ÜCRETSİZ KARGO

Raks WF 20 SA 130 W 20" Sanayi Tipi Duvar Vantilatörü
Raks WF 20 SA 130 W 20" Sanayi Tipi Duvar Vantilatörü
(18)
2.999,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Raks CF16MX 16" Orbit Tavan Vantilatörü
Raks CF16MX 16" Orbit Tavan Vantilatörü
(48)
1.059 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Raks SF 16 Anka Ayaklı Vantilatör
Raks SF 16 Anka Ayaklı Vantilatör
(10)
1.399,90 TL
1.349,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Blyss 16" Ayaklı Vantilatör
(37)
639,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Raks PF-42 Dekoratif 42" 4 Kanatlı Tavan Vantilatörü
Raks PF-42 Dekoratif 42" 4 Kanatlı Tavan Vantilatörü
(65)
3.950 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Everest Efn 482 Siyah Metal Masaüstü Mini Usb Fan
(252)
164,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Rubenis RBT 15 Tavan Sac Vantilatör
Rubenis RBT 15 Tavan Sac Vantilatör
(43)
1.499 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Luxell LXF-285 Ayaklı Vantilatör
(229)
899 TL
799 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kumtel Masaüstü USB Fan Vantilatör
289 TL
189 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Raks SFR 20 SA Sanayi Tipi Uzaktan Kumandalı Ayaklı Vantilatör
Raks SFR 20 SA Sanayi Tipi Uzaktan Kumandalı Ayaklı Vantilatör
(3)
4.999 TL
3.999 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Skytech STF 2061 Yer Tipi Vantilatör
Skytech STF 2061 Yer Tipi Vantilatör
(8)
1.750 TL
1.105 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Microcase Masaüstü Şarjlı Mini Fan Soğutucu Vantilatör - Al2885
(2)
180 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Raks SF 18 Plus 18" Ayaklı Vantilatör
Raks SF 18 Plus 18" Ayaklı Vantilatör
(15)
1.499,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Simtech KM-1724 Masaüstü Vantilatör
(15)
500 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Taflan FAS 20R Uzaktan Kumandalı Ayaklı Vantilatör
(1)
3.963 TL
3.666 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sinbo SF 6710 Yer Tipi Vantilatör
(58)
699 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Alsanfan Urla 50PRF-308-BLK Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü
6.628 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Raks BF 9 Smart Kutu Tipi Masaüstü Vantilatör
Raks BF 9 Smart Kutu Tipi Masaüstü Vantilatör
(4)
699 TL

Vantilatör

Sıcak havalarda serinlemek için birçok yöntem kullanılmaktadır. El yelpazeleri, klimalar gibi serinletici aletler kullanılabilir. Hem maliyet hem de kullanım kolaylığı ile tercih edilen aletler arasında vantilatörler de yer almaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu ürünler, ev işyerleri ve arabanızda dahi kullanılabilir durumdadır. Kullanım alanlarına göre boyutları değişiklik göstermektedir. Kişilerin terlemelerini önleyip, serinlik vermek adına satılmaktadır. Kullanabileceğiniz alanlar oldukça geniştir ve küçük modelleri sayesinde yanınızda dahi taşıyabilirsiniz. Sıcak havalardan korunmamızı sağlayan bu ürünler sağladığı konfor ile hemen hemen her evde bulunuyor. Vantilatörler ayni zamanda serinleme, havalandırma, kötü kokuyu emme, temiz hava gibi birçok amaç içinde kullanılabilir. Vantilatörlerin bir diğer özelliği ise, doğal bir serinlik sağlayarak, hasta olmanızı engeller. Doğrudan gelen bir serinlik vermeden hava ortamı ile dönüşümlü bir şekilde serinlik sağlar. Kullanacağınız yere göre oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Tek bir modele bağlı kalmadan kendiniz için en uygun vantilatör çeşidini ve çok daha fazlasını ısıtma ve soğutma sayfamızdan da satın alabilirsiniz.

