ÜCRETSİZ KARGO

E.C.A. Poly Pure 100W Kablosuz Oda Termostatı Beyaz
(413)
976,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

E.C.A. Circle 7006903000 Kablosuz Oda Termostatı
E.C.A. Circle 7006903000 Kablosuz Oda Termostatı
(477)
990 TL

ÜCRETSİZ KARGO

E.C.A. Poly Touch 400W Kablosuz Oda Termostatı Beyaz
(67)
1.339 TL

ÜCRETSİZ KARGO

E.C.A. Poly 100 W Kablosuz Oda Termostatı
E.C.A. Poly 100 W Kablosuz Oda Termostatı
(808)
1.185,75 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Demirdöküm RF 6001 Kablosuz Oda Termostatı
(354)
1.348,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

E.C.A. ERT-176 RF 7006907522 Kablosuz Oda Termostatı
(1840)
719,05 TL

ÜCRETSİZ KARGO

E.C.A. Poly Comfort 200W Kablosuz Oda Termostatı Beyaz
(51)
1.139,25 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bosch TR15 Kablolu Oda Termostatı

REKLAM

Bosch TR15 Kablolu Oda Termostatı
(162)
343,17 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Viessmann 300S RF Kablosuz Programlı TPI Oda Termostatı
(14)
1.780 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mars S20 Kablosuz Oda Termostatı Siyah
(27)
930 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bosch TR20 RF Kablosuz Oda Termostatı

REKLAM

Bosch TR20 RF Kablosuz Oda Termostatı
(110)
804,45 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Buderus RT20 RF Kablosuz Oda Termostatı
(41)
869 TL

ÜCRETSİZ KARGO

General HT150 SET Kablosuz Oda Termostatı
(852)
1.059,27 TL

ÜCRETSİZ KARGO

General HT250 RF Kablosuz Oda Termostatı Beyaz
(46)
1.100,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

E.C.A. Poly Touch 400B Kablosuz Oda Termostatı Siyah
(34)
1.255,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vaillant VRT 35 F Kablosuz Oda Termostatı
(1008)
2.600 TL
2.418 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

E.C.A. ERT-176 WS 7006907519 Kablolu Oda Termostatı
(148)
590 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Vaillant VRT 35 F Kablosuz Oda Termostatı
(1008)
3.000 TL
2.475 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mars S20 Beyaz Kablosuz Dijital Oda Termostatı
Mars S20 Beyaz Kablosuz Dijital Oda Termostatı
(3)
949 TL

Termostat

Oda termostatları ısınma sisteminin kontrol edilmesini sağlar. Bu kontrol, iç mekandaki konforu ve rahatlığı düzenlerken içerde harcanan enerjinin verimliliği de düzenlenerek daha doğru bir enerji tüketim politikası üretilir. Odanın sıcaklığını çok hızlı ve kolay bir şekilde ayarlama imkanı sağlayan oda termostatları mekanda istenen sıcaklığa ulaşılmasını sağlar. Termostatlar sıcaklığı algılayarak ortam ısısının durumuna göre en ufak bir sıcaklık değişiminde kombiyi açıp kapatabilir. Bu imkan, oda sıcaklığının daima istediğiniz seviyede kalmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle kış aylarında ihtiyaç duyulan kombiler, oda termostatı kullanımı adına gerekliliği artırır ve hem tasarruflu olmak hem de özellikle çocuklu aileler için ideal oda sıcaklığını korumak adına bu mevsimde oda termostatlarına başvurulur. Genellikle doğalgaz kullanılan evlerde ısının ideal bir seviyede tutulması tasarruf sağlamak adına önem arz etmektedir. Bazı kombiler radyatöre bağlı termostatik vana kullansa da kombi termostatının termostatik vananın yaptığı işi otomatik olarak yapması dolayısıyla oda termostatlarının tercih edilmesindeki gereklilik payı artmaktadır. İyi bir oda sıcaklığı ve ekonomik bir tasarruf politikası sağlamak adına enerji dostu bir termostat tercih edebilir, ısı yönetiminizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Manuel, programlanabilir ve akıllı termostat çeşitleri ısı için kullandığınız enerji faturanızda tasarrufa ve daha konforlu bir ısı yönetimine sahip olmanızı sağlayacaktır.

