gösterir ancak bu tip adaptörler tek bir akımla çalışırlar. Bilgisayarlarınızda kullanılan adaptör modellerinin amper, voltaj, watt ve uç giriş ölçülerine göre pek çok farklı çeşitleri bulunur. Bilgisayar adaptörlerinde genellikle en sık kullanılan voltaj ölçüleri 12 Volt adaptör ve 19 Volt, 19,50 Volt, 19,80 Volt ve 24 Volt adaptör olarak öne çıkar. Amper değerlerine göre adaptörler amper değerlerine göre ise şu şekilde sıralanırlar; 4,3 amper, 4,5 amper, 4,74 amper, 5,27 amper. Dizüstü bilgisayar, masa üstü bilgisayar, tablet ve laptoplarda kullanılan birçok farklı adaptör çeşitleri bulunur. Her türdeki bilgisayar çeşidine bağlanabilen enerji kablolarının girişte bulunan USB girişi ve iğne uçlu giriş olarak iki çeşidi bulunur. Enerji kablolarının çeşitli uzunlukta bulunan seçenekleri vardır. 1 metre, 2 metre gibi çeşitli uzunluk aralığında farklı uzunlukta enerji kablo bulunur. Bilgisayarlarda çevirici olarak da kullanılan çeşitli ürün aparatları bulunur. Amper, voltaj, watt ve uç giriş ölçülerinin yanında farklı renk seçenekleri de buluyor. Çok çeşitli özellikler ve çok farklı teknik detaylar doğrultusunda birçok farklı modelleri sayfamızda bulunmaktadır.

Adaptör Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adaptör Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar adaptörü alacaksanız seçmeniz gereken başlıca özellikleri bilmeniz gerekmektedir. Adaptör seçerken öncelikle kullanılan ürünlerin marka uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Adaptör ve çevirici alışverişi yaparken bunların sizin bilgisayarınızla uyumlu bilgisayarınız için en uygun ürünler olduklarından emin olmalısınız. Bilgisayarınız ile uyum sağlamayan ürünlerin kullanımında cihazınızda olumsuz sonuçlar görebilirsiniz. Alacağınız ürünlerin bilgisayar markanızla ve o markanın birebir kullandığınız model ile uyumlu olup olmadığını ürünün özelliklerine bakarak öğrenebilirsiniz. Her satın aldığınız adaptörler kullandığınız her cihaz için uyum göstermez; satın aldığınız çevirici modelinin değerleri ile kullandığınız cihaz değerleri arasında doğru bir orantı olmalıdır. Önemli olan bir diğer nokta ise adaptörlerin yalıtım yapabileceği güç değerleri ile cihazınızın ne kadar volt ne kadar amper desteklediğidir. Kullandığınız cihazınızın değerlerine göre uygun adaptör kullanmalısınız ne düşük ne fazla amperli adaptör kesinlikle tercih etmemelisiniz. Aksi takdirde cihazınızda olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz cihazınızın yanmasına neden olabilir. Bilgisayarınızın kendi markasının ürünlerine de öncelik tanıyabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ürünün değerleri de çok önemlidir değerler düşükse düşük miktarda enerji tüketir. Bu sayede de fazla enerji tüketiminden tasarruf sağlamış oluyorsunuz. Satın almak istediğiniz adaptör seçerken dikkat edebileceği diğer bir özellik ise seçtiğiniz adaptörün kalite standartlarına sahip olmasıdır. Adaptör kablo giriş ucu prize takılan tarafının bükülmelere karşı dayanıklı olması önemlidir. Ayrıca, bütün bu özellikler arasında geçerli garanti belgelerinin olup olmadığını da tüm bu özelliklerin yanında kontrol etmeniz de güvenlik açısından önemlidir. Bütün bu özelliklere dikkat ederek bir çevirici adaptör satın almalısınız aksi takdirde beklenmedik hoş olmayan durumlarla karşılaşılabilir.

Adaptör ve Çevirici Fiyatları

Adaptör ve Çevirici Fiyatları

Adaptör çevirici veya dönüştürücü, adaptör ile birlikte kullanılan bir terimdir ama aralarında ufak tefek farklar bulunur ve elektronik, televizyon, bilgi teknolojileri gibi pek çok farklı alanda kullanılır. Dönüştürücüler aynı veriler arasında değişiklikler ve ayarlamalar yapar. Örnek olarak, voltaj çevirici bir elektrik kaynağının voltajını değiştirir. Dönüştürücüler tek başlarına kullanabilecekleri gibi adaptörlerle birlikte de kullanabilirsiniz ya da hazırda onların bir bileşeni olarak da kullanabilirsiniz. Çevirici ve adaptör fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Bilgisayar çeşitlerinde olduğu gibi adaptör çevirici çeşitlerinin fazla olması ve birden çok adaptör seçeneğinin bulunması fiyatlarının da aynı doğrultuda farklı olmasını sağlar. Adaptör çeşitlerinde birçok farklı yapıda adaptör bulunur. Tercih edeceğiniz adaptörün marka ürün olması ve yüksek kaliteye sahip olması, fiyatının diğer ürünlerden farklı fiyatta olmasına sebep olur. Enerji kablonuzun uzunluk tercihinize göre adaptör fiyatının da farklı olmasına neden olur. Enerji kablo uzunluğu ne kadar uzun olursa adaptör ve çevirici fiyatı da orantılı olarak değişir. Dilerseniz sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir ve size en uygun ürün seçeneklerine kolayca ulaşabilirsiniz.