Her Alanda Kullanılabilir Vantilatör

Her Alanda Kullanılabilir Vantilatör

Taşınabilir veya kolay kullanabileceğiniz bu vantilatörler, sıcak yaz mevsiminde ofisinizde bulamadığınız zaman da sizlerin kurtarıcısı olmaktadır. Ufak boyutları sayesinde masanızda yer kaplamaz ve şık bir görüntü ele etmiş olursunuz. Böylelikle işinize daha fazla odaklanırsınız. Masaüstü vantilatörler, dar alanda çalışmak durumunda olan kişiler için ideal bir modeldir. Hem işyerinizde hem de evde çalışma masanızda kullanıma uygun olan masaüstü vantilatörler, diğer vantilatör modellerine nazaran daha küçük boyutta olduklarından ötürü “mini vantilatör” olarak da bilinmektedirler. Masaüstü vantilatörler seçilirken masanızın alanına uygun boyutta bir seçim yapmanız daha uygun olacaktır. Bu vantilatörlerin priz kablolu veya usbli modelleri de mevcuttur. Bilgisayar başındaysanız kablo ve usb uç sayesinde çalıştırabilirsiniz. Bu modellerin yanı sıra uzun veya kısa yolculuklarınızda yanınızda taşıyabileceğiniz el vantilatörü ufak boyutta olması sebebi ile oldukça tercih edilen modeldir. Geniş renk seçeneği ile sevdiğiniz renkleri seçme imkanı sağlanmıştır. Elinizde rahatça taşıyabileceğiniz bu modeller, 3 kademeli olup, sıcaklık derecesine göre ayar yapabilirsiniz. Hafif, orta ve yüksek olmak şartıyla bu üç kademeden birini tercih ederek serinleyebilirsiniz. Hafif olması sebebi ile de sizlere ağırlık yapmaz. Tuttuğunuz çubuğu katlanabilir özelliğe sahiptir. Bu bağlamda çantanıza veya cebinize rahatlıkla sığar. Teknoloji geliştikçe model ve işlevlerine artış gözlenen vantilatörler, bazı modelleri ile artık hem iç hem de dış mekânı serinletme özelliğine sahiptir. İlk tercihler arasında yer almayı başaran sulu vantilatör koyduğunuz ortama şık ve modern bir görünüm katacaktır. En önemli özellikleri hava yerine su vermeleridir. Su damlaları sayesinde serinletme işlemi sağlıyor. Su damlaları oldukça minik olup, kişileri veya eşyaları ıslatmadan hava ile temasa geçtiğinde havayı soğutur. Kullanımı oldukça basittir ve içerisinde bulunan su haznesine modeline göre yeterli miktarda su koymanız makinenizi çalıştıracaktır. Sabit olmama özelliği ile gideceğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Yaz aylarında serinlemek için ortamınız ve sizin için en uygun olan Ufo vantilatör modelleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