Termostat Ne İşe Yarar?

Termostat Ne İşe Yarar?

Termostat genellikle ısıtma ve soğutma sistemlerinde ısının belirli bir sıcaklıkta kalmasını sağlamak amacıyla kullanılır. Bu süreçte termostatlar dış ortam sıcaklığını göz önünde bulundurarak hareket etmektedir. Termostatlar kullanım alanlarına göre farklılık gösterse de genel amaçları genel olarak bulundukları ortamın sıcaklık seviyesi belli bir derecenin üzerinde olduğunda ya da bulundukları ortamın sıcaklık seviyesi belli bir derecenin altında olduğunda ısıtıcı sistemin ya da soğutucu sistemin devreye girmesini sağlamaktır. Bu doğrultuda termostatların sıcaklığı belirlenen ölçüde sabit tutmak görevi ile çalışır. Sıcaklık günün farklı saatlerine göre değişiklik gösterdiği için ısıyı düzenlemek son derece önemlidir. Dolayısıyla ısıtıcıyı kapatıp açma görevini üstlenen termostatlar ısıtıcı sistemlerin kullanıldığı her alanda büyük bir önem taşımaktadır. Sahip oldukları bir sensör sayesinde sıcaklığı ölçerek ısı değişikliğini algılayan termostatlar radyatörlerle birlikte ısıtıcı görevi gören ısıtma sistemlerinin çalışma politikalarını düzenleyerek ısı yönetimini gerçekleştirir. Oda belirli bir sıcaklığın üzerine çıktığında merkezi ısıtma sistemini kapatan termostatlar ortam ısınızı korur. Bu yüzden özellikle ısınma giderlerinizi ve enerji kullanımınızı azalttığı için çok kullanışlıdır. Termostat kullanımı odanın yalnızca gerektiği seviyede ısıtılmasını sağladığı için gereğinden fazla gaz ve elektrik kullanımının önüne geçer. Aynı zamanda evin çok sıcak ya da çok soğuk olmasını engelleyen termostatlar, konforlu bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlar. Oda termostatları on – off termostatları ve modülasyonlu oda kumandaları olarak iki farklı başlıkta incelenmektedir. Son teknoloji ürünü olan Wi-Fi, Bluetooth, ZigBee ya da radyo frekansı gibi araçlar kullanan kablosuz termostat modelleri de son dönemin öne çıkan termostat çeşitleri arasında yer almaktadır.

Oda Termostatı İçin En Uygun Konum Neresi?

Oda Termostatı İçin En Uygun Konum Neresi?