Geniş Ürün Yelpazesi İle Vantilatör Seçimi

Geniş Ürün Yelpazesi İle Vantilatör Seçimi

Yaz mevsiminde artık hemen hemen her evde bulunması gereken ve oldukça rahatlık sağlayan aletler arasında vantilatörler de yer almaktadır. Evinizin büyüklük veya küçüklüğüne göre de farklı vantilatör çeşitleri sizler için tasarlanmıştır. Küçük bir ev veya işyeri yapısına sahip iseniz mekanınıza yakışacak ve boyut olarak uyum sağlayacak türden bir vantilatör tercih edebilirsiniz. Eviniz veya ofisinizde koymuş olduğunuz alanda her yere ayni serinliği sağlayan tavan vantilatörler, dengeli bir şekilde ısı kontrolü sağladığı ve nemi emme özelliği olduğu için tercih edilmektedir. Kişiye doğrudan serinlik sağlamadığı için de hasta olmazsınız. Bu tip vantilatörler kumandalı veya elektriğe bağlı olarak düğme ile de çalışabilir. Direkt olarak düğmeye bağlandığında bazı ayarları olmaktadır. Bu ayarlar sayesinde serinlik derecesini ortama göre belirleyebilirsiniz. Sadece salon kısmında değil, mutfak veya odalarınızda da kullanabilirsiniz. Tavanda avizeniz dışında ek bir görüntü sağlayarak modern bir hava katacaktır. Renkli veya farklı modelleri de evinizin renk uyumuş göre tercih edebilirsiniz. Geniş mekanlar veya işyerleriniz için kullanabileceğiniz sanayi tipi vantilatörler geniş ve performans olarak daha yüksek derecelere sahiptir. İş yerlerinde hem gelecek olan müşterilerinizin hem sizin hem de çalışanlarınızın rahatlığı için yazın sıklıkla tercih edilmektedir. İş yerleri için veya geniş mekanlar için alınabilecek büyük boyutta vantilatörler bulunmaktadır. Günümüzde genellikle işyerleri, hastaneler ve okullarda da vantilatörler sıklıkla tercih edilip, kişinin rahatlığı amaçlanmıştır. Kullanıldığı büyük mekanların yanı sıra dış mekanda da kullanıma uygun tasarım yapılmıştır. En belirgin özelliklerinin arasında sessiz çalışma durumu da bulunmaktadır. Bu ürünler dükkanlar, oteller, restoranlar, geniş çalışma alanları, fabrikalar, pazar alanları ve otoparklarda karşınıza çıkmaktadır. Modelleri arasında duvara monte edilebilen veya hem yer hem de ayaklı olarak kullanabileceğiniz portatif ürünler yer almaktadır. Güç seviyeleri yüksek olduğu için daha fazla enerji harcarlar ve çok kısa bir sürede istediğiniz serinliği sizlere vermiş olurlar. Kullanacağınız mekânın boyutuna göre en doğru Dyson vantilatör modellerini de kullanabilirsiniz.

Vantilatör Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Vantilatör Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Son zamanlarda evinize aldığınız diğer beyaz eşyalar kadar ilgi gören ve rahatlık sağlayan bir diğer ürün de vantilatörlerdir. Evinize kaba bir görüntü vermeyip, aksine hoş ve modern bir hava katmanızı sağlayacaktır. Yaz mevsiminde oldukça ilgi gören vantilatörler, evlerinizde veya işyerlerinizde ferahlığı sağlamak amacı ile de kullanılmaktadır. Vantilatörler, ayarlanabilir özelliği ile ortamdaki havayı dengeleyerek bulunan mekanda huzurla oturulmasına yol açacaktır. Sizleri hem sıcaktan hem de aşırı soğuktan koruyarak hasta olmanızı engelleyecektir. Vantilatör seçimi yaparken öncelikle hangi mekan için istediğinize karar vermiş olmanız gerekmektedir. Kararınızı verdikten sonra mekânın boyutuna bağlı olarak uygun tipte model tercihi yapılmalıdır. Oturarak iş yapıyorsanız serinlemek için yer vantilatör modelini kullanabilirsiniz. Sabit bir yeriniz var ise ayaklı modelleri de düşünebilirsiniz. Bu modellerin ayar özelliği ile istediğiniz ayara getirip kullanabiliyorsunuz. Bir ürün alırken öncelikle sizlere sağladığı faydaları öğrenmemiz gerekmektedir. Hangi sistem ile çalıştığı veya güç seviyesini belirlemeniz sağlıklı tercihler yapmanızı sağlar. Zemine yani yere konularak kullanılan bir vantilatör tipi olan yer vantilatörlerinin boyutları, soğukluk ayarları tercih etmiş olduğunuz modele göre farklılık göstermektedir. Hava sıcaklığı günden güne değişebildiği için ayarlanabilir bir model seçmeniz önemli bir husustur. Bu nedenle evinizde bazen çok sıcağı bazen de soğuğu fazla hissedebilirsiniz. Vantilatörlerin ayarlanabilir olması bu bağlamda önemli bir rol oynamaktadır. Alacağınız ürüne kara verirken dikkat etmeniz gereken diğer durum ise vantilatörün baş kısmının oynayıp oynamaması olacaktır. Kendi etrafında dönen tiplerde serinlik sadece bir kişiye değil herkesi serinletebilecek durumda olacaktır. Düğme sayesinde hem sabitleyip, hem de döner şekilde ayarlayabilirsiniz. Gün içinde yoğunluğumuz var ve size ekstra iş olmasını istemiyorsanız bu vantilatörlerin uzaktan kumandalı modelleri de mevcuttur. Ürün alırken özellikle böyle bir kolaylık arıyorsanız bu modelleri de tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Vantilatörünüzün sabit kalmasını istiyorsanız ve duvara sabitleme yöntemi kullanacaksanız aldığınız ürünün ağırlık hesaplanmasının yapılmasında fayda olacaktır. Çok ağır bir ürün alırsanız sabitlediğiniz parçanın gücü ürüne yetmezse yere düşebilir ve bozulabilir. Bu bağlamda sizde tekrar bir masraf yapıyor olabilirsiniz. Vantilatör seçimi yaparken bu konulara dikkat etmeniz daha sağlıklı bir alışveriş yapmanızı sağlayacaktır.

Vantilatör Bakım ve Temizliği

Vantilatör Bakım ve Temizliği

Sıcak aylarda serinlemek adına kullanılan yöntemler arasında vantilatör kullanımı da yer almaktadır. Kullanım kolaylığı sağlayan bu ürünlerin her üründe olduğu gibi bazı bakım ve temizlik kuralları mevcuttur. Tercih ettiğiniz vantilatörün modeline göre temizleme şekli değişiklik göstermektedir. Doğru bir bakım ve temizlik aldığınız ürünü daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Uzun süre kullanılmayan ve sonra yeniden çalıştırılan vantilatörler zamanında doğru bir şekilde temizlenmezse hava filtreleri içerisinde biriken tiz parçacıkları havaya karışır ve bu durum sizleri rahatsız edebilir. Farkında olmadan hem makinenize hem de size zarar vermiş olur. Ayaklı, masa ustu veya yer vantilatörlerinizi geniş bir alanda kafesini doğru alet ile sökerek temizleyebilirsiniz. İçerisinde bulunan pervane çıkarılarak temizlik yapılmalıdır. Çıkaramazdınız parçaları sabunlu bez ile silebilirsiniz. Çıkan parçaları su ile yıkayabilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra iyice kurumadan takma işlemi yapılmamalıdır. Kuru bir şekilde çalıştırmanız daha sağlıklı olacaktır. Sökülen parçaların kaybolmaması gerekmektedir. Aksi taktirde çalışmasını engelleyebilirsiniz. Elektrikle çalışan vantilatörlerin güçlü bir performans sergilemesini istiyorsanız belki aralıklar ile bu bakımlarının yapılması gerekmektedir. Usb girişli masaüstü vantilatörlerde yanınızda taşıdığınız için kablosuna oldukça dikkat edilmelidir. Yine ayaklı vantilatörler gibi temizlenme şekilleri aynıdır. Küçük boyutta olduğu için ufak aletler ile işlem yapılmalıdır. Vantilatörlerin parça temizliği yapılırken ağır kimyasal maddeler ile temizlenmesi doğru olmayacaktır. Sabunlu bez, parçaları düzgün bir şekilde temizlemeye yetecektir. Evlerde kullanılan vantilatörlerin temizliği veya bakımı kullanılan kişi tarafından yapılsa da sanayi tipi vantilatörlerin watt bakımından daha güçlü oldukları için bakımını servis çağırtarak yaptırabilirsiniz. Vantilatör parçaları, ufaklı büyüklü olabilmektedir. Bu nedenle işlem bitimine kadar saklanmalıdır. Bu ürünlerin bakımlarının haftalık olarak yapılması gerekmektedir. Temizlik için bir aksama yaşanırsa aldığınız ürünü uzun süre kullanamayabilirsiniz. Yaz ayı bitiminde vantilatörünüzü doğru bir şekilde saklamanızda oldukça önemlidir. Kaldırmadan önce son temizliğinin yapılıp o şekilde saklanması gerekmektedir. İçine toz gibi zarar verici maddelerin girmemesi adına hava almayacak bir ürün ile kapatılmalıdır.