Termostatın yerleştirilmesi sıcaklığın ayarlanması adına son derece önemlidir. Örneğin radyatöre çok yakın konumlandırılan bir termostat ortamın soğuduğunu daha geç algılarken pencereye çok yakın konumlandırılan bir termostat ise ortamın daima olan sıcaklığından daha düşük bir sıcaklığa sahip olduğunu düşünecektir. Dolayısıyla termostatın radyatör bulunan bir mekanda yaklaşık bir buçuk metre yükseklikte başka ısıtma sistemlerinin ya da ocak ve benzeri pişirme araçlarının bulunmadığı bir yerde konumlandırılması en uygun tercih olacaktır. Yanıltıcı faktörlerin hem sıcaklık hem de soğukluk açısından ortadan kaldırılması ya da bu yanıltıcı faktörlerin bulunmadığı odalar tercih edilmelidir. Aksi takdirde termostatın algısında yanlışlıklar meydana gelebilecek ve dolayısıyla termostat kullanım amacına uygun çalışamayacaktır. Ayrıca termostatın yerleştirildiği odadan radyatörün bulunması son derece önemlidir. Oda termostatının kumandasını konumlandırdığınız alan, “referans oda” olarak adlandırılmaktadır. Yani termostatın ısı politikası belirlerken mod alacağı konum belirlenen bu odadır. Referans odanın en çok kullanılan oda olarak seçilmesi hem orada bulunan kimselerin konforu hem de nefes ve vücut sıcaklığı gibi faktörlerin oda sıcaklığına etki edebileceği düşünüldüğünde en mantıklı seçim olacaktır. Ancak aynı zamanda diğer odaların sıcaklıkları da referans odanın sıcaklığına göre ayarlanacaktır. Konfor kavramı kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bir konu olsa da ideal oda sıcaklığının yirmi bir derece olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda oturma odalarının yirmi ila yirmi iki derece arasında, yatak odalarının ise on sekiz ila yirmi derece arasında ayarlanması uzmanlarca önerilmektedir. Termostat ayarı bu doğrultuda yapıldığında hem konfor hem de ekonomi adına en verimli sonuçlar elde edilecektir. Ayrıca ideal oda sıcaklıkları bunlar olsa da hastalık ve benzeri durumlarda vücut ısısı değişiklik gösterebilmektedir. Demirdöküm termostat çeşitlerini sizler de satın alabilirsiniz.

Kullanışlı Termostat Çeşitleri

Kullanışlı Termostat Çeşitleri

Termostat çeşitleri çalışma politikaları, programlanabilme özellikleri, montaj farklılıkları gibi noktalarla birbirinden ayrışarak farklı modellerde üretime tabii tutulmaktadır. Çalışma politikaları üzerinden bir ayrıma gidildiğinde on – off moda sahip olan oda termostatları ve modülasyonlu oda termostatları olarak ayrılan iki başlıkta inceleme yapılabilir. On – off oda termostatları odanızı ayarladığınız sıcaklığa getirdiği zaman kombiye gönderdiği aç kapa komutu ile sıcaklığın belirli bir düzeyde kalmasını sağlar. Ancak modülasyonlu oda termostatlarının mekan ısısı söz konusu olduğunda aç kapa termostatlarından bir adım daha önde olduğunu söylemek mümkündür. Bunun sebebi, modülasyonlu oda termostatlarının hem aç kapa oda termostatlarının yerine getirdiği görevi yapabilmesi hem de kombinin kapasitesini ayarlayarak gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçebilmesidir. Çalışma prensipleri dışında termostat çeşitleri montaj tipleriyle de birbirinden ayrışmaktadır. Montaj tipleri söz konusu olduğunda kablolu ve kablosuz oda termostatı olarak ikiye ayrılan oda termostatı ürün yelpazesi, kombi ile termostat arasındaki bağlantının kabloyla sağlanıp sağlanmadığı konusuna göre de ürün çeşitliliğine yol açmaktadır. Kablolu termostat ürünlerinde kombi ve termostat arasındaki bağlantı kablo vasıtasıyla sağlanacağı için ürünün başka bir odaya taşınması ekstra maliyete yol açacağı için mümkün görülmemektedir. Yaşam alanınızda termostatın duruma göre taşınabilmesi gerekiyorsa ve referans odanın değişmesi ihtimalinin doğabileceğini düşünüyorsanız kablosuz oda termostatlarının kullanımı elbette daha avantajlı olacaktır. Kablosuz termostatlar Wi-Fi, ZigBee ve Bluetooth gibi bağlantılarla çalışıyor. Kablosuz termostatlar dışında, eğer ki termostatın sabit bir referans odada çalışmasını istemiyor ve bu durumu farklı odalara yaymak istiyorsanız başvurabileceğiniz bazı çözümler var. Örneğin TVR termostatlar, evinizdeki radyatörlere tek tek takılarak kullanılmaktadır. Ayrıca günün farklı saatlerinde farklı sıcaklık ayarları ile çalışan termostat çeşitleri de mevcuttur. Bu ürünlere programlanabilir termostatlar denmektedir. İnternet ve benzeri bir bağlantı ihtiyacı duymayan bu ürünler sıcaklığı ayarlamanızı ve yaşam alanınızın ısınma ve soğuma döngüsünü ünite üzerinden belirlemenizi ister. Uzaktan kumanda, ses kontrolü ya da otomasyona sahip olmayan bu ürünler evin sıcaklığını otomatik olarak sağlasa da kendi isteğiniz doğrultusunda değiştirebileceğiniz oda sıcaklığı konusunda esneklik sağlamıyor oluşu ile bir adım geride olarak görülebilir. TVR termostatlar dışında, akıllı termostatlar olarak anılan bir başka çeşit daha mevcuttur. Akıllı oda termostatı programlanabilen eski model termostat çeşitlerine kıyasla kullanıcı dostu olmalarıyla bilinir. Basit kontrol mekanizmasına ve dokunmatik ekrana sahiptir. Wi-Fi üzerinden internete bağlanabilmekte ve bilgisayar yoluyla uzaktan kontrol imkanı sağlayabilmektedir.