Vantilatörlerin Monte Edilmesi ve Fiyatları

Vantilatörlerin Monte Edilmesi ve Fiyatları

Aldığınız her üründe olduğu gibi vantilatörlerde de bir monte edilme şekli vardır. Bunlarda içerisinde aldığınız modele göre değişiklik göstermektedir. Genel anlamda kolay monte edilme şekilleri mevcuttur. Monte etmeden önce ürünün kullanım kılavuzunu okumanızda büyük fayda olacaktır. Yanlış bir monte ürünün çalışmamasına veya bozulmasına sebebiyet verebilir. Doğru bir şekilde monte etmek zamandan zamanınızın boşuna harcanmasına da engel olacaktır. Monte şekilleri ürünün modeline göre farklılık gösterir. Tavan vantilatörleri adı üstünde tavana monte edilen vantilatör türlerindendir. Tavanda olduğu için sağlamlığından emin olunması gerekmektedir. Bunun içinde monte sırasında vidaları tam olarak sıkılmalıdır. Aksi taktirde düşebilir ve bozulabilir. Bu vantilatör tipleri elektrik ile çalıştıkları için bağlama sırasında dikkatli olunmalıdır. Bu konuda daha önce bir deneyim yaşamadıysanız teknik servis çağırmanızda fayda olacaktır. Kule tipi olarak bilinen vantilatör çeşitleri genellikle montajı ve sökme işlemi rahat yapılan bir model olarak karşınıza çıkmaktadır. Vantilatörün ayak kısmındaki boruyu ters bir şekilde çevirerek ayak kısmını gövdeden kolaylık ile ayırabilirsiniz. Ardından arka kısımda yer alan vidayı, çevirerek kolaylıkla söküm işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Modellere göre kurulum şekli farklılık gösterebilecek olan vantilatörler ise bulunduğu özellikler ve kullanılan malzemelerin doğrultusunda değişebiliyor. Bir ürünü ne kadar fonksiyonlu isterseniz fiyatı da ona göre artış gösterecektir. Vantilatörlerde de durum bu şekilde ilerlemektedir. Watt seviyesi daha yüksek bir ürün seçerseniz fiyatında artış olacaktır. Performans gücüne bağlı olarak seçimler yapabilirsiniz. Öncelikle teknik özellikleri bakımından, kullanım şekillerini de ortama göre üretilmiş olan ürünleri inceleyebilirsiniz. Vantilatör fiyatları markasına veya boyutuna göre belirlenmektedir. Zaman zaman yapılan kampanya veya indirimler sayesinde bir ürün fiyatına birden fazla ürün alabilirsiniz. Bu kampanyalar geniş eve sahip olanlar için de kârlı olacaktır. Bir ürün fiyatına iki ürün alıp evinizde iki farklı yere vantilatörlerden koyabilirsiniz. Sizler için en uygun modelleri uygun fiyata satın alabilirsiniz./p>

Vantilatör Ne Kadar Elektrik Harcar?

Aldığınız üründe seçim yaparken harcadığı watt yani elektrik de çok önemlidir. Genel anlamda bir vantilatör ortalama 50 ila 100 watt arasında enerji harcarlar. Bu da faturanıza çok yansıyacak bir bedel olmadığı anlamına gelmektedir. Vantilatör sabit bir enerji harcaması yapmaktadır. Bu bağlamda açık kaldığı süre boyunca ve kapatmadığınız taktirde harcayacağı enerji sabit kalmaktadır. Vantilatör sadece hava akımından sorumlu olduğu için elektrik harcaması da ona göre düşük olacaktır. Doğru seçim yapmak elektrikten tasarruf etmenizi sağlayacak etkenle arasında yer almaktadır.

Vantilatör Nasıl Çalışır?

Yaz günlerinde asıl amaçları sizleri serinletme olan vantilatörlerin, çalışma stilleri de modellerine göre farklılık göstermektedir. Ayaklı veya yer tipi vantilatörlerde düğme ile çalıştırabilirsiniz. Sıcaklık derecelerine göre hafif, orta veya yüksek olarak ayar yapabilirsiniz. Bas kısımlarını ister dönen ister sabit bir şekilde yine düğme vasıtası ile ayarlayabilirsiniz. Tavan vantilatörlerinde kumanda sistemi veya düğme sistemi ile çalışmaktadır. Duvara monte edilen vantilatörlerde ise yine düğme vasıtası ile ayarı yapıldıktan sonra kolayca anım sağlanabilir. Masaüstü olduğunda da bazen usb bazen de kablolu priz ile çalışması mümkün haldedir.

Vantilatör Nasıl Temizlenir?

Vantilatör bakımları ve temizliği belli bir düzen içinde yapılmalıdır. Aldığınız modele göre temizlenme şekilleri de farklılık gösterir. Genel anlamda kafesli vantilatörlerde sökülebilen parçalar sabunlu su ile yıkayabilir. Sökülmeyen parçalarda ise yine sabunlu bir bez ile temizlik sağlanabilir. Tavan tiplerinde sökülemeyeceği için mikrofiber bir bez ile sarsmadan temizlik yapılabilir. Bu ürünlerde temizlik sırasında ağır kimyasal maddeler kullanılmamalıdır. Aksi taktirde ürününüzün parçalarına zarar gelebilir. Temizliğin aksatılmaması aldığınız vantilatörü uzun süreli kullanmanızı sağlayacaktır. Bakımının düzgün bir şekilde özenle yapılması sizleri yapacağınız ikinci bir masraftan sakınacaktır.

Vantilatör Nasıl Kurulur?

Ufak çapta vantilatörler için kurulum oldukça kolaydır. Sağlıklı bir kurulum yapabilmeniz için kullanma kılavuzunu doğru bir şekilde okuyup, uygulamanız gerekmektedir. Yanlış bir kurulum ürünün çalışmamasına hatta bozulmasına sebebiyet verebilir. Kurulum açısından tavan tipi ve sanayi tipi vantilatörleri kurarken daha dikkatli olunması gerekmektedir. Tavan tipinde gücünü elektrikten aldığı için kurulum sırasında elektrik akımını önlememeniz gerekmektedir. Bunun için doğru yerlerde işlem yapmanız gerekiyor. Kontrol kalemi ile elektriğin akışını kontrol edip, o şekilde monte etmeniz sağlıklı olacaktır. Kurulum esnasında ufak vidaları da kaybetmememiz gerekmektedir. Aksi taktirde eksik bir kurulum yapmış okursunuz veya olmayan parçalar olduğunda kurulum yapamayabilirsiniz.

Hangi Vantilatörü Almalıyım?

Vantilatör seçimi yaparken öncelikle hangi mekan için aldığınız önemli olacaktır. Koyacağınız yerin boyutu, büyüklük veya genişliği de düşünülmelidir. Ufak mekanlar için alıyorsanız yer tipi veya ayaklı modelleri düşünebilirsiniz. Serinliği mekânın her yerine yaymak isterseniz tavan tipi vantilatörleri satın alabilirsiniz. Tüm bu modeller, markalar ve fiyatlar için sayfamız üzerinden yorumları okuyabilir, kolaylıkla satın alma işlemi yapabilirsiniz.