 Termostat Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Termostat Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Termostat seçimi ihtiyaçlar doğrultusunda yapılmalıdır. Ağ bağlantısına ihtiyaç duymayan uygun maliyetli basit bir termostat arıyorsanız manuel termostat modellerinden faydalanabilirsiniz. Eğer geleneksel alışkanlıklar bana göre değil diyorsanız, alışkanlıklarınızı öğrenen sesli komutla çalışan ve hatta bir uygulama vasıtasıyla kontrol edilebilen akıllı termostatları tercih edebilirsiniz. Termostatların birçoğu ortak ısıtma ve soğutma sistemleriyle çalışsa da akıllı termostatların bazıları tüm ısıtma sistemlerini desteklemiyor olabilir. İstisna olan bu durum için ürün açıklamasını iyice incelemeniz gerekiyor. Ayrı ayrı ısıtma ve soğutma sistemi kullanıyorsanız her bir ısıtma ve soğutma bölgesi için ayrı termostat sistemine ihtiyaç duyabilirsiniz. Termostat seçimi yaparken termostat bağlantısı ile evinizin uyumu, kablo ve benzeri argümanlar değerlendirildiğinde büyük önem arz etmektedir. Termostatın faydalarından biri de anlık kararlarınız ve durumunuz doğrultusunda değişiklik yapabilme avantajı sağlıyor olmasıdır. Ayrıca her üründe yapılması gerektiği gibi termostat ünitesinin montajını gerçekleştirmeden önce de kombi kumandası ve termostat ünitesi ile ilgili yazılmış olan kılavuzun okunması ve montajın bu kılavuzda belirtilen direktifler doğrultusunda gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bunlar dışında termostat montajının kuru bir alanda yapılmasının gerekliliği vurgulanırken ürünün dış cephe ile irtibatı bulunmayan belirli bir yükseklik ve uzaklıkta monte edilmesinin gerektiği de söyleniyor Termostat kullanımından önce kombi ve kazan modellerinizi çok iyi bilmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Bazı kombi ve kazan modelleri, bazı termostat modelleri ile uyumsuz olabilmektedir. Termostat almadan önce kombinizin ve kazanınızın termostat kullanımına uygun olup olmadığını kontrol edin.

Termostat Nasıl Kullanılır?

Termostat Nasıl Kullanılır?

Oda termostatı kumandalarının kullanımı son derece basittir. Şayet cihaz haftalık programlanabilme özelliği taşıyorsa istenen sıcaklık derecesi önceden ayarlanabilmektedir. Üstelik ayarlanan programa göre açma kapama işlemi otomatik olarak yapılabilmektedir. Bun